kurir.mk
АНАЛИЗА: Последниот ТАНЦ на Зоран Заев
makfax.com.mk
Папата издвои 750 илјади долари помош за сиромашните земји
mia.mk
Папата Франциск формира итен фонд за помош на земјите во развој
alsat-m.tv
Денеска државава доби медицинска заштитна опрема од Унгарија
makfax.com.mk
Либиската ГНА ја обвини ЛНА за кршење на мировниот договор во екот на кризата со Ковид-19
netpress.com.mk
Џонсон ќе биде ставен на вештачка вентилација на белите дробови
Ања Ветерова: Се вратив од САД, и велам - срам да и е на власта
kanal5.com.mk
„Цитокинска бура“- главната причина за огромната смртност од коронавирусот
kanal5.com.mk
Шефот на унгарската дипломатија Сијарто утре во Скопје, ќе предаде помош за справување со коронавирусот
kanal5.com.mk
Што треба да се случи за да Куманово се стави во Карантин? 1000 заболени на ден ли?
puls24.mk
Дали "Окултната Мафија" ќе успее во својот "Нов Светски Поредок"? – трет дел
Милошоски: Корона гори, буџетот кубури, СЈО СЕ ЧЕШЛА!
Хрватски доктор тврди: Вака можеби и ќе ја исфрлите КОРОНА од устата и носот
puls24.mk
Свршеница на Борис Џонсон се пожали на болест со симптоми на Корона
kanal5.com.mk
Германија е под удар на критики за недостатокот на заштитна облека и маски
mia.mk
Бендот на американски воздухопловни сили ја изведе химната на НАТО во чест на нашето членство
mia.mk
Околу 600 француски војници се заразени со коронавирусот
mia.mk
Трамп го смени главниот разузнавач кој ја водеше истрагата за неговото отповикување
netpress.com.mk
Русија им го предала на САД новиот руско-јапонски систем за тестирање на коронавирус
puls24.mk
ЕДИНИЦАТА 731 или КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА СВЕТОТ ПО ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНА
netpress.com.mk
Германија ги обвини САД за „современо пиратство“ поради заплена на маски
mia.mk
Њујорк го тресе епидемија, градоначалникот, гувернерот бараат итна помош од Вашингтон
mia.mk
Нафтените компании од САД бараат санкции за Русија и Саудиска Арабија
netpress.com.mk
Wizz Air организираше нови вонредни летови со кои ги врати македонските државјани дома
mia.mk
Харадинај: ЕУ го забавува решавањето на косовско – српскиот спор со именувањето на Лајчак за посредник
makfax.com.mk
Дански Закон за вонредна состојба: Двојна казна за дела поврзани со Ковид-19, протерување на странските криминалци
mia.mk
Германската држава во преговори за помош од милијарда евра за Луфтханза
mia.mk
Светска банка помага за надминување на последиците од пандемијата
Чулев се заблагодари на ОБСЕ за донацијата во ракавици, маски и дезинфициенси
Кому му треба војнава на Филипче против Аџибадем Систина?
kanal5.com.mk
Италијанците веќе не пеат од балкони , завладеа страв
kanal5.com.mk
Среде пандемија, жените со шифри во аптеките ги пријавуваат насилниците
mia.mk
Чешкиот премиер верува дека нормалниот живот ќе се врати кон крајот на мај или почетокот на јуни
mia.mk
Нетанјаху останува во самоизолација дополнителни шест дена
mia.mk
ДПА: Да се даде просечна плата на ранливите категории граѓани поради пандемијата
mia.mk
Албанските пратеници три месеци ќе добиваат преполовена плата
alfa.mk
МИЦКОСКИ: Калкулации со позајмувањето не однесоа во бездна, ни претстои тежок период
kurir.mk
Мицкоски: Владата ако ја спроведе реформата во пензискиот фонд осигурениците нема да загубат ниту денар, а државата ќе добие пари

ЕУ се поблиску до консензус за Македонија, сега проблем е пакетот со Албанија!?

Kanal5 17.02. 17:43

ЕУ се поблиску до консензус за Македонија, сега проблем е пакетот со Албанија!?

Со донесувањето на Законот за јавно обвнинителство земјите членки на ЕУ се се поблиску до консензус за почеток на преговори со Македонија, но сега главната опасност ќе биде пакетот со Албанија. Прегледи:48Гоце Герасимовски17 февруари 2020, 17:32СподелиСподелиСиноќешната неформална средба ЕУ-Западен»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.