cna.al
Komisioneri Publik krah ndërkombëtarëve/ Kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë së Durrësit
shqiptarja.com
Piktori Maks Velo: Lëvizjet e artit primitiv, më çuan tek arti modern!
KEDS paralajmëron ndërprerje të rrymës, po punohet në sigurinë e sistemit
syri.net
Policia Shkencore nxjerr 'të pastër' kryebashkiakun e PS/ Noka kërkon 'ndihmën' e Ramës: Ç'merret tjeter me hundë?
lexo.com.al
Meta ka humbur çdo sjellje kushtetuese për të qenë President
shenja.tv
(VIDEO) Komisioni Evropian prezantoi metodologjinë e re për Shkupin dhe Tiranën
BRUKSEL – Von der Leyen: Të gatshëm për një partneritet ambicioz me Londrën
rtsh.al
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e drejtueses së Prokurorisë Durrës, Anita Jella
mia.mk
Miratohet mandati evropian për negociata me Mbretërinë e Bashkuar
almakos.com
Ademi – Bogdanoviq: Dy vende miqësore me trashëgimi të pasur kulturore dhe natyrore
Gara për kreun e BKH-së, caktohen datat kur do të intervistohen kandidatët
aa.com.tr
Erdoğan: Karabaku është një çështje që i intereson Turqisë aq sa edhe Azerbajxhanit
shqiptarja.com
Koronavirusi/Kryeministri Conte: Italia është një vend i sigurt...por shumë vende po vendosin masa nga frika e infektimitRritet numri i të infektuarve
newsbomb.al
Kë po kërcënon Meta me ‘revolucion popullor’? E ‘zbulon’ Spartak Ngjela
exit.al
Konfirmohen rastet e para me koronavirus në Austri e Kroaci
syri.net
‘Temperatura më saktë matet me buzë’-Iriqi bisedon me ministren Manastirliu
aa.com.tr
Regjimi i Assadit sulmoi shkollat në Idlib me bombë thërrmuese, disa të vdekur
epokaere.com
Adem Demaçi- lideri i pakontestueshëm shpirtëror i shqiptarëve në ish-Jugosllavi
Më shumë masa në port/ Kontrolle të shtuara pas deklaratave të pasagjerëve se nuk iu matej temperatura
kallxo.com
Nga 1 marsi dita e diel pushim edhe në Podujevë
Nënshkruhet kontrata për matjen e cilësisë së ujit në shkollat e Kamenicës
shqiptarja.com
Ndryshon shefi i komisariatit të policisë së Elbasanit
Investitori turk në Shqipëri dhe Kosovë Z.Ahmet Çalik nderohet me Urdhrin perandorak japonez “Order of the Rising Sun”
boldnews.al
Komisioneri Publik dhe anëtari i KLP debat në KPA për pasurinë/ Mbyllen hetimet për Dollapajn
ekonomiaonline.com
“Frutex” nis eksportin e pijeve edhe në New York
periskopi.com
E pabesueshme: VV ndërron edhe qëndrimin për Reciprocitet me Serbinë, pranon koordinimin me ShBA-të
Pasiguria e jetës, kërcënim serioz për sipërmarrësit shqiptarë…
kohajone.com
Neritan Ceka sulmon ambasadorin e BE: Po vjedh 6 mln euro me një njeriun e tij nga Bologna, kjo BE mos qoftë
shqiptarja.com
Lista II e OFL për Vlorën: Nga vëllezërit Habilaj tek bossi i eccobet në pranga për bastet, EMRAT që do justifikojnë pasurinë
Shqipëria mori vendim për hapjen e Konsullatës në Strugë
newsbomb.al
Patozi-Ramës: Vendi ynë qesharak po prodhon shumë polemika për koronavirusin, thuaj që qendrimi i Bashës ishte korrekt dhe i përgjegjshëm
tetovasot.com
Takimi i Ministrit Ismaili me një pjesë të shfrytëzuesve të bursave për përsosje profesionale të artistëve të talentuar dhe stafit deficitar

Denoncimet e PD, prokuroria nis hetimet për kryebashkiakun e Matit Agron Malaj

Exit 17.01. 20:48

Denoncimet e PD, prokuroria nis hetimet për kryebashkiakun e Matit Agron Malaj

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimet për kryebashkiakun e Matit Agron Malaj, akuzuar nga opozita se ndodhet në kushtet e ndalimit për të kandiduar në një funksion publik. Një ditë më parë, PD i kërkoi prokurorisë verifikimin e të shkuarës së kryebashkiakut të Matit Agron Malaj, pasi ka dyshim»»»

exit.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano