sot.com.al
Gjykata pushon dosjen e CEZ, Taulant Balla bën lëvizjen e menjëhershme dhe del me deklaratën ‘bombë’: I akuzuari kryesor është Sali Berisha. Ja çfarë
evropaelire.org
Rritet numri i azilkërkuesve në Kosovë
Rakovina në dhimbje e në hall
telegrafi.com
Pas takimit me Grenell, deklarohet Vuçiq: Nëse hiqet taksa mund të bisedojmë për pauzimin e procesit të çnjohjeve
rtsh.al
Presidenti Thaçi përshëndet hapjen e linjës hekurudhore mes Kosovës e Serbisë, falenderon SHBA-të
AKK “po monitoron” rritjen 24% të çimentos
kallxo.com
Edhe një i ftuar nga Gjykata Speciale
balkanweb.com
‘Video e kryebashkiakut duke pirë kokainë’/ Mustafaj: Rama zgjedh njerëz të inkriminuar, SPAK duhet të hetojë edhe…
Vajtimi i Vuçiç, gajlet e Grenellit dhe Kosova
gazetaexpress.com
Pas sterilizimit, PD bëhet gati të çojë koncesionin e ‘Check Up’ në SPAKTe fundit
shekulli.com.al
Zhvillmi i fundit/ Shenja e parë e konfliktit midis Greqisë dhe Turqisë
shqiptarja.com
PD çon në SPAK koncesionin e checkup-it, Vokshi: Të hetohet kontrata që vjedh shqiptarët
balkanweb.com
‘Jemi të përgatitur për çdo skenar me LDK’, kreu i Vetëvendosjes Tiranë: Ja pse do e hiqte Kurti taksën ndaj Serbisë. Padia ndaj Haradinajt? Rama duhe
telegrafi.com
Rexhep Boja, pjesë e organizimit të vizitës së udhëheqësve islamikë në Aushvic
gazetainfokus.com
Haxhiu: PDK dëshiron të njollos figurën e Konjufcës - inFokus
Shkodra, Durrë e Vora pa kryetar bashkie? PS i kalon topin Metën
Rama me Presidentin e KiE: As Franca nuk do arrinte sot të hapte negociatat
ina-online.net
PARAROJET E VDEKJES
aktuale.mk
Shefja e Bashkimit Evropian zyrtarisht firmos marrëveshjen e divorcit me Britaninë
sot.com.al
“Ja kam nxjerrë kufomat nga dheu dhe ia kam lënë xhenazen në derë”, Artan Hoxha plas ‘bombën’ për Berishën: E ka provuar ballazi ai se kush jam! Me bu
balkanweb.com
SPAK nis hetimet për Allën, reagon Balla: Nëse vërtetohet akuza, reagimi ynë do jetë i ashpër, PS nuk bëhet mburojë për askënd
aa.com.tr
"Princi i kurorës saudite qëndron pas hakimit të telefonit të shefit të Amazon-it"
PDK: Kapja e Kuvendit nga “Syri i Popullit”
aktuale.mk
KH “Rinia” me turne përkujton “Arsim Idrizin”
indeksonline.net
Kryetari i AAK-së në Kaçanik, i thirruri i Speciales
shqiptarja.com
Reportazh i 'Corriere Della Sera' në Libi: Sirianët e Erdoganit luftojnë për 2,000 dollarë dhe një pasaportë
shekulli.com.al
“Sali Berisha dhe Edi Rama e kriminalizuan Shqipërinë” (VIDEO)
Borchardt, qëndrim përçarës dhe kundër dialogut…
epokaere.com
Gërxhali: Sikur të kishte politikan vizionar, taksa do të hiqej para vizitës së Grenellit
Mike Pence në Romë
javanews.al
Video duke thithur kokainë/ Ermonela Felaj: E papranueshme, nëse është e vërtetë, duhet të largohet
rtsh.al
Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel nis vizitën në Tiranë
ekonomiaonline.com
Maloku: Kryeparlamentari – pengesë për arritjen e koalicionit, LDK-ja jo parimore
Grenell te Vuçiç me një “Dejton” të ri? Pajtimin do e vendos paraja!
cna.al
“Nga ‘Klubi i Romës’, tek gjyshja e Sazan Gurit”/ Perlat e së enjtes mbrëma
hashtag.al
Stakuan energjinë elektrike, OSHEE padit punonjësit e rafinerisë së Ballshit
Me dhimbje: Von der Leyen dhe Michel, nënshkruajnë marrëveshjen e Brexit-it

Ndihmë juridike falas/ Gjonaj përuron qendrën e Elbasanit: Shërbime për çdo nevojtar

ATA- Albanian Telegraphic Agency 20.12.2019. 14:36

Ndihmë juridike falas/ Gjonaj përuron qendrën e Elbasanit: Shërbime për çdo nevojtar

TIRANË, 18 tetor/ATSH/ Ministria e Drejtësisë inauguroi qendrën e shërbimeve të ndihmës juridike parësore falas në Elbasan. Gjatë përurimit, ministrja Etilda Gjonaj e vendosi theksin te rëndësia që ka ky projekt për qytetarët në nevojë me të ardhura të pamjaftueshme, duke siguruar se po vijon puna »»»

Sot 18.10.2019. 18:26

Ministrja Gjonaj përuron qendrën e Shërbimeve Juridike parësore në Elbasan: Ofrohet falas në çdo qark!

Qyteti i Elbasanit tashmë ka një qendër të Shërbimeve Juridike parësore, e cila ofrohet falas. Kjo qendër dhe të tjerat që po ngrihen në qytetet kryesore në vend, pritet të ofrojnë ndihmë juridike parësore për qytetarët në nevojë, pa të ardhura të mjaftueshme dhe kategori të caktuara si: ”Viktimave»»»

sot.com.al
Shqiptarja 18.10.2019. 18:15

Ndihmë juridike falas në çdo qark/ Gjonaj përuron qendrën e Elbasanit: Shërbime për çdo nevojtar

Në qytetin e Elbasanit është inaguruar sot nga ministria e Drejtësisë qendra e Shërbimeve Juridike parësore Falas. Tashmë të gjithë ata persona që kanë nevojë mund të drejtohen tek këto zyra për të marrë përfaqësi ligjore për cështje të ndryshme. Kjo qendër dhe të tjerat që po ngrihen në qytetet kr»»»

shqiptarja.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano