[etleboro.org]
SELECT PAGE
PAGE
Erdhi lajmi i shumëpritur, Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim vizash | Gazeta NewBorn 5m - Gazeta NewBorn
Nesër mblidhet Kuvendi, në rend të ditës një grumbull pikash që mbeten nga seancat e kaluara | Gazeta NewBorn 5m - Gazeta NewBorn
800 tërmete kanë goditur Shqipërinë gjatë këtij sezoni veror 3m - Insajderi
LVV: Ekipi i pamandatuar nuk mund të negociojë për Kosovën 3m - Insajderi
Kurti: Shqipëri e Kosovë të bashkohemi si konfederatë 3m - Insajderi
Ndërprerja e Komisionit/ Gjosha: Qeveria ka frikë nga e vërteta, negociatat s’janë çelur 9m - Gazeta 55
Thumanë-Kashar me koncesion, shpallet fituesi i tenderit - 14m - Albpress
Vettingu, dalin manovrat e gjyqtarit Ervin Metalla për të fituar kredinë e butë 16m - Gazeta Express
Maqedonia dëmtohet nga taksa e vendosur nga Kosova 21m - Kosova
Incidenti/ “Kulla ajrore e Tiranës për pak i ‘dorëzoi’ në Serbi krerët e Kosovës” 18m - Lapsi Lajme
Hakerat rusë mashtrojnë operatorët turistike në Shqipëri 21m - Bold News
LDK-ja e mohon që nuk ia dha nënshkrimet PSD-së kundër Thaçit - Arbresh.info 21m - Arbresh
Reagon Vetëvendosje: Ekipi i pamandatuar nuk mund të negociojë për KosovënTemat: 18m - Indeksonline
Kundërshtohet heqja e kufizimit për importin e veturave 26m - Bota Press
Përplasja midis Bedri Hamzas dhe Ramush Hardinaj, shkak paga 24m - Lexo
Trump: Malazezët mund të nisin luftën botërore, pse djali im duhet të luftojë aty? 30m - Albeu
Drecun: Kemi nevojë për një bashkëpunëtor edhe në anën tjetër - Arbresh.info 28m - Arbresh
Trump premton "rezultate të mëdha" nga takimi me Putinin 40m - Radio Evropa e Lire
Shpend Ahmeti del me një deklaratë për heqjen e vizave | Gazeta NewBorn 42m - Gazeta NewBorn
DITMIR BUSHATI/ Viti i transformimit rrënjësor 41m - Alpenews
Gazi i Detit të Zi, “mollë sherri” për Rumaninë e Hungarinë 39m - Almakos
Gjyqtari i Gjykatës së Lartë Artan Zeneli nuk e kalon Vettingun 44m - Gazeta - shqip
Juncker: Përpjekjet e Trump për të ndarë Evropën janë të kota 43m - RTV Oranews
Eleminimi i ish-policit Boran Bërcana dhe të dashurës së tij, zbulohet pamja e autorit 48m - Lexo
Edhe Kosova e rrezikuar nga tërmetet 50m - EO - Ekonomia Online
Deputeti i AAK-së tërheq vërejtjen: Pasi të hiqen vizat, askush mos të merr bajraktarizëmTemat: 53m - Indeksonline
Avramopoulos jep lajmin e mirë: Kosova i plotëson kriteret për liberalizim vizash 56m - Bold News
Vrau 20-vjeçarin për një kapele, deklarata e autorit përmbys gjyqin - Bota Sot 55m - Bota Sot
Merr formë superliga, Tirana nis me derbi 55m - ATA- Albanian Telegraphic Agency
Presidentja kroate shpallet ‘Qytetare nderi’ e qytetit shqiptar 1h - Periskopi
Hungaria lë marrëveshjen e OKB-së për migrantët 1h - Kosova Sot
Thaçi flet pas takimit me Vuçiç: Ishte takimi më i rëndë dhe më i shkurtër! 59m - Opozita
PD denoncon: “Fusha sh.p.k” nuk është pronare kufitare me teatrin 1h - Abcnews
OAK kërkon nga PSD mbështetje për përmirësimin e klimës së biznesit 1h - RTK Live
Banorët e Fshatit të Vjetër vazhdojnë të kundërshtojnë që në fshatin e tyre të vendosen varrezat 1h - Gazeta Blic
Ahmeti: NATO, shtylla kryesore për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit 1h - Tetova Sot
Integrimi në BE/ Macron i shuan shpresat Serbisë? 1h - Citynews
Ahmeti pret në takimin e liderëve partitë t’i përafrojnë qëndrimet 1h - Tetova Sot
Meta në takimin e “Aleancës së Dhurimit të Gjakut”/ Mbetet një sfidë! 1h - Citynews
Zhvillim i mangët fizik i fëmijëve meshkuj nga kequshqyerja, Shqipëria ndër vendet më numrin më të lartë në botë 1h - Lapsi Lajme
"Teatri", Vokshi: Ja sa tokë ka në të vërtetë kompania "Fusha" 1h - JavaNews
Edhe Limaj optimist, thotë se Kosova sot merr lajm pozitiv për vizat 1h - Telegrafi
Macron: Serbia s’ka shanse për anëtarësim në BE pa e zgjidhur çështjen e Kosovës 1h - Kohajone
Seanca e vetingut për gjyqtarin Ervin Metalla, KPK nxjerr manovrat për të fituar kredinë e butë 1h - Kohajone
BESA dhe PDSH presin ndarjen e drejtorive, Zaevi ja çfarë loje luan?! 1h - Tetova Sot
Vokshi: Rama mashtroi për teatrin 1h - Vizionplus
Meta krah Veliajt: asnjë ndikim në verdiktin për Teatrin 1h - Te Sheshi
Mos të vendosen më flamuj partiakë në shtylla dhe të depolitizohen komisionet zgjedhore, thotë Balla 1h - Gazeta Telegraf
GRU-ja ruse, më e frikshme se KGB-ja - Arbresh.info 1h - Arbresh
Pas sherrit PS synon bashkëpunim me ish mbështetësit e PDIU në Dibër 2h - Bold News
Rekomandimi për vizat, deklarohet Shpend Ahmeti 2h - Zeri
Avramopoulos: Kosova i ka plotësuar kriteret për liberalizim vizash 2h - Periskopi
Përgjigjja shokuese e Trumpit kur pyetet: Merkel apo Putin? 2h - Periskopi
Thaçi: Takim i vështirë me Vuçiqin por s’ka kthim prapa 2h - Kosovapress
Skandali tek Komisioni i Jashtëm, Shehu: Kërkuam dorëheqjen e qeverisë 2h - Kohajone
Janë ndarë vërtetime për arsimim gjuhësor dhe numerik për 26 persona nga INP Ohër 2h - Tetova Sot
TËRMET 4.7 BALLË, NDJEHET NË TIRANË, DURRËS DHE KAVAJË 2h - Starplus-tv
Integrimi në BE/ Albin Kurti mesazh politikës 2h - Citynews
Shkodër/ Vrau Hermes Beqirin për një kapele, autori mohon krimin në gjykatë: Isha te dajat! - Shqiptarja.com 2h - Shqiptarja
Haradinaj: Mogerinit i dëshmuam se jemi unikë në dialogun me Serbinë 2h - Tetova Sot
Mblidhet “Aleanca për Dhurimin e Gjakut”, Veliaj: Angazhohemi të jemi të parët 2h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
BE: Brenda pak javëve takimi i radhës mes Thaçit e Vuçiqit 2h - Kosova
Nga Botërori në Shqipëri, presidentja e Kroacisë viziton sot Tiranën 2h - Gazeta - shqip
Vetting, seancë dëgjimore me prokurorin Arben Nela 2h - Abcnews
Guvernatori: Rritja ekonomike pozitive, sistemi bankar likuid 2h - Panorama
Pas tërmetit që shkundi Tiranën, tjetër goditje natën. Ku u zhvendos epiqendra 2h - Panorama
Tabaku: Qeveria i thirri mendjes, u tërhoq nga ligji për Teatrin - Shqiptarja.com 2h - Shqiptarja
Kosovë, miratohet programi për Strategjinë e Energjisë 2h - Energjia
Pamje nga takimet e Mogherinit në Bruksel (VIDEO) 2h - Tetova Sot
KUVENDI KA 66 DEPUTETË ‘MEMECË’, JA KUSH E KRYESON LISTËN 2h - Starplus-tv
Mediat kosovare: Kulla ajrore e Tiranës shkakton incident me avionin e 4 zyrtarëve 3h - Gazetatema
PD nxjerr provat: Kompania private nuk ka tokë në kufi me Teatrin Kombëtar 3h - Gazeta Express
Vasili: Rama harroi Komisionin e Venecias, shkeli Kushtetutën dhe kapi drejtësinë 2h - Hashtag
Faza përgatitore, ja strukturat që do merren me negociatat 3h - Gazeta - shqip
KE pritet të lajmërojë sot liberalizimin e vizave për Kosovën 3h - RTSH - Radio Televizioni Shqiptar
Pacolli: Kosova e mori lajmin për liberalizimin e vizave 3h - Lajmifundit
Prokurori i Tiranës në sitën e vetingut, zbardhet pasuria e tij 3h - NOA
Deputetët pasdite do të debatojnë për ndryshimet në Kodin Zgjedhor në pjesën e KSHZ-së 3h - MIA - Makedonska Informativna Agencija
Thaçi dhe Vuçiq flasin pas takimit në Bruksel 3h - Radio Evropa e Lire
Halil Matoshi: Erdh Ramush Haradinaj, gjërat u vendosën në vend 3h - Gazeta Blic
Prokurori Nela para KPK-së, probleme me deklarimin e pasurisë 3h - ATA- Albanian Telegraphic Agency
BE jep detaje shtesë të takimit “më të rëndë” mes Thaçit e Vuçiqit 3h - Politiko
​BE: Takimi tjetër Thaçi-Vuçiç brenda pak javësh 3h - RTV Oranews
Berisha merr në 3h - Newsbomb
“Rama thërret kriminelët për zgjedhjet”/ Kundërpërgjigjet ish-deputeti socialist 3h - Citynews
Dialogu me Serbinë, opozita kosovare refuzon delegacionin e Thaçit 3h - Gazeta - shqip
Rumania dhe Hungaria grinden për gazin e Detit të Zi - Arbresh.info 4h - Arbresh
Thaçi pas përfundimit të takimit me Vuçiqin: Nuk kemi zhvilluar takim më të vështirë që 6 vite! 4h - Gazeta Blic
Kurti: BE duhet t’i pranojë në një ditë vendet e Ballkanit Perëndimor 4h - Zeri
Thaçi: Takim i rëndë me Vuçiqin, Serbia ende jeton me mentalitetin e së kaluarës 4h - Koha
Teatri/ Reagon Vokshi: Ja si qëndron e vërteta e kompanisë “Fusha” (VIDEO) 4h - Sot
Zbulohet mashtrimi i Ramës ndaj Metës/ Të përfshirë edhe Veliaj e Kumbaro 4h - Citynews
Nafta dhe mineralet shpëtojnë eksportet 4h - Energjia
Presidentja kroate nis vizitën zyrtare në Tiranë, ja agjenda... - 4h - Albpress
Rovena Gashi në Vetting, pasi Arta Marku e pezulloi nga detyra! 4h - Gazeta Express
Thaçi: Takimi me Vuçiqin, më i rëndi që kemi pasur në gjashtë vitet e fundit 4h - Almakos
Kocijançiq jep detaje nga takimi i Mogherinit me delegacionin nga Kosova 4h - Gazeta Blic
Presidentja kroate vjen sot në Tiranë, ja axhenda e vizitës së saj 4h - Shekulli
VIDEOE: Takimet e liderëve kosovar në Bruksel 4h - RTK Live
Thaçi në takim me Vuçiqin e Mogherinin - Veseli, Limaj e Pacolli presin në korridor 4h - Gazeta Express
Veseli: Në takimin e ardhshëm për dialogun do të jetë edhe opozita | Gazeta NewBorn 4h - Gazeta NewBorn
Flet Thaçi pas takimit me Mogherinin 5h - Kallxo
Reportazh i TV belg: Pikëpyetjet e Vetingut shqiptar 4h - Citynews
Vettingu, Prokurorja e Tiranës konfirmohet në detyrë 4h - Gazeta - shqip
Gruaja “preket” para Ramës: Dua t’ju përqafoj! Më bëtë gruan më të lumtur në botë - Shqiptarja.com 5h - Shqiptarja
Veseli: Brenda një ore do të kemi rekomandimin pozitiv për vizat 5h - Kosovapress
Takim pas takimi, njëherë me Mogherinin pastaj me Avramopulos | Gazeta NewBorn 5h - Gazeta NewBorn
Vettingu, të premten prokurorja Rovena Gashi para KPK-së 5h - Sot
RAMA TAKIM ME HAHN: RRUGA DREJT BE, E PAKTHYESHME, DO T’JA DALIM 5h - Starplus-tv
​Krerët kosovarë takojnë Mogherinin 5h - Alsat-M
Antoneta Sevdari kalon Vetting-un, KPK e nxjerr të pastër - Bota Sot 5h - Bota Sot
Haradinaj nga Brukseli: Dëshmuam se institucionet janë unike për dialogun 5h - Gazeta Blic
Trump tërheq deklaratat rreth ndërhyrjes ruse në zgjedhjet amerikane 5h - Kosova Sot
Shkelja ligjore që bën Thaçi, Veseli e Haradinaj që shkuan në Bruksel 5h - Periskopi
VMRO-DPMNE: Ndryshimet e Kodit zgjedhor pa opozitën janë ngulfatje e demokracisë 5h - Tetova Sot
Qendrat sociale të Tiranës mjedise për rehabilitimin dhe riintegrimin e fëmijëve në konflikt me ligjin 5h - JavaNews
Sot mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë-Serbi 5h - RTV Oranews
PD i publikoi foton me Arben Ndokën/ Ndreu: O dhi të zgjebosura, as në kohën e Enverit nuk të demaskonin… - 5h - Albpress
Kryeparlamentari: Në mesditë jepet rekomandimi pozitiv për liberalizim 5h - Kallxo
Ky popull, bëji çfarë të duash, është i mpirë, nuk ndjen! 6h - Bold News
Delgeacioni kosovarë pritet nga Mogherini, ja për çka diskutohet 6h - Bota Press
Gazetari i përgjigjet Pacollit: Shih hotelin tënd 130 euro nata 6h - Albeu
Zaev do ta kushtëzojë Mickoskin 6h - Portalb
Bypass-et e Fierit dhe Vlorës. Gjiknuri: Tenderi i ndërtimit në fillim të gushtit 6h - Monitor Albania
Pse dje, Macron e “zemëroi” keq Vuçiqin? | Gazeta NewBorn 6h - Gazeta NewBorn
Pacolli: Izolimit të padrejtë po i vjen fundi | Gazeta NewBorn 6h - Gazeta NewBorn
Prokurori i Tiranës para Vetting, si ka ndryshuar pasuria e ... - 6h - Albpress
Vettingu/ KPK jep vendimin: Antoneta Sevdari konfirmohet në detyrë - Shqiptarja.com 6h - Shqiptarja
Presidentja e Kroacisë të enjten në Tiranë, fjalim në Kuvendin e Shqipërisë 6h - TRT al
Rama tregon dy njerëzit kyç që do drejtojnë punën përgatitore për negociatat 6h - NOA
Fillon takimi i delegacionit kosovar me Mogherini-n - Arbresh.info 6h - Arbresh
Obama kundër Trump: Kohë të vështira e të pasigurta 6h - Portalb
Thaçi e Vuçiq diskutojnë sot kornizën e intensifikimit të dialogut 7h - Kallxo
Gjykon me gruan e Azem Hajdarit, gjyqtari dorëhiqet nga dosja “Izet Haxhia” - Bota Sot 7h - Bota Sot
Tanjug: Vuçiq dhe Thaçi do të takohen sot për fazën finale të dialogut - Arbresh.info 7h - Arbresh
“Serbia do ta njoh Kosovën muajt e ardhshëm, ushtria ruse shkon në Serbi” 7h - Periskopi
TRUMP-PUTIN, UJDI PARA GREMINËS POLITIKE? 7h - Gazeta - shqip
Të gjithë sot te Mogherini 7h - Politiko
Aeroplani i delegacionit kosovar, në vend të Brukselit, orientohet drejt Beogradit 7h - KosovaOnLine
A janë lëshuar para të rusëve në Maqedoni, ja çfarë thonë nga Prokuroria 7h - Ina-online
Kosovë, shtatë të dënuar për terrorizëm 8h - Sot
Shërbimi sekret serb porosit vrasje në Kosovë 8h - Kosova Sot
Vuçiq flet për luftën e paralajmëruar nga Haradinaj 8h - Kosova Sot
Delegacioni kosovar sot në Bruksel 8h - Klan Kosova
Sot takim Zaev-Sela, do t’i kërkojë mbështetjen e ASH për referendumin?! 8h - Ina-online
Sot nis ‘Epopeja e korrikut 1998’ në Rahovec 8h - Koha
Tensionet tregtare, Juncker dhe Trump takohen në Uashington me 25 korrik 8h - RTV Oranews
Spartak Ngjela: Meta dhe Berisha po kërkojnë destabilizim pasi janë frikësuar, ndërkombëtarët kanë prova korrupsioni 8h - Sot
Shpërthen sherri në Kuvend, PD përplaset me Lindita Nikollën për dëftesat, ja akuzat e Albana Vokshit 8h - Sot
Komisioneri Hahn: Nuk ka asnjë kusht të ri. Rama: Pasioni ynë për Shqipërinë, i pakonkurueshëm 8h - 24-ore
Problemi me Mustafa Nanon nuk është pse “mendojmë ndryshe” 8h - Gazeta Dita
Mineralet dhe energjia rigjallërojnë eksportin në Shqipëri, rritje 18.3% në 6 muaj - Bota Sot 8h - Bota Sot
Takimi Trump-Putin ndez kritika në SHBA 9h - Gazeta Blic
Nis procesi negociator, Hahn: Nuk ka asnjë kusht të ri 12h - CRI Online / Shqip
Shqiptarët në Serbi kërkojnë të drejta të njëjta me ato të serbëve të Kosovës 14h - Malesia
KGB, Trump dhe Shqipëria - Shqiptarja.com 15h - Shqiptarja