almakos.com
ASH: Vetingu i vërtetë për BDI dhe sistemin e drejtësisë do të ndodh pas 12 Prillit
PS, 3 ditë Kongres Zgjedhor nga 28 shkurti më 1 mars
Zaptoi kompleksin “Partizani” e ndërtoi pallate 20 milionë euro, dhëndëri i Berishës nga Vlora: Shqiptarët, kurban nga lufta mes bandave në qeveri që
periskopi.com
JAVA: A po heqë dorë Kurti nga Reciprociteti?
epokaere.com
LLOGARITË E PA PAGUARA
shqiptarja.com
Mbetjet në Vlorë, Malltezi: U zbulua vetëm rruga e 15-të. Ku shkuan 14 të tjerat?
shqiptarja.com
Cilët janë tre të shumëkërkuarit për vrasje nga Policia
Matet temperatura e çdo udhëtari. Masat e shtuara në Rinas për linjat me Italinë
PD: “Anti KÇK” të përqendrohet në Tiranë
ekonomiaonline.com
Monografia e profesoreshës Nura për identitetin, nga java tjetër në libraritë e Kosovës
shqiptarja.com
Koronavirusi prek Italinë/ Shqipëria rrit masat parandaluese në pikat kufitare: Dhomë intervistimi, matje e temperaturës dhe izolim provizor
gazetainfokus.com
Foto e parë e Forumit Rinor të LDK-së, shumë prej tyre janë në subjekte tjera tani
portalb.mk
RMV, është propozuar projekt që synon zgjidhjen e problemit me mbeturinat
tetovasot.com
BDI reforma e tërësishme brenda partiake: Veting, barazi gjinore, të rinjtë në vendimmarrje
Tirana, epiqendër e nacionalizmit shqiptar në fund të shek. XIX e në fillim të shek. XX
koha.mk
Studimi Gjenetik i Universitetit të Kalifornisë: Shqiptarët, më homogjenët në Evropë, ja karakteristikat Privacy Overview
lajmi.net
PDK thotë se Konjufca është përgjegjës për skandalin me Xhamajkan
alsat-m.tv
A e ka ushqyer klima politike nё Gjermani terrenin ekstremist?
portalb.mk
HEC Çebren: Një ide e vjetër, me paketim të ri publik-privat
exit.al
Naftëtarët në grevë urie për pagat dhe rihapjen e rafinerisë së Ballshit
epokaere.com
5 qytetet më të rrezikuara në botë nga ndryshimet klimatike
A duhet vepruar tani për paktin detar me Greqinë?
shqiptarja.com
Shtohen masat në Morinë për koronavirusin, mjeku: Kemi gati karantinën për çdo rastKoronavirusi prek Italinë/ 340 pasagjerët nga Bari në portin e Durr
Fituan miliona nga bastet, sot masa e sigurisë për 30 nga 115 të arrestuarit/Emrat
gazetainfokus.com
Çfarë premtoi e çfarë ka realizuar në mandatin e katërt Agim Veliu? (Dokument)
"Bar" nga Spanja në Rumani, si u vu nën hetim për trafik droge avokati shqiptar
Konfindustria: E papranueshme që Kuvendi bllokoi publimin e emrave të pronarëve të kompanive "guackë"
lexo.com.al
Bora mbulon Dardhën, kush është deputeti që humbi kontrollin e makinës dhe u përp las
Policia e Shtetit, bashkëpunim të ngushtë me EUROPOL në luftën ndaj krimit të organizuar
tetovasot.com
Ngjarja që mobilizoi stacionet policore në Rrafshin e Dukagjinit
preshevajone.com
Serbia nuk ka terhequr njohjet, por ka arritur te zbuloj se disa njohje ishin te rreme nga Thaci, Citaku dhe qeveritareve tjere
portalb.mk
Jovo Vangellovski ka iniciuar shkarkimin e gjyqtarëve të cilët duhet të konfirmojnë largimin e tij nga Supremja
cna.al
Nga Tanush Çaushi/ Ndizni motorin e ekonomisë
lexo.com.al
Poshtërsia me 12 fytyra e 2 marsit dhe një pyetje retorike
exit.al
2 të vdekur dhe 8 të plagosur nga aksidenti në Gramsh
kosova-sot.info
Bernie Sanders në epërsi të lartë, pranë fitores në Nevada
syri.net
‘SHBA përhapi koronavirusin’/ Uashingtoni akuzon Rusinë për spekulim, reagon Moska
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 23/02/2020
Marsh në Londër kundër ekstradimit të Julian Assange: Lëshojeni, gazetaria s’është krim!
cna.al
Rreziqet e pajtimit të Evropës me Rusinë
cna.al
Orvil dhe Uilbur Rajt/ Vëllezërit që ndryshuan historinë e aviacionit
Qesh e ngjesh
sot.com.al
Kryeministri Rama surprizon që në mëngjes, publikon videon dhe ka vetëm dy fjalë për të gjithë: S’është në Zvicër, po...
boldnews.al
Beteja për “ajrin”, ulen çmimet e fluturimeve/ Ja destinacionet më të kërkuara

Ngacmimet seksuale dhe dhuna në shkolla/ CRCA: Protestë para ministrisë së Arsimit. Besa Shahini jep llogari ose dorëhiqu…

Standard 14.02. 09:44

Ngacmimet seksuale dhe dhuna në shkolla/ CRCA: Protestë para ministrisë së Arsimit. Besa Shahini jep llogari ose dorëhiqu…

Qendra për të Drejtat e Fëmijëve, CRCA/ECPAT në Shqipëri, ditën e sotme në orë 11:00 do të zhvillojë një protestë para Ministrisë së Arsimit për ngacmimet seksuale dhe dhunën fizike në shkolla. Qendra për të Drejtat e Fëmijëve CRCA/ECPAT në reagimin e saj thekson se rasti më i fundit i dhunës seksu»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano