cna.al
Denoncon “Stop”/ Kurum, kompania që vjel pasuritë e Shqipërisë përmes gjyqësorit!
Alsat siguron draftin me 4 kushtet e Francës për zgjerimin e BE-së
lexo.com.al
Kapni armët/ Çfarë tha Berisha, Meta e Dode!
shqiptarja.com
Beteja për Kushtetuesen, Voltana Ademi në 'Pa Protokoll' mbron Metën dhe sulmon Ramën
I vetmi garant i Kushtetutës është Gjykata Kushtetuese dhe se ajo është vija e kuqe
kallxo.com
Abazi i VV-së komenton vizitën e Thaçit në Paris dhe takimin me Vuçiqin
shqiptarja.com
Precedenti detyron Kushtetuesen të rrëzojë Metën për betimin e Arta Vorpsit (Sqarimi)
botasot.info
Arben Rrozhani: Shqipërisë i duhet një Gjykatë Kushtetuese e pakapur
Ilir Meta: O ndërkombëtarë, merrni shembull nga Doris Pack, politikane e ndershme dhe me integritet
rtsh.al
Presidenti Meta takon ish eurodeputeten Doris Pack
Reçica: Vetëvendosje mendon se partia është shteti!
lapsi.al
Basha citon Prokurorin e Antimafias: Krimi ka lidhje me politikën, SPAK dhe BKH po vonohen pë t’u vënë nën kontroll
cna.al
Nga Bledi Mane/ Rrëmbeni armët për dashnoren e Alibeajt!
exit.al
Basha: PD do një drejtësi të pavarur
alpenews.al
I BASHKOHET PRESIDENTIT/ Doda: Nëse je shqiptar i vërtetë kap armët kundër të çmendurit
tetovasot.com
Zaev nga Samiti në Selanik: Kemi bërë marrëveshje për partneritet strategjik, vazhdojmë dhe të krijojmë hapësirë për nisma të biznesit
“Parlamenti shpërndahet me një dekret”, Basha komenton deklaratën e Metës
rtsh.al
Basha: Zgjedhje të parakohshme pasi durimi i njerëzve do të ketë pasoja të rënda
cna.al
Denoncimi/ Sjellje banditeske ndaj punonjësve nga Drejtori i Ujësjellësit!
sot.com.al
“PS t’i thërrasë mendjes”, kërcënon Lulzim Basha: Ky është kusht dhe Rama nuk mund t’ia hedhë dot Bundestagut
koha.mk
Kishte ndërhyrje politike në ndryshimin e rezultatit zgjedhor
kohajone.com
Intervistë/Ndoka: Meta të shpërndajë Kuvendin, Opozita të nis protestat
syri.net
Konflikti për Gjykatën Kushtetuese/ Lulzim Basha konferencë për mediatHistoria e Xhaferllarit/ Kur PD votonte kundër saj dhe kur Dvorani e Marku i jep
lexo.com.al
Dy viktima: Drejtësia dhe Amerika
Reçica: Komunikata e LVV-së është kërcënim i drejtpërdrejtë ndaj institucioneve të drejtësisë
rtsh.al
Merkel: Luftëtarët e ISIS të deportuar nga Turqia, do ti nënshtrohen kontrolleve
rtsh.al
 "U kry! Ta gëzojnë brezat… Forca Shqipëri, kryeministri Rama publikon foto “Air Albania Stadium”
Ardian Dvorani ose “njeriu i partisë”
“Shengeni ballkanik” dhe qarkullimi i lirë i mallrave
rtsh.al
KLP publikon listën e kandidatëve për KED-në e re

Ja si e komenton Glauk Konjufca deklaratën e Isa Mustafës se do ta dëshironte NISMA’n në koalicion

Periskopi 18.10. 15:54

Ja si e komenton Glauk Konjufca deklaratën e Isa Mustafës se do ta dëshironte NISMA’n në koalicion

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë mbrëmë në Klan Kosova se do ta dëshironte Nismën në “Gjithmonë e kam konsideruar Fatmir Limajn mjaft parimor dhe mjaft të dijshëm në të bërit politikë. Ne në vitin 2014 e kemi pasë një koalicion me AAK-në, Nismën dhe Vetëvendosjen ku jemi munduar ta çojmë në»»»

periskopi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano