lexo.com.al
“Lir Babai me 40 hajdutë dhe minat me sahat ndaj drejtësisë”
epokaere.com
Tahiri: Të nxirren mësime nga rasti i mosnjohje nga Xhamajka
Loti i burrit: Historitë e trishta të dy kryefamiljarëve, njëri nga Presheva dhe tjetri nga Tirana, që luftojnë çdo ditë për të ushqyer familjet e tyr
periskopi.com
JAVA: A po heqë dorë Kurti nga Reciprociteti?
epokaere.com
LLOGARITË E PA PAGUARA
shqiptarja.com
Mbetjet në Vlorë, Malltezi: U zbulua vetëm rruga e 15-të. Ku shkuan 14 të tjerat?
almakos.com
ASH: Vetingu i vërtetë për BDI dhe sistemin e drejtësisë do të ndodh pas 12 Prillit
PS, 3 ditë Kongres Zgjedhor nga 28 shkurti më 1 mars
Zaptoi kompleksin “Partizani” e ndërtoi pallate 20 milionë euro, dhëndëri i Berishës nga Vlora: Shqiptarët, kurban nga lufta mes bandave në qeveri që
shqiptarja.com
Cilët janë tre të shumëkërkuarit për vrasje nga Policia
Matet temperatura e çdo udhëtari. Masat e shtuara në Rinas për linjat me Italinë
PD: “Anti KÇK” të përqendrohet në Tiranë
ekonomiaonline.com
Monografia e profesoreshës Nura për identitetin, nga java tjetër në libraritë e Kosovës
shqiptarja.com
Koronavirusi prek Italinë/ Shqipëria rrit masat parandaluese në pikat kufitare: Dhomë intervistimi, matje e temperaturës dhe izolim provizor
gazetainfokus.com
Foto e parë e Forumit Rinor të LDK-së, shumë prej tyre janë në subjekte tjera tani
portalb.mk
RMV, është propozuar projekt që synon zgjidhjen e problemit me mbeturinat
tetovasot.com
BDI reforma e tërësishme brenda partiake: Veting, barazi gjinore, të rinjtë në vendimmarrje
Tirana, epiqendër e nacionalizmit shqiptar në fund të shek. XIX e në fillim të shek. XX
koha.mk
Studimi Gjenetik i Universitetit të Kalifornisë: Shqiptarët, më homogjenët në Evropë, ja karakteristikat Privacy Overview
lajmi.net
PDK thotë se Konjufca është përgjegjës për skandalin me Xhamajkan
alsat-m.tv
A e ka ushqyer klima politike nё Gjermani terrenin ekstremist?
portalb.mk
HEC Çebren: Një ide e vjetër, me paketim të ri publik-privat
exit.al
Naftëtarët në grevë urie për pagat dhe rihapjen e rafinerisë së Ballshit
epokaere.com
5 qytetet më të rrezikuara në botë nga ndryshimet klimatike
A duhet vepruar tani për paktin detar me Greqinë?
shqiptarja.com
Shtohen masat në Morinë për koronavirusin, mjeku: Kemi gati karantinën për çdo rastKoronavirusi prek Italinë/ 340 pasagjerët nga Bari në portin e Durr
Fituan miliona nga bastet, sot masa e sigurisë për 30 nga 115 të arrestuarit/Emrat
gazetainfokus.com
Çfarë premtoi e çfarë ka realizuar në mandatin e katërt Agim Veliu? (Dokument)
"Bar" nga Spanja në Rumani, si u vu nën hetim për trafik droge avokati shqiptar
Konfindustria: E papranueshme që Kuvendi bllokoi publimin e emrave të pronarëve të kompanive "guackë"
lexo.com.al
Bora mbulon Dardhën, kush është deputeti që humbi kontrollin e makinës dhe u përp las
Policia e Shtetit, bashkëpunim të ngushtë me EUROPOL në luftën ndaj krimit të organizuar
tetovasot.com
Ngjarja që mobilizoi stacionet policore në Rrafshin e Dukagjinit
preshevajone.com
Serbia nuk ka terhequr njohjet, por ka arritur te zbuloj se disa njohje ishin te rreme nga Thaci, Citaku dhe qeveritareve tjere
portalb.mk
Jovo Vangellovski ka iniciuar shkarkimin e gjyqtarëve të cilët duhet të konfirmojnë largimin e tij nga Supremja
cna.al
Nga Tanush Çaushi/ Ndizni motorin e ekonomisë
lexo.com.al
Poshtërsia me 12 fytyra e 2 marsit dhe një pyetje retorike
exit.al
2 të vdekur dhe 8 të plagosur nga aksidenti në Gramsh
kosova-sot.info
Bernie Sanders në epërsi të lartë, pranë fitores në Nevada
syri.net
‘SHBA përhapi koronavirusin’/ Uashingtoni akuzon Rusinë për spekulim, reagon Moska
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/02/2020
Marsh në Londër kundër ekstradimit të Julian Assange: Lëshojeni, gazetaria s’është krim!
cna.al
Rreziqet e pajtimit të Evropës me Rusinë
cna.al
Orvil dhe Uilbur Rajt/ Vëllezërit që ndryshuan historinë e aviacionit
Qesh e ngjesh

Marrëveshja Kosovë- Serbi, heshtet Albin Kurti

Bota Press 14.02. 12:04

Marrëveshja Kosovë- Serbi, heshtet Albin Kurti

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ende nuk e ka thënë asnjë fjalë për marrëveshjen e nënshkruar Kosovë- Serbi për autostradën dhe hekurudhat.Ndonëse e ka thënë publikisht see do të jetë udhëheqës i negociatave me Serbinë, Kurti nuk ka reaguar as për marrëveshjen e disa javëve më parë për linjën aj»»»

Mapo 14.02. 10:55

Firmoset marrëveshja për hekurudha e autostrada Kosovë – Serbi

Konferenca për Sigurinë në Mynih nis me nënshkrimin historik të marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Ambasada amerikane në Gjermani informoi në twitter se ambasadori Richard Grenell hapi konferencën me këtë “nënshkrim historik ” Një marrëveshje e tillë vjen pas »»»

gazetamapo.al
Lajmi 14.02. 10:39

Nënshkruhet marrëveshja për hekurudhat dhe autostradën mes Kosovës dhe Serbisë

Me ndërmjetësimin e të dërguarit special të presidentit Trump, Richard Grenell, është nënshkruar marrëveshja për hekurudhat dhe autostradat mes Kosovës dhe Serbisë. Nënshkrimi i kësaj marrëveshjeje të cilën SHBA-të e kanë quajtur historike, ka ndodhur në Mynih të Gjermanisë, shkruan lajmi.net. Pak »»»

lajmi.net
Gazeta Blic 14.02. 10:10

Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për autostradën dhe hekurudhat

hekurudhat Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore. Pak para se të nis Konferenca e Sigurisë në Munih, presidentët e të dyja vendeve – Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq – kanë firmosur letrën e shprehjes së interesit për autostrada dhe letrën e shprehjes së in»»»

gazetablic.com
Gazeta KNN 14.02. 10:08

LAJMI I FUNDIT: Nënshkruhet marrëveshja për hekurudhat mes Kosovës dhe Serbisë - GazetaKNN

Me ndërmjetësimin e të dërguarit special të presidentit Trump, Richard Grenell, është nënshkruar marrëveshja për hekurudhat dhe autostradat mes Kosovës dhe Serbisë. Nënshkrimi i kësaj marrëveshjeje të cilën SHBA-të e kanë quajtur historike, ka ndodhur në Mynih të Gjermanisë, shkruan lajmi.net. Pak »»»

Klan Kosova 14.02. 09:50

LAJMI I FUNDIT: Nënshkruhet marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhat

Kosova dhe Serbia kanë nënshkruar marrëveshjen për hapjen e linjës hekurudhore, njofton Klan Kosova. Pak para se të nis Konferenca e Sigurisë në Munih, presidentët e të dyja vendeve – Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq – kanë firmosur letrën e shprehjes së interesit për autostrada dhe letrën e shpre»»»

klankosova.tv
You can read more about this at Osservatorio Italiano