Banorët e Çairit: Në City Mall jemi më të sigurt për shoping familjar, se në Point Retail Park
cna.al
Video-Të gjitha “perlat” e Lulzim Bashës
Devijimi i rrjedhës së Erenikut e rrezikon Junikun të mbetet pa ujë
evropaelire.org
Vulin: Prishtina dhe Beogradi - si "krahasimi i Shtetit Islamik me BE-në"
boldnews.al
Dyshimet/ Gjykata Kushtetuese do të mbushet me “shoqëri civile” (Magjistratët e larguar)
aa.com.tr
Turqi, arrestohen 20 oficerë të Forcave Ajrore për lidhje me FETO-n
aa.com.tr
Raundi i 13-të i bisedimeve për Sirinë do të mbahet më 1-2 gusht
shqiptarja.com
Lleshaj bën për 'ujë të ftohtë' strukturat vendore në Himrë: Nuk jemi të kënaqur, zona është zaptuar
mia.mk
Komuna e Strugës: Kryetari Merko ia jep Qeverisë kompetencat në urbanizëm
Lulzim Basha drejt tërheqjes? Këshilltari i tij mediatik: Gati të hyjë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër, por do pastrojë njëherë PD-në nga “rebe
rtsh.al
Durrës, aksion për rikthimin e plazheve publike
insajderi.com
Kompania britanike me të hyra milionëshe, ndalon punën në Malishevë
Bill Gates është njeriu më i admiruar në botë, por Angelina Jolie zëvendësohet nga Michelle Obama si gruaja më e admiruar
cna.al
"Luajnë vallen e hajdutëve"/ LSI sulmon Qeverinë
gazetaexpress.com
Basha: Edi Rama një hajdut psikik. U dha miqve, nip e dajë mbi 500 milionë në vit me 2 koncesioneTe fundit
kallxo.com
‘KRU Prishtina’ kritikohet ashpër nga Komisioni Parlamentar për shkeljet që janë evidentuar nga Auditori, ‘Posta e Kosovës’ nuk paraqitet për raportim
boldnews.al
“Tahiri”, “Shullazi”, “Xhafaj”/ Donika Prela, si Edi Rama, ndihet e sulmuar nga Opozita (Video)
shqiptarja.com
Kabul, shpërthim në universitet, gjashtë të vdekur dhe 27 të plagosur
gazetainfokus.com
Ditë më parë u përmend rrëzimi i qeverisë, Haradinaj “nis” fushatën
aa.com.tr
Japonia kritikon Seulin për mospranim të arbitrazhit
ekonomiaonline.com
MAShT-i ndan mbi 1 milion euro për ndërtimin e Shkollës Fillore “Ali Asllani”, në Doganaj të Kaçanikut
mia.mk
Të njohura të gjitha dyshet për xhiron e dytë kualifikuese në Ligën e Evropës
lapsi.al
Rilindja nuk ndalet , kosto 15 milionë euro kilometri i rrugës që miratoi në Kuvend
Italia drejt zgjedhjeve? – Salvini dhe Di Maio nuk e pranojnë krizën në koalicion
kohajone.com
”Task-Forca” u rikthen qytetarëve mbi 14 plazhe publike
mia.mk
“Blic”: Putin, i përjetshëm? Kremlini ndërmori hap me të cilin lideri rus mund ta mbajë pushtetin
indeksonline.net
Qyteti i dy kontinenteve që bënë diferencën
vizionplus.tv
Huawei “sulmon” me rrjetin 5G, lidh 50 kontrata në Europë e Azi
Heronjtë nuk mjaftojnë
rtsh.al
Kriza politike në Itali, koalicionit i ka ardhur fundi
tetovasot.com
Bekteshi: Hapja e parkut Point Retail është dëshmi për trajtim të barabartë të investitorëve ndërsa do të rrisë atraktivitetin e vendit edhe si destin
Zyrtari i lartë amerikan: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
botasot.info
Ndryshimet në Kodin Penal/ “Kush prish zgjedhjet, s’hyn në BE e SHBA”, tërhiqet PS
Kosova dhe Serbia duhet ta vazhdojnë dialogun - RTV21
Rrëfimi i ikonës së “Radio Tiranës/ Elsa Xhai: Emisionet që bënë historinë, vlerësimi për kolegët dhe lufta e Kosovës. Me Agron Çobanin kemi transmetu
Shoqëria civile në Shqipëri: “Populli shqiptar është i lidhur si vëllai me vëllanë me popullin turk”
cna.al
I varur nga familja e bashkëjetueses/ Hije dyshime mbi pasurinë e gjyqtarit të Velierës
Këshilltari i Trump takon Daçiç: Kosova dhe Serbia të vazhdojnë dialogun
aa.com.tr
Trump me mesazhe kontradiktore mbi sanksionet e sistemit S-400
rtsh.al
Tensioni në Hormuz, Trump e konfirmon: Anija amerikane rrëzoi dronin iranian
telegrafi.com
E rrënojnë urën mbi lumin Llap në fshatin Stanovc i Ultë, ankohen banorët

Kryemadhi:Nëse Rama mendon keq 23 orë e 59 min,Veliaj mendon keq 24 orë

Portalb 25.06. 20:16

Kryemadhi:Nëse Rama mendon keq 23 orë e 59 min,Veliaj mendon keq 24 orë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “A Show” ka deklaruar se nuk do të ketë zgjedhje më 30 qershor, pasi një proces i tillë është i paligjshëm, transmeton Portalb.mk. Ajo tha se edhe vetë Rama e di këtë gjë, se përndryshe do të ndërmerrte 3 mekanizma të vlefshëm ndaj dekretit të »»»

portalb.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano