hashtag.al
Gjyqtarja Margjeka përplaset përsëri me policët: Mos më prekni, gjyqtarët të frikësuar
shqiptarja.com
Përlotet ikona bardheblu, Sulejman Mema emocionohet kur kujton lavdinë e skuadrës ‘ Tirona’
javanews.al
Prag fushatës Basha harron sulmet për "oligarkët", LSI i kërcënon me burg nëse vjen në pushtet -
abcnews.al
BE nis procedurat ligjore kundër Britanisë së Madhe, për një Brexit pa marrëveshje!
Erdogan: Pandemia COVID-19 është një reflektim i prishjes së ekosistemit
Mbi librin “Shqiptarët dhe pluralizmi në Mal të Zi (1990-2015)
abcnews.al
Damian Gjiknuri: Kërkesat e opozitës “sebep” për të mos gjetur kompromis! Nuk imponohemi
kohajone.com
Bylykbashi: PS refuzon t’i drejtohet ODIHR. Po shkatërron konsensusin
sot.com.al
“Le të varroset familja ime...”/ Plas tensioni para gjykatës, pas vendimit, reagon avokati i Mimoza Markgjekës: Ky është një rast i paprecedent, po bu
lajmpress.org
Intervistë me ambasadoren gjermane, Anke Holstajn: Jam e sigurt se Bullgaria do ta mbështesë afrimin e Maqedonisë së Veriu me BE-në
top-channel.tv
Rama ironizon programin e opozitës: Tramvaja e Lulit me shalqi që nuk piqen…
Rrjedhja e dokumenteve nga Gjykata Speciale një goditje ndaj drejtësisë
Këshilltarët “mizerabël” që po marrin më qafë Lulzim Bashën për të dytën herë
syri.net
KE paraqet raportin e parë për shtetit ligjor në vendet e BE
telegrafi.com
DFC pas nënshkrimit të marrëveshjes ekonomike në Kosovë: Angazhim për të rritur investimet e sektorit privat
abcnews.al
Margjeka mbetet në arrest shtëpie, përplaset me policinë para gjykatës: Më arrestuan për Durrësin
tetovasot.com
BDI përshëndet paketën e 4 prej 470 milion € në ndihmë qytetarëve dhe ekonomisë
evropaelire.org
‘Ndarja’ e komunitetit mysliman në Kosovë
abcnews.al
Biden bëri te vetmen gjë që duhej të bënte për të fituar debatin
gazeta-shqip.com
Gjyqtarja Margjeka përplaset me policinë: Mos më prek, ky shtet nuk bëhet më
kosova-sot.info
Partia e Veselit mes dy zjarresh, me LDK-në apo me LVV-në?
Mblidhet sot samiti i BE-së, diskutohen tensionet në Mesdhe dhe situata në Bjellorusi
aa.com.tr
Në Kaliforni mendohet të paguhen dëmshpërblime për skllavërinë
koha.net
Tirana përballë Young Boysit kërkon suksesin historik
24-ore.com
Kush po lufton në Nagorno Karabak dhe pse është i rëndësishëm ky rajon?
abcnews.al
Bylykbashi: PS refuzon t’i drejtohemi ODIHR, po bllokohet konsesusi për “Zgjedhoren”
shqiptarja.com
Nis votimi i kandidatëve të PD në Lezhë, kjo është lista me 31 emra
abcnews.al
MPJ i ndaloi vizitën ministrit të Serbisë në Kosovë, reagon Vuçiç
kallxo.com
Kryeministrja e Finlandës përfaqëson Suedinë në Samitin e BE-së
epokaere.com
Lëvizja Studentore e ’97-s i dha shpirt UÇK-së
Nikolla Kavaja: Historia e terroristit serb të frikshëm nga "Vëllazëria Kavaja", me mbiemër shqiptar
abcnews.al
Efektivi i policisë në Shkodër rëndë me Covid-19, niset drejt Turqisë për kurim
abcnews.al
Basha nga Durrësi: Të zbatohet menjëherë plani me 5 pika
cna.al
Skandali në DPSHTRR/ Si gënjyen drejtuesit
rd.al
Mima: “Paketa Basha” nuk është për karshillik, 70 % e bizneseve raportojnë humbje
shqiptarja.com
5 ditë luftë mes arme, palët nuk tërhiqen mbrapsht
abcnews.al
Manastirliu në shtëpinë e të moshuarve: S’ka më bukur se të nisësh ditën me gjyshet dhe gjyshërit
gazetamapo.al
Muri i pakalueshëm i Bundestagut për Ramën
ina-online.net
Zekiri thumbon Hasanin: Është herët për kafe në Prishtinë
abcnews.al
Joe Biden tha “Inshallah” në përballjen me Trump, plas debati në SHBA

Provokacion apo agresion ushtarak

Sot 13.08. 07:32

Provokacion apo agresion ushtarak

(71 vjet nga agresioni ushtarak Gusht ‘49) Mbi zhvillimin e luftës civile në Greqi Greqia historikisht, e sidomos qysh nga mesi i shek. XIX ka pretenduar dhe synuar për territore shqiptare. Madje edhe pas shpalljes të pavarësisë të shtetit shqiptar, shteti grek ka kryer provokacione, diversione ush»»»

sot.com.al
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining