cna.al
Faktet/ Qeveria sulmoi Astirin pas pazareve me Lulzim Bashën
balkanweb.com
Vettingu “boshatis” Prokuroritë, KSHH bën bilancin: Ja institucionet më problematike, kryesojnë Krimet e Rënda
balkanweb.com
Përleshja te Astiri/ Paloka: Rama e Veliaj shkatërruan banesat për të vjedhur 40 milionë euro
Rritet tregu i fluturimeve – 14% më shumë pasagjerë se vjet, 51% e zotërojnë destinacionet italiane
Rreth 3 javë pritet të zgjasë procesi i rinumërimit të mbi 1400 vendvotimeve
Ndarja nga jeta e regjisores Kraja, kush janë politikanët që reaguan
Dallgët pengojnë tragetet/ Vonesa në mbërritje dhe në nisje nga portet e Vlorës dhe Durrësit
telegrafi.com
Kurti i ashpër për “Mini Shengenin”: Nuk po e kuptoj pse kjo nguti, Shqipëria ka mundur të pres edhe pak javë
vizionplus.tv
Katastrofë në Venezia/ Shtëpitë si pishina, viktima e dëme të mëdha në Bazilikën “San Marco”/ VIDEO
gazeta-shqip.com
Video që s’duhet humbur/ “I rashë buzë betonit për atmosferë romantike”, Luzja zbulon surprizën që i bëri bashkëshortit në Durrës (FOTO)
shqiptarja.com
Mustafa: Albin Kurti kryeministër, posti i presidentit duhet t’i takojë LDK-së
Vdekja e regjisores, Limaj ngushëllon familjen Kraja
rtsh.al
SHBA, Kryemadhi takim me zyrtarin e DASH
rtsh.al
Nis diskutimi për buxhetin 2020
Vettingu në polici/ Konfirmohet në detyrë Adriatik Ago i shërbimit të brendshëm
telegrafi.com
Nis “Festivali Multikulturor”, kërkohet trajtim i barabartë i tri komuniteteve
kosova.info
Këta dy personalitete janë favorit për Ministrinë e Jashtme – nuk janë kosovarë
kohajone.com
Shqiptarët në Siri, Felaj: SHISH po punon
ekonomiaonline.com
Kurti: Me LDK-në kemi harmonizuar 80 përqind të programit
tetovasot.com
Fitorja e Albin Kurtit, eveniment kombëtar që frikëson Serbinë
lajmifundit.al
U ndane per te rigjetur dashurine? Nis me Arbana Osmanin dhe…
evropaelire.org
Përdorimi i alkoolit te të rinjtë, shqetësim në rritje
tvklan.al
Kryeprokurorja Marku: Nuk jam e varur nga politika, kam mbështetjen e ndërkombëtarëve
rtsh.al
Rama për revistën italiane: Shqipëria vend fantastik për të investuar!
Ministrja Denaj: Projektbuxheti 2020 mbështet reformat për rritje ekonomike të qëndrueshme dhe sektorët prioritarë
shqiptarja.com
Emri/ Aksident në Mamurras, plagoset shoferja
Taksa ndaj Serbisë e dëmshme për Kosovën, Shqipëria e Maqedonia nuk u sjellën korrekt ndaj Kosovës
gazeta-shqip.com
Ish-gruaja e Stallones: Ja si e tradhtoi burri Madonnën me mua (Foto)
IPARD II, Gjylameti: Mundësi për zhvillim më të shpejtë të bujqësisë
Lëvizja Vatra pyet Hazirin: Pse Gjilani nuk ka transport publik?Të ngjashme
BM – Farage ndihmon Johnson, konservatorët plus 14%
koha.mk
Mini-Shengeni, tryezë e shtruar përmbys
periskopi.com
As Shpendi, as Ramushi, as Dardani: Deputetit të LDK-së i humbën gati 100 mijë vota prej 2017
cna.al
Nga dyqani tek bizneset/ Si i bëri milionat gjyqtarja, Alkelina Gazidede
ekonomiaonline.com
Shoqëria civile kërkon që rusi Alexei Kondratiev të mos zgjedhet si Raportues për Kosovën
alpenews.al
VRASJA E ERI ZEFIT/ Flet Mikel Alia që nxori në pritë mikun e fëmijërisë: Donin të më vrisnin dhe mua
Mbi gabimet e Edi Ramës dhe sulmet nganjëherë histerike kundër tij nga çarshia digjitale e Kosovës
Parlamentari serb përkrah spiunin rus në Këshill të Evropës
Banorët e Unazës e Re taksapagues për 25 vite, Rama ushtroi terror mbi ta…
gazetamapo.al
Reja: Në kombëtare nuk kemi Messin, ecim në grup
portalb.mk
Lebet: Lëvizja e kufijve nuk krijon paqe të qëndrueshme
rtsh.al
Gara për Kryeprokurorin e ri, KLP interviston Olsian Çelën

Balluku: Impiantet fotovoltaike ulin importin e energjisë

Energjia 19.10. 12:03

Balluku: Impiantet fotovoltaike ulin importin e energjisë

Zhvillimi i energjisë fotovoltaike është një nga synimet e qeverisë, për të ulur kështu edhe importin e energjisë elektrike. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku gjatë një vizite në impiantin fotovoltaik në Korçë, është shprehur se energjia fotovoltaike ul kostot për buxhetin e»»»

Shqiptarja 18.10. 16:50

Impiantet fotovoltaike, Balluku: Ulin importin, 100 milionë euro në vit dëm vetëm nga mungesa e energjisë

Zhvillimi i energjisë fotovoltaike është një nga synimet e qeverisë, për të ulur kështu edhe importin e energjisë elektrike. Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku gjatë një vizite në impiantin fotovoltaik në Korçë, është shprehur se energjia fotovoltaike ul kostot për buxhetin e»»»

shqiptarja.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano