INTERVISTA/Adrian Gurma, një mjek për Sarandën e sëmurë nga zhvillimi...
Talentet në futboll, përzgjidhen të rinjtë që do të luajnë në të ardhmen
syri.net
Nis aksioni qytetar për mbrojtjen e demokracisë/ Takimi i parë në ...Ata dhe ne Komentet
​ Haradinaj: Serbia duhet të jetë dy herë falënderuese ndaj NATO-s
ekonomiaonline.com
ICK-ja certifikon 47 nxënës e 27 mësimdhënës
Lobimi rus i PD, sekuestrohet video ku Basha sqaron pagesën 600 mijë dollarë
Ministri i jashtëm italian: Më 30 qershor të shmangen të gjitha format e dhunës
epokaere.com
Pacolli: Luksemburgu mbetet aleat i rëndësishëm për Kosovën
insajderi.com
Mbahet sesioni informues në Zvicër me temën “Klima e investimeve në Kosovë”
rtsh.al
Ministri i Jashtëm Turk, në lidhje me qëndrimin e SHBA-ve mbi sistemet e mbrojtjes raketore Ruse
periskopi.com
Ganja e PDK-së bëhet avokate e mbretit të tallavasë, Labit
tetovasot.com
Osmani – Sijartos: Hungaria mbetet aleati ynë i fuqishëm brenda Bashkimit Evropian
portalb.mk
Konstatime dhe të dhëna personale, në një lajm joprofesional
aa.com.tr
Turqia përshëndet Ruandën për mbyljjen e shpejtë të shkollës së FETO-s
shqiptarja.com
Maturantët zhvillojnë provimin e fundit/ PD: U nxorën tezat
Protesta kundër BDI-së në Tetovë. Vëllai i El Chekës: Ali Ahmeti vret shqiptarë (VIDEO)
Ekonomisti: Moska synon monopolin mbi asetet natyrore
aa.com.tr
Politikat e Erdoğanit për Lindjen e Mesme, më të mbështeturat në mesin e arabëve
evropaelire.org
Telekomi i Kosovës vendos ta ndërpresë kontratën me Z-Mobile
cna.al
Skandali i Kolegjit të Posaçëm të Apelimit/ Albana Shtylla nga Soros tek plagjiatura
ARRSH merr masat 1 javë pas tragjedisë, eksperti: Nuk mjaftojnë
portalb.mk
Sijarto përsëriti qëndrimin e tij për RMV-në: Shtyrja e dhënies së datës – humbje e madhe për BE-në
Ministrja Denaj fton sipërmarrjet suedeze të investojnë në Shqipëri
boldnews.al
A do e lejojë Lulzim Basha grushtin e shtetit duke tundur kokën para ndërkombëtarëve…
Debate gjatë diskutimit të kërkesës së 55 deputetëve për shkarkimin e Presidentit Meta
rtsh.al
Intesifikohen hetimet mbi dosjen "339"
Zaev vetëpropozohet për Ministrinë e Financave
noa.al
Bashkia Kukës padit anëtarët e KZAZ Kukës për shpërdorim detyre
GJERMANI – AKK: Asnjë bashkëpunim CDU-AfD
balkanweb.com
“Hetim parlamentar për Metën”,Ulsi Manja: Përgjigjja e tij fyese

Zyrtare: Drenica nënshkruan me Atdhe Grajqevcin

Almakos 12.01. 19:18

Zyrtare: Drenica nënshkruan me Atdhe Grajqevcin

Mesfushori i ri, Atdhe Grajqevci është lojtari më i mirë i klubit nga Skenderaj, Drenicës. Drenica nuk po ndalet në afatin kalimtar të dimrit dhe tashmë ka zyrtarizuar transferimin e pestë brenda pak ditëve. Lojtari i fundit i transferuar nga Kuqezinjtë është talenti i ri, Atdhe Grajçevci, i cili n»»»

almakos.com
Kallxo 19.05. 13:25

Media zvicrane: Organizatorët e festivalit në Zvicër të afërt me Sami Lushtakun

Tipari i veçantë i Festivalit Alba, i cili planifikohet të mbahet në fund të qershorit në zonën e Hardturm në Cyrih, është vendi ku do të këndojnë këtë vit vetëm artistët shqiptarë. Organizatorët kanë premtuar që ky festival do të jetë i mahnitshëm ku pritet të këndojë edhe këngëtarja me famë botër»»»

kallxo.com
Insajderi 20.05. 09:49

Avokati flet pas lirimit të Lushtakut nga akuzat

Ish-kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku sot është shpallur i pafajshëm lidhur me akuzat për shtytje për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Në këtë rast hetimet kishin filluar më 5 tetor 2012, ndërkaq aktakuza ishte ngritur më 16 janar 2015. Sipas aktakuzës, në tenderin e Korporatës Energjetike të Kos»»»

insajderi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano