periskopi.com
Vjosa Osmani për takimin sekret në Berlin: Kush po i diskuton këto tema
shqiptarja.com
U fshi nga faqja, Basha 'krenohet' me vendimin e Këshillit të Europës që u zhduk: Pa larguar Ramën nuk do të ketë zgjedhje
balkanweb.com
Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Do të
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa t
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tij‘Zëri Amerikës’ dhe radio gjermane DW: KE anullon vëzhguesit në Shqipë
indeksonline.net
Faqja që promovon turizmin në Evropë: Kosova vendi që bjen në dashuri, njerëzit më mikpritës!
Thirrja e ish deputetit të PD-së, Rama: Injorant që është krijuar në një moment ku Zoti nuk e ka pasur mendjen
lapsi.al
Denoncimi/ Në Dibër të përfshirë në fushatë policia, ushtria dhe ata që dolën në përgjime
Kushi: Më 30 qershor do të triumfojë demokracia, kushtetutshmëria
sot.com.al
Harrojeni “Dosjen 184”, PD-ja jep paralajmërimin e fortë 4 ditë para zgjedhjeve: Po bëhen gati...
rtsh.al
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama nga Elbasani: PD- LSI po heqin nga puna edhe Presidentin!
vizionplus.tv
Rama: PD e LSI po heqin nga puna presidentin Meta
shqiptarja.com
30 Qershori/ Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore në Berat, Devoll e Fier, s'ka incidente
kohajone.com
Netanyahu: Izraeli ka shpëtuar 85 vende nga atentatet terroriste
kohajone.com
Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën në Tiranë
Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri
Edi Rama mban fjalimin i tmerruar, protestuesit e rrethojnë në Elbasan
kallxo.com
Nisin punimet për ndërtimin e një çerdheje dhe një shkolle në Istog
gazetamapo.al
Gjunkshi sfidon Lleshajn: Robert Aga nuk është larguar nga policia
balkanweb.com
Ironia e Ramës: LSI që të fuste në punë, po nxjerr pa punë Metën
portalb.mk
Intervistë me Petar Atanasovin: Desha të bëhem ministër sepse në arsim po bëhet pak
newsbomb.al
'PD drejt asgjësimit', Balla flet nga Elbasani: Basha e di shumë mirë, i thamë mos e hap atë derë o trim
boldnews.al
Trump dhe Putin takohen të premte në Osaka, ja tema mbi të cilën do diskutojnë
cna.al
“Nuk duhet të dilte në bregun e Lanës”/ Deputeti “kryqëzon” Bashën
lapsi.al
Denoncimi nga ish deputeti i PD: Policia ka shpërndarë armatime për 30 qershorin
Llesh kimiku vjedh aksionet e Europolit
RUSI – Takim Putin-May në kuadër të G20 në Japoni
RUSI – Kremlini: Takim Putin-Trump në Osaka
Leli: Vlora e turizmit me disa pole
insajderi.com
Pas Sami Lushtakut, edhe Sokol Bashota reagon ndaj vendimit të Kadri Veselit
klankosova.tv
Gazetari i Klan Kosovës: Nga e hëna fillon luftë politike mes Kosovës dhe Serbisë për “krizën humanitare”
koha.mk
Shekerinska: Maqedonia e Veriut do të marrë pjesë në të gjitha diskutimet e ndjeshme në NATO
BOOM: Ndërtuesi prish kontratën me blerësin për dy apartamente, mashtron edhe gjykatën
aa.com.tr
Gjermania mbështet sanksionet kundër Rusisë
periskopi.com
Matoshi i përgjigjet Labit: Nuk më kuptove, bën mirë të angazhohesh në AKR
kohajone.com
Shqiptarëve u duhen dhe Haradinaj të tjerë
preshevajone.com
Prof. Dr.Enver Bytyçi: “Bota sot” gazeta më e madhe shqiptare. PJ: Në kohën kur punonte Nefail Maliqi, gazeta dilte në 100.000 eskemplarë   *         

Limaj takohet me Ramën, diskutojnë për forcimin e bashkëpunimit Shqipëri-Kosovë

Epoka e Re 20.05. 20:23

Limaj takohet me Ramën, diskutojnë për forcimin e bashkëpunimit Shqipëri-Kosovë

Koordinatori Kombëtar i dy Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë, zëvendëskryeministri Fatmir Limaj, është takuar të hënën në Tiranë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në dy vendet tona. “Fokusi kryesor i bisedës ishte te jetësimi i marrëveshjeve t»»»

epokaere.com
ATA- Albanian Telegraphic Agency 11.01. 09:04

Fatmir Limaj, koordinator kombëtar i dy qeverive Shqipëri-Kosovë

TIRANË, 26 nëntor/ATSH/- Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj është zgjedhur koordinator kombëtar i programit të përbashkët të qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës. Lajmi u bë i ditur nga Kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes së pestë të dy qeverive të zhvilluar sot në Pejë, ku u nënshkruan ed»»»

ata.gov.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano