aa.com.tr
Pence: SHBA dhe Turqia janë dakorduar për armëpushim në Siri
rtsh.al
Presidenti Erdogan pret zv/presidentin e SHBA, Mike Pence
gazetaexpress.com
23-vjeçarit të zhdukur në Ferizaj i vdes babai sot, Labi kërkon ndihmë për ta gjetur djalinTe fundit
Fillon darka e punës e 28 liderëve europian në Bruksel, ja kur jepet vendimi për negociatat
tvklan.al
Kreu i KE: Tirana e Shkupi meritojnë vendim pozitiv
rtsh.al
Kili, mblidhet asambleja e Interpolit, merr pjesë Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu
Ministri i Drejtësisë në Kosovë thirret nga Gjykata Speciale
Erdogan pret zv/presidentin e SHBA. Para takimit letra e pazakontë e Trump për presidentin turk
gazetamapo.al
Haradinaj: Treshja do i grabiste Kosovës 10 mld euro, unë e ndalova
tetovasot.com
Makron para fillimit të Këshillit të Evropës në Bruksel nuk ka thënë asgjë lidhur me zgjerimin
Shtyhet gjyqi i “Babales”, Albert Veliu pritet që të ekstradohet nga Belgjika
Vuçiq e pyet sërish ambasadorin britanik: A do të fotografoheshit edhe me Dodikun si me Kurtin?
Ambasadorja turke në Malin e Zi komenton operacionin “Burimi i Paqes“
kosova.info
Muhaxhiri: Pa u ashpërsuar dënimet për fajtorët, s’ndalet manipulimi në numërimin e votave
syri.net
Nuk ndalen banorët e 'Unazës se Re', vazhdojne protestën për mbrojtjen e banesave të tyreTransparency International: Kompanitë ‘fantazmë’, baza e korr
epokaere.com
Zyberaj: AKR-ja do të jetë pjesë e Kuvendit
boldnews.al
Haradinaj flet pa doreza: Rama vuri Cakajn për të ndarë Kosovën…
Gjykata e Apelit për Krime të Rënda shuan shpresën e Klemend Balilit
rtsh.al
Kryeministri i Bullgarisë, Borisov: Të vendosësh për mos-hapjen e negociatave, do të ishte një gabim historik
gazeta-shqip.com
Premtime, tendera dhe gjyqe, por Lana s’ka ende shpresë
lexo.com.al
Von der Leyen: Ndjej keqardhje të thellë… Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut bënë sakrifica!
kohajone.com
Kënga e humbur shkodrane për Ali Pashë Tepelenën
Panariti: JO-ja e negociatave një dëshpërim për rininë shqiptare
kallxo.com
Shkarkime të reja në Telekom, Bedri Istrefi largon edhe disa menaxherë
Ramush Haradinaj rrëfehet për Artur Zhejin: Ndalova grabitjen e 10 miliardë eurove nga Vuçiç-Rama-Thaçi, Kosovën e shpëtova unë, Meta e Berisha
rtsh.al
Presidenti i PE apel të fortë për hapjen e negociatave, Presidentja Komisionit Evropian: "Nuk shoh shpresë në horizont"
Indira A.Hoxha: Normat dhe rregullat e Bjeshkës
boldnews.al
Rama po i gëzohet “JO” nga BE/ Ja çfarë ka bërë nga dita që Bundestagu paraqiti 9 kushtet
telegrafi.com
Ish-komandanti i FSK-së, Kadri Kastrati ftohet nga Gjykata Speciale
balkanweb.com
“Koha për politikë”, Grida Duma: Shqiptarët të lodhur nga zhurma e politikanëve. Si mund të pasurohen
Kadri Kastrati ftohet nga Gjykata Speciale
lajmi.net
Përkundër mospajtimeve publike, nesër do të takohen grupet punuese të VV-së dhe LDK-së për koalicionin e mundshëm
shqiptarja.com
Dosja Xhisiela/ Gjykata pushon padinë e Ballës ndaj Bashës, oficerit që kërkoi azil dhe gazetarit
shqiptarja.com
Tezga

Shefi i Kabinetit të Presidentit: Meta i propozoi Edi Ramës ta bëjë Cakajn ministër kulture

Koha Jone 10.01. 23:25

Shefi i Kabinetit të Presidentit: Meta i propozoi Edi Ramës ta bëjë Cakajn ministër kulture

Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Arben Cici, gjatë një prononcimi në emisionin “Pressing” të televizionin “T7” ka folur në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin e Kryeministrit Rama për emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit për Evropën dhe Punët e»»»

VOA - Zeri i Amerikanes 27.09. 21:50

Kryeministri i Shqipërisë u bën thirrje vendeve të OKB-së të njohin Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u bëri thirrje vendeve të Kombeve të Bashkuara, përfshirë Serbinë që të njohin pavarësinë e Kosovës. Në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, zoti Rama tha se mosmarrëveshja e pazgjidhur mes Kosovës dhe Serbisë, vazhdon të pengojë zhv»»»

zeriamerikes.com
Sot 24.01. 07:51

Bushati: Shqipëria hap të rëndësishëm për integrimin në BE, përmirësuam imazhin e vendit në arenën ndërkombëtare

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati tha dje se partnerët ndërkombëtarë kanë qenë një ndihmë për përmbushjen e objektivave. Në fjalën së tij në ceremoninë e dorëzimit të detyrës tek Edi Rama, ai bëri një përmbledhje të viteve në krye të diplomacisë. Bushati u shpreh se Shqipëria gjatë këtyre vite»»»

sot.com.al
Info Globi 28.09. 18:32

Rama u bën thirrje vendeve të OKB-së të njohin Kosovën

Mosmarrëveshja e pazgjidhur mes Kosovës dhe Serbisë, vazhdon të pengojë zhvillimin e gjithë rajonit, tha kryeministri i Shqipërisë Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u bëri thirrje vendeve të Kombeve të Bashkuara, përfshirë Serbinë që të njohin pavarësinë e Kosovës. Në fjalimin e tij në Asamblenë e»»»

infoglobi.com
Koha 28.09. 00:16

Rama thërret anëtarët e OKB-së, përfshirë Serbinë, ta njohin Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u bëri thirrje vendeve të Kombeve të Bashkuara, përfshirë Serbinë që të njohin pavarësinë e Kosovës. Në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, Rama tha se mosmarrëveshja e pazgjidhur mes Kosovës dhe Serbisë, vazhdon të pengojë zhvillim»»»

koha.net
Kosova 27.09. 22:25

Rama u bën thirrje vendeve të OKB-së të njohin Kosovën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u bëri thirrje vendeve të Kombeve të Bashkuara, përfshirë Serbinë që të njohin pavarësinë e Kosovës. Në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, zoti Rama tha se mosmarrëveshja e pazgjidhur mes Kosovës dhe Serbisë, vazhdon të pengojë zhv»»»

kosova.info
You can read more about this at Osservatorio Italiano