Nuk keni gjë për të thënë për Indritin? Rama replikon me komentuesin: Arrestuam 4 kafshët
cna.al
A po bëhet Britania e Madhe një shtet i dështuar?
lajmi.net
Kryesia e LDK-së arrin në seli të partisë, pritet zgjedhja e kandidatit për kryeministër
gazeta-shqip.com
Dosjet e bujshme/ SPAK do hetojë Gërdecin, 21 Janarin dhe abuzimet në Rrugën e Kombit
lapsi.al
Skandali/Sa milionë na kushton shtrati i ngrohtë i Etilda Gjonajt?
tetovasot.com
Lëvizja BESA – Tearcë: Isen Asani të tregoj se si u pasurua brenda dy vitëve më shumë se çdo kryetar komune tjetër
shekulli.com.al
Agim Kajmaku “i dënuar në Greqi”, Prokuroria nis verifikimet
Kriza politike në Itali, Presidenti Matarella u jep kohë partive deri të mërkurën
Rosneft shet naftën e Venezuelës – Furnizon klientët në Kinë dhe Indi, shmang sanksionet e SHBA
rtsh.al
Trump fton kompanitë amerikane të largohen nga Kina
Parku fotovoltaik në Akërni – 10 muaj pas ankandit, MIE: Jemi në proces për nënshkrimin e kontratës
telegrafi.com
Arrestimi i Janevës vështirëson funksionimin e PSP-së
gazeta-shqip.com
“Armiq deri në vdekje”/ Hitler dhe Stalin, 80 vjet nga marrëveshja sekrete për të ndarë përgysmë Evropën
BE, fond 100 Miliardë Euro – Do të shërbejë për të konkurruar gjigantët e SHBA dhe Kinës
Erdogani në Rusi për një vizitë njëditore më 27 gusht, në fokus Siria
shqiptarja.com
Amazona, shkencëtari i NASA-së çmonton akuzat e Bolsonaro me imazhe satelitore
G7-ta franceze në fundjavë: ja temat e nxehta mes lidërve globalë
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 24/08/2019
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 24 gusht 2019
gazetamapo.al
Profil/Arta Marku, jo shumë e përkohshme, por shumë politike
koha.net
Ambasada amerikane përkrah OJQ-të në Prizren për shkarkimin e drejtorit të akuzuar
lapsi.al
Zjarri në Shëngjin, dy të arrestuar
Itali, 5 ditë kohë për formimin e koalicionit qeveritar
shqiptarja.com
Ndërtohet 'Muri i Hong Kongut' për demokraci, 32 km i gjatë
gazetamapo.al
Anti-informaliteti, anët e errëta të një aksioni
"Më fal që s‘të fola shqip…"
Ofensiva e re e Serbisë kundër Kosovës
ekonomiaonline.com
Kryetari i Shtimes thotë se nuk u përkrahën për projekte infrastrukturore
ina-online.net
Kosovë: AKR e Nisma Socialdemokrate me koalicion parazgjedhor
Bumerangu 2 mld euro i koncesioneve, a rrezikojmë rritjen e taksave?!
sot.com.al
Putin frymëzim për Ilir Metën, presidenti udhëtime në male njësoj si homologu rus, ja faktet që tregojnë lidhjet tij me Moskën
sot.com.al
Zbardhet raporti i dekriminalizimit, 39 funksionarë të lartë rezultojnë të dënuar, 31 nën hetim për falsifikim të të dhënave
sot.com.al
Dekriminalizimi, Prokuroria nis verifikimet për Kajmakun, PD hetime paralele për katër kryebashkiakët e tjerë
sot.com.al
Ndërkombëtarët japin alarmin, mos hapja e negociatave në tetor rrit rrezikun rus në Shqipëri e Maqedoninë e Veriut, Moska me sytë nga Ballkani
Vrasja e Oliver Ivanoviçit, Kosova lëshon urdhërarrest ndërkombëtar për Milan Radoiçiç
sot.com.al
Afrimi i SPAK, mazhoranca premton rihapjen e dosjeve të bujshme, juristët tregojnë rrugët si do shkohet te “21 janari”, Gërdeci e afera “Durrës-Kukës”
sot.com.al
PD-LSI pendohen për djegien e mandateve, 11 ish-deputetë padisin Kuvendin, kërkojnë pagat për periudhën e bojkotit
Rusi, stacioni bërthamor nis lundrimin drejt Arktikut
Zeka- Krasniqit: As kundër Listës Serbe nuk ke folur fjalë më të rënda se sa kundër Pacollit
sot.com.al
De-Heroizmi ose Shqipëria përballë humbjes se Identitetit Kombëtar
sot.com.al
Irracionalizmi i lidershipit shkaktar i shkërmoqjes së formacionit opozitar
syri.net
Varja e Havzi Nelës, shqiptarët në Amerikë denoncojnë regjimin hipokrit të Ramiz Alisë Komentet
shqiptarja.com
Nga Moska në Gjermaninë Lindore si dështoi alternativa e socializmit totalitar
gazetablic.com
4 emrat që u futën në Kryesinë e LDK-së, e për të cilët vështirë se i njihni apo keni dëgjuar për ta (Lista)
Franca dhe Gjermania – raund përfundimtar negociatash për Brexitin
balkanweb.com
Itali, PD dhe 5-Yjet, përparime në bisedimet për qeverinë e re
gazetablic.com
Ministri i PDK-së e shkarkoi, reagon Këshillin Drejtues i Muzeut të Kosovës
Orari i arritjeve të haxhive në Kosovë
Pacolli thotë se u tradhtua nga PSD-ja: Kishim marrëveshje për koalicion
gazetablic.com
Pacolli flet për armatosjen e Serbisë dhe prezencën ruse në Ballkan

Si dukej bota më 1919, 100 vjet më parë

Koha 17.07. 09:45

Si dukej bota më 1919, 100 vjet më parë

A keni menduar ndonjëherë si dukej bota rreth 100 vjet më parë? Këtu janë disa fotografi nga viti 1919 për të parë se si ishte jeta atëherë. Sharrëxhinjtë duke punuar në një lumë në New Brunswick, Kanada; Oficerët dhe rojet e doganave në Juarez, Meksikë; Konferenca e Paqes në Ministrinë e Punëve të»»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining