Tabaku fiton zemrat e demokratëve, e vetmja kandidate grua që siguroi votat për anëtare të Kryesisë
Protesta në Beograd kundër Presidentit Vuçiç
balkanweb.com
Salianji, Boci dhe Bejko jashtë anëtarësisë, kush i zëvendëson
Kryesia e PD, shpallen anëtarët fitues: Humbet deputeti i videos erotike Ervin Salianji, në "minutat shtesë" fiton Grida Duma
Këshilli Kombëtar i PD, zgjedh emrat drejtues
Politika në teatër, Gent Zenelaj flet për kërcënimet me të cilat përballet çdo ditë
syri.net
Pedagogun kjo shoqëri e ka skllavëruar, varfëruar, mjeruar! Është një krim për kombin Komentet
indeksonline.net
Vitin e kaluar u asgjësuan afër 150 mijë kilogramë mish i prishur
portalb.mk
Amnesty International kritikon politikat evropiane të imigracionit
Gjiknuri, “motori” i fushatës socialiste vazhdon takimet në Jug
Rama publikon FOTOMONTAZHIN, opozita ‘selfie’ me organin gjenital
insajderi.com
Përleshja në mes qenve në një lagje të qytetit të Gjilanit
cna.al
Ekskluzive/ Dalin votat per emrat e anëtarëve të Kryesisë së PD-së
Xhevat Meha: Luftimi i vijës politike institucionale nga rrjeti i strukturave të mshefta serbe në Kosovë
24-ore.com
Ekspansioni bullgar i telekomunikacioneve në Ballkan
Në maj mbahen zgjedhjet për kryetarë të Bashkësive Lokale (VIDEO)
Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’
syri.net
28 vjetori i Shoqatës, Idrizi: S’jemi nisur për ta sjellë këtu Çamërinë, por që të shkojmë atje... Komentet
boldnews.al
Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron Geron Xhafaj
rtsh.al
Ndalohen dy pjesëtarë të FSK
syri.net
Marrëdhënjet SHBA - Arabi Saudite, senatori amerikan: Princi pengesë për përmirësimin
Prof. Servet Pëllumbi/  Revanshi i injorancës…
insajderi.com
Fero në stilin e kosovarit që iu bashkua ISIS-it: Vallahin do të keni frikë edhe ne shtëpitë e juaja
Reforma në drejtësi, Nishani dekreton ligjin për ‘SPAK’
rtsh.al
Juristi Gazment Bardhi zgjidhet sekretar i Përgjithshëm i Partisë Demokratike
balkanweb.com
Senatori amerikan: Salman pengon marrëdhënien me Arabinë Saudite
Kë duhet të votonin për Këshill Kombëtar, Edmond Spaho SMS demokratëve: Ju lutem mos harroni Flamur Nokën e Malltezin (FOTO NGA WHATS APP)
Ka halle PDK…
“Ju rrëfej Shpëtimin, personazhi që më dha medaljen e më të mirit”
Ancelotti: Zidane më ndryshoi si trajner, me Milanin vitet më të mira
tvklan.al
Basha prezanton 4 shtyllat e aksionit opozitar
tvklan.al
Ndryshimet në PD, Basha rikthen Nishanin
gazetainfokus.com
Komuna e Vushtrrisë paguan 500 euro për pite, fli e krelanë misri
syri.net
Përplasje - Dyshi i AAK-së i përgjigjet Thaçit
indeksonline.net
Ardita Sinani: Të bashkohemi për Kosovën, zgjedhjet e reja lokale “ide e djallëzuar”
Akuza të ashpra. Habit Shehaj: Erion Veliaj racist dhe përçarës, ja me çfarë parash po investohet në konvikte
Video/ Ish-deputeti i PS-së i drejtohet keq Ramës: O servila të ndyrë që dëgjoni një psikopat…
Meta: Shoqata “Tirana”, ndikoi në forcimin e identitetit kombëtar
syri.net
Humbi në garën për Sekretar i Përgjithshëm të PD, ja çfarë thotë Dorjan TelitiMeta takon shoqatën ‘Tirana’: Mbrojtja e vlerave kombëtare, prioritet ma
shqiptarja.com
Tragjedi në ujrat e Mesdheut/ Fundoset barka me 120 emigrantë, 117 rezultojnë të zhdukur
balkanweb.com
Rubrika gazmore/ Çfarë e pengoi zv/kryeministrin tek del nga PS
Ministrja Shahini: Po ligjërojmë pedagogë me plagjiaturë
PD:“Largim të Ramës, e qeveri kalimtare”, por Basha mbetet në udhëkryq me Aleatët
Helmet e diktaturës, Porto-Romano është kthyer në “Çernobil”-in shqiptar
alpenews.al
KËSHILLI KOMBËTAR I PD/ Bardhi fiton, Salianji humbet. Kë la Basha pa POST në PD
lapsi.al
Prapaskenat/ Kandidati i PS për bashkinë e Tiranës, Rama “driblon” VeliajnRama për Erion Veliajn: Nuk e ka të gjatë, do të varet në pemë si shembullA
Njëpërdorimshat!
botasot.info
Zgjedhjet në PD/ Nishani merr drejtimin e Këshillit Kombëtar
Shpallen fituesit / Tropojanët dhe kuksianët marrin kryesinë!
koha.mk
Zigzaget e gjuhës
gazetainfokus.com
Intervistë me Korab Sejdiun: Kjo qeveri po kontrabandon vendime, po bënë fotosesione në Bruksel e po e falimenton shtetin
aktuale.mk
Elezi: ‘Fitch’, ka konfirmuar suksesin e realizuar të reformave fiskale
Kërkohet që buxheti të miratohet pa kushte nga partitë - RTV21
tetovasot.com
“Maqedonia ka humbur një gjeneratë për shkak të emrit”
Komuna me shpenzime të mëdha të luksit, zyrtarët nuk hanë më qebapë
Salianji i pa kënaqur: I vetmi lajm protestat, mbledhja e Këshillit “lojë pa top”!
Emrat e fituesve të sekretariateve në Partinë Demokratike. Bardhi përballë Telitit…
periskopi.com
Kocijançiq i përgjigjet Vuçiqit për taksën
Europa ime: Demokracia kundër sundimit të ligjit
DW vë në pikëpyetje Ramën/ Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare ndaj marrëveshjes Kosovë-Serbi?
Shkupi shënon rekord për ajrin e ndotur
alpenews.al
“MYSAFIRI MË I RI” NË BURGUN 302/ Kush janë “VIPAT” që ndodhen në qeli. Nga Dritan Dajti deri tek Balili
Erion Veliaj rikandidon në Tiranë
cna.al
Kryeprokurorja e skandaleve dhe sherreve/ Donika Prela në Vetting
Gjermania kundërshton vendimin e Trump për refugjatët
balkanweb.com
Çfarë s’u pa në Këshill, nga Berisha te Jul Deda e të rikthyerit
BERZH jep 15 milionë euro për financimin e projektit. Nis faza e parë
Pacolli fajëson MPB-në dhe Policinë për dështimin në INTERPOL
Hashimi, thikë pas shpine Haradinajt: Të heqim taksën ndaj Serbisë
Ujërat ndoten nga nafta; Kompanitë nxjerrëse shkarkojnë mbetjet teknologjike
Parku më i bukur buzë Vjosës në Përmet merr emrin “Aristidh Kola”
Hyqmet Zane: ” Protesta ” e Ali Demit në 101 vjetorin e lindjess
Prezantohet projekti i Kampusit të ri Universitar në Qytetin Studenti | Zeri Popullit
sot.com.al
Daçiç ia merr prapë këngës, Putin tmerrohet nga zëri i tij
Partia e familjes Berisha / Lexoni listën e shoqeve të Argitës!
ekonomiaonline.com
Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Fondacioni Jahjaga vizitojnë The Ideas Partnership
Këshilli Kombëtar voton ekipin e ri të kryetarit Lulzim Basha
periskopi.com
Mësohet çfarë shkruhej në letrën që Lavrov ia dërgoi Mogherinit para vizitës së Putinit në Serbi
portalb.mk
Maqedoni, sot filluan koordinimet për njoftimin dhe ndjekjen e zbatimit të Ligjit për përdorimin e gjuhëve
'Java në RTSH': Putin në Beograd, beteja SHBA-Rusi për influencën në Ballkan
kosovalive360.com
Zgjerohet greva në sektorin publik
Rama prezanton projektin e kampusit universitar, sulmon dhe Nishanin
PD zgjedh kryesinë, Basha: Protesta për të rrëzuar Ramën
Vendimi i PD-së, priten zhvillime të bujshme në ditët në vazhdim…
syri.net
Fjala e plotë e Lulzim Bashës në Këshillin Kombëtar të PD: Detyra jonë sot, më e vështirë se në vitet '90! Komentet
portalb.mk
Kosovë, u liruan dy pjesëtarët serbë të FSK-së që u ndaluan në Jarinjë
Kosovë/ Asociacioni dhe Demarkacioni, opozita proteston sot në Gjakovë
cna.al
Idrizi kundër Bashës/ Shqiptarët duan alternativë
Qeveria teknike e Edi Ramës
Euroatlantizmi, zgjidhja për një Ballkan në paqe e të zhvilluar
botasot.info
Foto-pikante/ Pamje nga mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD
rtsh.al
OSHEE për borxhet e ujësjellësave
PD mbledh Këshillin Kombëtar, zgjidhet ekipi i kryetarit
indeksonline.net
“Lufta” që serbët e bën sot në vendin ku Thaçi kishte lundruar para disa muajsh!
tesheshi.com
Moment historik për Palestinën: merr drejtimin e G77, grupit më të madh të shteteve në OKB
“Unë nuk njoh ndonjë disident në socializëm”
A janë Ujorët partnerët perfekt? Mesa duket, po
Projektligjet e Antishpifjes/ Organizatat e gazetarëve vendas dhe të huaj: Po rrezikojnë ta kthejnë Shqipërinë në një vend jo demokratik
cna.al
Qeveri teknike/ Gazetari “shuplakë” Bashës
boldnews.al
Surprizon ekipi i Kategorisë së Dytë, prezanton Stavri Nicën si trajner
Aliu akuzon Tahirin se mashtroi me pasaportë - RTV21
Pacolli: Kosova do të aplikojë sivjet për anëtarësim në INTERPOL - RTV21
“Bankers të furnizojë Rafinerinë e Ballshit” – Autoriteti i Konkurrencës vendos detyrimin
shqiptarja.com
Foto-pikante/ Pamje nga mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD
Prishi koalicionin me PS-në, Idrizi bën DEKLARATËN e fortë: Të dyja partitë na lanë JASHTË parlamentit
alpenews.al
“ZOTËT E DROGËS”/ Goditjet e BANDËS SË SHIJAKUT, arrestimet dhe “TRURI” (DETAJE)
Kryeministri, ministri i Jashtëm dhe ministri i Arsimit, Edi Rama
kallxo.com
LDK kërkon distancimin e Veselit nga këshilltari Blerim Latifi
Idrizi me tone të forta: Greqia nuk e heq ligjin e luftës. Ku janë 3 deputetët e PDIU që mbetën?
preshevajone.com
Jo fjale e deklarata perkujtimore per Musliun, por akademi dhe permendore ne Bujanoc apo Presheve per ket burre te madh!
Durrësi, nën pushtetin e përmbytjeve
koha.net
Hoxha: Liberalizimi i vizave është në zonën e debateve të zjarrta
Vendimi i PD: Protesta deri në largimin e Edi Ramës dhe Qeveri Tranzitore
Saga për “qebapxhiun” kosovarë me pasaportë diplomatike të ambasadorit
gazetablic.com
Këshilltari i Xhavit Halitit – Bajram Gecajt: Mos e shtrëmbo të vërtetën për hatër të sakujt, FARK nuk ka pasur!
Të gjithë në Ballkan; Rusia dhe Kina nisin ndikimin, përballja me BE
“Protesta e qeveri kalimtare” – Dy konkluzionet e Këshillit Kombëtar të PD-së
balkanweb.com
“Largim të Ramës, e qeveri kalimtare”. Çfarë vendosi sot PD
cna.al
Balili në pranga/ Zbulohen të tjera lidhje me politikën
koha.mk
Shpresë e zbehtë te shqiptarët e Manastirit
aa.com.tr
Graham: Duhet ta zgjidhim problemin që kemi shkaktuar në Siri
gazetainfokus.com
Qeveria nis planifikimet për autostradën 1 miliard euroshe të Dukagjinit në kohën e grevave të shumta në sektorin publik
telegrafi.com
AMO merr pjesë në panairin “International Green Week” në Berlin
Damian Gjiknuri ndez motorat e fushatës në Sarandë. Zgjedhje parlamentare?
FOTOT/ Skuadra fituese e Bashës në "selinë blu": Nga Berisha krah dhëndrit, tek Oketa, Xhaferri, Alibeaj dhe Salianji
starplus-tv.com
BASHA RIKTHEN NISHANIN NË PD, E PROPOZON PËR KRYETAR TË KËSHILLIT KOMBËTAR
Skandali i AQP-së me tenderin për të blerë produkte serbe, reagon kryeministri - RTV21
ekonomiaonline.com
1640 stentime në QKUK, 12 milionë euro të qytetarëve të shpëtuara
Dalin pamjet e ditëlindjes luksoze të ish-ministrit shqiptar!!! Mbi 100 të ftuar dhe…
koha.mk
Flet FBI, më në fund tregon identitetin e vërtetë të Titos (FOTO)
sot.com.al
Hidhet shorti/ Donika Prela del përpara KPK, kush janë tre gjyqtarët që do kryejnë vetingun për drejtuesen e lartë
periskopi.com
Qeveria planifikon ndërtimin e autostradës një miliardëshe në kohën e grevave të shumta
58 mijë të huaj, jetojnë dhe punojnë në Shqipëri
cna.al
Nga Mustafa Nano/ Pse më kërcet e gjitha historia e Balilit
portalb.mk
Kodra e Diellit, ministri Bekteshi: Njëri opsion është të shkojmë në partneritet publik-privat
Takimi Akar-Graham, në fokus zhvillimet e fundit në Siri dhe lufta kundër terrorit
ina-online.net
Paralajmërohet një investim milionësh në Vushtrri
ina-online.net
Shpërthim i madh në Rahovec, plagosen 10 persona
ina-online.net
Aliu: Mashtrimi i kryeministrit me pretendimin se ka zvogëluar rrogën e vet, skandaloz
balkanweb.com
Meta përshëndet nga Dajti: Bashkë me Tean dhe Olafin
cna.al
Mbledhja e Këshillit Kombëtar/ Ish-kandidati për deputet i PD-së turpëron Bashën
epokaere.com
JONUZ MUSLIU, NJË JETË LUFTË PËR ATDHE
gazetablic.com
Shtetit nuk po ia “ndien” për sigurimet shëndetësore për Policinë e Kosovës
Qëndrim i ri i diplomacisë shqiptare për dialogun Kosovë-Serbi? DW: Nuk është sekret që Rama…
koha.net
Bizneset njoftohen me skemën e granteve të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal
Ina Muka: Më kërkuan që të iki nga policia
Maksim Tufa: Miliona lekë për shtabet elektorale të 18 qeshorit
shekulli.com.al
Belgjika dhe Gjermania: Rumania të merret me veten, jo me zgjerimin e BE-së
shekulli.com.al
Drejt koalicionit të madh, 21 parti bashkohen për zgjedhje të lira
Tabaku: Qevria ka rritur taksat dhe ka thelluar borxhin
shekulli.com.al
Dosjet e pronave, 280 pronarët me prioritet në rendin e pagesave
shekulli.com.al
Tahiri në hetim deri në mes të prillit, mbërrijnë materialet nga Italia
shekulli.com.al
PD mbledh Këshillin, ja emrat e zgjedhur nga Basha
Rama sjell historinë e gruas: Të punosh një jetë dhe të mos marrësh atë që të takon
"Natyrisht më mirë", Grida Duma habit me deklaratën për Erion Braçen
sot.com.al
Vjehrri i dhuroi kënd divani në vlerën 5 mijë euro, KPK zbulon arsyet pse u shkarkua nga detyra gjyqtari Fatos Qato
sot.com.al
Prokurorët e Krimeve të Rënda zhvendosen te SPAK, pas Klodian Brahos aplikon dhe Besnik Muçi, ndërkombëtarët nisin trajnimet
ekonomiaonline.com
Qytetarët të gatshëm t’i bojkotojnë produktet serbe edhe nëse hiqet taksa
sot.com.al
Basha publikon kandidatët për strukturat drejtuese të PD, rikthen Bujar Nishanin, largon Ristanin si Sekretar të Përgjithshëm
sot.com.al
Ministrat e rinj premtime studentëve: Vende të lira pune në ministri për ekselentët, do plotësojmë kërkesat
kallxo.com
Promovohet libri 'Lufta e Trojës - Luftë pellazgo-ilire' i autores Elena Kocaqi
Presidenca dhuron gjak, kurse Presidenti Meta jep oksigjen Kryeministrit!
sot.com.al
Zbardhet vrasja në Korçë, 35-vjeçari ekzekutua me plumb në kokë pas konfliktit për vendin e parkimit
sot.com.al
Ambasada amerikane dhe DASH nisin asistencën në auditimin e sektorit hidrokarbur, në fokus licencat, mbikëqyrja dhe trajnimet teknike
sot.com.al
Mazhoranca nis lëvizjet për të izoluar Metën, gati ligji për kompetencat e presidentit, angazhohen edhe ndërkombëtarët
sot.com.al
Krimet e Rënda kopsitin dosjen për Saimir Tahirin, vjen përgjigja nga Italia, brenda prillit merret vendimi për ish-ministrin
sot.com.al
Gramoz Ruçi paralajmëron Metën: Të mos veprojë sipas orekseve partiake, Kushtetuta ia ka qartësuar kompetencat
sot.com.al
Sesioni i ri parlamentar, Kuvendi mblidhet të hënën në seancë plenare, ja pikat që do të diskutohen
gazetablic.com
Kush është meritori për taksën 100%, ja çka thotë Xhavit Haliti
Tronditëse, asnjë sinjal për zhbllokimin e arsimit
Pushtetarët e zbritën Kosovën në pikën më të ulët
sot.com.al
Episodi “Balili”, seria e radhës e melodramës “demokratike”!
sot.com.al
Deliri i ardhjes në pushtet për fajet e maxhorancës dhe jo nga alternativa opozitare!
Basha nuk tërhiqet: Zgjidhje, vetëm qeveria teknike
gazetablic.com
Nënkryetari i Kuvendit: Edhe Kosova s’po i zbaton të gjitha marrëveshjet që i ka me Serbinë
Organizata terroriste fantazmë trazon gjyqësorin kosovar
“Reforma e imunitetit, “korrupsion me kompromis” dhe “ gjueti shtrigash me kompromis’
Korçarët: Vota jonë do të jetë edhe kundër Niko Peleshit : ”Qesh mirë, kush qesh i fundit”
“Ditëlindja e SHBA-ve” bën bashkë politikanët shqiptarë, por vetëm kaq
Marrëveshja PS-LSI, Vasili: Rëndësi ka ndershmëria
6 bashkitë ku ende nuk ka përfunduar numërimi, Veliaj mer Tiranën
ina-online.net
Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd!
ata.gov.al
Mbyllja e basteve, Braçe: 700 mln euro kthehen në xhepat e shqiptarëve
Ndërprerjet e energjisë, CEZ rrezikon gjobë
Ja kur dhe kush janë themeluesit e Degës së LDK-së në Skendaraj?
koha.mk
Numri i shqiptarëve në Shkup, Tetovë e Gostivar në statistikat e vitit 1908 (Dokument)
ina-online.net
Edhe një shtet tjetër tërheq njohjen ndaj Kosovës
koha.mk
Ibrahimi shumë pranë rikthimit te Shkëndija
Qeveria e Çeços…
4’900 tuba të gazsjellësit TAP do të transportohen drejt Korçës në mënyrë të sigurt
Gjonaj në Provokacija për punësimin në burgje dhe SPAK
insajderi.com
Suksesi i radhës i Albin Kurtit, e bind një studente për t’u anëtarësuar në VV
Serbia, dera e hapur e Kinës në Ballkan
alpenews.al
KUJT TI BESOJMË? “Escobari i Ballkanit MOHOI takimin, Ilir Meta: I kam dhënë dorën (DETAJE)
telegrafi.com
Mushkolaj, Beqirit: Kur Alma Lama kaloi nga VV në LDK, për ju ishte në rregull (Video)
Grida Duma komenton ministrat e rinj të Ramës: Katër për dreq, tre mirë e një më keq
ata.gov.al
FOKUS – Grindje në CDU përpara largimit të Merkelit
kallxo.com
Isa Mustafa: LDK nuk hyn në këtë Qeveri
Ndryshimet në qeveri, Duma flet për Erjon Braçen
Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, takime ne Departamentin Amerikan te shtetit
cna.al
Grida Duma shfaq simpati për Erion Braçen
Ilir Meta, si çështja Nr. 1 e Gjykatës së re Kushtetuese!
alpenews.al
GARA PËR SPAK/ Njihuni me PROFILET e dy kandidatëve të parë. Prokurori që po heton ADRIATIK LLALLËN…
Miratohet niveli i pagave për punonjësit e Hipotekës, ja niveli për çdo kategori
indeksonline.net
Daçiq ia bën qefin Putinit, ia këndon live këngën e famshme ruse
Njolla origjinale është në ujë
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Ilir Meta, si çështja Nr. 1 e Gjykatës së re Kushtetuese!
telegrafi.com
Kërkuan shkarkimin e tij, Rikalo takohet me Merkelin në Forumin Global për Bujqësi
sot.com.al
Artan Hoxha flet hapur: Pse nuk e arrestoi dot Klement Balilin Fatmir Xhafaj
koha.mk
Proceset demokratike nisën me 2001-shin
alpenews.al
“10 YEARS CHALLENGE”/ Si kanë ndryshuar femrat e politikës shqiptare ndër vite. Nga Mona tek Grida (FOTO)
ina-online.net
Vuçiç i bën Putinit dhuratë një qen Sharri, i referohen si ‘racë autoktone serbe’ (Foto)
ata.gov.al
Investime për shndërrimin e Belshit në destinacionin kryesor turistik të Shqipërisë së Mesme
gazetainfokus.com
Në shëndetësi nuk ka grevë por bojkot të punës, flasin drejtuesit e klinikave, qendrave spitalore e sindikalistët
insajderi.com
Blerand Stavileci keqkupton trendin me 10 vite ndryshim – nuk mund ta ndajë Kadri Veselin nga vetja
periskopi.com
MPJ thotë se s’ka tërheqje të njohjes nga Republika e Palauit – Ka edhe një pyetje për Daçiqin
cna.al
Një i dënuar për mashtrim në Kryesinë e PD
Skandali/ Basha propozon Gjunkshin anëtar kryesie të PD, SHBA e akuzoi kërkon 7 mijë USD ryshfet për çdo komando që shon në Irak apo Afganistan
“U kap duke ngacmuar seksualisht vartësen”, e shkuara e errët e një prej kandidatëve të Bashës
alpenews.al
“OSE DO E GJEJMË RRUGËN, OSE DO E KRIJOJMË”/ Çfarë po ndodh me OPOZITËN E BASHKUAR. Paralajmërimi (FOTO)
Pangjashmeritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj
“Më kanë kërcënuar”/ Meta i prish ‘skenarin’ Kryemadhit: Nuk di asgjë! (video)
balkanweb.com
Denoncimi/ “Klement Balili shpërndau 3000 patenta në zgjedhje”
Mes Zaev dhe Gruevskit nuk ka marrëveshje
epokaere.com
Ismet Sylejmani: Një vit pa të madhin e çështjes kombëtare, Jonuz Musliun
syri.net
Fondi i Sigurimeve në kolaps, Urdhri i Farmacistëve paralajmëron protestë, ja kur
Studentja sfidon Ramën: “Hajde na kthe përgjigje…!”
Rama në klabet e natës në Rodhos i dërguar nga Balili…?!
Shkarkohet Lulzim Basha / Berisha vendos 8 shoqe nga klasa Argitës
ina-online.net
Austria, Hahn e Mogherini injorojnë premtimin e BE në 2005 për mos ndryshim të kufijve të Kosovës
Shqiptari Luan Bukolla merr mirënjohje nga Donald Trump
PD, zbardhet lista e kandidatëve për Kryesinë dhe kreun e Këshillit Kombëtar
alpenews.al
Rikthimi i NISHANIT në PD/ Nga Ramiz Alia tek Ilir Meta. Raporti i PRESIDENTEVE të postkomunizmit me partitë e tyre
Banka Botërore akordon 163 mln USD për Shqipërinë në vitin 2015
Basha ndryshon gati gjithë kryesinë e PD dhe sekretariatin, çuni i Fahri Balliut, figurat e rikthyera dhe ato të larguara
Këshilltari i Pacollit tregon nëse ka tërheqje të reja të njohjeve për Kosovën
Dekretimi i Edi Ramës, çertifikon shkeljen e Kushtetutës nga Ilir Meta
Ky është qëllimi i Rusisë për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë
Pranë krijimit FBI-ja shqiptare, zbulohen dy kandidatët e parë
kallxo.com
(Video) Rrjetet shqiptaro-serbe të kontrabandës në Zubin Potok
Disa fakte të hidhura për shkollat tona të larta
insajderi.com
Nënkryetari i Kamenicës, shefi i inspektoratit dhe ish-deputeti i AAK-së tallen me ligjin teksa e shkelin
Pakti për Universitetin, PD: Rama gënjen studentët, nuk plotëson kërkesat
Aleanca e Partive Politike Jo Parlamentare. Bushati: Ndryshimi i Kodit Zgjedhor është i domosdoshëm
Dalin 15 kandidatët e parë nga PS. Në rrezik Erion Veliaj… Çfarë do të ndodh?!
Paralajmërimi i fortë nga aktivistiti: Ja çfarë do të ndodhë me Ramën në krye të politikës së Jashtme…
Letra e personaliteteve gjermane, i kërkojnë Britanisë të qëndrojë në BE
portalb.mk
Britania ka apeluar për përmbajtje në dhunën e shtuar të Mianmarit
cna.al
Faktet-Basha emëron sekretarët dhe Kryesinë/ Gara gënjeshtra e radhës
alpenews.al
“ESCOBARI I BALLKANIT”/ ZBULOHET PADIA. Si e hodhi në “kosh” ADRIATIK LLALLA denoncimin për “Santa Quarantan”
Kur Ristani i vidhte fitoren Ramës me kërkesë të Olldashit dhe si ia shpërbleu Lulzim Basha
"Më lejoni t’ju njoh me Shqipërinë, vendin e shqiponjave"
Kërkohet presion për taksën edhe ndaj Serbisë
Haradinaj kërkoi që t’i zvogëlohet rroga - RTV21
Si po e ndërton Perëndimi Aleancën e re pa Amerikën e Trumpit, flet Ministri i Jashtëm i Gjermanisë
tesheshi.com
Detyra e re e znj. Bregu, takim në Prishtinë me Haradinajn
Një Ministër për çdo Universitet
insajderi.com
Mishi kthehet në situatë alarmantë për qytetarët e Kosovës – 150 mijë kg u kap brenda një viti
insajderi.com
NYT: Serbia vazhdon të balancojë në mes të Lindjes dhe Perëndimit
periskopi.com
Raporti mbi strehën që iu ofron shteti grave të dhunuara nga burrat
koha.mk
Zhvillimi ekonomik, shteti të merr të mbarën
shqiptarja.com
'Pakti për Universitetin', Vokshi: Shfaqje e shëmtuar e Ramës, nuk përmbushen 8 kërkesat e studentëve
mia.mk
Maas: Rusia mund ta shpëtojë marrëveshjen nëse tërhiqet nga raketat e kryqëzuara
exit.al
Deri më tani vetëm dy prokurorë kanë aplikuar për në SPAK
kallxo.com
Në Kosovë ia kërkojnë dorëheqjen, Rikalo fotografohet me Merkelin në Berlin
ekonomiaonline.com
Komandant Sylejman Selimi kthehet në burg
almakos.com
Derbi londinez dhe rikthimi i madh i Realit – fundjavë e zjarrtë e futbollit në IPKO
syri.net
VIDEO/ Kronika e paralajmëruar e zvetënimit moral të Ben Blushit Komentet
cna.al
Akuza e deputetes/ Veliaj ka zaptuar hapësirat e universiteteve
cna.al
Shpërthen gazetari/ "Fyerje të kërcënosh Monikën e Ilirit"
cna.al
Dokumenti/ Draft-Pakti i MASR për Universitetin
evropaelire.org
Deputetët i kthehen punës me mospajtimet e vjetra
Suksesi i prodhuesve shqiptarë
Gëzuar me verë shqiptare
Verërat shqiptare më interesante për dollinë e festave
lajmpress.com
Ivanov i pranoi letrat kredenciale të disa ambasadorëve të sapoemëruar
cna.al
Sekretariati i PD-së/ Ja propozimet e Bashës për garën
almakos.com
20 skuadrat më të shtrenjta në Evropë – Man City lë pas Real Madridin, PSG-në e Juventusin
almakos.com
Nicole Scherzinger dhe Adriana Lima rrëmbejnë vëmendjen në pistën e modës së Berlinit
Ankaraja i komunikon ‘vijat e kuqe’ senatorit Graham
Drejtuesit e rinj të PD, Basha bën publike emrat që propozon
Rama i vërsul zagarin e vet “Zërit të Amerikës”, e quan media të inkuizicionit!
shekulli.com.al
Prishtinë – Hagë, drama speciale për UÇK-në
”Le Figaro”: Ftohja e madhe Itali-Francë
telegrafi.com
Vazhdon përplasja e VV-së me Shpend Ahmetin në Prishtinë, për tenderin e qumështit
syri.net
Putin në Beograd, asgjë dhe shumëçka Komentet
Altin Qato pa certifikatë sigurie
lapsi.al
Putin në Beograd, loja që Rusia po luan në Ballkan
aa.com.tr
Erdoğan takon senatorin amerikan Graham
Investimet në rrjetin e kanalizimeve – Bashkia e Kamzës hap tenderin. Zonat ku do të ndërhyhet
“Vendimi i tërheqjes nga Siria nuk duhet ti shërbejë YPG/PKK-së terroriste”
Ahmeti reagoi pas deklaratës së Daçiqit se pritet tërheqja e njohjes së Kosovës nga një shtet - RTV21
Kremlini hedh poshtë pretendimet se Trump është agjent rus
tesheshi.com
Prezantimi i Paktit për Universitetin, Rama u drejtohet pedagogëve: s’me merrni dot për budalla!
ekonomiaonline.com
Diskutohet për sistemin e ri të përgjegjësive disiplinore të gjyqtarëve dhe prokurorëve
Ruçi: Drafti për reformën zgjedhore të kalojë më parë në komisionin Ad Hoc
Denaj: Punësimi i studentëve edhe në ministrinë e Financave dhe Ekonomisë
koha.mk
Përbërja e re e Komisionit për anti-korrupsion do të zgjidhet sipas ligjit të ri
Udhëtim në Bashkinë Selenicë
exit.al
Organizatat e gazetarëve kërkesë Ramës: Tërhiq projekligjet për kontrollin e medias online
105-vjetori i Pavarësisë/ Meta-Rama e Thaçi ngrenë flamurin në Vlorë
SHBA ultimatum për Rusinë: Ndani mendjen, ose me ne ose me Sirinë dhe Iranin
boldnews.al
SPAK/ Zbulohet kandidati i dytë
ina-online.net
Kujdes në këto rrugë në Shqipëri, qarkullimi bëhet ende me zinxhirë
ata.gov.al
Mazhoranca dhe opozita për vetingun në politikë
Qendra historike e Vlorës, 68 objekte të restauruar, gati për çeljen e sezonit turistik
Serbia paralajmëron Kosovën: Të hënën, një shtet tërheq njohjen
cna.al
Dosja e plotë/ Zbardhen përgjimet greke që “fundosen” Balilin
zeriamerikes.com
Veseli: Nuk e dëmtojmë partneritetin me Shtetet e Bashkuara
Ahmeti: Nuk hiqet taksa – derisa Serbia luan me njohjet e Kosovës
balkanweb.com
Meta pret në takim kampionët e xhudos: Janë model suksesi!
rtsh.al
Hahn takon Ramën: Lufta kundër krimit të organizuar dhe lufta kundër korrupsionit, prioritete në marrëdhëniet BE-Shqipëri
rtsh.al
Teresa Mei do të publikojë “Planin B” për Brexit-in
Dy vargjet goditëse të Ylli Dylgjerit: Erdhi koha e Partisë që të shet!
Djali i shqiptarit nga Llakavica e Gostivarit
cna.al
“Bomba” e ish-drejtuesit të Policisë/ Politikanët të lidhur me krimin
alpenews.al
GJETI RRUGËN E MAKINËS TË ZËNË DHE…E VRAU/ Rastet TRONDITËSE ku parkimi “i gabuar” përfundoi në TRAGJEDI
Kosova shtëpi e përbashkët e të gjithëve, ku respektohen të drejtat e secilit
gazetainfokus.com
Greva në arsim po i dekurajon nxënësit e Kosovës
evropaelire.org
Rriten përpjekjet për organizim të samitit të dytë Trump-Kim
botasot.info
Plagjiatura e titujve akademik, Shahini: Komisione Etike në Universitete
Bektashinjtë përkujtojnë 98-vjetorin e Kongresit të Parë Bektashian të Prishtës
almakos.com
Aksident trafiku në Kratovë, një veturë përplaset me një autobus
sot.com.al
Pas ministrave pritet një tjetër ‘furtunë’, zbardhet lista e dytë e shkarkimeve të Ramës, kush janë drejtorët që pritet të lënë karriget
Lisat që u bënë shkurre dhe uji që shitet
kallxo.com
Veseli thotë se Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës
Turqia do ta thajë moçalin terrorist në kufijtë e saj
Shitja e “Telekom Albania”/ Sindikatat paralajmërojnë protesta, nëse shkurtohen vendet e punës me pretekstin e modernizimit të teknologjisë. Të bëhen
ina-online.net
Dështimi i parë i ekipit negociator
Veseli: Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Kosovës
portalb.mk
Kryeministri shqiptar Edi Rama u dekretua ministër i Jashtëm i Shqipërisë
gazetablic.com
Vendi drejt qeverisë teknike!
Barazi dhe Vendimmarrje/ Flet Edlira Çepani: Të rinjtë janë katalizatori dhe energjia e çdo ndryshimi pozitiv
cna.al
Prokurori i Llallës në SPAK/ Si u pasurua Klodjan Braho në 9 vite?
Skandali, marrëveshja kartel midis bankave të nivelit të dytë dhe shoqërive të sigurimit
syri.net
‘Bomba’ e ‘artistit serb: Serbia ta njohë Kosovën dhe ti vendosë sanksione Rusisë
almakos.com
Lipjani-Ponte Prizreni hap stinorin pranveror në Superligën e Kosovës
Industria e makinave, gara për elektrifikimin ka nisur
exit.al
Prokuroria shtyn hetimet për Tahirin, priten përgjigje nga Italia dhe Mali i Zi
alpenews.al
“NE PO BËJMË DETYRAT TUAJA”/ Rama-pedagogëve: Jepni mësim edhe për NJË student (LIVE)
Kryemadhi porosit strukturat: Bëhuni gati për zgjedhje lokale, të përgjithshme, revolucion…
indeksonline.net
Jo në të gjitha burgjet e Kosovës po ligjërojnë imamët
lajmpress.com
Shqiptari synon rekordin e Guinesit, grumbullon një milionë nënshkrime për paqe (VIDEO)
Veseli: Amerika s’ka kërkuar heqjen e taksës, kërkoi që Kosovës t’i jepet fuqi në dialog
Vjen letër-porosia nga Italia për Tahirin, dyshimet e prokurorisë
Trump, dy vite president. Tani, sytë nga viti 2020
Haradinaj nuk u tregoi studentëve nëse do të hiqet taksa
Prezantohet “Pakti për Universitetin”, ministrja e Arsimit jep detaje: Përgjysmimi i tarifave, përfitojnë 90 mijë studentë
Nuk është koha për eskursione. Trump i anulon vizitën Pelosit…
Të “mashtruar” nga e zakonshmja
“Pse s’ka socialistë në qeveri?”, Gramoz Ruçi flet për ministrat e rinj: Ka ikur koha e partisë-shtet, por…
shqiptarja.com
Presidenti i Sri Lanka-s vizitë në Filipine, “Do ndjekim shembullin e Duterte-s për luftën kundër drogës”
Sezoni turistik 2019, “FAFA Resort” i rezervuar 80% që tani
epokaere.com
Cilat janë prioritetet e OKB-së?
cna.al
Ligji për mediat online/ Shoqatat e gazetarëve ultimatum Ramës
KOSOVË- SERBI/ Ish-ministri socialist ‘shkund’ kujtesën historike: Për ata që i marrin lehtë ndryshimet e kufijve  (Ç’ndodhi 100 vjet më parë)
ina-online.net
Kush do të votojë “për” Marrëveshjen e Prespës në Parlamentin e Greqisë?
balkanweb.com
Meta dekreton Ramën si ministër të Jashtëm, ja çfarë thotë Ruçi
kallxo.com
Botohet libri historiografik për shqiptarët sipas arkivave britanike
“Ekselentët” e PS-së që e shesin patentën për diplomë. Ja kush janë…
Air Albania shqetëson Holandën: Tenderat shqiptarë shkelin MSA
aa.com.tr
Zyrtari verikorean mbërrin në Washington, pritet të takohet me Pompeo
americaneye.al
Makinat e para në Elbasan (Foto)
balkanweb.com
Pakti për Universitetin, Rama angazhon ministrat e rinj
Pse Serbët u bënë vasal të parë, të Perandorisë Osmane? - Arbresh.info
Kadri Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Kosovës
Ambasadori Lu vizitë në Kukës: I gatshëm të mbështes projekte konkrete
Presidenti i Shqipërisë z. Ilir Meta, të hënën do të vizitoi Malësinë
gazetaexpress.com
Çmimi i taksës
telegrafi.com
Veseli: Rusia po shkon drejt njohjes së Republikës së Kosovës
Meta: Kërkesa e Thaçit për pasaportat, protestë në emër të të drejtave të qytetarëve
tetovasot.com
Rrugëtim historik i Kosovës dhe Gjilanit për çlirim
“Spasiba”, një qen dhe një dekoratë
exit.al
Ndryshimet ligjore të PS-së që shpëtuan Balilin e Frrokun nga ekstradimi
koha.net
Kuvendi fillon sesionin pranveror më 30 janar
kallxo.com
Kryesia e Kuvendit vendos dy seanca në muajin janar
Video epike/ Studentët-Linditës: Pas kaq vitesh në pushtet, në fund ta futi shefi vetë…
Rama kërkon thellimin e bashkëpunimit në trekëndëshin e partneritetit Turqi, Greqi, Itali
koha.net
Sivjet fillon ndërtimi i autostradës më të gjatë në Kosovë
Mesazhet e presidentit Meta, nga dekretimi i Ramës te vetëdorëzimi i Balilit
“Injorantët e parlamentit”, emisioni i plotë në Top Story
lajmpress.com
Marrëdhënia e vështirë Francë-Itali, “fërkimet” mes populistëve në Romë me ish-bankierin në Elize
Buzhala krahason Thaçin me këlyshin që Putin mori dhuratë. “Po më dokesh i njofshëm”
Beteja në dy fronte e opozitës
botasot.info
Balili në gjykatë/ ‘Escobari’ i qetë dhe i buzëqeshur, batutat në sallë
shekulli.com.al
Vuçiç: Rusia do të përfshihet në dialogun me Kosovën
lajmpress.com
Ende nuk ka subvencione për izolim termik të shtëpive
Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mori pjesë në konferencën “25 vjet demokraci parlamentare në Shqipëri”
shekulli.com.al
Evazion 18 mln euro, në pranga rrjeti i biznesmenëve
shekulli.com.al
Shitja e Telekom, punonjësit duan garanci për punën
Situata me reshjet, Ministria e Brendshme: Të gjitha hidrovoret janë në gatishmëri
shekulli.com.al
KQZ kërcënon kryebashkiakët: Mos manipuloni listat e votuesve
Besnik Mustafaj: Protestat janë e vetmja rrugë kundër qeverisë shurdhe. Pa reformë zgjedhore, numërimi i votave nuk ka garanci
sot.com.al
Petro Koçi: Berisha nuk ka këllqe të tërheqë zvarrë shtetin, PD-LSI nuk e ndalin dot reformën në drejtësi
sot.com.al
Hapet rruga e kandidimeve në SPAK, prokurori Klodian Braho aplikon i pari, KPK mbyll vetingun për Donika Prelën
sot.com.al
Ndërkombëtarët nisin monitorimin, Hahn kërkon informacion për reformën në drejtësi, opozita sërish tentativa për bllokimin e negociatave
Plani për shkëmbimin e kufijve nxiti shqetësime për të drejtat e njeriut
shekulli.com.al
Studentët: Skenari ynë, rezistenca deri në fund, për të fituar
shekulli.com.al
Dhoma e Lordëve diskuton për studentët: Ndryshuan qeverinë “Rama”
sot.com.al
Rama-Basha tjetër goditje LSI, partia e presidentit mbetet jashtë KQZ, PD nis diskutimet për plotësimin e vakancave
sot.com.al
Ministrat e rinj marrin zyrtarisht detyrën, betohen në Presidencë, Rama refuzon takimin me Metën
sot.com.al
Ligji i kadastrës parashikon rimatjen e 2.8 milionë pronave, vetëm 4 % e institucioneve shtetërore me certifikatë pronësie
Kuvendi brengoset për luks, harron monopolet dhe tregun e sunduar
Akuzohet KGJK-ja se po mbulon dështimin e gjyqtarëve
botasot.info
Parashikimi i motit, e premte, 18 janar 2019
sot.com.al
Zoti Rama mos “guxo” të ndryshosh më ministrat!
sot.com.al
"Ballkanasit folkpolitikë" e sidomos ne "tregojmë" jetën në telefon!
Nishani në Forumin e Biznesit “Rritje të bashkëpunimit ekonomik”
Zhvillohet raundi i parë i bisedimeve Shqipëri-Greqi për marrëveshjen e kufijve detarë
Miratohet drafti i ligjit të ‘Vetting”-ut’, PD nuk merr pjesë
koha.mk
Gruaja më e admiruar në SHBA, Michelle thyen mbretërimin e Hillaryt
Paraja dhe Partia
Tritoli, Zaganjori: Një shtet pa siguri, jo më i mirë se diktatura
Ministrja teknike e PD-së merr vendimin e parë, firmos tenderin 88 mijë lekësh
Frank Shkreli/ Qeveria e Shqipërisë kacafytet me “Zërin e Amerikës“
periskopi.com
Përfundon edhe intervistimi i Naser Krasniqit nga Specialja
Opozita e pranishme në sallë, në nisjen e seancës së Kuvendit të Kosovës
E pohon Kryemadhi: Kam marrë shumë kërcënime, duhet të siguroja vajzën e vogël…
shqiptarja.com
U la në arrest shtëpie, arratiset ekstremisti që dhunoi barbarisht Ziadin Selën në Kuvendin e Maqedonisë
periskopi.com
Ganja dhe Milaim Zeka kthehen nga Gjykata Speciale (Foto)
ata.gov.al
TEL AVIV – Trump dërgon negociatorët e paqes në Lindjen e Mesme
Draga: Fondi i pakicave refuzon projekte me vlera shkencore të autorëve shqiptarë
A do t'ia marrë Meta karriken Monika Kryemadhit? Përgjigjet Presidenti
Ministri i Brendshëm e thotë live: Vettingu në polici brenda 100 ditëve
Syla për vizitën e Putin në Beograd: Kam pritur që të jetë më i zëshëm për Kosovën
ina-online.net
“MARRËVESHJA E PRESPËS” hap politik – historik
Shpërthen Jazexhi: Amerika i ka tradhtuar shqiptarët
lajmpress.com
“Janë fshehur fakte për rastin Monstra, prezantohen biseda të pa dëgjuara”
A është e rrezikuar Kosova nga ekstremizmi? Flet eksperti i sigurisë
starplus-tv.com
NIS ME DEBATE SEANCA PËR NDRYSHIMET NË QEVERI, OPOZITA KËRKON DEBAT

Mukja dhe dokumentet sekrete britanike

Lexo 10.08.2018. 15:15

Mukja dhe dokumentet sekrete britanike

Auron Tare/ 75 vjet më parë, në fillimin e një gushti përvëlues të 1943-shit, në lëndinat e fshatit Mukje, diku në kufirin midis Tiranës dhe Krujës, u firmos një marrëveshje midis dy grupimeve më të rëndësishme shqiptare të cilat deri atëherë kishin tentuar ta neutralizonin njëra-tjetrën vetëm poli»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining