OSBE prezanton anketën mbi mirëqenien dhe sigurinë e grave në Kosovë
Vetë Qeverisja Lokale në Kosovë mbush 20 Vjet
preshevajone.com
Muharrem Salihu sjell haberin nga Tirana: Mini-Shengeni Ballkanik dhe spastrimi etnik i shqiptarëve të Medvegjës
Albin Kurti tregon në Open arsyen pse ka një zbehje për bashkimin kombëtar
koha.net
Sveçla: Qeveria Kurti do të punojë për bashkim kombëtar
hashtag.al
Dy vende Balltike dhe Polonia kundërshtojnë deklaratat e Macron për NATO-n
lajmi.net
A duhet një “Dejton 2” për të zhbllokuar ngërçin mes Kosovës dhe Serbisë?
tvklan.al
Serbia përfshihet në një skandal spiunazhi
Ja makinacionet që e mbrojtën kryetarin e KED nga vettingu, për pasurinë e pajustifikuar
shqiptarja.com
PD reagim të 'moderuar' për Besnik Muçin dhe 'Venecian', sulm të drejtpërdrejt Dvoranit
shqiptarja.com
U trafikua nga xhaxhai në moshën 16-vjeçare! Pa Gjurmë gjen vajzën në Tel Aviv: Familja nuk më ka kërkuar kurrë! Nuk dua t'i shoh
syri.net
Jo vetëm në Tiranë/ Berndt Borchardt akuzohet për ndërhyrje në gjykimet e EULEX Komentet
"Vettingu", nevoja urgjente për t’i shpëtuar shqiptarët nga rastet e montuara
tvklan.al
“Shumë shpejt maxhoranca do ta heqë me ligj betimin tek Presidenti”
noa.al
Sipërmarrësi shqiptar faktor në suksesin e ekonomisë bullgare
Prurje të reja nga komuna e Likovës tek BESA, Kasami jep lajmin (FOTO)
shqiptarja.com
'Po të më dëgjojë t'i vijë keq për babanë, për mua, për ata tre jetimë...', nëna apel vajzës që u largua drejt Italisë me djalin që dashuronte
indeksonline.net
Mësuesja në Prizren nis punën pa konkurs, Drejtoria e Arsimit : Që nxënësit mos të humbin mësimin!
kallxo.com
Vuçiq zbulon identitetin e dy personave të kërkuar për vrasjen e Ivanoviqit
shqiptarja.com
Doktori afrikano-jugor që la vendin e tij për Tiranën në kërkim të vajzës që solli në jetë me një shqiptare
Mbështetje për Portin e Durrësit, Zingraf: Vlerësojmë klimën pozitive për biznesin gjerman
Himarë/ PNUD, trajnim për trajtimin e rasteve të dhunës së familje
kallxo.com
Organizatat për të drejtat e kafshëve reagojnë ndaj ngujimit të një luani në Gjilan
sot.com.al
Biznesmeni Damir Fazliç, më i afërti i Sali Berishës i jep 'goditjen' e papritur Lulzim Bashës, zbulon emrin surprizë që mund ta zëvendësojë
lapsi.al
“Po e tha Amerika, ka mbaruar”/ Lubonja: E keni gabim, “eliminimi” i Metës alarm i madh
lajmi.net
A po e bën Albin Kurti president të Kosovës “Argatin e Serbisë”?
Shkarkimi i Muçit/ Noka: Po kryqëzohet një person dinjitoz; Minga: Vettingun e votuat me ata njerëz Fundi i bashkëbisedimit
Përplasja në "360 Gradë"/ Noka: Vettingu po bëhet nga juristë fabrikash këpucësh dhe peshku; Bozheku: Nuk ofruat alternativa?
telegrafi.com
Haxhiu: Abdixhikut i intereson gara për Prishtinën, lokacioni i stadiumit ndryshohet vetëm nëse shkelet ligji
gazetaexpress.com
Rakipi sulmon ambasadorin e BE në Tiranë: Është keqbërës!Te fundit
cna.al
Fazlliç bërtet “Basha ik!”
Gërxhaliu e quan nder ofendimin nga Ramush Haradinaj: Vendi nuk mbrohet vetëm me pushkë
kosova.info
Presidentin e ardhshëm të Kosovës, s’duhet ta zgjedhë as Albin Kurti, e as Isa Mustafa, po qytetaria!
lapsi.al
Dokumenti/ Bleu cigare në Tiranë me paratë e shtetit, “kryqëzohet” këshilltari i Fatmir Limajt
boldnews.al
Mbështetja pa kushte e Ambasadës Amerikane ndaj derdimenit Rama, krijoi një klimë konspiracioni
“Opozita e papërgatitur”, Rakipi: Regjimet nuk rrëzohen vetë
kohajone.com
45,000 euro për bamirësi? E vërteta e Arbër Çepanit
tvklan.al
Basha: Liderët evropianë mbështetje të pakushtëzuar për Shqipërinë
tetovasot.com
Gara Ndërkombëtare në vallëzim “Stage 2019” në Shkup
Jovanoviq s’i beson “dialogut të brendshëm për Kosovën” të Vuçiqit

SPECIALE RTSH.al/ Debati për votimin elektronik në zgjedhje, ku është testuar dhe si kanë qenë rezultatet e tij?

RTSH 08.11. 16:10

SPECIALE RTSH.al/ Debati për votimin elektronik në zgjedhje, ku është testuar dhe si kanë qenë rezultatet e tij?

Votimi elektronik në zgjedhjet e ardhshme parlamentare është kthyer sërish në qendër të debatit dhe të argumentave pro dhe kundër mes mazhorancës dhe opozitës jo parlamentare. Ka dy opsione deri tani për këtë çështje: e para, që të bëhet një projekt pilot në 2 zona elektorale ku të testohet teknolo»»»

rtsh.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano