evropaelire.org
Disa të vrarë nga një shpërthim në Kabul
gazetainfokus.com
Macron sërish kritik, del kundër NATO-s dhe OKB-së
sot.com.al
Gjykata e Tiranës vendos arrest me burg në mungesë për Agim Kajmakun, urdhërohet kontrolli i banesës, ish-kryebashkiaku ende në arrati
sot.com.al
Thellohen përplasjet, Rama “sulmon” Kurtin: Dega e Vetëvendosjes në Tiranë lajthitje, Albini të shohë kush e pengoi bashkimin doganor
sot.com.al
Vetingu tmerron njerëzit e drejtësisë, pas Joana Qeleshit edhe prokurori Njazi Seferi dha dorëheqjen pasi u njoh me aktet e KPK
kohajone.com
Vjedhje, gaz lotsjellës dhe krim shtetëror te ASTIR
shekulli.com.al
Shembjet në Unazë/ Politika: E papranueshme dhuna ndaj banorëve
sot.com.al
SHBA-BE vihen në lëvizje për t’i dhënë fund krizës, Leyla Moses dhe Soreca i shkojnë në zyrë Bashës, ultimatum të ulet në tryezën e dialogut
shqiptarja.com
Moska kundër Uashingtonit: Ata duan të krijojnë një shtet brenda shtetit në Siri
balkanweb.com
Hetimi i presidentit Trump kalon në seanca të hapura, republikanët planifikojnë mbrojtje të fuqishme
kosova.info
Ngjarjet e datës 13 nëntor 2019
syri.net
95 mijë biznese të vogla përballë 11 koncensionarëve që fituan 70 mijë euro Komentet
sot.com.al
Hashim Thaçi nga Franca: Macron merr rol të ri në dialogun mes Kosovës e Serbisë
balkanweb.com
Dokumentet e Luftës që u mbajtën sekret/ 40 avionë të rrëzuar dhe 193 parashutistët anglo-amerikanë të vrarë e kapur rob në Shqipëri
sot.com.al
Ditmir Bushati, ministër i Jashtëm i Kosovës? Zbulohet lëvizja që po planifikon Albin Kurti
Vetëvendosja e Tiranës, beteja nis me Erion Veliajn: nga “Astiri”, te Vuçiçi
sot.com.al
KLSH: Ndal abuzimeve me tokat shtetërore në bregdet!
sot.com.al
Gjeografia e lobimeve të PD, një prelud i ri për drejtësinë
Negociatat për Tiranën e Shkupin/ Ish-ministrat e Jashtëm letër BE-së: Merrni përgjegjësitë dhe kapërceni ndasitë
Sipërmarrësit në Hong-Kong e Makao vlerësojnë ndërtimin e Zonës së Madhe të Gjirit
epokaere.com
PDK-ja, e vetmja shpresë për qytetarët llapjanë
ina-online.net
Shqiprim Arifi në Tiranë, takim të përbashkët me Gent Cakaj dhe Bujar Osmanin
koha.mk
Zgjedhjet në Britani mund të nxisin krizë të re politike
Rama-Guterres, në fokus siguria në Ballkanin Perëndimor
balkanweb.com
Protesta tek unazëa e re, Balla: Lulezim Basha dhe partia e “fake-news” që gënjyen banorët e Astirit për muaj me radhë, nuk kanë turp edhe kur bëhet f
telegrafi.com
Simiq: Ma gjeni një shqiptar që thotë se i ka bërë keq Radojçiqi, unë ju gjej 100 që ai u ka ndihmuar
lajmifundit.al
Avioni i trafikantit malazez të drogës më 10 janar 2019 fluturoi nga Shqipëria në Gjenevë
KÇK-ja e Ramës, Manjani: Po u bëhet thirrje kriminelëve, që të largohen në avancë?
Lobimi rus/ Ristani: Unë nuk kam lidhje, kontratën e firmosi Basha me Muzin
Zekiri: Albin Kurti ka kërkuar nga Zaev hetim ndërkombëtarë për rastin e Kumanovës
infoglobi.com
Zgjedhjet e parakohshme, Në Supreme arrijnë 5 ankesa
Natyra Kuçi sfidon Vetëvendosjen: Nëse NISMA hyn në Kuvend unë s’bëhem deputete, por as me votat e Vuçiqit nuk dua
newsbomb.al
Taulant Balla për “Astirin”: Qeveria, Policia, Bashkia bënë realitet projektin madhor, Basha dhe partia e “fake-news”...
Balla sulmon Pampurin për “protestuesin e vdekur”: Kjo është e vërteta e Astirit
javanews.al
Buxheti 2020/ Rriten me 2% fondet për bashkitë, ja kush janë qytetet që marrin më shumë dhe më pak për vitin e ardhshëm

Balla: Ndaj shpifjeve të PD do të fitojmë edhe me vendim gjykate në gjermanisht

ATA - Albanian Telegraphic Agency 26.06. 22:17

Balla: Ndaj shpifjeve të PD do të fitojmë edhe me vendim gjykate në gjermanisht

TIRANË, 26 qershor/ATSH/ Deputeti i Partisë Socialiste Taulant Balla, në prezantimin e kandidatit për kryetar bashkie Gledis Llatja në Elbasan, u shpreh se “që nga zgjedhjet vendore të 2003 nuk ka munguar në asnjë prej mitingjeve elektrorale, të Partisë Socialiste, këtu në Elbasan, pra prej 16 vite»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining