evropaelire.org
Mijëra qytetarë në vit heqin dorë nga nënshtetësia e Kosovës
vizionplus.tv
14 ish-kryebashkiakëve u hiqen pasaportat diplomatike dhe të shërbimit (FOTO+EMRAT)
newsbomb.al
Kë po kërcënon Meta me ‘revolucion popullor’? E ‘zbulon’ Spartak Ngjela
exit.al
Konfirmohen rastet e para me koronavirus në Austri e Kroaci
gazetaexpress.com
Maskat kirurgjike zhduken nga tregu, e diku një copë kushton edhe nga 2-3 euro
aktuale.mk
Kasami: Zaevi mashtroi shqiptarët, nuk dallon nga Gruevski (VIDEO)
Komisioneri Publik i bindet ONM: Anita Jella duhet shkarkuar
syri.net
‘Temperatura më saktë matet me buzë’-Iriqi bisedon me ministren Manastirliu
aa.com.tr
Regjimi i Assadit sulmoi shkollat në Idlib me bombë thërrmuese, disa të vdekur
epokaere.com
Adem Demaçi- lideri i pakontestueshëm shpirtëror i shqiptarëve në ish-Jugosllavi
Më shumë masa në port/ Kontrolle të shtuara pas deklaratave të pasagjerëve se nuk iu matej temperatura
kallxo.com
Nga 1 marsi dita e diel pushim edhe në Podujevë
Nënshkruhet kontrata për matjen e cilësisë së ujit në shkollat e Kamenicës
shqiptarja.com
Ndryshon shefi i komisariatit të policisë së Elbasanit
Investitori turk në Shqipëri dhe Kosovë Z.Ahmet Çalik nderohet me Urdhrin perandorak japonez “Order of the Rising Sun”
boldnews.al
Komisioneri Publik dhe anëtari i KLP debat në KPA për pasurinë/ Mbyllen hetimet për Dollapajn
ekonomiaonline.com
“Frutex” nis eksportin e pijeve edhe në New York
periskopi.com
E pabesueshme: VV ndërron edhe qëndrimin për Reciprocitet me Serbinë, pranon koordinimin me ShBA-të
Pasiguria e jetës, kërcënim serioz për sipërmarrësit shqiptarë…
kohajone.com
Neritan Ceka sulmon ambasadorin e BE: Po vjedh 6 mln euro me një njeriun e tij nga Bologna, kjo BE mos qoftë
shqiptarja.com
Lista II e OFL për Vlorën: Nga vëllezërit Habilaj tek bossi i eccobet në pranga për bastet, EMRAT që do justifikojnë pasurinë
Shqipëria mori vendim për hapjen e Konsullatës në Strugë
newsbomb.al
Patozi-Ramës: Vendi ynë qesharak po prodhon shumë polemika për koronavirusin, thuaj që qendrimi i Bashës ishte korrekt dhe i përgjegjshëm
tetovasot.com
Takimi i Ministrit Ismaili me një pjesë të shfrytëzuesve të bursave për përsosje profesionale të artistëve të talentuar dhe stafit deficitar
Instalimi matësave të energjisë elektrike/ USAID: Kur energjia vidhet ose nuk paguhet, humbasin të gjithë
shqiptarja.com
Çantën plot me heroinë dhe kokainë! Policia greke kap mat shqiptarin në tren (FOTO)
klankosova.tv
Premiera e komedisë “Vet i 40-ti” shfaqet të mërkurën
periskopi.com
Selimi: Nuk e dimë kur hiqet taksa, reciprocitetin e kemi në marrëveshje me LDK-në
kallxo.com
Komisioni për Ekonomi fton ZRrE-në për të diskutuar për çmimin e energjisë elektrike
Policia italiane kap 18.7 ton mbetje që po vinin drejt ShqipërisëTë ngjashme
shqiptarja.com
Laert dhe Orik Shyti: Mjaft me etiketimet si anëtarë të 'Hakmarrjes për Drejtësi', gjykata e vërtetoi se ishte shpikje e sajuar nga Berisha
vizionplus.tv
Koronavirusi anulon Kongresin e PS? Balla: Jemi në krye të detyrës
vizionplus.tv
“I dashur Tao Tao”/ Blushi i përgjigjet Ballës: Po keqpërdorni ambasadorët
Delegacioni parlamentar nga Kuvendi i Shqipërisë, nën drejtimin e Kryetares znj. Mimi Kodheli, takim me Ministrin e Jashtëm, z. Darmanovic dhe Zëvendë
aa.com.tr
SHBA, proces gjyqësor kundër Haftarit për krime lufte
shqiptarja.com
Në burg në Spanjë për kokainë e vjedhje, kush është shqiptari me 10 emra që duhet të justifikojë pasurinëOFL/ Dy të dënuar për trafik droge në Spanjë
kosova-sot.info
Kërkohet urgjentisht Vetting-u në Kosovë, këto janë arsyet!
Kallxo 17.01. 22:27

VIDEO: Kuponët fiskalë nuk jepen as në prani të inspektorëve në Gjilan

Sonte në emisionin ‘Drejtësia në Kosovë” u shfaqën pamjet e tri aksioneve të inspektoreve të ATK-së në vazhdën e luftimit të evazionit fiskal. Gjatë këtyre aksioneve, cak i kontrollit ishin tri biznese për të cilat qytetarët kishin raportuar në KALLXO.com se nuk po lëshojnë kuponë fiskal. Në hyrje »»»

kallxo.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano