kurir.mk
Турски суд осуди стотици лица кои го организирале обидот за воен преврат во Турција
press24.mk
Ел Чека не мирува: Објави нова „бомба“ за ДУИ
makfax.com.mk
Саркози обвинет за корупција и злоупотреба на функцијата
makfax.com.mk
„Ле Монд“: Франција, Холандија и Германија со црвено светло за Скопје и Тирана
kapital.mk
ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Потпретседателот Мемеди на 14. Парламентарен безбедносен форум во Париз
mia.mk
Ѓукановиќ: Во спорот со СПЦ ќе ги браниме своите интереси
press24.mk
Димитров: Фали само едно делче во мозаикот да нема одложувања за ЕУ
alsat-m.tv
Заев: Потенцирањето на „октомври“ во ЕУ
alsat-m.tv
Опозицијата ја критикува власта за немањето датум за преговори
mia.mk
Саудиска Арабија ја отфрли истрагата на ОН за одговорноста на принцот во случајот Кашоги
mia.mk
Мета испрати известување до ОБСЕ/ОДХИР дека на 30 јуни нема избори
press24.mk
Хербст: По договорот Северна Македонија годинава треба да ги почне преговорите со ЕУ
alfa.mk
Тачи: ЕУ не успева да го надмине протекционизмот и небрежноста за регионот
alfa.mk
Ниту промената на името и договорот со Бугарија не донесоа датум за старт на преговори
За државниот врв октомври е крајниот термин за датумот
mia.mk
Могерини во Вашингтон на средба со Помпео, разговарано и за Западен Балкан
press24.mk
Движењето Беса бара да биде вклучено во изготвување на законот за СЈО
press24.mk
ВИДЕО: ФБИ изврши рација во Москва - Русите открија ќелија на Исламската држава
kapital.mk
„Газпром“ е подготвен да инвестира во нови насоки за снабдување со гас во Европа
makfax.com.mk
Брнабиќ: Ситуацијата во регионот е полоша од пред неколку години
mia.mk
Косово: Опозицијата во потрага по три гласа за да ја урне Владата на Харадинај
Тешки преговори во ЕУ за одлагање на датумот за преговори со земјава
Сведок: Се прислушуваше од неколку локации во Скопје, а пристап во опремата имаа Сашо Мијалков и Горан Грујевски
mia.mk
Номе Калју противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ
makfax.com.mk
Еропскиот суд пресуди дека германските патарини за туристи се дискриминирачки
alfa.mk
Ѓукановиќ: Туѓото не го сакаме, нашето не го даваме
Амбасадорот на Украина во Германија обвини германски политичари за „предавство”
kapital.mk
Што е и како работи 5G технологијата?
alsat-m.tv
Пендаровски и Заев летаат со редовни линии оти владиниот авион е на сервис
kapital.mk
“Поларниот пат на свилата” може да ги промени правилата на игра за природен гас
kapital.mk
Фејсбук ги објави партнерите со кои развива сопствена криптовалута
kurir.mk
Пендаровски ја започна, Заев ја продолжи очајната ПР стратегија
ТЕГЕТ ПАЛТО ОДИ СО СЕ’
ПEНДАРОВСКИ: НЕСПОРНО Е ДЕКА ЌЕ ДОБИЕМЕ ДАТУМ ВО НАРЕДНИОТ ПЕРИОД
ЦЕНТРАЛНО-ЕВРОПСКАТА ИИЦИЈАТИВА И ЗЕЛЕНИТЕ ОД ЕУ ПРИТИСКААТ ЗА УРГЕНТНО ПОЧНУВАЊЕ НА ПРЕГОВОРИ СО НАШАТА ЗЕМЈА
МОЖЕ ЛИ КОРИДОРОТ 8 ДА ГИ ПРЕГАЗИ ИСТОРИСКИТЕ ДЕБАТИ?
КАКО МУСОЛИНИ ОЖИВЕА ВО МИЛАНО?
АСТРОНОМСКИ КИРИИ ЗА ЧАЛАМ КОРЗОТО
МОСКВА И ЕВРОПСКИТЕ ИЗБОРИ (3)
alsat-m.tv
Совет на министри, Заев очекува позитивен одговор
alsat-m.tv
Прва годишнина од Преспанскиот договор
press24.mk
Тажна вест: Почина култниот македонски филмски режисер
Со Преспанскиот до НАТО, со Северна до нови поделби
mia.mk
Чанак: Да и се врати имотот на Црна Гора одземен 1918 година, никој не и брани на СПЦ да гради нови храмови

„Вајнетњуз“: Можна нова војна меѓу Израел и Либан поради морската граница

MIA - Makedonska Informativna Agencija 16.05. 17:43

„Вајнетњуз“: Можна нова војна меѓу Израел и Либан поради морската граница

Хезболах би можел да го искористи израелско - либанскиот спор околу поморската граница како изговор за војна со Израел, тврди израелскиот портал „Вајнетњуз“. Тел Авив, 16 мај 2019 (МИА) – Хезболах би можел да го искористи израелско – либанскиот спор околу поморската граница како изговор за војна со»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano