Heronjët nuk marrin plagë vetëm në luftë
Ngjarjet e datës 20 korrik - RTV21
Reforma, Xhafaj: Fatmir Xhafaj, Edi Rama, Ilir Meta mund të shohin ëndrra, por ky sistem nuk kapet më
A po destabilizon Ankaraja Ballkanin?
zeriamerikes.com
DASH: Mirëpresim bashkëpunimin e Haradinajt me prokurorinë
telegrafi.com
Vendimi që i zuri në befasi të gjithë: Dorëheqja e Haradinajt, fjalimi i tij dhe reagimet brenda dhe jashtë vendit
lajmi.net
Dorëheqja e Haradinajt ‘çon’ në këmbë Serbinë, Vuçiq nesër iu drejtohet qytetarëve
koha.net
Protestë qesharake kundër dënimit të prishtinases Aida Gashi
boldnews.al
Vendimi/ KPA lë në fuqi shkarkimin e Arben Brocit
ina-online.net
Reagimi i Albin Kurtit për dorëheqjen e Haradinajt
KLSH dhe sfida për mirëadministrimin e taksave dhe tarifave vendore
balkanweb.com
“Do festoja ditëlindjen, me thanë vdiq babi”, 3 jetimë sytë nga dera
boldnews.al
Analiza financiare e gjyqtarit Artur Malaj: KPK fshehu aktet nga Komisioneri Publik
kosova-sot.info
Ambasadori amerikan: E dërguam njeriun në Hënë, e rregullojmë edhe dialogun Kosovë-Serbi
telegrafi.com
Sejdiu: Jemi pro një blloku LDK-PSD-Vetëvendosje
kallxo.com
Edhe Shpend Ahmeti kërkon zgjedhje
periskopi.com
Si do të duket Haradinaj në fushatë zgjedhore? Pika që përplasi Mirenën dhe Mushkolajn (Video)
monitor.al
Bosnja, “fushëbeteja e re” midis NATO-s dhe Rusisë
monitor.al
Mali i Zi, qendra e energjisë për Ballkanin
Ronaldo mposht Messin në listën e njerëzve më të admiruar të botës (FOTO LAJM)
gazeta-shqip.com
Gramoz Ruçi, streha e fundit e konformistëve në Partinë Socialiste
kallxo.com
Labinot Tahiri: Ramush, Kosova po funksionoka vetëm në bazë të servilizmit
cna.al
Deklarata e fortë e Patozit/ Do shkoj deri në Hagë për të vërtetuar se zgjedhjet u vodhën
lapsi.al
Profil/ Historia e Haradinajt, “Rambo” në luftë dhe në politikë
Akti i dorëheqjes së Haradinajt, Bushati: Kosova ka nevojë për unitet e largpamësi
kosova-sot.info
Tomë Gashi publikon emrat e deputetëve përgjegjës për dorëheqjen e Haradinajt

Rama-Metës: Dje ke shkruar fatin tënd si një president që e ke humbur të drejtën të qëndrosh në atë zyrë!

Hashtag 09.06. 11:59

Rama-Metës: Dje ke shkruar fatin tënd si një president që e ke humbur të drejtën të qëndrosh në atë zyrë!

Kundërpërgjigjet ndaj Ilir Metës nga fushata Edi Rama, pas vendimit të presidentit për të anuluar zgjedhjet. “Dje Ilir Meta e ka shkruar fatin e tij si një president që e ka humbur të drejtën të qëndrojë në atë zyrë!”, u tha qytetarëve të Burrelit kryeministri Edi Rama, duke paralajmëruar në këtë m»»»

hashtag.al
Gazeta 55 11.07. 12:21

Ulsiu, hajduti i votave të Dibrës do hetojë Presidentin

Komisionin hetimor Parlamentar kundër presidentit Ilir Meta ta drejtojë Ulsi Manja, i cili është edhe kryetar i Komisionit të Ligjeve. Edhe pse një komision absurd pasi Presidentit të Republikës i njihet me Kushtetutë nxjerrja e dekreteve, Edi Rama kërkon të hakmerret për nxjerrjen nul të votimeve »»»

Standard 02.07. 12:23

Nuk do digjet Shqipëria për hallin e nënës së fëmijëve të Sokol Ballës!! Meta: Qeveria e Edi Ramës ka fytyrën…

‘A mos po bëheni qesharak dhe ju dhe politika për shkak të interesave tuaja kujtoni 2 korrikun e 1990-ën?’, ishte fyerja që iu drejtua presidenti Ilir Meta nga Vizion+, televizion që drejtohet nga Sokol Balla. Dhe përgjigja e Metës ishte e drejtpërdrejtë. Z. Meta, duke parë diskursin tuaj, si qytet»»»

Syri 02.07. 12:17

LIVE ne SYRI TV/ Presidenti Ilir Meta ne deklarate per mediat Fyerje live nga ‘Vizion +’/ Meta: Nuk do digjet Shqipëria për hallin e nënës së fëmijëve të Sokol Ballës Komentet

‘A mos po bëheni qesharak dhe ju dhe politika për shkak të interesave tuaja kujtoni 2 korrikun e 1990-ën?’, ishte fyerja që iu drejtua presidenti Ilir Meta nga Vizion+, televizion që drejtohet nga Sokol Balla. Dhe përgjigja e Metës ishte e drejtpërdrejtë. Z. Meta, duke parë diskursin tuaj, si qytet»»»

syri.net
RTV Oranews 11.01. 18:21

Rama e "kap" me analistët: Po tërheqin njerëzit pas gurit që hodhi në lumë Ilir Meta

Teksa e konsideron një "gurë të hedhur në lumë" nga Ilir Meta vendimin për Gent Cakajn, kryeministri Edi Rama iu përgjigj edhe analistëve Andi Bushati dhe Fatos Lubonja, që sipas tij, por rreken të tërheqin njerëzit "pas gurit të hedhur". KM në Twitter: Janë shpërndarë kadrinjtë krra-krra-krra,nga »»»

NOA 09.06. 11:59

Rama: Ilir Meta shkroi fatin e tij, humbi të drejtën të qëndrojë në zyrën e Presidentit

“Dje Ilir Meta ka shkruar fatin e tij si një President që e ka humbur të drejtën të qëndrojë në atë zyrë”. Kështu tha Kryeministri Edi Rama nga takimi elektoral i Burrelit, teksa deklaroi se mbrëmë opozita e rrugës më pak se asnjëherë në bulevard se dhe se sa më shumë pakësohen, aq më shumë shtrihe»»»

noa.al
Gazeta Telegraf 02.07. 14:49

Ilir Meta: Nuk do digjet Shqipëria për hallin e nënës së fëmijëve të Sokol Ballës

A mos po bëheni qesharak dhe ju dhe politika për shkak të interesave tuaja kujtoni 2 korrikun e 1990-ën?’, ishte fyerja që iu drejtua presidenti Ilir Meta nga Vizion+, televizion që drejtohet nga Sokol Balla. Dhe përgjigja e Metës ishte e drejtpërdrejtë. Z. Meta, duke parë diskursin tuaj, si qyteta»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano