monitor.al
25 milionë euro kredi për zonat rurale dhe urbane
monitor.al
Toka e kripur, që po kthehet në “ar”
monitor.al
Mobiliet “Made in Albania” nisen drejt Europës
“Kolegj zgjedhjesh, apo Vjedhjesh”, ish-deputeti: Sot do ta marrim vesh. Rama ka dalë në pazar për të…
Babai i të vrarit në Smillkovë: Hapni bisedat e funksionarëve të BDI-së për Monstrën
telegrafi.com
Serbia vazhdon investimet në Kosovë, Hoxhaj kërkon reagimin e BE-së
Bisedë me një lexues të panjohur
shekulli.com.al
Kocaqi: Shqipëria e ka të nevojshme ndryshimin e sistemit elektoral
indeksonline.net
Pasuria e Drejtorit të Urbanizmit të Fushë Kosovës që u arrestua për korrupsion
Shmanget hapësira ajrore e Iranit – Linjat ajrore botërore ndryshojnë fluturimet
​ Nitaj: Komisioni nuk ka arritur ta argumentojë nëse e ka dhënë urdhrin presidenti
kallxo.com
Shpend Ahmeti e Hashim Thaçi polemizojnë për takimet sekrete Kosovë – Serbi
Sot para selisë së BDI-së do të publikohen “bomba” , vëllau i El Chekas merr pjesë në protestë
portalb.mk
Familjarët e të vrarëve në Smillkovë: Pesë funksionarë të BDI-së janë përgjuar për rastin “Monstra”
gazetablic.com
Mustafa: Opozita ta rrëzojë PAN-in, kryeministri pastaj i takon LDK-së
ekonomiaonline.com
VV-ja me 20 rekomandime për përmirësimin e procesit zgjedhor, s’pajtohen partitë tjera
kallxo.com
Nipi i deputetes së PDK-së emërohet në bordin e Ujësjellësit
cna.al
Përforcohet Laçi, me ekipin bashkohet edhe ish-lojtari i Lazios
aa.com.tr
Djali i Mohamed Morsit falënderon Erdoğanin për mbështetjen
Zgjedhjet e 30 qershorit, shefja e misionit të OSBE-ODIHR në zyrën e Ramës
vizionplus.tv
Tom Doshi kthehet në PS, Rama pret edhe shefen e vëzhguesve
Rama mbyllet në zyrë me Tom Doshin
kallxo.com
(FOTO)Punëtorët e Telekomit protestojnë kundër kontratës me Z Mobile
cna.al
Zbulohen detajet ligjore/ Ndryshohet ligji i dekriminalizimit, për prishjen e zgjedhjeve
noa.al
Zgjedhjet, drejtuesja e misionit të OSBE-ODIHR shkon në selinë e PS
ekonomiaonline.com
Haziri: Qytetarët në veri i frikësohen dialogut Kosovë-Serbi
periskopi.com
Profesori i Oksfordit: Korrigjimi i kufirit me Serbinë, zgjidhje më e preferuar nga qytetarët
Triumfet e futbollit kosovar nxjerrin në pah nevojën e dëshpëruar për investime
evropaelire.org
Rezultati i zgjedhjeve në Stamboll godet Erdoganin
telegrafi.com
Kurti: Projekti për ndarjen e Kosovës ka dështuar, ideja ende nuk ka vdekur
ekonomiaonline.com
Thaçi: Rajoni mund të destabilizohet nëse dështon dialogu Kosovë-Serbi
koha.net
Komisioni për të Vërtetën – si të ecet më tutje! [#4]
epokaere.com
Provokimi, armë e mendjeve inferiore
portalb.mk
Negociatat për PSP-në, Nikollovski: Merremi vesh, nëse LSDM-ja s’ka përpjekje për ta mbyllur VMRO-në
gazetamapo.al
Reportazh/ Kryeziu i Gjeçovit dhe Kullave
aa.com.tr
Pompeo udhëton në Lindjen e Mesme për konsultime urgjente kundër Iranit
boldnews.al
Zgjedhjet mono-partiake, si do të jetë raporti i OSBE/ODIHR në 1 Korrik
rtsh.al
Pompeo: SHBA e gatshme për të rinisur bisedimet me Korenë e Veriut
rtsh.al
Irani: Plani i SHBA-së për paqe në Lindje të Mesme "i turpshëm"
klankosova.tv
Në kryeqytet marshohet nën moton “Papuqja është për t’u veshë, jo për të goditë” (FOTO)
Av. Cakrani: Veprat penale të blerjes së votave nga bandat në pushtet
gazetamapo.al
Universiteti Metropolitan Tirana, qendra e veçantë e dijes
syri.net
Argumentat/ Pse Kolegji Zgjedhor nuk ka tagrin ligjor të shqyrtojë sot Dekretin e PresidentitPandryshueshmëria e aksit Uashington-Berlin mbetet garanc
Vetingu nxjerr në dritë abu zimet me skemat e strehimit social: Si merrnin shtëpi nga shteti, gjyqtarët e “krimbur” në para

Lumë gjaku dhe parash - Historia e jashtëzakonshme e gangsterit Bugsy Siegel dhe Las Vegasit

Insajderi 12.01. 09:29

Lumë gjaku dhe parash - Historia e jashtëzakonshme e gangsterit Bugsy Siegel dhe Las Vegasit

Pak më vonë se ora 8 e mbrëmjes së 20 qershorit të 1947 Benjamin Siegelbaum-i, 41 vjeç, i ulur me shpinë nga dritarja në vilën e tij në Beverly Hills hapi televizorin të shihte lajmet e “Los Angeles Times”, por nuk pati mundësi t’i shihte lajmet e ditës: një shi plumbash, kalibri 30 dolën nga një k»»»

insajderi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano