mia.mk
Столтенберг на средба со министрите за надворешни работи од Глобалната коалиција против ИД
netpress.com.mk
Вучиќ: Ако Косово престане со барањата за прием во Интерпол, ќе ја прекинеме кампањата за промена на ставот на земјите за нивното признавање
mia.mk
ОН инсистира на продолжување на мировните преговори во Либија
mia.mk
Дачиќ: Именувањето на Лајчак за посредник во дијалогот меѓу Белград и Приштина има позитивни и негативни страни
kurir.mk
Директорот Тозија создава непријател од Хрватска, Владата молчи
makfax.com.mk
По 26 години во бегство, осомничен за геноцидот во Руанда моли да му се суди во Франција
netpress.com.mk
Германија од 15 јуни дозволи патување во европските земји
mia.mk
САД ја осудија Кина за однесувањето околу граничен спор со Индија
kurir.mk
Јанева: Се што кажа Боки 13 вчера го поддржувам целосно и се е точно
kanal5.com.mk
Шефот на германската дипломатија со поддршка за протестите во САД
kanal5.com.mk
Макалоска: Македонското здравство добро се справува со коронавирусот, се помал број на новозаразени во Прилеп
mia.mk
Во Србија раст на е-трговијата и по кризата
mia.mk
МВР Билтен (ДПЛ)
makfax.com.mk
АфД: Германија и ЕУ треба да го следат примерот на Трамп и да ја забранат Антифа
mia.mk
Кина инвестира 20 милијарди долари во петрохемиски комплекс
РЕИС СУЛЈЕМАН РЕЏЕПИ Е СМЕНЕТ А ПОСТОЈАТ ДВЕ ОПЦИИ ЗА ОВОЈ НЕНАДЕЕН ПУЧ
ЗОШТО ГЕРМАНИЈА И САД СЕ РАЗМИНАА ПО ПРАШАЊЕТО НА ПОДЕЛБА НА КОСОВО?
ПАЛМЕР: ВО НАЈТЕШКИ УСЛОВИ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СTАНА ЧЛЕНКА НА НАТО
УБИСТВОТО НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО ГЕРМАНСКИОТ, РУСКИОТ И ГРЧКИОТ ПЕЧАТ ОД МАЈ-ЈУНИ 1903 (5)
КАНАДСКИОТ СИМБОЛ НА ДОСЕЛУВАЊАТА
ИЗБОРНИОТ АДУТ НА ТРАМП
netpress.com.mk
Изјавата на водечкиот лекар дека коранавирусот исчезнал од Италија предизвика негодување
kanal5.com.mk
Се продаваат портрети на славните за помош на загрозените од коронакризата (ВИДЕО)
makfax.com.mk
Египет нема да ги повлече плановите за купување руски авиони „Су-35“
kanal5.com.mk
Заев: Датумот за избори е завршена работа, ќе бидат на 5 јули,бујрум!
mia.mk
Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со водедувањето на најновите реципрочни мерки
zurnal.mk
Одбраната на Боки-13 тврди дека обвинението е недокажано и дека случајот „Рекет“ е брутална политика
netpress.com.mk
Армијата на Хафтар ја презема контрола над либискиот град ал-Асабија
makfax.com.mk
Општина Кисела Вода објави повик за набавка на камионче со прскалка за чистење под висок притисок и комбе за превоз на патници
mia.mk
Вучиќ – Борисов: Изградбата на гасоводот Балкански поток е од суштинско значење за двете земји
alsat-m.tv
СДСМ: Избори на 5 јули, по сила на закон!
zurnal.mk
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози
mia.mk
СпејсИкс ја прекина руската превласт во вселената
kurir.mk
Колумна на Латас: И, на крај, ќе ве чипираат
netpress.com.mk
По честитките за летот на „SpaceX“, од Русија критики на реакцијата на Трамп
sitel.com.mk
2-годишно момче најмладата жртва од бомбардирањето на НАТО на Југославија
kanal5.com.mk
Избори на петти јули?!
kurir.mk
Секој сака да биде Премиер, никој слуга на народот
netpress.com.mk
Словенија повторно без зараза и смрт од Covid-19 во последните 24 часа
mia.mk
Мета: Исполнетего ветувањето за консензус и усогласете ја изборната реформа,народот ќе го избира и претседателот

Гутереш од самитот за вакцинирање: Вакцината против коронавирусот ќе биде достапна за сите

Net Press 4h

Гутереш од самитот за вакцинирање: Вакцината против коронавирусот ќе биде достапна за сите

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш, порача во четвртокот дека идната вакцина против новиот коронавирус мора да се смета за „светско јавно добро“ кое мора да биде достапна за сите, на отворањето на самитот за собирање средства за вакцинирање. Сојузот за вакцинирање (Gavi) се »»»

netpress.com.mk
Globus 07.04. 09:35

ЗДРАВСТВЕНИОТ СИСТЕМ НА САД Е НА ПЛЕЌИ, ВО СВЕТОТ БИТКАТА НЕ ГО ДОСТИГНА ВРВОТ

Без рaзлика дали Русија и дала помош во здравствена опрема на најбогатат држава на светот или таа тоа го платила, факт е дека во САД владее конфузија по однос на стратегијата за одбрана од корона вирусот. Во многу земји ситуацијата е исклучително критилчна КРИТИКА Во сите земји шефот на државата е »»»

MIA 21.04. 15:33

Џонсон денеска ќе разговара со Трамп, до крајот на неделата и со кралицата

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ќе разговара со американскиот претседател Доналд Трамп и подоцна неделава ќе се сретне со британската кралица Елизабета Втора, соопшти портпаролот на Џонсон, додавајќи дека премиерот сè уште официјално не почнал со работа. Лондон, 21 април 2020 (МИА) – Брита»»»

mia.mk
Zurnal 21.04. 16:29

Џонсон денеска ќе разговара со Трамп, до крајот на неделата и со кралицата

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска ќе разговара со американскиот претседател Доналд Трамп и подоцна неделава ќе се сретне со британската кралица Елизабета Втора, соопшти портпаролот на Џонсон, додавајќи дека премиерот сè уште официјално не почнал со работа. Тој вчера му изрази сочувство на ка»»»

zurnal.mk
Alsat M 26.04. 18:12

Ковид-19, постепено нормализирање на состојбата во Кина, во САД и натаму критично

И додека државите се соочуваат со „пикот“ на пандемијата, кинескиот град Вухан нема ниту еден нов случај со корона вирус. Властите во овој град каде и се појави вирусот, тврдат дека се ослободени од болница сите заразени лица. Во цела Кина сега има само 800 активни случаи. Препораките на американск»»»

alsat-m.tv
Kanal5 6h

Гутереш: Вакцината против коронавирусот ќе биде достапна за сите

Генералниот секретар на ООН, Антонио Гутереш, изјави денеска дека идната вакцина против коронавирус мора да се смета за „светско јавно добро“ што мора да им биде достапно на сите, на отворањето на меѓународниот самит за собирање средства за вакцини.Прегледи:7704 јуни 2020, 16:43СподелиСподелиСојузо»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.