newsbomb.al
Shi dhe shtrëngata në të gjithë vendin, këto zona kanë rrezik për përmbytje
balkanweb.com
Hetimi i presidentit Trump kalon në seanca të hapura, republikanët planifikojnë mbrojtje të fuqishme
kosova.info
Ngjarjet e datës 13 nëntor 2019
syri.net
95 mijë biznese të vogla përballë 11 koncensionarëve që fituan 70 mijë euro Komentet
sot.com.al
Hashim Thaçi nga Franca: Macron merr rol të ri në dialogun mes Kosovës e Serbisë
balkanweb.com
Dokumentet e Luftës që u mbajtën sekret/ 40 avionë të rrëzuar dhe 193 parashutistët anglo-amerikanë të vrarë e kapur rob në Shqipëri
sot.com.al
Ditmir Bushati, ministër i Jashtëm i Kosovës? Zbulohet lëvizja që po planifikon Albin Kurti
Vetëvendosja e Tiranës, beteja nis me Erion Veliajn: nga “Astiri”, te Vuçiçi
sot.com.al
KLSH: Ndal abuzimeve me tokat shtetërore në bregdet!
sot.com.al
Gjeografia e lobimeve të PD, një prelud i ri për drejtësinë
Negociatat për Tiranën e Shkupin/ Ish-ministrat e Jashtëm letër BE-së: Merrni përgjegjësitë dhe kapërceni ndasitë
Sipërmarrësit në Hong-Kong e Makao vlerësojnë ndërtimin e Zonës së Madhe të Gjirit
epokaere.com
PDK-ja, e vetmja shpresë për qytetarët llapjanë
ina-online.net
Shqiprim Arifi në Tiranë, takim të përbashkët me Gent Cakaj dhe Bujar Osmanin
koha.mk
Zgjedhjet në Britani mund të nxisin krizë të re politike
Rama-Guterres, në fokus siguria në Ballkanin Perëndimor
balkanweb.com
Protesta tek unazëa e re, Balla: Lulezim Basha dhe partia e “fake-news” që gënjyen banorët e Astirit për muaj me radhë, nuk kanë turp edhe kur bëhet f
telegrafi.com
Simiq: Ma gjeni një shqiptar që thotë se i ka bërë keq Radojçiqi, unë ju gjej 100 që ai u ka ndihmuar
lajmifundit.al
Avioni i trafikantit malazez të drogës më 10 janar 2019 fluturoi nga Shqipëria në Gjenevë
KÇK-ja e Ramës, Manjani: Po u bëhet thirrje kriminelëve, që të largohen në avancë?
Lobimi rus/ Ristani: Unë nuk kam lidhje, kontratën e firmosi Basha me Muzin
Zekiri: Albin Kurti ka kërkuar nga Zaev hetim ndërkombëtarë për rastin e Kumanovës
infoglobi.com
Zgjedhjet e parakohshme, Në Supreme arrijnë 5 ankesa
Natyra Kuçi sfidon Vetëvendosjen: Nëse NISMA hyn në Kuvend unë s’bëhem deputete, por as me votat e Vuçiqit nuk dua
newsbomb.al
Taulant Balla për “Astirin”: Qeveria, Policia, Bashkia bënë realitet projektin madhor, Basha dhe partia e “fake-news”...
Balla sulmon Pampurin për “protestuesin e vdekur”: Kjo është e vërteta e Astirit
javanews.al
Buxheti 2020/ Rriten me 2% fondet për bashkitë, ja kush janë qytetet që marrin më shumë dhe më pak për vitin e ardhshëm
periskopi.com
E pyesin a frikësohet nga Albin Kurti? Kjo është përgjigja e nënkryetarit të Listës Serbe
16 ton mbeturina më pak përmes ndarjes për riciklim në Drenas
Kurti i ka kërkuar Zaevit hetim ndërkombëtar për rastin e Kumanovës
aa.com.tr
Presidenti Erdoğan mbërrin në SHBA për vizitë zyrtare
Vokshi: Salillari nuk duhet të kishte fituar tenderin e Unazës së Madhe
Ndërtimi i urave lidhëse mes Diasporës së kualifikuar shqiptare dhe vendlindjes së tyre
Shengeni Ballkanik/ Bregu: Çdo nismë për heqjen e barrierave në rajon të merret në konsideratë

Shkupi i bashkohet fushatës #WeAreTheLove për ndalimin e sulmeve në Siri (VIDEO)

Portalb 15.06. 20:56

Shkupi i bashkohet fushatës #WeAreTheLove për ndalimin e sulmeve në Siri (VIDEO)

Në kuadër të fushatës ndërkombëtare #WeAreTheLove (Ne jemi dashuria), e cila në të njëjtën kohë ka organizuar protestë simbolike në 18 qytete të ndryshme në solidaritet me qytetin sirian Idlib, në Shkup u lëshuan në qiell tullumbace për ndalimin e sulmeve ndaj civilëve të pafajshëm të këtij qyteti,»»»

portalb.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano