klankosova.tv
Grenell i mbledh në Berlin krerët e Listës Serbe
balkanweb.com
Si u bë TEG qendra tregtare nr.1 në vend në 8 vjet, nëntori me dhurata dhe ulje për ditëlindjen e saj
kohajone.com
Magna Grecia, Magna Carta dhe Magna Ulsi
“Shengeni Ballkanik”, luftëtari i UÇK: Projekt improvizues, si përgjigje ndaj Francës
BRUKSEL – Juncker kalon me sukses operacionin për trajtimin e një aneurizme
Arsimi, infrastruktura, bujqësia dhe shëndetësia, 4 sektorët prioritarë të projektbuxhetit 2020
rtsh.al
Vettingu në polici, Adriatik Ago konfirmohet në detyrë
shqiptarja.com
Ekskluzive/ Raporti sekret: Xhaferllari e përfshirë në korrupsion kur ishte gjyqtare. Por KED e lejoi të kandidonte për Kushtetuesen
lapsi.al
“Minishengeni Ballkanik”/ Pse Albin Kurti po e godet “pas shpine”Ramën
balkanweb.com
Bylykbashi ironi me “drejtësinë e re”: Nga Manga Grecia e Magna Carta te Magna Ulsi
kohajone.com
Përmet, nis shpërndarja e vaksinave antigrip
Takimi i Ohrit për minishengenin, Kurti: I nxituar, Shqipëria duhet t’i nisë me Kosovën projekte të tilla
gazeta-shqip.com
Frika nga vettingu/ Prokurori i Krimeve të Rënda që hetonte Kacifas jep dorëheqjen (EMRI)
“Arena” në RTV Ora: Shengeni Ballkanik, kush humb dhe kush fiton?
lexo.com.al
Gripi, nis vaksinimi/ Të sëmurët kronikë e marrin të parët falas
Veseli: Vdekja e regjisores Arzana Kraja - lajm shumë i dhimbshëm
insajderi.com
Kjo është dizajnerja që krijoi Emojit me motive shqiptare
Samiti i 11 i BRICS – Pesë vendet më të mëdha në zhvillim, kundër proteksionizmit
Nis detyrën në Shqipëri, kush është ambasadori i ri i Austrisë që karrierën diplomatike e nisi nga Tirana 23 vite më parë!
alsat-m.tv
Mickovski: Mungesa e librave, tjetër dështim nga reformat në arsim
shqiptarja.com
Aksioni te Unaza e Re/ PD: Kallëzim kundër policisë dhe IKMT-së, pasi dhunuan banorët
SHBA, Kryemadhi takim me zyrtarin e DASH
Ndarja nga jeta e regjisores Kraja, kush janë politikanët që reaguan
cna.al
Faktet/ Qeveria sulmoi Astirin pas pazareve me Lulzim Bashën
Rritet tregu i fluturimeve – 14% më shumë pasagjerë se vjet, 51% e zotërojnë destinacionet italiane
Dallgët pengojnë tragetet/ Vonesa në mbërritje dhe në nisje nga portet e Vlorës dhe Durrësit
vizionplus.tv
Katastrofë në Venezia/ Shtëpitë si pishina, viktima e dëme të mëdha në Bazilikën “San Marco”/ VIDEO
gazeta-shqip.com
Video që s’duhet humbur/ “I rashë buzë betonit për atmosferë romantike”, Luzja zbulon surprizën që i bëri bashkëshortit në Durrës (FOTO)
shqiptarja.com
Mustafa: Albin Kurti kryeministër, posti i presidentit duhet t’i takojë LDK-së
rtsh.al
SHBA, Kryemadhi takim me zyrtarin e DASH
rtsh.al
Nis diskutimi për buxhetin 2020
Vettingu në polici/ Konfirmohet në detyrë Adriatik Ago i shërbimit të brendshëm
telegrafi.com
Nis “Festivali Multikulturor”, kërkohet trajtim i barabartë i tri komuniteteve
kosova.info
Këta dy personalitete janë favorit për Ministrinë e Jashtme – nuk janë kosovarë
kohajone.com
Shqiptarët në Siri, Felaj: SHISH po punon
ekonomiaonline.com
Kurti: Me LDK-në kemi harmonizuar 80 përqind të programit
tetovasot.com
Fitorja e Albin Kurtit, eveniment kombëtar që frikëson Serbinë
lajmifundit.al
U ndane per te rigjetur dashurine? Nis me Arbana Osmanin dhe…
evropaelire.org
Përdorimi i alkoolit te të rinjtë, shqetësim në rritje
tvklan.al
Kryeprokurorja Marku: Nuk jam e varur nga politika, kam mbështetjen e ndërkombëtarëve
rtsh.al
Rama për revistën italiane: Shqipëria vend fantastik për të investuar!
Ministrja Denaj: Projektbuxheti 2020 mbështet reformat për rritje ekonomike të qëndrueshme dhe sektorët prioritarë

Partia Socialistëve Evropianë: Refuzimi i negociatave, një zhgënjim i thellë

Koha 18.10. 22:12

Partia Socialistëve Evropianë: Refuzimi i negociatave, një zhgënjim i thellë

Bruksel, 18 tetor – Refuzimi i hapjes së negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë është thellësisht zhgënjyes dhe një mundësi e humbur për Europën, tha sot Partia e Socialistëve Evropianë (PES). Socialistët europianë kanë qenë aleatë të përhershëm të të dy vendeve, pasi ato janë përpjekur »»»

koha.mk
Zeri 18.10. 21:24

Partia Socialistëve Evropianë: Refuzimi i negociatave, një zhgënjim i thellë

Socialistët europianë kanë qenë aleatë të përhershëm të të dy vendeve, pasi ato janë përpjekur për të procesin e integrimit evropian. Presidenti i PES, Sergei Stanishev, tha se Maqedonia dhe Shqipëria kanë punuar shumë për të kapërcyer çdo kusht të vendosur nga BE. “Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria»»»

Klan Kosova 18.10. 21:17

Partia Socialistëve Evropianë: Refuzimi i negociatave, një zhgënjim i thellë

Refuzimi i hapjes së negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë është thellësisht zhgënjyes dhe një mundësi e humbur për Europën, tha sot Partia e Socialistëve Evropianë (PES). Socialistët europianë kanë qenë aleatë të përhershëm të të dy vendeve, pasi ato janë përpjekur për të procesin e in»»»

klankosova.tv
RTSH 18.10. 16:39

Partia e Socialistëve Evropianë: Evropa ka humbur një mundësi të çmuar për të zgjeruar komunitetin tonë

Partia e Socialistëve Evropianë (PES) me anë të një deklarate zyrtare kanë thënë se mosarritja e Këshillit Evropian për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë është thellësisht zhgënjyese dhe një mundësi e humbur për Evropën. Socialistët evropianë kanë qenë një al»»»

rtsh.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano