Osmani: Roli i SHBA është kyç për suksesin e Dialogut Kosovë- Serbi

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Bold News Albania 19.09. 08:49

Osmani: Roli i SHBA është kyç për suksesin e Dialogut Kosovë- Serbi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se gjatë qëndrimit të saj në Nju Jork është takuar me nënsekretarin e Departamentit të Mbrojtjes të ShBA-së, Derek Chollet dhe të dërguarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Osmani tregoi se temë diskutimi ka qenë edhe dialogu ndërm»»»

boldnews.al
Syri Albania 19.09. 08:38

Vjosa Osmani: Roli i SHBA është kyç për suksesin e Dialogut Kosovë- Serbi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se gjatë qëndrimit të saj në Nju Jork është takuar me nënsekretarin e Departamentit të Mbrojtjes të ShBA-së, Derek Chollet dhe të dërguarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Osmani tregoi se temë diskutimi ka qenë edhe dialogu ndërm»»»

syri.net
RTV 21 Kosovo 19.09. 08:34

Osmani takohet me Chollet e Ecobarin, flasin për zhvillimet e fundit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar këshilltarin e Lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, dhe të dërguarin special të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, me të cilët ka biseduar për zhvillimet në dialog me Serbinë. Për këtë takim Osmani ka dhënë detaje »»»

rtv21.tv
Alsat M Macedonia del Nord 19.09. 08:32

Osmani takohet me Chollet e Ecobarin, flasin për zhvillimet e fundit

Osmani takohet me Chollet e Ecobarin, flasin për zhvillimet e fundit Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar këshilltarin e Lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, dhe të dërguarin special të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, me të cilët ka biseduar për zh»»»

alsat.mk
Zeri Kosovo 19.09. 08:19

Osmani takohet me Cholletin dhe Escobarin: Roli i SHBA-ve, kyç për të përfunduar procesi i dialogut

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar se gjatë qëndrimit të saj në Nju Jork është takuar me nënsekretarin e Departamentit të Mbrojtjes të ShBA-së, Derek Chollet dhe të dërguarin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Osmani tregoi se temë diskutimi ka qenë edhe dialogu ndërm»»»

Lajmi Albania 19.09. 08:19

Osmani takohet me Chollet e Ecobarin, flasin për zhvillimet e fundit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka takuar këshilltarin e Lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, dhe të dërguarin special të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, me të cilët ka biseduar për zhvillimet në dialog me Serbinë. Për këtë takim Osmani ka dhënë detaje »»»

lajmi.net
Gazeta Blic Kosovo 19.09. 08:10

Osmani takohet me Cholletin e Escobarin, flasin për dialogun, nevojën për de-përshkallëzim të tensioneve e qasje parimore

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka takuar këshilltarin e Lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, dhe të dërguarin special të ShBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Në takimin me Chollet e Escobar, Osmani bëri të ditur se u diskutua për zhvillimet në dialog me Serb»»»

gazetablic.com
Arbresh Kosovo 19.09. 00:03

Osmani takohet me Cholletin dhe Escobarin, diskutojnë për dialogunTë ngjashme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me Këshilltarin e Lartë të Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet dhe emisari i SHBA-ve, Gabriel Escobar. Me anë të një postimi në “X” (ish-Twitter), Osmani ka bërë të ditur se në këtë takim është diskutuar për zhvillimet në dialog, shkruan»»»

arbresh.info
Bota Press Kosovo 19.05. 17:19

Dëshmia para Senatit, çfarë “ndriçuan” dje Chollet dhe Escobar për dialogun e zhvillimet në rajon

Me iniciativë të senatorit amerikan, Bob Menendez, dje në Komitetin për Punë të Jashtme janë ftuar që të dëshmojnë dhe raportojnë, Derek Chollet dhe Gabriel Escobar, dy zyrtarë të lartë të Departamentit të Shtetit që në portofolin e tyre e kanë Ballkanin Perëndimor dhe në mënyrë specifike edhe dial»»»

botapress.info
Express Kosovo 19.05. 17:03

Dëshmia para Senatit, çfarë “ndriçuan” dje Chollet dhe Escobar për dialogun e zhvillimet në rajon

Me iniciativë të senatorit amerikan, Bob Menendez, dje në Komitetin për Punë të Jashtme janë ftuar që të dëshmojnë dhe raportojnë, Derek Chollet dhe Gabriel Escobar, dy zyrtarë të lartë të Departamentit të Shtetit që në portofolin e tyre e kanë Ballkanin Perëndimor dhe në mënyrë specifike edhe dial»»»

gazetaexpress.com
Kosova Sot Kosovo 18.05. 22:25

Osmani ka një falenderim për Bob Menendez

Për organizimin e një séance dëgjimore ku kanë folur dy zyrtarët e lartë të Departametntit të Shtetit, Derek Chollet dhe Gabriel Escobar për zhvillimet në Ballkanin Perëndimor, konkretisht edhe dialogun Kosovë-Serbi, presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka falendëruar kryesuesin e Komi»»»

kosova-sot.info
Periskopi Albania 11.01. 14:31

Me dyer të mbyllura: Chollet takon Osmanin

Këshilltari Special Derek Chollet ka arritur në Kosovë. Ai është pritur nga presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në Presidencë Chollet u shoqërua nga emisari amerikan, Gabriel Escobar, si dhe ambasadori Jeff Hovenier. Në fillim të takimit, mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje.\ ... »»»

periskopi.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.