Albanija: Demonstranti rušili barijere na plaži, "obala pripada građanima"
Опширније Краће P. R. Čitaj mi: Nezadovoljstvo javnosti u Albaniji eskaliralo je u direktnu akciju na plaži Kakome, na jugu zemlje, gdje su demonstranti uklonili postavljene barijere koje su, prema njihovim tvrdnjama, ograničavale pristup obali. Na snimcima objavljenim na društvenim mrežama vidi se»»»
Lisičić: Izgleda da je u Tivtu na snazi novi model “održivog
Prema njegovim riječima, valjda je to novi segment turističke ponude grada za turiste sa nešto lakšim snom Izgleda da je u Tivtu na snazi novi model “održivog turizma” po kojem se plaže najbolje uređuju i “prihranjuju” bagerima i kamionima u dva sata ujutru, po mrklom mraku, poručio je odbornik Evr»»»
ASP: Iz PUP-a Šavnika u potpunosti isključiti projekte mHE, revidirati planirane lokacije za velike energetske projekte
U saopštenju Akcije za socijalnu pravdu (ASP) se navodi da je javna rasprava za izmjene i dopune Prostorno urbanističkog plana Šavnika okončana danas, a da je ASP u dostavljenim komentarima ukazala da su se projekti mHE na rijekama na sjeveru Crne Gore pokazali kao potpuno društveno neopravdani i s»»»
Opština Bijelo Polje uvodi podršku proizvođačima sira: 100 eura po uslovnom muznom grlu
Kako su kazali iz Opštine rok za podnošenje zahtjeva je 31. jul Sekretarijat za poljoprivredu Opštine Bijelo Polje po prvi put uvodi direktnu finansijsku podršku lokalnim proizvođačima sira, koja će se dodjeljivati po uslovnom muznom grlu. Za ovu namjenu opredijeljeno je 100 eura po uslovnom muznom»»»
Mandić: Administracija predvođena Trampom preoblikuje birokratski status kvo i prioritet daje konkretnoj saradnji
Andrija Mandić je, kako je saopšteno iz Skupštine, istakao da je sada pravi trenutak za izgradnju strateškog partnerstva sa SAD Crna Gora želi strateško partnerstvo sa Sjedinjenim Američkim Državama (SAD) i iskrenu saradnju zasnovanu na dubokim istorijskim vezama, poručio je predsjednik Skupštine A»»»
Pucnjava na Voždovcu, ubijena jedna osoba
Kako saznaje taj medij, u toku je potraga za napadačem, pa je pokrenuta akcija Vihor Jedna osoba je ubijena, dok je druga povrijeđena tokom pucnjave u jednom kafiću na Voždovcu, prenosi N1 Beograd. Kako saznaje taj medij, u toku je potraga za napadačem, pa je pokrenuta akcija Vihor. Kako nezvanično»»»
Mostar proglasio vanredno stanje nakon požara na deponiji Uborak
Опширније Краће P. R. Čitaj mi: Grad Mostar proglasio je vanredno stanje nakon velikog požara koji je jutros zahvatio deponiju Uborak i prouzrokovao gotovo potpunu materijalnu štetu na tom lokalitetu. Odluka je donijeta kako bi se omogućilo brzo djelovanje nadležnih službi u sanaciji posljedica pož»»»
Raspisan tender za izradu Glavnog projekta i izvođenje radov
“Tenderom je predviđena izrada projektne dokumentacije za blok A1, dok prva faza obuhvata izgradnju šest stambenih objekata sa cca 185 stanova, dvije podzemne garaže, uređenje terena i prateću infrastrukturu”, navodi se u saopštenju Ministarstvo javnih radova saopštilo je da nastavlja aktivnosti na»»»
Veliki požar na deponiji u Mostaru, zagađeni vazduh i voda
Požar od jutra gase mostarski vatrogasci s više vozila, pripadnici Oružanih snaga BiH s cisternama, a u gašenje je iz vazduha uključen i avion Air Tractor Zbog velikog požara na deponiji kod Mostara, koji je zahvatio i službene prostorije te odlagalište guma, ozbiljno je ugrožen kvalitet vazduha pa»»»
Glavnom i odgovornom uredniku agencije Beta uručen poziv da se javi u UKP
Vojkanu Kostiću je poziv uručen dok je izvještavao sa pretresa stana voojnog analitiičara Aleksandra Radića u beogradskoj opštini Vračar Pripadnici Ministarstva unutršanjih poslova (MUP) Srbije uručili su danas poziv glavnom i odgovornom uredniku novinske agencije Beta Vojkanu Kostiću da se javi u »»»
Poznato svih 16 učesnika EHF Lige šampiona: “Plave” u petak
Od ranije je poznato da je OTP Group Budućnost među deset klubova koji su direktno izborili mjesto u EHF Ligi šampiona. Ženski rukometni klub OTP Group Budućnost zna imena svih potencijalnih rivala u EHF Ligi šampiona, nakon što je Izvršni odbor Evropske rukometne federacije (EHF) potvrdio šest od »»»
Gorčević: Istraživanje WeBalkans pokazuje da građani jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa EU
Raduje me što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom, rekla je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević. <<<Istraživanje WeBalkans: Građani najviše vjeruju EU, najmanje sudstvu<<< “Godišnje istraživanje WeBalkans pokazuje da 86,4 odsto građan»»»
CDT: Javnost ima pravo da zna ko preuzima uticajne medije u Crnoj Gori
Centar za demokratsku tranziciju (CDT) poziva na punu transparentnost procesa koji bi mogao dovesti do promjene vlasništva nad dijelom medija koji su poslovali u okviru United Grupe, uključujući objavljivanje podataka o stvarnim vlasnicima kapitala, vlasničkoj strukturi i izvorima finansiranja tran»»»
Vuković inicirala kontrolno saslušanje za Šimuna i direktora Radovića: Pacijenti ne smiju biti taoci sukoba u Klinici za ortopediju i traumatologiju
Situacija na Klinici za ortopediju i traumatologiju Kliničkog centra Crne Gore prerasla je u ozbiljnu institucionalnu krizu koja direktno ugrožava funkcionisanje zdravstvenog sistema i pravo građana na adekvatnu zdravstvenu zaštitu. Zbog toga sam podnijela inicijativu za održavanje konsultativnog s»»»
Vjetar podigao prašinu sa bazena crvenog mulja; Knežević: Ekološki genocid nad Zetom
Lider DNP-a Milan Knežević podijelio je na društvenim mrežama snimke na kojima se vidi prašina koju je vjetar podigao sa bazena crvenog mulja u Zeti. “Spajiću i Mujoviću, dok vi jedete suši u japanskom restoranu, šaljem vam slike iz Botuna i Srpske sa bazena crvenog mulja koji je trebalo da sanira»»»
Lisičić: Izgleda da je u Tivtu na snazi novi model “održivog turizma” po kojem se plaže najbolje uređuju i “prihranjuju” bagerima i kamionima u dva sata ujutru
Izgleda da je u Tivtu na snazi novi model “održivog turizma” po kojem se plaže najbolje uređuju i “prihranjuju” bagerima i kamionima u dva sata ujutru, po mrklom mraku, poručio je odbornik Evropskog saveza u SO Tivat Ćazim Lisičić. Prema njegovim riječima, valjda je to novi segment turističke ponu»»»
Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crne Gore na evropskom putu
Predsjednik Francuske Emanuel Makron uputio je pismo zahvalnosti predsjedniku Crne Gore Jakovu Milatoviću, nakon bilateralne posjete Crnoj Gori i učešća na Samitu Evropska unija – Zapadni Balkan. Kako je saopšteno iz Kancelarija za odnose s javnošću predsjednika, Makron je zahvalio Milatoviću na i»»»
Mandić sa Kizom: Želimo strateško partnerstvo sa Sjedinjenim Američkim Državama
Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se danas sa Majklom Kizom, otpravnikom poslova u Ambasadi Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori. Kako je saopšteno iz Skupštine, Mandić je istakao da je sada pravi trenutak za izgradnju strateškog partnerstva sa Sjedinjenim Američkim Država»»»
Crnogorsko-australijska privredna komora i ambasador Australije razgovarali o jačanju ekonomskih veza i novim poslovnim inicijativama
Osnivači Crnogorsko-australijske privredne komore, Petar Tomašević i Marko Lopičić, sastali su se danas u Beogradu sa Nj.E. g. Piterom Trasvelom (Mr Peter Truswell), ambasadorom Australije na nerezidentnoj osnovi. Sastanak je bio prilika za predstavljanje rada Komore i razmjenu mišljenja o mogućnos»»»
Otvaraju kamenolom uprkos otporu Ulcinja: Vlada priprema oglas za eksploataciju na ležištu "Darza"
Vlada je usvojila koncesioni akt za ležište “Darza” kod Ulcinja, čime je otvoren put za raspisivanje javnog oglasa za dodjelu koncesije za geološka istraživanja i eksploataciju tehničko-građevinskog kamena, uz procijenjene rezerve od oko 900.000 kubika. Planom, koji je pripremilo Ministarstvo energ»»»
Akademija održivosti proširena na tržište Crne Gore: Regionalna mreža znanja i saradnje za održivije poslovanje
Nakon dvije godine razvoja programa u Srbiji i velikog interesovanja malih i srednjih preduzeća za teme održivosti, Akademija održivosti od ove godine širi svoje aktivnosti i na tržište Crne Gore. Kroz saradnju sa Unijom poslodavaca Crne Gore (UPCG), program sada okuplja i predavače i polaznike iz »»»
Mandić sa Kizom: Crna Gora želi strateško partnerstvo sa SAD-om
Опширније Краће P. R. Čitaj mi: Predsjednik parlamenta Andrija Mandić poručio je da Crna Gora želi strateško partnerstvo sa Sjedinjenim Američkim Državama i iskrenu saradnju zasnovanu na dubokim istorijskim vezama naših naroda. Mandić se danas sastao sa Majklom Kizom, otpravnikom poslova ad interim»»»
Mandić sa Kizom: Želimo strateško partnerstvo sa Sjedinjenim Američkim Državama
Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić sastao se danas sa Majklom Kizom, otpravnikom poslova u Ambasadi Sjedinjenih Američkih Država u Crnoj Gori. Kako je saopšteno iz Skupštine, Mandić je istakao da je sada pravi trenutak za izgradnju strateškog partnerstva sa Sjedinjenim Američkim Državam»»»
Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crn
“Iskreno Vam zahvaljujem na svoj pažnji koja nam je ukazana, kao i na Vašoj izuzetnoj predusretljivosti tokom čitave posjete. Veoma sam cijenio brojne prilike koje smo imali za razmjenu mišljenja i dijalog”, navodi se u pismu Makrona Predsjednik Francuske Emanuel Makron uputio je pismo zahvalnosti »»»
Auto-putem od početka godine prošlo 1,36 miliona vozila
Auto-putem Princeza Ksenija je od početka godine prošlo 1,36 miliona vozila, pokazuju podaci sa sajta Monteputa. Auto-putem je u prošloj godini prošlo 3,2 miliona vozila, u 2024. 2,87 miliona, u 2023. 2,29 miliona, a u 2022. 1,14 miliona. Prioritetna dionica auto-puta Bar-Boljare otvorena je sveča»»»
Adžović: Velje brdo neće ugroziti vodosnabdijevanje Podgorice, zaštita Mareze apsolutni prioritet
Projekat Velje brdo neće ugroziti vodosnabdijevanje Podgorice, a realizacija će se odvijati isključivo uz obezbijeđene dovoljne količine vode i poštovanje svih mjera zaštite izvorišta Mareza, tvrdi ministarka javnih radova Maida Adžović u odgovoru na poslaničko pitanje poslanika Pokreta Evropa sad »»»
Luka Bar: Poslovali sa operativnom dobiti, negativan rezultat posljedica procjene vrijednosti imovine
Kompanija „Luka Bar“ AD saopštila je da je 2025. godinu završila sa operativnom dobiti od 1,397 miliona eura, navodeći da je iskazani negativan rezultat posljedica obavezne procjene vrijednosti imovine, a ne tekućeg poslovanja. <<<Luka Bar prošle godine ostvarila gubitak od 6,44 miliona e»»»
ASP: Iz PUP-a Šavnika isključiti mHE, revidirati planove za velike energetske projekte
Akcija za socijalnu pravdu (ASP) predložila je da se iz Prostorno urbanističkog plana Šavnika u potpunosti isključe projekti malih hidroelektrana (mHE), kao i da se revidiraju planirane lokacije za velike energetske projekte u dogovoru sa lokalnim stanovništvom, saopštili su iz Akcije za socijalnu »»»
Vuković: Fokus na fiskalnu stabilnost i evropske integracije
Ministar finansija Crne Gore Novica Vuković učestvovao je u Skoplju na CEF Forumu 2026, jednom od najznačajnijih regionalnih skupova o reformi javnih finansija i jačanju institucija, kao i na Godišnjem sastanku Upravnog odbora tog centra, na kojem se obratio i premijer Sjeverne Makedonije Hristijan»»»
Akademija održivosti stigla u Crnu Goru: Regionalna mreža znanja za konkurentnije poslovanje
Akademija održivosti, besplatna edukativna platforma namijenjena malim i srednjim preduzećima, od ove godine proširila je svoje aktivnosti i na tržište Crne Gore, čime je dodatno osnažena regionalna razmjena znanja i iskustava u oblasti održivog poslovanja. “Program, koji se realizuje u saradnji s»»»
Novi koraci ka održivom turizmu i zaštiti prirodnih resursa
U Petrovcu je održana prezentacija projekta i sastanak projektnih partnera u okviru projekta „GREENPULSE – Održivi turizam za vodne resurse i staze“, koji se realizuje kroz Interreg VI-A IPA Program Hrvatska – Bosna i Hercegovina – Crna Gora 2021-2027, saopštili su iz Morskog dobra. Kako navode, p»»»
Klikovac Adžović: Krenuli ste da gradite bulevar a ne znate đe će da ide kanalizacija, sprdate se sa građanima
Šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac, poručio je na mreži X ministarki javnih radova Majdi Adžović da su krenuli da grade bulevar a ne znaju đe će da ide kanalizacija. <<< Adžović: Velje brdo neće ugroziti vodosnabdijevanje Podgorice, zaštita Mareze apsolut»»»
Novaković: 29 miliona eura stoji na računu, a građani čekaju puteve i kanalizaciju
Predsjednik Biram Crnu Goru- Biram Bar Radomir Novaković Cakan saopštio je da građani čekaju puteve i kanalizaciju dok 29 miliona eura stoji na računu. “Na 37. sjednici Skupštine opštine Bar, tokom rasprave o Izvještaju o radu predsjednika Opštine i Završnom računu budžeta za 2025. godinu, uk»»»
Raspisan tender za izradu Glavnog projekta i izvođenje radova na Bloku A1 Veljeg brda
Ministarstvo javnih radova saopštilo je da nastavlja aktivnosti na realizaciji projekta Velje brdo raspisivanjem tendera za izradu Glavnog projekta bloka A1 i izvođenje radova na prvoj fazi izgradnje stambenog kompleksa sa pratećom infrastrukturom. “Tenderom je predviđena izrada projektne dokument»»»
Identifikovano tijelo pronađeno na gradilištu u Budvi, nema
Tijelo muške osobe pronađeno je 21. juna u iskopu jednog gradilišta u Budvi, nakon čega su preduzete sve neophodne policijske i tužilačke mjere i radnje Tijelo tridesetčetvorogodišnjeg državljanina Saudijske Arabije A.A.M, čiji je nestanak njegov brat prijavio 19. juna, identifikovano je nakon što »»»
Identifikovano tijelo pronađeno u rupi na gradilištu u Budvi
Podsjetimo, tijelo muške osobe pronađeno je 21. juna u iskopu jednog gradilišta u Budvi, nakon čega su preduzete sve neophodne policijske i tužilačke mjere i radnje. Identifikacijom je utvrđeno da se radi o A.A.M. (34), državljaninu Saudijske Arabije sa prebivalištem u Rijadu, čiji je nestanak njeg»»»
Uhapšen Podgoričanin: Napao muškarca na Rimskom trgu i nanio mu teške povrede glave
Policijski službenici Odjeljenja bezbjednosti Podgorica rasvijetlili su krivično djelo izvršeno 8. juna 2026. godine na štetu jednog lica iz Podgorice, identifikovali osumnjičenog napadača i po nalogu tužioca ga lišili slobode. “Zbog sumnje da je počinio krivično djelo nasilničko ponašanje u sticaj»»»
Klikovac poručio Adžović: Krenuli ste da gradite bulevar a n
"Ne vršite pritisak na Vodovod Podgorice i zaposlene koji tamo rade – neće davati mišljenja onako kako je PES zamislio", naveo je Klikovac Šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac poručio je u objavi na mreži Iks ministarki javnih radova Majdi Adžović da su krenuli da gr»»»
Policija tvrdi da je riješila dvije krađe na primorju: Šteta
Iz Uprave policije saopšteno je da su službenici Odjeljenja bezbjednosti Tivat rasvijetlili krivično djelo teška krađa i, po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva u Kotoru, uhapsili M.H. (26), državljanina Kosova Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Jug“ – Odjeljenja bezbjednosti Tivat i Bar p»»»
Ministarstvo: Raspisan tender za izradu Glavnog projekta i izvođenje radova na Bloku A1 Veljeg brda
"Tenderom je predviđena izrada projektne dokumentacije za blok A1, dok prva faza obuhvata izgradnju šest stambenih objekata sa cca 185 stanova, dvije podzemne garaže, uređenje terena i prateću infrastrukturu", piše u saopštenju Ministarstva javnih radova Raspisan je tender za izradu Glavnog projekt»»»
MJR: Projekat Velje brdo - Blok A1 realizovaće se kroz tri faze
P. R. Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender za izradu Glavnog projekta bloka A1 i izvođenje radova na prvoj fazi izgradnje stambenog kompleksa sa pratećom infrastrukturom u okviru projekta Velje brdo. Kako su saopštili iz Ministarstva, riječ je o nastavku aktivnosti na realizaciji jednog o»»»
PES: Zvanično počinje stvaranje modernog naselja na Veljem brdu
P. R. Pokret Evropa sad (PES) saopštio je da zvanično počinje stvaranje novog stambenog naselja na Veljem brdu. Iz PES-a ističu da je rješavanje stambenog pitanja građana jedan od ključnih prioriteta Vlade. „Stvaranje boljih uslova za život i rješavanje stambenog pitanja naših građana ključni je pr»»»
Makron pisao Milatoviću: Francuska će nastaviti da pruža podršku Crnoj Gori u završnoj fazi procesa pristupanja EU
Kako je saopšteno iz kabineta predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića, predsjednik Francuske Emanuel Makron je uputio pismo zahvalnosti crnogorskom predsjedniku nakon bilateralne posjete Crnoj Gori i učešća na Samitu EU– Zapadni Balkan Francuska će nastaviti da pruža podršku Crnoj Gori u završnoj »»»
Zvanična preporuka: Izbjegavati radove na otvorenom na 36 i više stepeni
Preporuke, napravljene u saradnji sa Institutom za javno zdravlje, izdate su u cilju smanjenja rizika po zaposlene. "Radovi na otvorenom prostoru pri nepovoljnim klimatskim, atmosferskim ili drugim uticajima, brzini vjetra većoj od 36 kilometara na čas, pri ekstremno visokim spoljnim temperaturama »»»
Projekat Velje brdo: Blok A1 realizovaće se kroz tri faze
P. R. Ministarstvo javnih radova raspisalo je tender za izradu Glavnog projekta bloka A1 i izvođenje radova na prvoj fazi izgradnje stambenog kompleksa sa pratećom infrastrukturom u okviru projekta Velje brdo. Kako su saopštili iz Ministarstva, riječ je o nastavku aktivnosti na realizaciji jednog o»»»
Klikovac poručio Adžović: Krenuli ste da gradite bulevar a ne znate đe će da ide kanalizacija, sprdate se sa građanima
Šef Kluba odbornika DPS-a u Skupštini Glavnog grada Andrija Klikovac poručio je u objavi na mreži Iks ministarki javnih radova Majdi Adžović da su krenuli da grade bulevar a ne znaju đe će da ide kanalizacija. “Ministarko Adžović, sve ste to lijepo rekli, naravno samo u teoriji, ali je problem što »»»
Makron pisao Milatoviću: Francuska ostaje snažan partner Crne Gore na evropskom putu
Kako je saopšteno iz Kabineta predsjednika Crne Gore, Makron je zahvalio Milatoviću na „izuzetnom prijemu koji je ukazan njemu i članovima francuske delegacije, ističući da je tokom posjete posebno cijenio otvoren dijalog i brojne prilike za razmjenu mišljenja“. „Iskreno Vam zahvaljujem na svoj paž»»»
Uspješna generalka pred SP: Juniorke ubjedljive protiv Tursk
U posljednjoj provjeri pred start šampionata u Kini, juniorska reprezentacija Crne Gore savladala je Tursku 40:33 Mlade „lavice” spremne su za početak Svjetskog prvenstva! U posljednjoj provjeri pred start šampionata u Kini, juniorska reprezentacija Crne Gore savladala je Tursku 40:33. Bojana Pelič»»»
Novo ruho parka Ivana Milutinovića kod Skupštine
Radovi obuhvataju kompletnu obnovu površine od oko 12.000 kvadrata Započela je adaptacija parka Ivana Milutinovića, jednog od najstarijih gradskih parkova koji se nalazi preko puta Skupštine Crne Gore, a radovi obuhvataju kompletnu obnovu površine od oko 12.000 kvadrata. “Započeli smo adaptaciju pa»»»
KCCG: LIFEGATE usmjeren na jačanje kapaciteta za prevenciju
Projekat je usmjeren na unapređenje zdravstvenih usluga i jačanje kapaciteta za prevenciju, rano otkrivanje i liječenje kardiovaskularnih i malignih oboljenja, a Evropska unija za zdravstveni sistem Crne Gore, opredijelila je kroz ovaj projekat oko 2.6 miliona eura, saopšteno je iz Kliničkog centra»»»