Kryediplomati kinez: Vizita e presidentit Xi në Evropë, nxitje partneritetit strategjik dypalësh
Trafikantët shesin pasuritë, hetim hipotekave dhe noterëve
Demir Leka: Strukturat përgjegjëse të ndërhyjnë urgjentisht
Skandali – Rusi, Ministri i Ekonomisë arrestohet për korrupsion
Shkarkimet e drejtuesve të lartë të burgjeve mund t’i kushtojnë buxhetit të shtetit
Prokuroria, gati për rrafshimin e bregdetit
Basha e Berisha takime me deputetë gjermanë
Bankers Petrolum: Shteti shqiptar të na kthejë 37 milion $
Ngërçi politik/ Ambasadorja e BE: Politika të lejojë qytetarët të votojnë më 18 qershor
ina-online.net
Haziri flet për zgjedhjet në LDK, kërkon unitet
ina-online.net
Djegia e mandateve/ Ambasadorja e Gjermanisë: Respektojmë vendimin
ina-online.net
Demokratët në Tuz do të mbështesin kandidatët e Forumit Shqiptar, pa pjesëmarrje në pushtet
ina-online.net
Temperaturat e larta, në Vlorë nis plazhi
Ngjarjet e datës 19 mars - RTV21
gazetainfokus.com
Taksa – A po bëhet pengesë për anëtarësim në organizata ndërkombëtare?
vizionplus.tv
Dabulla: Tirana gaboi që pranoi të luante në Fushë-Krujë, penalltia tendecioze
lajmi.net
Mimoza Shkodra nis pushimet, ky është vendi që ka zgjedhur
Adem Bytyçi: A do të ishte e vërtetë deklarata e dorëheqjes së Zëvëndës Kryeministrit Enver Hoxhaj, nëse raportet me Amerikën vendosen në pikën zero?
Dy letërporositë nga SHBA: Akuzat për pastrim parash, Basha të enjten llogari para Prokurorisë së Tiranës
koha.net
Intervistë e “Blic-it” të Beogradit me Veton Surroin: Në Serbi sikur është ndalur koha
6-vjetori i peticionit për Rrugën e Arbërit, firmoset nga 17,000 përkrahës
PD: Përgjimi i paligjshëm, letra nga Italia rrëzon mashtrimet dhe alibitë e Tahirit
ina-online.net
Strategjia e dëshpërimit
klankosova.tv
“Kështjella e (Mos)marrëveshjes”, rrëfimi i Adnan Merovcit për Rambujenë (VIDEO)
Agravon sherri Idrizi-Hyseni, kreu i PDIU: Të kisha këtu, e dija ç’të bëja!
syri.net
Tronditet Tirana/ Vrasje te sheshi 'Wilson'Rama kërkon dialog?! Gjosha: 'Aty e kishte, mezi priti të dorëzonte mandatet tona në KQZ' Komentet
portalb.mk
Ligji për PSP-në, do ta përcaktojë fatin e negociatave mes RMV-së dhe BE-së
“Drejtësia”, zhgënjim në Bruksel: Shqipëria mbrapa me sundimin e ligjit
indeksonline.net
Cili lider ballkanas është më i popullarizuari në rrjetet sociale?
periskopi.com
NISMA promovon edhe videon ku Limaj shihet pranë Erdoganit
FOTO / Zyra të reja aplikimi për karta identiteti në Njësinë 5
gazetablic.com
Pakënaqësi në PDK-në e Gjakovës: Kapen keq dy zyrtarë të kësaj partie
“Drejtësia”, zhgënjim në Bruksel
ina-online.net
Të festosh përvjetorin e një jubileu, pa të ndihmuar askush nga institucionet kombëtare!
KUR BËHEN “PISHMAN”/ Poloka si Berisha. Fshijnë postimet nga “FACEBOOK” kur… (FOTO) – AlpeNews
opozita.com
Zgjedhjet lokale, kandidatët socialistë që dihen deri tani

Shefi i Kabinetit të Presidentit: Meta i propozoi Edi Ramës ta bëjë Cakajn ministër kulture

Kohajone 10.01. 23:25

Shefi i Kabinetit të Presidentit: Meta i propozoi Edi Ramës ta bëjë Cakajn ministër kulture

Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Arben Cici, gjatë një prononcimi në emisionin “Pressing” të televizionin “T7” ka folur në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin e Kryeministrit Rama për emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit për Evropën dhe Punët e»»»

Sot 24.01. 07:51

Bushati: Shqipëria hap të rëndësishëm për integrimin në BE, përmirësuam imazhin e vendit në arenën ndërkombëtare

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati tha dje se partnerët ndërkombëtarë kanë qenë një ndihmë për përmbushjen e objektivave. Në fjalën së tij në ceremoninë e dorëzimit të detyrës tek Edi Rama, ai bëri një përmbledhje të viteve në krye të diplomacisë. Bushati u shpreh se Shqipëria gjatë këtyre vite»»»

sot.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano