vizionplus.tv
Zaev uron në gjuhën shqipe, mesazh për Kongresin e Alfabetit
​Shifra shqetësuese për dhunën në familje në Kosovë, 1700 raste për një vit
aa.com.tr
OKB: Të paktën 250 djem të rinj të burgosur në verilindje të Sirisë
kohajone.com
Radari e kap me shpejtësi tej normave, tenton të korruptojë policin
blog.alpenews.al
ARDIT RADA/ Si e ndezi Presidenca zjarrin e video-skandaleve shantazhuese - AlpeBlog
‘Nga Kanadaja në Australi’, qeveria spekulon me p/ligjet e medias online
syri.net
Gjykata dënon mjekun e akuzuar për neglizhencë në vdekjen e një 3-vjeçari
exit.al
193 ushtarë grekë rivarrosen në Këlçyrë
Cakaj: Njohja e teksteve mësimore në Preshevë, kusht i zhvillimit në Serbi
kohajone.com
“Reportazh banal” i një gazetari nga Shqipëria e 1936: Nxënësit ia krisin gazit kur mësuesi u thotë “Faleminderit”…
kosova.info
Ndryshime në Klubin “si e patën emrin”
syri.net
Nga cila ambasadë u kërcënua zëdhënësi i Ilir Metës Komentet
lexo.com.al
‘Kam 2 muaj pa takuar vajzën’/ Mozzik i tregon të gjitha pas ndarjes me Loredanën: Nuk doja t’a besoja zhvatjen e çiftit
cna.al
Nisma e kompanisë shqiptare/ Punësohen dy të rinjtë e parë me sindromën Down
24-ore.com
Bregu: Rajoni ka shpresa të mëdha tek Presidenca kroate e Këshillit të BE-së në 2020-n
boldnews.al
Shkarkohet nga KPK gjyqtari që po gjykon Shullazin (EMRI)
mb.gov.al
Ministri Lleshaj prezanton p/buxhetin 2020 në Komisionin e Sigurisë dhe Komisionin e Ligjeve/Investimet kryesore të MB - Ministria e Brendshme
lexo.com.al
I dolën 85 mijë USD ‘tepër’, vettingu shkarkon gjyqtarin Arben Vrioni
Rilidhet interneti në Iran
gazetaexpress.com
Zbulohet misteri i Piramidës së KeopsitTe fundit
lexo.com.al
Fondi Social, Manastirliu me kryetarët e bashkive: Financim të 14 shërbimeve të reja në 14 bashki
“Presidentin s’duhet ta zgjedhë as Kurti, e as Mustafa, po qytetaria!”
gazetaexpress.com
Shkarkohet nga detyra gjyqtari që liroi nga burgu Lulzim Berishës, i “pritet” koka edhe prokurorit të LezhësTe fundit
rtsh.al
Besnik Muçi i ka kërkuar Gjykatës Kushtetuese të verifikojë mbarimin e mandatit të tij si anëtar i saj
indeksonline.net
1 vit e 1 ditë nga taksa, çfarë na solli e ku na dëmtoi 100-shi
lajmifundit.al
Kavaje/ 4 femije perfundojne ne spital nga spray helmues
lexo.com.al
Ofron 600 milionë euro/ “Aviatori” amerikan gati të blejë klubin e Serisë A
gazeta-shqip.com
Anëtar i trupës që po gjykon Shullazin, shkarkohet gjyqtari i Apelit në Durrës
cna.al
Hua dhe dhuarata/ Vettingu “nxjerr zbuluar” prokurorin Bledar Maksuti
cna.al
Gjyqtari i Çapjas fshehu pasurinë?/ Kush e shpëtoi nga hetimet Tomorr Kullollin
Kosova si Zvicra?Të ngjashme
Vuçiç mohon dërgimin e armatimeve serbe për ushtrinë ukrainase
tetovasot.com
Albin Kurti: Gjithnjë kam patur debate të forta me Edi Ramën
tetovasot.com
ASH:Mos eksperimentoni me jetën dhe fatin e qytetarëve të Gërçecit sepse do thyeni qafën një ditë
lexo.com.al
Gara për Kryeprokurorin e ri, KLP letër Kuvendit: Kjo është renditja e kandidatëve
lexo.com.al
Buxheti për bujqësinë 15% më shumë se në 2019, Çuçi: Mbështet reformat, me uljen e TVSH patëm çoroditje
kosova-sot.info
Paralajmërohet sfida e madhe për Kosovën: Ja e vërteta e pazarit Thaçi-Vuçiq për...
Prrenjas/ Furnizim pa ndërprerje me ujë për 80 mijë banorë të Rrajcës
rtsh.al
Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës
Ja kush janë 10 gratë më mashtruese shqiptare
exit.al
Vetingu, konfirmohet në detyrë prokurori i Apelit të Vlorës, Kleanth Zeka
klankosova.tv
Shkarkimi i Metës: Nis Komisioni Hetimor, mbledhja vazhdon me dyer të mbyllura
ekonomiaonline.com
Komuniteti RAE kërkon përfshirje më të madhe në edukim dhe arsimim
rtsh.al
"Kurthet" e mjegullës, policia kërkon uljen e shpejtësisë së mjeteve
tetovasot.com
Të gjithë janë për vetting – për ndarje të ndershme nga joprofesionlja dhe korrupcioni

Danimarka dhe Holanda lëshuan pe për Maqedoninë e Veriut

Telegrafi 18.10. 16:06

Danimarka dhe Holanda lëshuan pe për Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria ishin tema kryesore e mbledhjes së djeshme të Këshillit Evropian. Aty ku çështja e hapjes së negociatave me të dyja shtetet mori vëmendjen dhe shumica e diskutimeve mbrëmë vonë kishin të bënin me saktësi nëse do t’i jepnin dritë të gjelbër njërit vend, të dyja ose a»»»

telegrafi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining