Вучић: Поносан на све што смо постигли у Кини, за пет дана састанци са 29 компанија
ШАНГАЈ - Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас у Шангају, завршавајући вишедневну званичну посету Кини, да је поносан на све што је Србија постигла у претходних пет дана и навео да је имао разговоре са представницима 29 кинеских компанија током најдуже билатералне посете коју је имао »»»
Kako danas sami da pokrenete sajt, bez developera i bez komplikacija
1 Za mnoge koji žele svoj sajt, prvi utisak je da ih čeka previše koraka: domen, hosting, tehnička podešavanja, sigurnost, izrada stranica, objava sadržaja. Zbog toga se često odlaže odluka, iako je potreba jasna, da postoji mesto na internetu gde neko može jasno da predstavi svoj posao, usluge, po»»»
Vučić: Odluka suda u Podgorici o tužbi Andreja Vučića očekivana
Predsednik Srbije Alekandar Vučić kazao je danas da je odluka suda u Podgorici kojom je kao neosnovana, odbačena tužba njegovog brata Andreja protiv dnevnog lista Vijesti u vezi objavljivanja Skaj prepiski, bila očekivana."Ne znam ni šta mu je trebalo da ih tuži, on normalan čovek misli kad neko na»»»
BLOKADERSKI BANDITI, KUKAVICE, BITANGE, NASILNICI: Vučević oštro reagovao na sramni napad na aktiviste SNS u Novom Sadu (VIDEO)
LIDER naprednjaka i savetnik predsednika republike Miloš Vučević reagovao je na napad na aktiviste SNS-a koji se dogodio sinoć u Novom Sadu ističući kako su blokaderi još jednom pokazali svoje pravo nasilničko lice. - Kasno sinoć na Novom naselju u Novom Sadu mučki, kukavički su napadnuta dvojica n»»»
Sunoko okupio proizvođače na Danima polja šećerne repe
Predstavljeni su novi sortimenti šećerne repe, unapređeni pristupi zaštiti biljaka od bolesti i štetočina, kao i inovativni koncepti suzbijanja korova. Posebna pažnja posvećena je očuvanju zemljišne vlage i razvoju korenovog sistema, kao ključnim faktorima otpornosti biljaka na sušu. Razgovarano je»»»
FlixBus proširuje mrežu linija iz Srbije: Nova direktna putovanja ka Jadranu, Rumuniji i Turskoj od juna i jula
U susret letnjoj sezoni, FlixBus nastavlja da širi mrežu međunarodnih linija iz Srbije novim sezonskim i celogodišnjim rutama ka popularnim destinacijama na hrvatskom primorju. Tokom leta, putnicima će biti dostupne nove direktne veze ka Splitu, Zadru i Puli, pružajući još više mogućnosti za jednos»»»
Zgrada Hemijskog fakulteta i dalje nije okrečena: Nadležni obećali pomoć, grafiti sa uvredljivim porukama stoje
„Ministarstvo prosvete, u komunikaciji sa komunalnim službama Grada Beograda, pružiće neophodnu pomoć Hemijskom fakultetu Univerziteta u Beogradu u saniranju nastale štete“, saopštila je prosvetna vlast, reagujući 28. aprila, na to što je zgrada u kojoj je smešteno više prirodno-matematičkih fakult»»»
Časni Pojas Presvete Bogorodice ostaje u Hramu Svetog Save do 5. juna
Časni Pojas Presvete Bogorodice ostaće u Hramu Svetog Save do 5. juna, najavio je poglavar Srpske pravoslavne crkve patrijarh Porfirije. Patrijarh je naveo da je zbog velikog broja vernika koji više sati čekaju kako bi se poklonili svetinji, odlukom igumana manastira Vatoped drugi put Pojasu produž»»»
Vučić: Protest na Slaviji besmislen, pozivam na dijalog, želim da se Srbija razvija
ŠANGAJ - Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je danas da je protest koji je u organizaciji studenata u blokadi održan na Slaviji bio potpuno besmislen, ali da nastavlja da poziva na dijalog i razgovor i istakao da on ima velike snove za Srbiju, želi da dovede još fabrika, izgradi još puteva i da Sr»»»
"Protest na Slaviji bio besmislen" Vučić: Oni hoće da biju, a ja sanjam da se Srbija razvija
Predsednik Aleksandar Vučić se obratio javnosti iz Šangaja, a na pitanje da li ga brine Slavija uzvratio je pitanjem da li radi fontana "Odavno ne spavam mirno, ali na Slaviji je sve u redu. To nema veze sa njima. Ako neko ima potrebu da stalno preti, hajde, čekam već godinu i po dana pretite meni »»»
Vučić: Zapad neće olakšati situaciju Srbima na KiM
Blic Vučić kaže da će naša vojska biti odvraćajući faktor za sve Poručio je još jednom da je skup studenata u blokadi na Slaviji bio besmislen i da su organizatori, kako je rekao, džaba potrošili pare Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ponosan sam na sve što smo ovde uradili, na to kako smo se borili. Hvala št»»»
PREDSEDNIK O SRAMNOJ PRESUDI ANDREJU VUČIĆU: Oni koji štite dva najveća klana u svetu samo su još jednom pokazali svoju moć i ništa više
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić izjavio je, tokom obraćanja iz Kine, da je odluka crnogorskog sudstva vezano za njegovog brata Andreja, potpuno očekivana. - To neću ni da komentarišem, ne znam šta mu je trebalo da ih tuži. On normalan čovek, misli kad neko napiše da je ubijao, da se bavio dilovanjem dr»»»
Magločistač: Desetine miliona dinara državnog novca završile kod povezane mreže lokalnih medija - Autonomija
"Za 11 godina, DOO „Impres“ iz Bačke Topole je za 39 prijekata na ime državne pomoći dodeljeno 34.530.000 dinara tj. nešto iznad 295 hiljada evra." Za 11 godina, Društvu sa ograničenom odgovornošću „Impres“ iz Bačke Topole je, prema UNS-ovoj bazi o projektnom sufinansiranju proizvodnje medijskih sa»»»
Finansijski fond Trampovog Odbora za mir u Gazi je prazan: Šta se dešava sa jednom od „najznačajnijih“ međunarodnih organizacija ikada?
Odbor za mir, koji je uz pokrenuo američki predsednik Donald Tramp u januaru na Svetskom ekonomskom forumu u Davosu, još nije prikupio najavljene milijarde. Finansijski fond organizacije, koji je predstavljen gotovo kao zamena za UN, je prazan, te se i sam Odbor našao u pravnom i političkom ćorsoka»»»
Oni koji grade budućnost: Otvoren novi ciklus programa EY Preduzetnik godine u Srbiji
2 U vremenu u kojem se poslovni modeli menjaju brže nego ikada, a uspeh sve više zavisi od sposobnosti da se prepoznaju promene, preuzme rizik i stvori nova vrednost, preduzetnici ostaju jedan od najvažnijih pokretača ekonomskog razvoja. Upravo zato kompanija EY i ove godine otvara konkurs za progr»»»
Lavrov nazvao idiotskim zahtev EU da se ograniči ruska vojska kao uslov za pregovore
Blic Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas predlaže da ograničavanje oružanih snaga treba da važi i za Rusiju, kao što se traži od Ukrajine Kalas posebno naglašava bezbednosne rizike zbog prisustva ruskih trupa u Gruziji i Moldaviji, što, po njenim rečima, ugrožava evropske interese Slušaj vest 0:»»»
Uništeno službeno vozilo Vojislava Mihailovića, on sumnja da je zbog podrške studentima
Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS), na čijem je čelu Vojislav Mihailović, saopštio je danas da je na njegovom službenom automobilu polupana šoferšajbna i izbušene sve gume nakon što je bezuslovno podržao studente u blokadi."Nakon javnih istupanja najviših funkcionera POKS-a o bezuslovnoj podršc»»»
Vranješ: Zbog promene stava SAD sad je prilika za zatvaranje Kancelarije OHR-a
BEOGRAD - Ambasador Bosne i Hercegovine u Srbiji Aleksandar Vranješ izjavio je danas da Republika Srpska sada vidi priliku za zatvaranje Kancelarije visokog predstavnika u BiH (OHR) zbog promene stava SAD i onoga što se čulo na sednici Saveta bezbednosti o BiH 12. maja, kada je zamenica šefa misije»»»
"Protest na Slaviji bio besmislen" Vučić: Blokaderi nisu pokazali ništa osim nasilja
Predsednik Aleksandar Vučić se obratio javnosti iz Šangaja, a na pitanje da li ga brine Slavija uzvratio je pitanjem da li radi fontana "Odavno ne spavam mirno, ali na Slaviji je sve u redu. To nema veze sa njima. Ako neko ima potrebu da stalno preti, hajde, čekam već godinu i po dana pretite meni »»»
"Najbolje da se vratimo u pećine" Vučić oduvao blokadere: Nemojte da pričate gluposti zbog naroda
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je tokom obraćanja iz Šangaja komentarisao i navode blokadera da će ljudi ostati bez posla ukoliko dovede robote u zemlju - Najbolje da ukinemo i televizore. U fabrici robota će odmah da radi 250 ljudi. Najbolje da nemamo ništa da sevratimo u praistoriju da idemo »»»
"DA JE OBRNUTO BOMBARDOVALI BI NAS ODAVNO": Vučić o novom teroru nad Srbima na KiM
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić je tokom obraćanja iz Šangaja komentarisao i posleednja dešavanja na KiM, tokom kojih su u nekoliko mesta uklonjeni ćirilični natpisi na objektima Železnica Srbije. - Srbe očekuje muka, kao i posle izbora. Zato gledamo kako da im pomognemo u ovakvim uslovima što n»»»
"MORAĆE SVE U LICE DA MI OBJASNE SVI KOJI SE IŽIVLJAVAJU NA MOJOJ PORODICI" Vučić: Ne plašim se ni Zvicera ni njegovih sluga
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić je tokom obraćanja iz Šangaja gde danas boravi u sklopu posete Kini govorio je i o Crnoj Gori. Što se tiče Crne Gore, idem zato što me Ursula fon der Lajen pozvala. Inače, ne bih išao. Neću preko Pekinga, nego ću sam da odlučim kako ću. Možda ću u inat Đilasu i ov»»»
"DOTAKLI SMO DNO" - SNIMAK NAPADA UČENIKA NA PROFESORE O KOJEM PRIČA CELA ITALIJA! Ko su MARANCA koji su tukli čoveka od 63 godine i zašto on nije podneo tužbu?
Slušaj vest Italija danima priča o scenama nasilja viđenim prošle nedelje u parku blizu srednje tehničke škole "Leonardo da Vinči" u Parmi, gde je grupa učenika te škole napala jednog od profesora, da bi se potom u sukob uključio i njegov kolega pokušavajući da ga zaštiti, kao i treći profesor koji»»»
(UZNEMIRUJUĆI VIDEO) STRAVIČNO NASILJE NAD ŽIVOTINJAMA! Mladić sa kapuljačom snimljen kako KRVNIČKI udara psa MOTKOM tokom upada u palestinsko selo!
Slušaj vest Na snimku se vidi mladić, obučen u religioznu odeću cicit i crnom duksu sa natpisom na hebrejskom, kako udara psa čuvara u stočarskom zaseoku Hirbet al Rakiz. Drugi snimak prikazuje istog naseljenika kako ulazi u pećinu u kojoj živi jedna seoska porodica i gura ženu na zemlju. Malo dete»»»
"NA DOBROM SMO PUTU" Vučić: U aprilu ekonomija Srbije rasla četiri odsto, ove godine rast BDP-a iznad tri
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je u aprilu ekonomija Srbije rasla četiri odsto i dodao da smo na dobrom putu da rast BDP bude veći od onoga što je MMF projektovao, odnosno da će biti i ove godine iznad tri odsto. Vučić je u Šangaju, poslednjeg dana posete Kini u izjavi novin»»»
Sunoko okupio proizvođače na „Danima polja šećerne repe”
Novi Sad, 28. maj 2026. godine – Kompanija Sunoko, članica MK Group, organizovala je ove nedelje tradicionalne „Dane polja šećerne repe” na čak dve lokacije, u Bečeju i Ljukovu kod Inđije. Događaji su okupili veliki broj poljoprivrednih proizvođača, partnera i stručnjaka iz oblasti agrara. Ovi doga»»»
VUČIĆ IZ ŠANGAJA: ŠTA, NE RADI FONTANA NA SLAVIJI? Besmislen protest, džabe potrošene pare, nemojte da prodajete priče o 200.000 ljudi
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji od 24. maja boravi u zvaničnoj poseti Kini na poziv predsednika Si Đipinga, nastavlja diplomatske aktivnosti u Šangaju. Predsednik Vučić je današnji dan započeo sastancima sa predstavnicima kineskih kompanija, kako bi pregovarao o novim investicija»»»
Žarko Korać: Da sam Vučić ne bih mirno spavao
Protest na Slaviji, na kojem se okupilo prema procenama Arhiva javnih skupova između 180.000 i 190.000 ljudi, govori nam da je, kako je ocenio psiholog i bivši potpredsednik Vlade Srbije Žarko Korać, nezadovoljstvo ogromno i da „ono neće stati“. Korać je u emisiji „N1 Direktno“ istakao da je na pos»»»
Predsednik Vučić objavio odlične vesti: Ekonomija Srbije u aprilu rasla više od prognoze MMF-a
Ekonomija Srbije u aprilu mesecu rasla je četiri odsto Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić koji od 24. maja boravi u zvaničnoj poseti Kini, a na poziv kineskog predsednika Si Đipinga, tokom obraćanje javnosti govorio je o ekonomiji u Srbiji Vučić je sitakao da je ekonomija Srbije u aprilu »»»
"Mnogo dobrih stvari za Srbiju" Vučić iz Šangaja najavio: Već u julu ćemo u Šapcu da otvorimo prvu fazu proizvodnje
Tokom obraćanja iz Šangaja, predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da je tokom ove posete do sada najviše naučio. Tokom obraćanja iz Šangaja, predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da je tokom ove posete do sada najviše naučio. "Za ovih 4-5 dana sam do sada najviše naučio. Ovako dugo »»»
"BLOKADERI SANJAJU KAKO DA ME UBIJU, A JA FABRIKE" Vučić o navodima Žarka Koraća: Imam još mnogo posla i visoke ciljeve
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić u svom obraćanju osvrnuo se na navode Žarka Koraća. O navodima Žarka Koraća da treba da ga brine Slavija, kaže: - Na Slaviji je sve u redu. A što se tiče nemirnog spavanja, nema veze sa njima. Pretite deci, meni već godinu dana. A ja ću vas uvek da pozovem na dija»»»
MOĆNE PORUKE VUČIĆA IZ KINE: Oni sanjaju kako da me ubiju, a ja kako da se Srbija razvija (VIDEO)
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić obraća se iz Kine, gde boravi u istorijskoj poseti. Predsednik Vučić i danas je imao važne sastanke sa predstavnicima kineskih kompanija. - Nadam se i verujem da ćemo imati uskoro u Šidu i Zrenjaninu velike vesti. Ono što svakako imam da kažem, u aprilu mesecu ekonomija »»»
"NAJBOLJE DA SE VRATIMO U PEĆINE" Vučić odgovorio na prozivke blokadera: Srbija će otići u nebesa čim prvi robot izađe iz fabrike!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić je tokom obraćanja iz Šangaja komentarisao i navode bolakdera da će ljudi ostati bez posla ukoliko dovede robote u zemlju. - Najbolje da ukinemo i televizore. U fabrici robota će odmah da radi 250 ljudi. Najbolje da nemamo ništa da sevratimo u praistoriju da idemo»»»
"NA DOBROM SMO PUTU" Vučić: U aprilu ekonomija Srbije rasla četiri odsto, ove godine rast BDP-a iznad tri
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je u aprilu ekonomija Srbije rasla četiri odsto i dodao da smo na dobrom putu da rast BDP bude veći od onoga što je MMF projektovao, odnosno da će biti i ove godine iznad tri odsto. Vučić je u Šangaju, poslednjeg dana posete Kini u izjavi novin»»»
RTS ne spori da plaća tabloide za reklame, već samo iznose: Zašto se javni servis oglašava u žutoj štampi?
Radio televizija Srbije, prema pisanju Cenzolovke, od 2020. do danas za reklamiranje sopstvenih TV programa u prorežimskim tabloidima sklopila je ugovore vredne više od 90 miliona dinara. S druge strane, RTS demantuje ove podatke, ali poriče samo količinu novca koji daje prorežimskim tabloidima, a »»»
Kontinent se cepa: Mehurići gasa otkrivaju moguće formiranje nove tektonske ploče
Suzana Luković Novinar rubrike svet Analiza je pokazala da je rased Kafue, dugačak 2.500 km, potencijalno mesto gde Zemljina kora puca kroz celu litosferu U rasedu se nalaze visoke koncentracije helijuma i geotermalni resursi, što je već privuklo interesovanje kompanija za obnovljive izvore energij»»»
Dimić (SSP): Režim opstruiše rad Komisije za reviziju biračkog spiska
Zamenik člana Komisije za reviziju biračkog spiska ispred Stranke slobode i pravde (SSP) Marko Dimić ocenio je danas da režim opstruiše njen rad i ne dozvoljava pristup svim bazama podataka."Kao članovi komisije imamo tako odgovoran zadatak da uradimo reviziju biračkog spiska , tog temeljnog dokume»»»
Način na koji je "estradizovana" Vučićeva poseta Kini ima za cilj da prikrije to da Srbijom upravlja organizovani kriminal
Ekonomski novinar Miša Brkić ocenjuje da će se ovo što trenutno predsednik Srbije radi u Kini, koji je u četvorodnevnoj poseti toj zemlji, vrlo brzo pokazati kao pogrešno ekonomsko i političko opredeljenje u spoljnopolitičkom smislu. Ističe da je Kina izgubila jednog velikog, ključnog partnera u Ev»»»
VUČIĆ IZ ŠANGAJA: ŠTA, NE RADI FONTANA NA SLAVIJI? Besmislen protest, džabe potrošene pare, nemojte da prodajete priče o 200.000 ljudi
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji od 24. maja boravi u zvaničnoj poseti Kini na poziv predsednika Si Đipinga, nastavlja diplomatske aktivnosti u Šangaju. Predsednik Vučić je današnji dan započeo sastancima sa predstavnicima kineskih kompanija, kako bi pregovarao o novim investicija»»»
United Group: Tvrdnja Dragana Šolaka neosnovana, ne postoji zabrana niti sudska odluka
(Foto: Print screen / YouTube / United Group) Posle vesti da su Dragan Šolak i Viktorija Boklag u Londonu pokrenuli postupak protiv prodaje medija United Grupe, iz UG-a su reagovali navodeći da je "tvrdnja koju je izneo gospodin Šolak neosnovana" i da će je odlučno osporiti.U saopštenju stoji da ni»»»
EPS ponovo obustavio tender za nadzor nad izgradnjom državnih solarnih elektrana vredan 5,5 mil EUR - Strateški važan projekat na čekanju duže od godinu dana
(Foto: Unsplash/Andreas Gücklhorn) Elektroprivreda Srbije (EPS) po drugi put je obustavila tender za stručni nadzor i konsultantske usluge za potrebe izgradnje samobalansiranih solarnih elektrana, čija je vrednost procenjena na 650 miliona dinara (oko 5,5 mil EUR), nakon što su obe pristigle ponude»»»
Građevinski materijal poskupljuje na nedeljnom nivou, cena stiropora skočila za više od 30%
Ilustracija (Foto: Lisa S./shutterstock.com) Cene građevinskog materijala u Srbiji ubrzale su rast u ovoj godini, posebno od izbijanja sukoba na Bliskom istoku, ali i ekspanziji gradnje u Srbiji. Ovo su potvrdili sagovornici u nekoliko distributivnih kompanija koje snabdevaju naše tržište, preko sv»»»
Vučić iz Kine: "Ukupno sam posetio 29 kompanija za pet dana"; "To ljudi ne mogu da urade za godinu"
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se iz Šangaja u Kini. Vučić je na početku govorio o razgvoru sa kompanijom iz Šangaja. "Verujem da ćemo za dva grada u Srbiji imati velike vesti tokom juna. Verujem da ćemo imati veoma dobre vesti. Dobra vest je da je ekonomija Srbije u aprilu rasla 4 odst»»»
Vučić iz Kine opet o studentima: Ništa nisu pokazali
Aleksandar Vučić, predsednik Srbije, koji je završava višednevnu posetu Kini, kaže da studenti u blokadi protestom 23. maja na Slaviji ništa nisu uradili, osim što su pokazali da su siledžije. „Ako sebe tešite protestom koji je bio potpuno besmislen. Džabe ste potrošili pare.Protestom ništa nisu re»»»
Dimić (SSP): Režim opstruiše rad Komisije za reviziju biračkog spiska
Zamenik člana Komisije za reviziju biračkog spiska ispred Stranke slobode i pravde (SSP) Marko Dimić ocenio je danas da režim opstruiše njen rad i ne dozvoljava pristup svim bazama podataka. „Kao članovi komisije imamo tako odgovoran zadatak da uradimo reviziju biračkog spiska , tog temeljnog dokum»»»
Vučić u Šangaju: Verujem da ćemo za Šid ili Zrenjanin imati velike vesti u junu
ŠANGAJ- Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je u Šangaju, tokom petog dana državne posete Kini, razgovarao sa predstavnicima osam kompanija i dodao da veruje da će u junu za Šid ili Zrenjanin imati velike vesti. Vučić je u izjavi novinarima kazao da je danas u Šangaju razgovarao »»»
Lažomer: Opoziciono-blokaderski obračun (VIDEO)
Lider opozicije i NATO lobista, Zdravko Ponoš, novom izjavom je dokazao da je okrenuo leđa blokaderima, kao i da su sukobi u opoziciono-blokaderskim redovima sve učestaliji Gostujući na antisrpskoj N1, Ponoš je priznao da nije želeo da prisustvuje protestu blokadera na Slaviji, ističući da čak i da»»»
Vučić govorio o Vojsci Srbije: Jako sam zadovoljan!
Mogu s ponosom da kažem da Vojska Srbije raste Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić koji od 24. maja boravi u zvaničnoj poseti Kini, a na poziv kineskog predsednika Si Đipinga, tokom obraćanje javnosti govorio je o Vojsci Srbije. Predsednik je istakao da sa ponosom može da kaže da Vojska Sr»»»
Vučić: Vojska će biti dovoljno snažna da nas zaštiti od svakoga
Blic Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ponosan sam na sve što smo ovde uradili, na to kako smo se borili. Hvala što ste i mene izdržali. Ako sam ponekad namrgođen, to je zato što sam stvarno preumoran. Samo zamislite, eto, ovolike sastanke izdržati, a ne da se za svaki pripremite i da sa svakim razgovarate, k»»»
"NAMA SE SVE OTVORILO" Vučić najavio: Već u julu ćemo u Šapcu da otvorimo prvu fazu proizvodnje
TOKOM obraćanja iz Šangaja, predsednik Srbije Aleksandar Vučić istakao je da je tokom ove posete do sada najviše naučio. - Nikada duže nisam bio nigde, možda jednom u Njujorku... To je ogromna čast i ponos, za sve što su nam priredili. Hvala domaćinima - rekao je predsednik i dodao da se sastao sa »»»