Adevarul 21m

Acoliții lui Putin cer ca Rusia să se alăture războiului din Iran cu „toate mijloacele posibile”, pe fondul temerii că Moscova ar putea fi următoarea țintă a lui Trump

Home Știri Externe Rusia Acoliții lui Putin cer ca Rusia să se alăture războiului din Iran cu „toate mijloacele posibile”, pe fondul temerii că Moscova ar putea fi următoarea țintă a lui Trump Acoliții lui Putin cer ca Rusia să se alăture războiului din Iran cu „toate mijloacele posibile”, pe fondu»»»

adevarul.ro
DC News 47m

Israel ar putea redeschide aeroportul pentru a aduce acasă cetățenii blocați în străinătate

Armata israeliană ia în calcul reluarea parțială a zborurilor pentru a facilita repatrierea cetățenilor blocați în străinătate, în contextul în care, potrivit evaluărilor recente, capacitatea Iranului de a lansa atacuri balistice ample ar fi scăzut în ultimele ore. Redeschidere parțială a aeroportu»»»

dcnews.ro
Evz 1h

Grindeanu, în ședința PSD: Bugetul nu este al unui singur om și a viziunii lui unilaterale despre țară

Biroul Permanent Național al PSD a decis luni, în unanimitate, extinderea mandatului privind consultarea internă referitoare la analiza participării formațiunii la guvernare. Decizia a fost adoptată în cadrul ședinței conducerii partidului, potrivit unor surse politice. Conform acelorași surse, nou»»»

evz.ro
Business Magazin 2h

Războiul din Orientul Mijlociu. Bursele scad pe linie, preţurile la petrol şi gaze cresc rapid, iar Iranul lansează atacuri cu drone în toate direcţiile. Una dintre cele mai mari rafinării din regiune a fost închisă după ce a fost bombardată de Teheran. Ce spun autorităţile din România. LIVE TEXT

11:51. Ministrul Energiei, Bogdan Ivan, a anunţat că România are rezerve strategice suficiente pentru a asigura stabilitatea preţurilor carburanţilor şi evitarea unei situaţii de penurie, pe fondul războiului din Orientul Mijlociu. „Noi suntem pregătiţi, pentru a face faţă cu depozitele care sunt a»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 3h

Unde să (mai) fugi/ascunzi acum de război şi cutremurele geopolitice, inflaţie şi scăderea puterii de cumpărare, recesiune şi criză economică, depresie socială, AI şi întrebarea dacă vei mai avea job anul viitor?

Pentru noi, ca ziarişti, acestea sunt cele mai interesante vremuri pentru că avem ce scrie şi putem să ne dăm cu părerea, mai mult sau mai puţin avizată. Pentru cei de lângă noi, ceea ce se întâmplă în zilele noastre le ridică gradul de tensiune şi adaugă tot mai multe întrebări la întrebările care»»»

businessmagazin.ro
Adevarul 3h

Cea mai mare criză de la pandemia de COVID-19 lovește aeroporturile. Soluția de milioane a ultra-bogaților

Home Economie Cea mai mare criză de la pandemia de COVID-19 lovește aeroporturile. Soluția de milioane a ultra-bogaților Cea mai mare criză de la pandemia de COVID-19 lovește aeroporturile. Soluția de milioane a ultra-bogaților 0 0 1 live Publicat: 02.03.2026 11:48 Sute de mii de pasageri rămân blo»»»

adevarul.ro
Press Alert 4h

La mulți ani, Doru Apreotesei!

Foto: Nedici Dragoslav Doru Apreotesei împlinește astăzi 72 de ani, ocazie cu care îi urăm un sincer La Mulți ani! Compozitor, pianist, claviaturist și orchestrator Doru Apreotesei are la bază muzica clasică, a explorat de-a lungul anilor multiple genuri, de la folk la pop și jazz și a primit disti»»»

pressalert.ro
Active News 5h

Război în Orientul Mijlociu, Ziua 3: Explozii în Bahrain, Kuwait, Doha, Dubai, Abu Dhabi. Baza militară britanică din Cipru, lovită de o dronă. Avion de luptă american F-15, prăbușit în Kuweit. Trump: 48 de lideri iranieni au fost uciși

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul Orientul Mijlociu a fost din nou scena unor atacuri c»»»

activenews.ro
Capital 5h

Donald Trump avertizează că ofensiva SUA împotriva Iranului ar putea dura până la patru săptămâni

Președintele SUA, Donald Trump, susține că operațiunile militare împotriva Iranului ar putea dura aproximativ o lună și afirmă că liderul suprem iranian, ayatollahul Ali Khamenei, a fost eliminat. Liderul de la Casa Albă vorbește despre zeci de lideri iranieni uciși, nave scufundate și avertizează »»»

capital.ro
Economica 5h

Copilul teribil al fenomenelor extreme revine în 2026. El Nino riscă să încălzească planeta şi mai mult în acest an - Economica.net

Fenomenul climatic natural El Nino ar putea reveni în a doua jumătate a anului 2026, existând riscul ca temperaturile globale să crească până la noi niveluri record, transmite luni AFP. Există o probabilitate de 50% până la 60% ca fenomenul climatic El Nino să se dezvolte între lunile iulie şi sept»»»

economica.net
Adevarul 5h

Șeful securității iraniene respinge negocierile cu SUA și îl atacă pe Trump: „A aruncat regiunea în haos cu visele sale iluzorii”

Home Știri Externe În lume Șeful securității iraniene respinge negocierile cu SUA și îl atacă pe Trump: „A aruncat regiunea în haos cu visele sale iluzorii” Șeful securității iraniene respinge negocierile cu SUA și îl atacă pe Trump: „A aruncat regiunea în haos cu visele sale iluzorii” 0 0 1 live P»»»

adevarul.ro
DC News 6h

Atacul lui Trump asupra Iranului zguduie o mare economie a lumii: Cine riscă să devină marea perdantă în urma conflictului

În mai puțin de două luni, președintele Statelor Unite, Donald Trump, a eliminat doi dintre cei mai apropiați aliați ai Beijingului - punând în pericol aprovizionarea cu petrol a Chinei, potrivit CNN. Președintele Venezuelei, Nicolás Maduro, a fost capturat de SUA în ianuarie. Acum, liderul suprem »»»

dcnews.ro
DC News 6h

El Nino ar putea reveni în 2026 și împinge temperaturile globale spre un nou record

Probabilitate de până la 60% Există o probabilitate de 50% până la 60% ca fenomenul climatic El Nino să se dezvolte între lunile iulie şi septembrie, a estimat în ianuarie Administraţia Naţională Oceanică şi Atmosferică (NOAA) din SUA. Organizaţia Meteorologică Mondială (OMM) îşi va publica propria»»»

dcnews.ro
Romania TV 6h

Condiţiile puse de PSD pentru aprobarea bugetului pe 2026. Liderii coaliţiei se întâlnesc, din nou, luni, la Palatul Victoria

Ședința este programată pentru ora 13:00, iar bugetul rămâne principalul punct de pe agendă. Guvernul a început anul 2026 fără legea bugetului aprobată, deși, în mod obișnuit, aceasta ar fi trebuit adoptată până la finalul lunii ianuarie sau începutul lunii februarie. Executivul a amânat adoptarea »»»

romaniatv.net
HotNews 7h

INTERVIU Un intelectual român de dreapta îl elogiază pe Trump: „Câtă vreme Iranul își căsăpea propriii cetățeni, nu era bine. Acum, când cineva lovește balaurul în cap, în mod decisiv, iar nu e bine”

„Trump este singurul care și-a pus, cu adevărat, în mod serios, problema păcii, prin forță, e adevărat, atât în Ucraina, cât și în Orientul Mijlociu”, crede scriitorul și fostul europarlamentar român Traian Radu Ungureanu, într-un interviu pentru publicul HotNews. Traian Radu Ungureanu (cunoscut în»»»

hotnews.ro
HotNews 9h

Trump vorbeşte despre un război de „patru săptămâni” în Iran și nu exclude alte pierderi americane – VIDEO

Donald Trump a promis duminică să „răzbune” moartea celor trei militari americani, anunțată anterior în conflictul cu Iranul, și a afirmat că vor exista „probabil” și alte pierderi pentru Statele Unite, relatează agenția France Presse. Informații în timp real despre războiul din Iran și ce se întâm»»»

hotnews.ro
Ziarul Financiar 13h

Unde să (mai) fugi/ascunzi acum de război şi cutremurele geopolitice, inflaţie şi scăderea puterii de cumpărare, recesiune şi criză economică, depresie socială, AI şi întrebarea dacă vei mai avea job anul viitor?

Pentru noi, ca ziarişti, acestea sunt cele mai interesante vremuri pentru că avem ce scrie şi putem să ne dăm cu părerea, mai mult sau mai puţin avizată. Pentru cei de lângă noi, ceea ce se întâmplă în zilele noastre le ridică gradul de tensiune şi adaugă tot mai multe întrebări la întrebările care»»»

zf.ro
Adevarul 17h

Pe ce mizează Iranul și SUA în război. Argumentele celor două forțe militare, analizate de un expert în securitate

Home Știri Interne Evenimente Pe ce mizează Iranul și SUA în război. Argumentele celor două forțe militare, analizate de un expert în securitate Analiză Pe ce mizează Iranul și SUA în război. Argumentele celor două forțe militare, analizate de un expert în securitate 0 0 1 live Publicat: 01.03.2026»»»

adevarul.ro
Gandul 19h

Dacă rachetele nu ajung până în România, efectele economice ale războiului se simt deja. Analiza celor mai titrați analiști economici, pentru Gândul

Escaladarea conflictului din Iran și extinderea sa la nivel regional ar putea declanșa un șoc economic global. Poziția strategică a Iranului și influența sa asupra piețelor energetice transformă această regiune într-un punct strategic pentru economia globală. Gândul a stat de vorbă cu doi analiști »»»

gandul.ro
Romania TV 19h

Veşti bune pentru românii prinși în zonele de conflict în Orientul Mijlociu. Emiratele Arabe Unite vor plăti cheltuielile cauzate de anularea zborurilor, inclusiv cazarea şi mesele

Autoritățile din Emiratele Arabe Unite au anunțat că vor acoperi cazarea, mesele și reprogramarea zborurilor pentru peste 20.000 de pasageri blocați, afectați de perturbările din aviație și închiderea spațiului aerian. Măsura a fost comunicată printr-o scrisoare transmisă de autoritățile din Abu Dh»»»

romaniatv.net
HotNews 23h

Șefa Parlamentului European, după moartea ayatollahului Khamenei: „Acum, Iranul trebuie să fie liber”

Președinta Parlamentului European, Roberta Metsola, a transmis un mesaj duminică dimineața pe rețeaua X, după moartea ayatollahului Ali Khamenei, liderul suprem al Iranului. Metsola spune că moartea acestuia trebuie să însemne „sfârșitul epocii dictatorilor în Iran”. Urmărește în format LIVETEXT ce»»»

hotnews.ro
Ziarul de iasi 1d

Analiză - Războiul din Iran riscă să declanșeze un șoc economic la nivel mondial 

Escaladarea războiului din Iran și extinderea sa la nivel regional riscă să declanșeze un șoc economic de proporții, iar companiile românești trebuie să se pregătească pentru o volatilitate extremă și să dezvolte strategii de reziliență, atenționează experții companiei de consultanță Frames, într-o»»»

ziaruldeiasi.ro
Evz 1d

Baconschi, despre mandatul lui Nicuşor Dan: Moşteneşte un sistem cu inerţie puternică

Fostul ministru de Externe, Teodor Baconschi, a atras atenţia că preşedintele Nicuşor Dan s-a confruntat, încă de la instalarea sa la Cotroceni, cu o moştenire politică şi administrativă dificilă, provenită din mandatul precedent, potrivit News. „După cei 10 ani de politică externă construită de Kl»»»

evz.ro
Romania TV 01.03. 11:51

Ali Khamenei are deja un urmaş: Ayatollahul Alireza Arafi va conduce Iranul

Ayatollahul Alireza Arafi a fost numit membru al consiliului de conducere, însărcinat cu îndeplinirea temporară a rolului de Lider Suprem, a relatat agenția iraniană citată de India Today. Alireza Arafi va ocupa poziția până la alegerea unui succesor în cadrul procesului constituțional iranian. Dou»»»

romaniatv.net
Curierul National 01.03. 11:42

Cel mai important oficial de securitate iranian: „Vom înjunghia America în inimă”

Unul dintre cei mai importanți lideri de la Teheran care au scăpat de atacurile Israelului și Statelor Unite de până acum a spus că Iranul va „înjunghia în inimă America” după uciderea ayatollahului Ali Khamenei, transmițând în același timp un avertisment către „grupurile care vor să divizeze” Iran»»»

curierulnational.ro
DC News 01.03. 09:54

Ce se întâmplă în Iran după moartea lui Ali Khamenei. Cine ar putea prelua puterea. Bogdan Chirieac, analiză după 24 de ore de conflict

Realizatoarea România TV Cristina Herea a vrut să ştie dacă, odată cu acest conflict, s-a schimbat paradigma privind ordinea mondială. Iată ce a răspuns analistul Bogdan Chirieac. "Ea s-a schimbat deja. S-a schimbat imediat după ce a început războiul din Ucraina şi după ce la Casa Albă a venit Dona»»»

dcnews.ro
Stirile PRO 01.03. 09:04

ANALIZĂ. ”SUA au dovedit că sunt singura putere mondială". Ce riscă și ce câștigă America după războiul din Iran - Știrile ProTV

Intervenția militară americano-israeliană în Iran redefinește echilibrul de putere global. Invitat la Știrile Pro TV, politologul Cristian Pîrvulescu a analizat consecințele geopolitice, economice și nucleare ale deciziei președintelui Donald Trump.»»»

stirileprotv.ro
HotNews 01.03. 08:26

Ieșire la TV a celui mai important oficial de securitate iranian: „Vom înjunghia America în inimă” / Amenințări și către grupuri interne: „Nu vom tolera asta”

Unul dintre cei mai importanți lideri de la Teheran care au scăpat de atacurile Israelului și Statelor Unite de până acum a spus că Iranul va „înjunghia în inimă America” după uciderea ayatollahului Ali Khamenei, transmițând în același timp un avertisment către „grupurile care vor să divizeze” Iran»»»

hotnews.ro
Romania TV 01.03. 08:02

Moartea lui Ali Khamenei, anunţată cu lacrimi în ochi la televiziunea de stat. Cel mai important oficial de securitate iranian: „Vom înjunghia America în inimă”

Televiziunea de stat din Iran confirmă că Liderul Suprem al Revoluției Islamice, Ayatollah Sayyed Ali Khamenei, a murit. Anunțul marchează un moment istoric pentru Republica Islamică, deoarece Ali Khamenei conduce statul din 1989. Ali Khamenei conduce Iranul din 1989, după moartea Ayatollahului Ruh»»»

romaniatv.net
Bursa 28.02. 23:10

Un presupus colaps de comandă la Teheran

Operaţiunea „Midnight Hammer” a atins punctul culminant, generând un presupus colaps de comandă la Teheran şi o reacţie militară defensive fără precedent din partea Moscovei. Iată situaţia operativă, coroborată din fluxurile Caliber.Az, ISW (Institute for the Study of War) şi rapoartele de intellig»»»

bursa.ro
Active News 28.02. 21:12

Strâmtoarea Ormuz a fost închisă de Iran: risc major pentru piața globală a petrolului

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul Tensiunile din Orientul Mijlociu provoacă un nou val »»»

activenews.ro
Bursa 28.02. 21:07

China atacă datoria SUA, iar SUA îngheaţă averea Chinei

Administraţia Trump a optat pentru un răspuns de „forţă economică maximă”, preferând represaliile unilaterale în detrimentul unei reuniuni diplomatice largi de tip G20. Iată măsurile de ultimă oră luate de Washington ca răspuns la blocada chineză asupra metalelor rare şi vânzării titlurilor de stat»»»

bursa.ro
Stirile PRO 28.02. 21:01

Ilie Bolojan, în contextul situaţiei din Orientul Mijlociu: Prioritatea noastră este siguranţa fiecărui cetăţean român - Știrile ProTV

Premierul Ilie Bolojan afirmă, sâmbătă seară, în contextul situaţiei de securitate din Orientul Mijlociu, că prioritatea autorităţilor este siguranţa fiecărui cetăţean român.»»»

stirileprotv.ro
Evz 28.02. 19:06

Cât plătesc parlamentarii pe mâncare. Radu Miruță: Mai scump decât la restaurant

Ministrul Apărării, Radu Miruță, afirmă că prețurile din cantina Parlamentului nu mai sunt deloc mici, ba chiar depășesc tarifele unor restaurante din apropiere. Deputat USR din 2020, Miruță susține că nu a întâlnit niciodată sumele foarte reduse despre care s-a vorbit în spațiul public în anii tre»»»

evz.ro
Adevarul 28.02. 18:48

Zelenski acuză Iranul și cere acțiune decisivă a SUA: „Ori de câte ori există fermitate americană, criminalii globali slăbesc”

Home Știri Externe Europa Zelenski acuză Iranul și cere acțiune decisivă a SUA: „Ori de câte ori există fermitate americană, criminalii globali slăbesc” Video Zelenski acuză Iranul și cere acțiune decisivă a SUA: „Ori de câte ori există fermitate americană, criminalii globali slăbesc” 0 0 1 live Pu»»»

adevarul.ro
Ziarul Financiar 28.02. 18:00

Iranul închide Strâmtoarea Ormuz, prin care trece până la 30% din petrolul mondial

Presa din Israel anunţă că Gărzile Revoluţionare Iraniene au închis Strâmtoarea Ormuz, una dintre cele mai importante rute maritime pentru transportul global de petrol. Aproximativ 20% până la 30% din consumul mondial de ţiţei tranzitează zilnic această zonă strategică, iar blocarea sa ar putea gen»»»

zf.ro
HotNews 28.02. 17:23

NATO monitorizează conflictul în desfășurare din Orientul Mijlociu / Ce prevede Articolul 6 al Alianței

NATO, alianța militară transatlantică formată din 32 de țări, „urmărește îndeaproape evoluțiile din Iran și din regiune”, a declarat sâmbătă purtătoarea de cuvânt Allison Hart, potrivit agenției Associated Press. Aceasta amintește că statele membre NATO, precum Statele Unite sau Turcia, sunt obliga»»»

hotnews.ro
Ziarul Financiar 28.02. 16:48

Congresmenii americani, divizaţi după ce Trump a lansat Operaţiunea „Epic Fury” împotriva Iranului

Legislatorii americani sunt divizaţi după ce Trump a lansat lovituri militare asupra Iranului, declanşând o dezbatere privind puterile de război şi riscurile de escaladare. Decizia preşedintelui american Donald Trump de a lansa o amplă operaţiune militară împotriva Iranului a provocat reacţii puter»»»

zf.ro
Business Magazin 28.02. 16:42

Congresmenii americani, divizaţi după ce Trump a lansat Operaţiunea „Epic Fury” împotriva Iranului

Legislatorii americani sunt divizaţi după ce Trump a lansat lovituri militare asupra Iranului, declanşând o dezbatere privind puterile de război şi riscurile de escaladare. Decizia preşedintelui american Donald Trump de a lansa o amplă operaţiune militară împotriva Iranului a provocat reacţii puter»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 28.02. 16:30

Donald Trump pariază pe războiul din Iran pentru a-şi salva agenda MAGA. Impact potenţial asupra petrolului şi economiei americane

Loviturile aeriene lansate sâmbătă de Statele Unite, în coordonare cu Israelul, asupra Teheranului marchează un moment de cotitură pentru preşedintele american Donald Trump, care pariază că o escaladare militară externă îi va consolida poziţia politică internă într-un moment de vulnerabilitate. Dec»»»

businessmagazin.ro
Ziarul Financiar 28.02. 15:48

Donald Trump pariază pe războiul din Iran pentru a-şi salva agenda MAGA. Impact potenţial asupra petrolului şi economiei americane

Loviturile aeriene lansate sâmbătă de Statele Unite, în coordonare cu Israelul, asupra Teheranului marchează un moment de cotitură pentru preşedintele american Donald Trump, care pariază că o escaladare militară externă îi va consolida poziţia politică internă într-un moment de vulnerabilitate. Dec»»»

zf.ro
HotNews 28.02. 14:58

„Sunt consternat”. Cu câteva ore înainte de atacul SUA, mediatorii din Oman anunțau că un acord cu Iranul este „la îndemână”. Ce spun acum

„Negocierile active și serioase au fost din nou subminate”, afirmă oficialii din Oman, care vineri erau convinși că negocierile dintre SUA și Iran sunt aproape de un rezultat pozitiv, potrivit unui interviu acordat CBS. Citește și LIVE Riposta Iranului, după atacul coordonat al SUA și Israel. Explo»»»

hotnews.ro
HotNews 28.02. 14:21

„Sfârșitul MAGA”. Susținători ai lui Trump explodează cu furie după atacul SUA din Iran: „Este atât de rău, dezgustător și josnic”

Președintele Donald Trump se confruntă cu o reacție furioasă din partea unor susținători din lumea MAGA (Make America Great Again), după lansarea atacului asupra Iranului, sâmbătă dimineață, scrie publicația americană Daily Beast. Citește și LIVE Trump către iranieni: „Vor fi bombe peste tot. E poa»»»

hotnews.ro
Ziarul Financiar 28.02. 14:10

Reacţia ministrului de externe din Iran: Războiul lui Netanyahu şi Trump este complet nejustificat

Ministrul de externe iranian Abbas Araghchi i-a atacat pe liderii Israelului şi SUA. Războiul lui Netanyahu şi Trump împotriva Iranului este complet nejustificat, ilegal şi ilegitim, a transmis şeful diplomaţiei iraniene. Ministrul de externe iranian Abbas Araghchi a transmis mesajul pe reţeaua X. »»»

zf.ro
Business Magazin 28.02. 09:57

Trump susţine că Iranul ar putea lovi SUA. Serviciile americane îl contrazic

Declaraţia lui Donald Trump, potrivit căreia Iranul ar pregăti rachete capabile să ajungă „în curând” pe teritoriul SUA, nu este susţinută de evaluările serviciilor de informaţii americane. Surse citate vineri de CNN spun clar că „nu există informaţii care să indice că Iranul urmăreşte în acest mom»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 28.02. 09:45

Cea mai interesantă ofertă publică de vânzare de acţiuni din istoria bursieră americană: SpaceX a lui Elon Musk vine la Bursă şi urmăreşte o evaluare de peste 1.750 mld. dolari

SpaceX vizează depunerea confidenţială a documentaţiei pentru o ofertă publică iniţială (IPO) încă de luna viitoare, potrivit unor persoane familiarizate cu situaţia, în timp ce compania de rachete şi sateliţi a miliardarului Elon Musk avansează planurile pentru cea mai mare listare din istorie, sc»»»

businessmagazin.ro
Ziarul Financiar 28.02. 09:14

Cele mai periculoase locuri de pe planetă în 2026. Lista pe care ghidurile o evită

Petare, Nyanga, Tepito, Scampia sau Skid Row - cartiere unde „experienţa autentică" se poate transforma rapid într-o urgenţă medicală sau un raport de poliţie. Petare, Caracas: un oraş în interiorul oraşului Considerat unul dintre cele mai mari cartiere marginale din America Latină, Petare este con»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 28.02. 09:02

Trump susţine că Iranul ar putea lovi SUA. Serviciile americane îl contrazic

Surse citate vineri de CNN spun clar că „nu există informaţii care să indice că Iranul urmăreşte în acest moment un program de rachete balistice intercontinentale pentru a lovi SUA”. Diferenţa dintre afirmaţia preşedintelui SUA privind o ameninţare care ar apărea „în curând” şi evaluarea tehnică a »»»

zf.ro
Gandul 27.02. 16:50

Dominic Fritz răspunde atacurilor lui Sorin Grindeanu: „Ar fi o iresponsabilitate din partea PSD să arunce în aer acest acord de coaliție”

Președintele USR, Dominic Fritz, spune că ar fi iresponsabil ca PSD „să arunce în aer” coaliția de guvernare. Declarația vine după ce Sorin Grindeanu a spus, într-un interviu pentru G4Media, că va propune organizarea unui vot intern în PSD pentru a decide dacă partidul dorește să rămână în coaliție»»»

gandul.ro
HotNews 27.02. 16:11

„Lipsă de respect”. Macron atacă Comisia Europeană după aplicarea provizorie a acordului Mercosur / Reacții din Germania și Italia

În vreme ce președintele Franței s-a arătat neplăcut surprins de intrarea în vigoare a acordului, înainte de avizarea lui în Parlamentul European, Berlinul și Roma au salutat decizia luată de președinta Comisiei Europene Ursula von der Leyen, scrie Reuters. Decizia Uniunii Europene de a aplica prov»»»

hotnews.ro