Shala dhe Bekteshi biseduan për largimin e barriera për eksport - Arbresh.info
hashtag.al
Gazeta gjermane artikull për protestat nga Tirana në Moskë: Lajme të mira!
boldnews.al
Memoriali turk, përplasje te Liqeni mes policisë dhe qytetarëve/ Çfarë po ndodh
Rinovimi i licencës celulare – “Albtelecom” propozon ta paguajë me këste
gazetablic.com
Pal Lekaj ia çon edhe një monopol milionësh Devollëve
lexo.com.al
Anita Haradinaj tregon fizikun perfekt në jugun e Shqipërisë dhe të gjithëve na ngelën sytë!
telegrafi.com
Deda thotë se qysh para dhjetë vitesh kanë pritur kalimin e Shpend Ahmetit në AAK
I dënuar me 35 vite burg, Kostandin Xhuvani merr pjesë në varrimin e të atit
RUSI – Moska dënon përshkallëzimin e tensioneve ushtarake pas testimit të një rakete nga SHBA-ja
lajmi.net
Deda: Shpend Ahmeti para 10 vitesh ishte në prag të një kalimi në AAK
koha.mk
Makron: Ardhmëria e Rusisë është e lidhur me Evropën
Kush guxon të godasë kombin, thyen kokën e vet
periskopi.com
Surroi tregon se kujt i mëshoi shuplakë ambasadori O’Connell
aa.com.tr
Franca nikoqir i samitit G7 në Biarritz
insajderi.com
Nëse LDK hyn në koalicion me PSD e AAK – këtë veprim do t’a ndërmarr Vetëvendosje
ANALIZA: Prangat prej letre të Lulzim Bashës dhe precedenti me Berishën krye-opozitar
shekulli.com.al
Nuk respektuan kriteret, përjashtohen nga tenderët 18 kompani
rtsh.al
Dalja nga BE, kryeministri britanik nën presion për të mbledhur parlamentin
“Ne nuk jemi dele”, ja çfarë ka ndodhur në mbledhjen e PS në Shkodër
balkanweb.com
Po i merr Boris Johnson peng qytetarët e BE-së?
Mushkolaj: 'Befasitë e natës', determinuese për koalicionet e partive
gazetamapo.al
Foto të rralla/ Burgu i ndarë nga vija e ujit; jeta në internim
rtsh.al
Replika mes Putin dhe Macron për protestat
rtsh.al
Ambasada Amerikane: SPAK do të hetojë dhe ndjekë penalisht “të paprekshmit” e Shqipërisë
lexo.com.al
“Akullore si dikur”, festa lokale shndërroi Durrësin në qendrën e argëtimit dhe shijes
boldnews.al
Tenderi/ E ekzagjeruar, KLGJ me 11 anëtarë, blen 22 makina të reja
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/08/2019
lexo.com.al
Merkato e televizioneve: Ermal Mamaqi largohet nga “Tv Klan”
lajmi.net
Dyfytyrësia e Haradinajt, Remit i kishte ndarë dekoratë pas kthimit nga Haga, tash thotë ka “knu” atje
kosova.info
Ymeri: Në momentin që Albin Kurti u kthye kryetar i VV-së, kjo parti u kthye me kokë poshtë
koha.net
Komuna e Pejës kërcënon AKP-në me përmbarues për borxhin e tatimit në pronë

Meta propozon për kreun e KLSH-së ish-këshilltarin e Berishës

CNA 17.07. 12:37

Meta propozon për kreun e KLSH-së ish-këshilltarin e Berishës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, do i dërgoj sot Kuvendit propozimin e tij për kryetar të KLSH. Meta propozon Petraq Milon në krye të KLSH, i cili sipas Presidentit është një personalitet me eksperiencë. Milo ka patur ndër vite edhe një sërë angazhimesh të tjera profesionale si anëtar i Bordit t»»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano