rtsh.al
Zgjerimi i BE, Michel: Nuk ka unanimitet!
ekonomiaonline.com
Nis fushata “Mos Hesht” kundër trafikimit me njerëz, këtë vit regjistrohen 106 raste
cna.al
SPAK si “bombë me sahat”?/ Përmeti: Të dënohen politikanët e 30 viteve
ekonomiaonline.com
Mehmeti: FMN-ja i ka dhënë mbështetje të vazhdueshme Kosovës
noa.al
Tirana dhe Shkupi me sytë nga Brukseli, Fajon sulmon Macron: Po bën lojë të ndyrë politike
balkanweb.com
“Grupi i rrezikshëm KÇK”, Ibrahimi i përgjigjet Ramës: Akuzë politike, SPAK fillon punën në momentin që..
rtsh.al
Fajon : Franca po luan lojë të ndyrë politike!
gazetaexpress.com
Nuredini në Samitin e ujrave në BudapestTe fundit
shqiptarja.com
Akuzat e Ramës për grupin “KÇK”, Gent Ibrahimi: Akuza politike, duhet më shumë për t’i çuar në gjyq
KOMENT – Barnier dhe Juncker marrin një marrëveshje për lavdi
rtsh.al
Trump: Sekretari amerikan për Energjinë, Rick Perry drejt largimit
almakos.com
Borisov: E kam këshilluar Zaevin të mos jap dorëheqje
lapsi.al
Negociatat/ Kryeministri holandez “venit shpresat: Shqipëria ka ende rrugë të gjatë
noa.al
Kryeministri i Holandës: Shqipëria ka ende punë për t’u bërë. Conte: Duhet të nisin negociatat
Deklarata e Përbashkët Turqi-SHBA për Verilindjen e Sirisë: 13 pikat
cna.al
Pse nuk mjafton falja e Monës?
balkanweb.com
FOTO/ “Mbi 350 avionë anglo-amerikanë në inkursione luftarake në qiellin shqiptar duke bombarduar forcat gjermane”,zbulohet dokumenti sekret
portalb.mk
Në vend të ndarjes, Merkeli propozoi shtyrje të datës së BE-së për RMV-në dhe Shqipërinë
lexo.com.al
Turizmi në Zonat e Mbrojtura, më shumë se 900 mijë vizitorë vetëm në periudhën janar-shtator
Bruksel, sot vendimi për negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
cna.al
Për ty Halim, që di këndim
monitor.al
Franca kërkon që qeveria e re e Kosovës ta heqë taksën ndaj Serbisë
LSI: Shqipëria nuk e meriton hapjen e negociatave, mos i ndiqni mediat kryesore në vend se ju genjëjenë
aa.com.tr
City gati të paguajë 60 milionë euro për 19 vjeçarin Haland
Mafia e ISSH dhe heshtja e Kuvendit dhe qeverisë/ Kreu i sindikatës së minatorëve denoncon pezullimin e pastrimit të skemës së pensioneve nga abuzimet
gazetainfokus.com
Ofensiva e Speciales, për çdo ditë nga dy të ftuar në Hagë
koha.net
Bizneset në Ferizaj kundërshtojnë monopolin për shitjen e arkave fiskale
rtsh.al
Meksikë, përleshje mes policisë dhe një një karteli droge
shekulli.com.al
Rishikohet ligji, 94 mijë objekte të palegalizueshme nuk shemben
boldnews.al
Bosët e drogës, krimi, korrupsioni e azilkërkuesit/ Pse Franca, Holanda, Danimarka e Spanja kundërshtojnë hapjen e negociatave
koha.mk
Pas Tetovës dhe Strugës, “Maqedonia nga antika deri te koha jonë” arriti edhe në Shkup
boldnews.al
U kap me 3400 euro të falsifikuara, arrestohet (EMRI)
Qeveritë po dështojnë të trajtojnë pastrimin e parave dhe mashtrimet ndërkombëtare
Brexit në parlamentin britanik, liderët e BE-së përkrahin marrëveshjen e re
shqiptarja.com
Nis aplikimi i tarifave të Trump ndaj Europës, përfshirë djathin Parmigiano dhe verërat franceze

“Një shtet i mbytur në moçalin mafioz”- Lexoni artikullin e plotë të BILD mbi blerjen e votave në Dibër

Panorama 19.06. 22:49

“Një shtet i mbytur në moçalin mafioz”- Lexoni artikullin e plotë të BILD mbi blerjen e votave në Dibër

Nga Bild: Një shef policie që shpik një plan për manipulimin e zgjedhjeve me një ministër. Një ministër që thërret një bos mafioz të njohur mbarëkombëtar për të folur për blerjen e votave. Një shef mafioz që mbledh kartat e identitetit. Bild publikon regjistrimet e fshehta telefonike të hetuesve sh»»»

Gazeta Dita 16.10. 01:15

Keshi mohon implikimin e Ramës, Gjiknuri shpjegon “çunat problematikë”

Arben Keshi, ish-koordinator i PS gjatë zgjedhjeve në Dibër është personi që del në bisedën e përgjuar me kryeministrin Rama në këtp zgjedhje, biseda të botuara nga gazeta gjermane BILD. Keshi ka pretenduar mbrëmë në emisionin televiziv Top Story në kanalin TCH se telefonata mes tij dhe kryeministr»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano