press24.mk
Бочварски: Со Косово работиме на унапредување на регионалната инфраструктура
press24.mk
Бучковски: Ако Бугарија стави вето ќе се скрати можноста заедничката Комисија да најде заедничко решение
makfax.com.mk
Меркел се огласи на „Твитер“ по нападот во Ница: Германија е со Франција
Ексклузивно интервју, в.д. Реисул Улема Х. Хфз. Шаќир еф. Фетаи: Единството мора да се зачува како сопствените очи
Дачиќ: Дијалогот со опозицијата со посредство на ЕП ќе се води и ќе го моделира Собранието
kanal5.com.mk
Нејмар по повредата во Турција,го напушти теренот во солзи
netpress.com.mk
Ердоган: Турција има право да дејствува ако милитантите не се повлечат од границата со Сирија
kanal5.com.mk
Франција тврди дека има целосна поддршка од ЕУ по заканите од Ердоган
kanal5.com.mk
Џафери се обрати на Балканскиот форум против анти-семитизмот 2020
netpress.com.mk
Брнабиќ најави шест приоритети на претставувањето на „владата на континуитетот“
press24.mk
Љубе Бошкоски: Охрабри се Мицкоски, излези на дебата со мене
mms.mk
Сезона на опасно живеење во Скопје: меѓу загаден воздух и Ковид-19
netpress.com.mk
Русија во ОН ќе го постави прашањето за претензиите на САД на ресурсите на Месечината
netpress.com.mk
Руската вакцина испратена за забрзана регистрација во СЗО
netpress.com.mk
Во договорите со Грција и Бугарија власта остави отворени прашања, како и да не се потпишани
ПАРТИЈАТА НА ВУЧИЌ НА ИСТОРИСКИ МАКСИМУМ: СНС рипнала на дури 66 отсто, СРП падна на 8, Ѓилас на најмал цензус
zurnal.mk
Рама во Бејрут по повод реадмисијата на четири деца и една жена од кампот во Сирија
zurnal.mk
Нова: Вучиќ направи пресврт, ги исфрли проруските министри од Владата
telma.com.mk
Европа – епицентар на КОВИД 19
netpress.com.mk
САД и Индија потпишаа одбранбен пакт
ГЛОБУСОВА АНАЛИЗА: КОЈ ЌЕ БИДЕ ПОБЕДНИКОТ НА ИЗБОРИТЕ НА 4 НОЕМВРИ?
ХОЛШТАЈН: ЦЕЛТА Е ЈАСНА ЗА СРЕДБАТА ВО СОФИЈА И НИЕ СМЕ ОПТИМИСТИ
ИНТЕЛЕКТУАЛНА БУРЖОАЗИЈА, НАСЛЕДУВАЊЕ НА СТЕКНАТИОТ СТАТУС
ГРЧКИОТ НИРНБЕРШСКИ ПРОЦЕС
kurir.mk
Ерменија и Азербејџан се обвинуваат за непочитување на новото примирје
kanal5.com.mk
Ковид ситуацијата во светот-одново на сцена рестиктивните мерки
makfax.com.mk
Германија го прекори Ердоган за навредите упатени кон Макрон
makfax.com.mk
Лавров: Грција и Турција да го решат територијалниот спор преку дијалог
netpress.com.mk
Ердоган повика на бојкот на француските производи
zurnal.mk
„Комерсант“: Посетата на Лавров е знак дека Москва сака да го зачува влијанието на Балканот
makfax.com.mk
Песков: Ситуацијата со Ковид-19 е тешка, Путин ги добива сите информации
makfax.com.mk
(Видео) Бајден ги помеша Џорџ Буш и Доналд Трамп
makfax.com.mk
Бајден: Русија е клучна закана за САД
makfax.com.mk
Претседателот на Азербејџан: Ќе го решиме конфликтот по воен и политички пат
netpress.com.mk
САД ги јакнат врските во регионите на Индија на Пацификот
netpress.com.mk
САД објавија дека Ерменија и Азербејџан се обврзале на ново „хуманитарно примирје“ од понеделник
КАРОЛИНА АСТЕРУД ВО 5 ТОЧКИ И 3 КЛУЧНИ ПОЕНТИ - ШТО Е ТЕХНОКРАТСКИ КОВИД ФАШИЗАМ
kanal5.com.mk
Пицула: СДСМ го избра вистинскиот пат за да се спроведат прогресивни промени
kanal5.com.mk
РОЈТЕРС: Ердоган за Макрон - му треба лекарска помош за менталното здравје
telma.com.mk
На европски тло најтешка е ситуацијата во Чешка
makfax.com.mk
Иран ја осуди нормализацијата на односите меѓу Израел и Судан
БАН не го уважува СТАВОТ на Меѓународниот славистички комитет
kurir.mk
Протести во Полска поради строгите мерки за коронавирус
sitel.com.mk
Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија
netpress.com.mk
Заев-Хоти: Ако има потреба повторно ќе има ПЦР-тестови на границите
makfax.com.mk
Јанша го поддржа Трамп: На светот му треба силен американски претседател

Столтенберг: И Турција и Грција се ценети сојузници, НАТО е платформата за дијалог

Makfax 24.09. 15:29

Столтенберг: И Турција и Грција се ценети сојузници, НАТО е платформата за дијалог

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, разговараа за ситуацијата во Источен Медитеран, пренесува „Анадолија“. „Разговарав со претседателот Ердоган за ситуацијата во Источниот Медитеран и за тековните активности на НАТО за деескалација на конфликти »»»

makfax.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.