sot.com.al
Pas SPAK dhe hapjes së garës për kryeprokurorin, miratohet rregullorja për anëtarët e Kushtetueses, kandidatët do kalojnë dy filtra
sot.com.al
Shkon në 14 numri i deputetëve të rinj në Parlament, KQZ u jep mandatet Gjonit, Musait dhe Koçirajt, njofton 18 kandidatë të tjerë
sot.com.al
Kabineti “Rama 3” përfshihet nga ndryshimet, ikin nga qeveria 2 zëvendësministra, ja kush i zëvendëson
shqiptarja.com
Emergjencë në drejtësi/ 11 gjykata mbeten pa drejtues, kryetarët që i ‘dogji’ Vettingu
Kriza politike/ “Vetësakrifikimi” i Metës për zgjidhjen refuzohet nga PS
sot.com.al
Shtrëngohet laku për Lulzim Bashën, “arratiset” në Bruksel pas thirrjes në Prokurori për lobimet, dalin në skenë të tjerë rusë të lidhur me kreun e PD
sot.com.al
Zbardhet mesazhi, socialistët marrin urdhër të lënë vetëm Metën në aktin e vetëflijimit, askush nuk duhet të komentojë deklaratat
Mafia e pushteti, në partneritet të frikshëm
'Flakareshat' e ndërkombëtarëve nuk e ndalin kërdinë e pushtetit
sot.com.al
Presidenti kërcënon se do luftojë ndaj SHBA si Salvador Allende pas deklaratës pro ruse, paralajmëron destabilizim të vendit
sot.com.al
Spartak Ngjela: Deklaratat e Metës tregojnë dëshpërim, mendon se do destabilizojë vendin me dorëheqje e vetëvrasje, më mirë të gjejë një avokat
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
HRW: OKB të kompensojë të helmuarit me mbetje plumbi në Kosovë
sot.com.al
KLSH në luftë pa kompromis ndaj shkeljeve të disiplinës fiskale
sot.com.al
Greta për klimën në protestë, Basha-Monika për pushtet
Ngjarjet e datës 21 mars 2019 - Kosova Info
Në kujtim të jetës dhe veprës të Prof. Dr. Ing. Alfred Gjon Paloka
Bardhyl Berberi/ Kriza dhe treni, ku duhet të hipin shqiptarët
“Durrësi”, emri i një anije gjermane në vitin 1921
Armëmbajtja pa leje, burg nga 2 deri në 5 vjet
ina-online.net
Halil Kastrati thotë se po nis ndërtimi i 100 shtëpive të reja
almakos.com
Tetë futbollistët që karrierën e kanë nisur në klubet e Kosovës e sot janë pjesë e Përfaqësueses A
Tabaku-Ekonomit: Ja çfarë duan investitorët e huaj të vijnë në Shqipëri
botasot.info
1.782 qytetarë nga diaspora e Maqedonisë do të kenë të drejtën e votimit
gazetablic.com
Turpi i Kujtim Shalës: Nuk e mbështet Expon e Hazir Rekës për pamjet e luftës në Kosovë. Bombardohet nga komentuesit!
lapsi.al
Zbulohen kandidatët e PS-së për bashkitë, ikin Sejdini dhe Dako
​​Detaje nga vrasja në Lipjan
noa.al
Nesër opozita proteston,
ina-online.net
Votim në formën e perceptimit të turmës
lajmi.net
Boshnjakët etnikisht të ndarë për dënimin e Karaxhiqit
sot.com.al
Mandati i Berishës/ Koçi: E di të pazëvendësueshëm? Duka jep përgjigjen e papritur
shqiptarja.com
U zhduk nga Italia ditën e Krishtlindjes/ 'Pa Gjurmë' në kërkim të të riut nga Kavaja (Historia)
Në PS janë të ç’orientuar pas deklaratës së Presidentit në Pogradec
cna.al
Agron Duka i përgjigjet Petro Koçit/ “Nuk jam i uritur, nuk marr vendime qorrazi”

Ushqimet që ju nevojiten për këto ditë të ftohta

Insajderi 11.01. 12:18

Ushqimet që ju nevojiten për këto ditë të ftohta

Në stinën e dimrit perimet dhe frutat janë ushqime ende disi të kufizuara Ja disa perime që janë të stinës apo që mund të mirëmbahen edhe në dimër dhe na sigurojnë vlera ushqimore më të larta se ato që janë jashtë stine dhe me pak ngarkesë në pesticid! PERIMET : Kungull dimri i verdhë: me të mund t»»»

insajderi.com
Kallxo 19.01. 14:36

Zyrtari përgjegjës për tenderin ku kërkohet blerja e produkteve serbe: Tenderi ka gabime të cilat jemi duke i përmirësuar

Mursel Racaj, i cili është person kontaktues nga Agjencia Qendrore të Prokurimit për tenderin skandaloz ku kërkohet blerja e produkteve serbe, “Plazma’, ‘Euro-krem’, ‘Argeta’, i kontaktuar nga KALLXO.com nuk ka dashur të deklarohet. Ai në një bisedë telefonike për KALLXO.com ka thënë shkurt se nuk »»»

kallxo.com
Telegrafi 19.01. 15:38

Shteti kërkon të blejë prodhimet e Serbisë

Agjencia Qendrore e Prokurimit po kërkon të blejë prodhime të Serbisë për t’i furnizuar disa institucione, përkundër që Qeveria e Kosovës i ka vendosur taksën doganore prej 100% mallrave të importuara nga Serbia. Kjo Agjenci, që bën prokurime për të gjitha institucionet, në emërtimin e produkteve q»»»

telegrafi.com
Infokusi 19.01. 11:28

Institucionet e Kosovës ndajnë 23 milionë euro për të blerë produkte serbe

Agjencia Qendrore e Prokurimit po kërkon të blejë prodhime të Serbisë për t’i furnizuar disa institucione, përkundër që Qeveria e Kosovës i ka vendosur taksën doganore prej 100% mallrave të importuara nga Serbia. Kjo Agjenci, që bën prokurime për të gjitha institucionet, në emërtimin e produkteve q»»»

gazetainfokus.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano