sot.com.al
Kreshnik Spahiu: Ja 11 faktet pse Berisha nuk e lejon Metën të dekretojë datë të re për zgjedhjet, s’duan zgjedhje por pushtet në tavolinë
sot.com.al
Petro Koçi: Berisha ëndërron gjak sepse është zëdhënës i gjakderdhjes, një Shqipëri në tym dhe flakë i intereson Rusisë
sot.com.al
Spiropali: Opozita ka dalë në rrugë nga frika e reformës në drejtësi, mazhorancën nuk e pengojnë dot 50 veta
sot.com.al
SHBA-BE ultimatum Edi Ramës: Mbyllni reformën në drejtësi dhe arrestoni pushtetarët që kanë bërë korrupsion gjatë 30 viteve
kohajone.com
Edi Rama sulmon dhe Presidentin e Maqedonisë. Pritet ta shkarkojë me Spiropali-Gjuzi-Balla!
sot.com.al
Fundi i të "djathtës enveriste" në post komunizmin tragjik shqiptar!
sot.com.al
Familja Zherdi me katër dëshmorë
sot.com.al
Simboli i unitetit të kombit, apo menaxher i protestave të opozitës?
kosova.info
Ngjarjet e datës 16 qershor 2019 - Kosova Info
shqiptarja.com
Udhëheqësi rus takon Erdoganin, Xi Jinping dhe Emirin e Katarit, ndërsa përpiqet të vulosë autoritetin e tij në Azi dhe Lindjen e Mesme
Fatmir Bajraj: Mjerim i Gjeneral Çekut dhe pasojat !
ina-online.net
Agim Çeku tregon detaje nga Marrëveshja e Kumanovës
Opozita mbjell çdo ditë frikë, por do të treten nga frika e tyre
koha.net
E diela me “Koha Ditore” i kushtohet miliardave të shpenzuara për ndërtimin e autostradave
cna.al
“Do të treten nga frika”/ Paralajmërimi i fortë i Ramës
ALFRED PEZA/ Për “revolucionin popullor” dhe “çunat e Presidencës”! – AlpeNews
noa.al
Basha-Kryemadhi
botasot.info
Djathë, çokollata, llokume jashtë standardit
portalb.mk
Shkupi i bashkohet fushatës #WeAreTheLove për ndalimin e sulmeve në Siri (VIDEO)
‘Goditen’ Çapjat/ Ç’ndodhi në aksionin e RENEA dhe FNSH në Elbasan. 3 ngjarjet e vjetra që u zbardhën
Kontrabanda, kapen doganierët, njëri punonte si shofer i deputetit të PS. Denoncimi: Nesër i nxjerrin me urdhër nga lart
portalb.mk
Zaev: S’po kërkojmë menjëherë anëtarësimin në BE, po kërkojmë fillim të negociatave
Lulzim Basha, juristi me zero rrezatim juridik: Pse duhej ta bënte “këshilltarin” e Metës
koha.net
Kosnetti, pas raportimit të KTV-së: Emërimi i të dënuarit për korrupsion në postin e Drejtorit Ligjor në MIN, ofendim për qytetarët
Moska përfiton nga destabilizimi i Shqipërisë
cna.al
Lefter Maliqi ironizon Ramën/ “Don Kishoti i Rilindjes do të shkarkojë edhe Merkelin”
lajmi.net
Rrahje të vazhdueshme në kuvendet e LDK-së, Kelmendi thotë se po ballafaqohen idetë demokratike
cna.al
“Kokë e këmbë në paligjshmëri”/ Kryebashkiaku demokrat i përvishet Ramës
cna.al
Zëdhënësi i hajdutit Meta flet si Luli
klankosova.tv
Gjithçka që duhet të dini për marrjen si të pandehur të Lulzim Bashës

Lekaj- Mimoza Kusarit: Kukuriz sa të duash!

Gazeta Blic 04.03. 22:35

Lekaj- Mimoza Kusarit: Kukuriz sa të duash!

Sot në Gjakovë u mbajt një protestë kundër ndërtimeve rreth kullës së Sulejman Vokshit. Protesta u zhvillua para objektit në Kuvendin Komunal të Gjakovës. Gjatë mbledhjes ku po diskutohej tema e shpronësimit prezente ishte edhe deputetja, Mimoza Kusari-Lila e cila pati një debat të ashpër me të pra»»»

gazetablic.com
Zeri 29.03. 14:27

Kusari-Lekajt: Projektet që i bastardove i ka financuar Zvicra

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila është zyrtarja e radhës që u përfshi në debatin mes ministrit Pal Lekaj dhe ambasadorit të Zvicrës. Në një postim në Facebook, Kusari ka shkruar se shumicë e projekteve që Lekaj i kishte nisur kur ishte kryetar i Gjakovës, i kishte financuar Zvicra. Ajo ka t»»»

Infokusi 04.03. 22:36

Pal Lekaj: Mimozë kokoriz sa të duash

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit , Pal Lekaj, e ka krahasuar deputeten e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila me një pulë. Ai përmes një postimi në Facebook i ka thënë ” Kokoriz sa të duash”, shkruan gazeta inFokus. “Më vije keq Mimozë! Kokoriz sa të duash, koha ime është shumë e çmuar»»»

gazetainfokus.com
RTK Live 29.03. 13:32

Kusari-Lekajt: Projektet që i bastardove i ka financuar Zvicra

Kryetarja e Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila është zyrtarja e radhës që u përfshi në debatin mes ministrit Pal Lekaj dhe ambasadorit të Zvicrës. Në një postim në Facebook, Kusari ka shkruar se shumicë e projekteve që Lekaj i kishte nisur kur ishte kryetar i Gjakovës, i kishte financuar Zvicra. Ajo ka t»»»

Indeksonline 04.03. 22:34

Lekaj mesazh për Mimoza Kusarin: Kukuriz sa të duash, koha ime është shumë e çmuar

Sot në Gjakovë u mbajt një protestë kundër ndërtimeve rreth kullës së Sulejman Vokshit. Protesta u zhvillua para objektit në Kuvendin Komunal të Gjakovës. Gjatë mbledhjes ku po diskutohej tema e shpronësimit prezente ishte edhe deputetja, Mimoza Kusari-Lila e cila pati një debat të ashpër me të pra»»»

indeksonline.net
Periskopi 29.03. 13:48

Mimoza Kusari mbron ambasadorin zviceran: E vërteta dhemb Pal, ju jeni mësu me dredha

Në mbrotje të ambasadorit zviceran në Kosovë Jean Humbert Lebet ka dalë edhe Mimoza Kusari Lila, e cila tha se Zvicra ka financuar plot projekte edhe në Gjakovë, e sipas saj, ministri Pal Lekaj, atë kohë kryetar, i ka bastarduar. Kusari Lila ka thënë se ambasadori zviceran ka folur me fakte, e sipa»»»

periskopi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano