Gandul 2m

Fiul lui George Soros se bucură de înfrângerea lui Viktor Orbán. Premierul și miliardarul sunt într-un conflict public, de ani întregi

Alexander Soros, fiul miliardarului Goerge Soros, a transmis într-un mesaj pe social media că înfrângerea lui Viktor Orbán reprezintă reprezintă o victoria asupra „corupției și a interferențelor străine”. Premierul Ungariei l-a criticat, de-a lungul anilor, pe afaceristul George Soros, despre care »»»

gandul.ro
Digi24 35m

Rezultate alegeri Ungaria 2026. Kelemen Hunor felicită Tisza și pe Peter Magyar pentru victorie

Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a felicitat partidul Tisza și pe Péter Magyar pentru victoria din alegerile parlamentare desfășurate în Ungaria. „Alegerile din Ungaria s-au desfășurat cu o prezență la vot record. Un număr mare de maghiari, atât din țară, cât și din străinătate, și-au exercitat dr»»»

digi24.ro
Active News 52m

O veste bună pentru România: Extremistul antiromân Viktor Orban pică de pe scena din bețe de chibrit pe care și-a construit-o din tinerețe până azi, pe banii lui Soros, Putin și Trump, de „lider regional” al suveranismului european

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul Premierul maghiar Viktor Orban, aflat la conducere de»»»

activenews.ro
Active News 1h

Mii de oameni la slujba impresionantă de Înviere susținută de PS Ambrozie, Episcopul Giurgiului, la Mănăstirea Comana, cu un ales sobor de preoți și diaconi: ”Hristos a înviat! Să-I mulțumim lui Dumnezeu și Maicii Domnului!” - FOTO/VIDEO

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul În noaptea Sfintelor Paști, mii de credincioși au par»»»

activenews.ro
Gandul 1h

Nicușor Dan îl felicită în limba engleză pe Péter Magyar pentru victoria din Ungaria. „Deschidem un nou capitol în relațiile româno-maghiare”

Nicușor Dan transmite un mesaj în limba engleză, pe platforma X, în care îl felicită pe liderul opoziției din Ungaria, Peter Magyar. „Felicitări lui Péter Magyar și partidului Tisza pentru această victorie de referință. Poporul maghiar s-a exprimat cu o voce clară și puternică”, a scris Nicușor Dan»»»

gandul.ro
Business Magazin 1h

Alegeri in Ungaria. Trump pierde din nou în Europa mizând pe Viktor Orban. Liderii europeni îl salută pe Peter Magyar, noul lider al Ungariei

Preşedinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, s-a numărat printre primii lideri care l-au felicitat pe Peter Magyar. „Inima Europei bate mai puternic în Ungaria în această seară”, a transmis Ursula von der Leyen, potrivit The Guardian, adăugând că „Ungaria a ales Europa. Europa a ales întotde»»»

businessmagazin.ro
Digi24 1h

George Simion, după ce Viktor Orban a pierdut alegerile în Ungaria: Cum va arăta viitorul?

George Simion, președintele AUR, a reacționat pe platforma X, după ce Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea în alegerile parlamentare din Ungaria, cu un mesaj în limba engleză, în care se întreabă cum va arăta viitorul. Setarile tale privind cookie-urile nu permit afisarea continutul din aceasta»»»

digi24.ro
DC News 1h

Rezultate alegeri Ungaria. Primele reacţii: Nicușor Dan spune că mesajul ungurilor a fost clar și puternic

Ursula von der Leyen Ursula von der Leyen a transmis că "inima Europei bate mai puternic în Ungaria în această seară". Emmanuel Macron Emmanuel Macron a anunțat că a discutat cu Peter Magyar pentru a-l felicita pentru victoria sa în Ungaria, subliniind că Franța salută participarea democratică și a»»»

dcnews.ro
Digi24 1h

Rezultate alegeri Ungaria 2026. Nicușor Dan: „Poporul maghiar s-a exprimat cu o voce clară și puternică”

Președintele Nicușor Dan l-a felicitat duminică, 12 aprilie pe Peter Magyar pentru victoria obținută de partidul Tisza în alegerile parlamentare din Ungaria. Șeful Statului a transmis că așteaptă cu interes „să deschidem un nou capitol în relațiile româno-maghiare, bazat pe respect reciproc, dialog»»»

digi24.ro
Capital 1h

Europa reacționează după victoria lui Peter Magyar în Ungaria. Ursula von der Leyen: Inima Europei bate mai puternic

Președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a reacționat cu entuziasm la victoria categorică obținută în Ungaria de partidul Tisza, condus de Péter Magyar, considerat un lider proeuropean. Aceasta a afirmat că „inima Europei bate mai puternic în Ungaria în această seară”. Din cuprinsul arti»»»

capital.ro
Business Magazin 1h

Cine este Péter Magyar, tânărul politician care avea la începutul anilor 2000 un afiş cu Viktor Orban deasupra patului, iar acum a reuşit să-l învingă în alegeri cu un scor zdorobitor

Péter Magyar, liderul partidului de opoziţie Tisza, a devenit în doar doi ani cel mai serios adversar al premierului Viktor Orbán şi omul care ar putea pune capăt celor 16 ani de dominaţie ai Fidesz în politica ungară. Alegerile parlamentare de duminică, 12 aprilie, sunt considerate cele mai import»»»

businessmagazin.ro
Romania TV 1h

Viktor Orban a pierdut alegerile. Ursula von der Leyen: „Ungaria a ales Europa. UE devine mai puternică”

Șefa UE, Ursula von der Leyen, și-a exprimat mulțumirea față de victoria partidului pro-european Tisza, condus de Péter Magyar. „Ungaria a ales Europa. Europa a ales întotdeauna Ungaria. Împreună, suntem mai puternici. O țară își recâștigă drumul european. Uniunea devine mai puternică. Ungaria a al»»»

romaniatv.net
Digi24 1h

Europarlamentarul Nicu Ştefănuţă: Vreau să felicit poporul maghiar din Ungaria, dar şi din Transilvania, pentru alegerea făcută azi

Europarlamentarul independent Nicu Ştefănuţă felicită „poporul maghiar din Ungaria, dar şi din Transilvania”, pentru alegerea pe care au făcut-o azi, după ce Viktor Orban a pierdut alegerile. „Avem nevoie de Ungaria în Europa, iar Uniunea Europeană va fi alături de poporul maghiar”, mai spune Ştefă»»»

digi24.ro
Capital 2h

Benjamin Netanyahu anunță victoria: Am dejucat amenințarea unei invazii. Războiul continuă

Premierul israelian Benjamin Netanyahu a afirmat duminică, în cadrul unei vizite în sudul Libanului – prima de la declanșarea războiului împotriva Hezbollah pe 2 martie – că armata israeliană a reușit să elimine „amenințarea unei invazii” din partea Libanului. Din cuprinsul articoluluiNetanyahu: Ar»»»

capital.ro
DC News 2h

Cine este Peter Magyar, liderul Tisza

Peter Magyar, liderul formațiunii de opoziție Tisza, a devenit în doar doi ani principalul rival al premierului Viktor Orbán și politicianul care a reușit să zdruncine cei 16 ani de dominație ai Fidesz în politica ungară. Primul adversar credibil din ultimul deceniu La 45 de ani, avocat și europarl»»»

dcnews.ro
Romania TV 2h

EXCLUSIV Gigi Becali șterge pe jos cu George Simion: „În AUR un singur om ar trebui să moară. Nu poți să lași țara pe un asemenea om. Răutatea din oameni nu poți să o schimbi, sunt ca dracii”

Întrebat direct de jurnalista România TV, Cristina Șincai, dacă își dorește plecarea lui George Simion din fruntea partidului AUR, Gigi Becali a răspuns fără ezitare: „Nu poți să lași țara pe un asemenea om”. În opinia lui Becali, soluția ar fi ca Simion să se retragă din poziția de lider, fără a i»»»

romaniatv.net
Ziarul Financiar 2h

Cine este Péter Magyar, tânărul politician care avea la începutul anilor 2000 un afiş cu Viktor Orban deasupra patului, iar acum a reuşit să-l învingă în alegeri cu un scor zdorobitor

Péter Magyar, liderul partidului de opoziţie Tisza, a devenit în doar doi ani cel mai serios adversar al premierului Viktor Orbán şi omul care ar putea pune capăt celor 16 ani de dominaţie ai Fidesz în politica ungară. Alegerile parlamentare de duminică, 12 aprilie, sunt considerate cele mai import»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 2h

Cine este Péter Magyar, omul care l-a detronat pe Viktor Orban de la putere după mai bine de 16 ani

Péter Magyar, liderul partidului de opoziţie Tisza, a devenit în doar doi ani cel mai serios adversar al premierului Viktor Orbán şi omul care ar putea pune capăt celor 16 ani de dominaţie ai Fidesz în politica ungară. Alegerile parlamentare de duminică, 12 aprilie, sunt considerate cele mai import»»»

zf.ro
Gandul 2h

Ursula von der Leyen, prima reacție după înfrângerea lui Orban: „Ungaria a ales Europa”

Șefa Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, a transmis un mesaj pe social-media, după ce premierul Viktor Orban și-a recunoscut înfrângerea, în urma alegerilor parlamentare. Ursula von der Leyen și-a exprimat mulțumirea față de victoria partidului pro-european Tisza, condus de Péter Magyar. „Unga»»»

gandul.ro
Digi24 2h

„Felicitări, Ungaria. Bine ai revenit acasă”. Mesajul lui președintelui USR după alegerile din țara vecină

Președintele USR, Dominic Fritz, a avut o primă reacție după ce rezultatele parțiale ale numărării voturilor din alegerile parlamentare din Ungaria au arătat o victorie a Tisza, partidul condus de Peter Magyar, principalul opozant al lui Viktor Orban. „Maghiarii și-au luat democrația înapoi”, a scr»»»

digi24.ro
Gandul 2h

Viktor Orban a pierdut alegerile în Ungaria. Peter Magyar preia conducerea țării după o victorie zdrobitoare

După 16 ani consecutivi la putere, în care declară că a servit doar interesele poporului maghiar, Viktor Orbán este nevoit să cedeze scaunul de prim-ministru. Adversarul său, Peter Magyar, a câștigat detașat alegerile parlamentare de duminică, 12 aprilie. Vezi AICI tot filmul alegerilor din Ungaria»»»

gandul.ro
Gandul 2h

Cine este Peter Magyar, cel care a reușit să-l învingă pe Viktor Orban după 16 ani în fruntea Ungariei

În copilărie, când locuia la Budapesta, Péter Magyar avea un poster cu Viktor Orbán – pe atunci o figură marcantă a mișcării pro-democratice din țară – atârnat deasupra patului său. Orbán era una dintre numeroasele personalități politice care îi împodobeau dormitorul, a povestit Magyar într-un podc»»»

gandul.ro
Business Magazin 2h

Paştele în umbra războiului: ucrainenii se tem de atacuri şi mai mari după armistiţiu

Armistiţiul de Paştele Ortodox, convenit între Rusia şi Ucraina, a intrat în vigoare sâmbătă după-amiază, însă liniştea a fost fragilă încă din primele minute. Duminică dimineaţă autorităţile ucrainene raportau peste 2.000 de încălcări ale încetării focului de-a lungul liniei frontului. Pentru mulţ»»»

businessmagazin.ro
Business Magazin 2h

Primele declaraţii ale lui Peter Magyar după închiderea urnelor

Péter Magyar, liderul partidului de opoziţie Tisza, a declarat după închiderea urnelor că „Ungaria a scris din nou istorie”, mulţumind alegătorilor pentru prezenţa ridicată la alegerile parlamentare. „La exact 23 de ani de la referendumul privind aderarea la Uniunea Europeană, Ungaria a scris din n»»»

businessmagazin.ro
Ziarul Financiar 3h

Paştele în umbra războiului: ucrainenii se tem de atacuri şi mai mari după armistiţiu

Armistiţiul de Paştele Ortodox, convenit între Rusia şi Ucraina, a intrat în vigoare sâmbătă după-amiază, însă liniştea a fost fragilă încă din primele minute. Duminică dimineaţă autorităţile ucrainene raportau peste 2.000 de încălcări ale încetării focului de-a lungul liniei frontului. Pentru mulţ»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 3h

Soldaţii israelieni au lovit vehicule ONU cu un tanc în Liban

În cursul săptămânii, armata israeliană a deschis foc asupra vehiculelor Forţa Interimară a Naţiunilor Unite din Liban ca avertisment, a reclamat ONU. Soldaţii israelieni au lovit duminică de două ori vehiculele forţelor de menţinere a păcii ale ONU cu un tanc Merkava, provocând „daune semnificativ»»»

zf.ro
Business Magazin 3h

Alegeri în Ungaria. Partidul Tisza, favorit să câştige potrivit ultimelor sondaje

Urnele s-au închis în Ungaria, iar ultimele sondaje realizate înainte de vot indică un avantaj pentru partidul de opoziţie Tisza, condus de Péter Magyar. Potrivit celor mai recente două sondaje de opinie, publicate imediat după închiderea urnelor, Tisza este creditată cu o victorie clară la alegeri»»»

businessmagazin.ro
Active News 4h

Nicolae Purcărea, un sfânt al închisorilor: Cea mai frumoasă înviere am petre­cut-o în lagărul de la Caracal. Biserica Ortodoxă să-i canonizeze pe Mircea Vulcănescu, Valeriu Gafencu, Traian Trifan. INTERVIU

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice DONAȚIE este binevenită. Doamne, ajută! ascultă articolul Domnule Nicolae Purcărea, cum petreceați Sfânta Sărbă»»»

activenews.ro
Capital 4h

Nuclearelectrica extinde producția de combustibil nuclear. Miza este dublarea producției la Fabrica de la Pitești

Nuclearelectrica face un pas important într-un proiect care vizează creșterea capacității de producție a combustibilului nuclear. Compania a lansat deja procedura pentru realizarea studiului de fezabilitate, primul pas într-o investiție mai amplă. Miza este dublarea producției la Fabrica de Combust»»»

capital.ro
Ziarul Financiar 4h

Alegeri în Ungaria. Partidul Tisza, favorit să câştige potrivit ultimelor sondaje

Potrivit celor mai recente două sondaje de opinie, publicate imediat după închiderea urnelor, Tisza este creditată cu o victorie clară la alegerile parlamentare din Ungaria. Un sondaj Median proiectează 135 de mandate pentru formaţiune Tisza în parlamentul cu 199 de locuri, pe baza unui scor de 57%»»»

zf.ro
Capital 5h

Donald Trump avertizează că ar putea distruge Iranul într-o singură zi: Prezic că se vor întoarce şi ne vor da tot ce vrem

Situația dintre Statele Unite și Iran rămâne extrem de tensionată. După negocieri fără rezultat, mesajele venite de la Washington indică o combinație de presiune militară și încercări de reluare a dialogului. În centrul conflictului rămâne programul nuclear al Iranului, considerat punctul decisiv î»»»

capital.ro
Ziarul Financiar 5h

Sorana Cîrstea campioană la WTA 500 Linz. Românca a luat titlul la dublu

Succesul le-a adus campioanelor un cec de 53.510 euro şi 500 de puncte WTA, în timp ce finalistele au rămas cu 32.520 de euro şi 325 de puncte. Turneul de la Linz, ajuns la a 35-a ediţie, s-a disputat între 6 şi 12 aprilie şi a fost, în 2026, primul eveniment european al sezonului de zgură, organiz»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 5h

Trump ameninţă China cu taxe vamale de 50% dacă sprijină militar Iranul

„Dacă îi prindem făcând asta, primesc un tarif de 50%, ceea ce este enorm, o sumă uriaşă”, a spus Trump la postul de televiziune Fox News, potrivit AFP. Liderul de la Casa Albă urmează să efectueze o vizită la Beijing luna viitoare pentru discuţii cu omologul său chinez, Xi Jinping, după ce un summ»»»

zf.ro
Capital 5h

Recep Erdogan amenință că Turcia va invada Israelul. Îl acuză de genocid pe Netanyahu: E orbit de sânge!

Tensiunile dintre Turcia și Israel au ajuns la un nivel critic la finalul acestei săptămâni, după ce președintele turc Recep Tayyip Erdogan a lansat amenințări privind o posibilă acțiune armată împotriva statului israelian, potrivit The Jerusalem Post. Din cuprinsul articoluluiTensiuni Turcia–Israe»»»

capital.ro
Capital 5h

Iran nu renunță la programul nuclear. Donald Trump: Nu va avea niciodată o armă nucleară!

Tensiunile din Orientul Mijlociu continuă, iar negocierile nu au dus la un rezultat clar. Declarațiile venite din partea Statelor Unite indică faptul că programul nuclear al Iranului rămâne punctul central al disputei. În paralel, situația din Strâmtoarea Ormuz amplifică presiunea internațională. D»»»

capital.ro
Gandul 6h

Vladimir Putin intervine în conflictul dintre Iran și SUA. Ce a discutat liderul de la Kremlin cu Teheranul

Confictul din Orientul Mijlociu ia o nouă întorsătură, după ce președintele rus Vladimir Putin a avut o convorbire cu președintele Iranului, la o zi după eșecul negocierilor cu Statele Unite. Tema principală a discuțiilor a fost securitatea în zonă și armistițiul cu SUA, a transmis guvernul iranian»»»

gandul.ro
Romania TV 6h

Rezultate alegeri Ungaria 2026. Cine este Péter Magyar. Din aliat i-a devenit dușman lui Orban și ar putea să-i ia locul după 16 ani la putere

Rezultate alegeri Ungaria 2026. Din 2022, Péter Magyar a început să lanseze critici la adresa cercului de putere al lui Orbán. „Mă numeau «opoziția eternă» în cadrul Fidesz”, spunea el într-un interviu acordat AFP în 2024, la scurt timp după intrarea sa pe scena politică. Cine este Péter Magyar Ana»»»

romaniatv.net
Capital 6h

Vladimir Putin se oferă să medieze conflictul din Orientul Mijlociu. Mesaj pentru președintele Iranului: A fost confirmată dorința reciprocă

Rusia transmite semnale pe două fronturi sensibile, într-un context internațional tensionat. Pe de o parte, Kremlinul anunță disponibilitatea de a media conflictul din Orientul Mijlociu, iar pe de altă parte, deschide discuția despre o posibilă reluare a livrărilor de gaze naturale către Europa. Di»»»

capital.ro
Ziarul Financiar 7h

The New York Times: cele 3 „linii roşii” care au blocat negocierile SUA – Iran

The New York Times relatează despre temele aflate în disputa SUA – Iran care au blocat negocierile de la Islamabad. Atunci când discuţiile dintre Statele Unite şi Iran s-au încheiat duminică dimineaţă, chiar înainte de zori, fără un armistiţiu permanent, americanii au declarat că au făcut cea mai b»»»

zf.ro
Ziarul Financiar 7h

Iranul îşi apără controlul în Ormuz şi cere despăgubiri de război

Prim-vicepreşedintele iranian Mohammad Reza Aref a transmis că Iranul nu va renunţa la drepturile sale, de la controlul asupra Strâmtorii Ormuz până la obţinerea de despăgubiri pentru atacurile Israelului şi Statelor Unite. Oficialul a subliniat că autoritatea asupra uneia dintre cele mai important»»»

zf.ro
Capital 7h

Alegeri în Ungaria. Acuzații de fraudă. Rezultatul ar putea fi contestat în instanţă, indiferent cine va câştiga

Tabăra premierului ungar Viktor Orbán și opoziția s-au acuzat reciproc de fraudă electorală, pe fondul pregătirilor pentru o posibilă contestare a rezultatelor alegerilor cruciale de duminică, potrivit POLITICO. Din cuprinsul articoluluiAlegeri tensionate în Ungaria: record de prezență la vot și ac»»»

capital.ro
DC News 7h

Putin se oferă să participe la medierea conflictului din Orientul Mijlociu după eşecul negocierilor SUA - Iran

Vladimir Putin i-a transmis duminică omologului său iranian, Masoud Pezeshkian, că este pregătit să participe la o mediere în conflictul din Orientul Mijlociu, a anunţat Kremlinul, la scurt timp după ce negocierile de pace dintre SUA şi Iran de la Islamabad au eşuat, relatează Reuters şi AFP. În ca»»»

dcnews.ro
Evz 7h

Elena Udrea, primul Paște petrecut în libertate. Ce mesaj a transmis fostul ministru al Turismului

Fostul ministru al Turismului Elena Udrea a publicat un mesaj pe Facebook în ziua de Paște, marcând prima sărbătoare pascală petrecută în libertate după eliberarea din închisoare, în vara anului trecut. În mesajul publicat, fostul ministru a vorbit despre semnificația sărbătorii și despre valorile »»»

evz.ro
Ziarul de iasi 7h

Transportul de marfă accelerează în România, dar Iașul trage greul pe rutele europene

Transportul rutier de marfă rămâne unul dintre motoarele economiei românești și în 2026 — cel puțin la nivel statistic. Totuși, realitatea operațională din teren este mult mai nuanțată. Cu înmatriculări în creștere, flote tot mai modernizate și aproape 1.300 de operatori activi doar în Iași, sector»»»

ziaruldeiasi.ro
Bursa 7h

Donald Trump anunţă blocadă navală în Strâmtoarea Ormuz

Preşedintele SUA, Donald Trump, a anunţat că Statele Unite vor impune o blocadă navală în Strâmtoarea Ormuz, în contextul în care negocierile cu Iran privind programul nuclear nu au dus la un acord, potrivit unei postări publicate pe platforma Truth Social. „Întâlnirea a decurs bine, majoritatea pu»»»

bursa.ro
Capital 7h

Trump a dat ordin: Marina SUA va demara procesul de BLOCARE a tuturor navelor care încearcă să intre sau să iasă din Strâmtoarea Hormuz

Președintele SUA, Donald Trump, a anunțat că, în urma eșecului negocierilor cu Iranul desfășurate în Pakistan, Marina Statelor Unite va începe imediat blocarea Strâmtorii Ormuz și va opri, de asemenea, orice navă din apele internaționale care a efectuat plăți către Iran. Din cuprinsul articoluluiDo»»»

capital.ro
Ziarul Financiar 7h

Seceta ameninţă producţia de benzină în SUA: un hub energetic ar putea opri mai multe rafinării

Unul dintre cele mai importante centre petroliere ale United States se confruntă cu o problemă care, în mod normal, pare locală: lipsa apei. În realitate, situaţia riscă să afecteze direct producţia de combustibili, într-un moment deja tensionat pentru piaţa energetică. În Corpus Christi - oraş-por»»»

zf.ro
Romania TV 7h

Răsturnare de situație în cazul furtului coifului de la Coţofeneşti. Ce se întâmplă cu unul dintre suspecți, autoritățile nu se așteptau

RTL Nieuws relatează că Bernhard Z. a fost arestat la doar patru zile după jaful de artă. Poliţia i-a găsit ADN-ul pe haine care păreau să fi fost folosite în timpul jafului şi care fuseseră aruncate într-un container de gunoi din Assen. Însă pe îmbrăcăminte au fost găsite cioburi de sticlă din muz»»»

romaniatv.net
DC News 8h

Război în Orientul Mijlociu/ZIUA 44.Trump anunţă o blocadă navală în Strâmtoarea Ormuz

Update 6: Trump anunţă că Statele Unite vor impune o blocadă navală în Strâmtoarea Ormuz Preşedintele american Donald Trump a anunţat duminică că a ordonat Marinei SUA să instituie imediat o blocadă navală în Strâmtoarea Ormuz, ca răspuns la refuzul "intransigent" al Iranului de a renunţa la ambiţi»»»

dcnews.ro
Gandul 8h

Trump oferă mai multe detalii despre negocierile SUA-Iran din Pakistan. La ce concluzie a ajuns Washingtonul

Iranul nu este dispus să renunțe la ambițiile sale nucleare, aceasta este concluzia la care a ajuns președintele american Donald Trump, după ce emisarii săi speciali, JD Vance, Jared Kushner și Steve Witkoff l-au informat despre cum s-au desfășurat negocierile de ieri, din Pakistan. Oficialul de la»»»

gandul.ro