telegrafi.com
Deputetja e PDK-së: Turp që LVV dhe OJQ-të nuk reaguan për gjestin jonjerëzor të Tomë Gashit
insajderi.com
Profil | Kush është Gjyqtari i EULEX-it që dënoi të riun nga Peja me prova të kontestuar nga mbrojtja?
alpenews.al
"MENDIMET SEKSUALE ISHIN TË NDALUARA"/ New York Times zbulon sekretet e jetës së muxhahedinëve në kampin e Manzës
preshevajone.com
Nga intervista e fundit me arkitektin e pamvaresise se Kosovës. Dr.Rugova: Duhet t’i tregojme botes se ne dime dhe mund te mbajme shtet!
rtsh.al
Bruksel, nis takimi BE dhe Krerët e Vendeve të Ballkanit Perëndimor”
americaneye.al
Analiza/ Kishte kohë që ziente, krisja BE-SHBA del në pah më shumë se kurrë
lexo.com.al
Si ministri Klosi dhe gazetari i ERTV! Në fundjavë shkoni e vizitoni “Zvicrën e Shqipërisë”
tetovasot.com
Komandanti i UÇK-së i përgjigjet ashpër Frçkovskit
periskopi.com
Kurti mbron Kollçakun pasi citoi nënkryetarin e partisë së Millosheviqit dhe shau UÇK-në
Turqia i bëri të ditur Rusisë se agresioni i regjimit të Esadit ndaj Idlibit duhet të ndalet
shqiptarja.com
Nesër Konferenca e Donatorëve në Bruksel, Soreca: Ndërkombëtarët solidaritet me Shqipërinë
koha.net
Katër të nominuar për kryetar të Podujevës e asnjë zyrtarizim
tetovasot.com
Pendarovski nënshkroi dekretet për shpalljen e ligjeve të miratuara nga Kuvendi
kohajone.com
Dy javë nga nisja e operacionit të OFL/ 19 formularë dhe asnjë kërkesë në Gjykatën Speciale (EMRAT+VIDEO)
epokaere.com
FALJET ÇLIRIMTARE
gazetamapo.al
Gjiganti egoist (tregim)
shqiptarja.com
105 mln € për zhvillimin e turizmit, 4 qytetet që përfitojnë nga projekti
tetovasot.com
Osmani nesër i vulos sukseset e BDI-së në Bruksel
newsbomb.al
27 muaj pa marrë rrogën, Kryemadhi letër Ballukut, kryeprokurorit Çela, KLSH dhe AP-së për punonjësit e stacionit të Poçemit
gazetamapo.al
Kosovë, koha është të duhemi
tetovasot.com
Ahmeti: Me 12 Prill BDI dë të fitojë, e kur fiton BDI-ja, fiton shteti dhe qytetarët
Shëtitjet e Fatmire Kollçakut nepër parti: Nga Ora e Surroit në AAK, nga AAK-ja e ”Zotit Ramush” në VV-në e Kurtit
shqiptarja.com
Java e Modës në Londër, Victoria Beckham sjell trendin e ri të veshjeve (FOTO)
americaneye.al
Avokati i Trump: Soros po përdor ambasadat e SHBA në Europën Lindore
Kurti në konflikt me Ameriken dhe Gjermaninë? Buzhala: Konfrontimi me keto dy shtete eshte po aq i demshem dhe i rrezikshem sa edhe korrupsioni
shqiptarja.com
Bardhi: Këmbëngulja e Ramës për të mbrojtur Dakon, është frika nga anëtarët e bandës se 'mos i hanë kokën shefit'

Pacolli: I tronditur nga veprimi i Komitetit të Nobel-it për t’ia dhënë këtë vit çmimin Peter HandkesTë ngjashme

Arbresh 10.10.2019. 20:40

Pacolli: I tronditur nga veprimi i Komitetit të Nobel-it për t’ia dhënë këtë vit çmimin Peter HandkesTë ngjashme

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reaguar ndaj ndarjes së çmimit “Nobel”, për Peter Handke duke thënë se ndihet i tronditu nga ky vendim i Komitetit të Nobel-it për t’ia dhënë këtë vit çmimin Nobel për letërsi Peter Handkes. Përmes në reagimi në facebook ai ka thënë se është një veprim i turp»»»

Gazeta Blic 23.08.2019. 23:50

Pacolli flet për armatosjen e Serbisë dhe prezencën ruse në Ballkan

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli në emisionin Debat Plus, në TV Dukagjini ka folur edhe për armatosjen e Serbisë dhe prezencën ruse në Ballkan, shkruan Gazeta Blic. Pozicioni im, i partisë sime dhe besoj edhe i koalicionit tonë është që asnjëherë të mos mendohet të preket kushtetutshmëria e Kosov»»»

gazetablic.com
Kosova Press 27.08.2019. 23:44

Ramadani reagon ndaj deklaratës së Pacollit për ushtrinë

Zëvendësministri në detyrë i Mbrojtjes, Burim Ramadani ka reaguar ndaj deklaratës së presidentit të AKR-së, Behgjet Pacolli, i cili ka thënë se për Ushtrinë e Kosovës nuk është bërë asgjë, vetëm emri i është ndërruar. Ramadani ka thënë se e vërteta qëndron ndryshe prej asaj që ka deklaruar Pacolli »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano