Ngjarjet e ditës, 27 mars 2019 - RTV21
“Miliona dollarë nga Tirana janë përpirë nga lobistët e Uashingtonit”
26-27 Nëntor, Tirana mirëpret kryetarët e bashkive të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës
Presidenti Meta uron PD: Suksese në përmbushjen e përgjegjësive
Elida BUÇPAPAJ/ Protesta e PD-së – deklarimi i Edi Ramës për hapjen e dosjeve dhe premtimi që ai i ka bërë Angela Merkelit
Nesër Shqipëri-Serbi, Tahiri: Asnjë huligan në “Elbasan Arena”
Sot votohet për Kosovën në UNESCO
Prof. Dr. Myslim Pasha/ Garda e Republikës së re
Letra e plotë/ Pas Llallës edhe Prokurorja Gashi i shkruan Nishanit e Metës: Pse ma refuzoi vizën Donald Lu
ina-online.net
Hoxhaj: Taksa ka lënduar raportet me partnerët tanë
ina-online.net
Ja se si Drejtori i Policisë joshi me para Fredi Alizotin të hiqej si ‘Agron Xhafaj’
Thaçi takon Kerryn në Tiranë, Presidenti i Kosovës mund të zgjidhet më 15 shkurt
cna.al
Artan Hoxha: Ervin Salianji është mashtrues
Top Show/ A po përgatit Erion Veliaj të ardhmen e tij politike në PS?
cna.al
Vangjeli kap "mat" Salianjin/ Edhe ti ke një vëlla të dënuar me emër të ndryshuar
cna.al
Presidenti me kapital të ri politik pas raportit të Prokurorit Mueller
Dita e Europës, Klajda Gjosha: “Qytetarët kanë nevojë ta ndërtojnë në Shqipëri jetën europiane të fëmijëve të tyre”
Erion Veliaj në krye të PS-së? Përgjigjet Klaudia Gjosha
Qeveria, sulm ndaj ish-ministrit Ditmir Bushati
insajderi.com
Libri i Michelle Obamas thyen rekordin për librin biografik më të shitur në histori
Nga intelektualët grekë, deputetë me pranga në duar. Ja kush na përfaqëson
Çfarë po ndodh me institucionet shtetërore?
ina-online.net
BFIM mbetet me kërkesat e njejta ndaj Qeverisë, pret zgjidhje
mia.mk
Zaev: Rekorde të reja të investimeve të huaja -624,5 milionë euro
insajderi.com
Osmani thotë se në gjithë Kosovën janë mbyllur lojërat e fatit, kundërpërgjigjet kryetari i shoqatës së basteve
Shahini: Paketa financiare, përfitojnë 90% e studentëve në universitetet publike
sot.com.al
Vendimi për ish-ministrin, Dritan Zagani kap detajin dhe zbulon çfarë do të ndodhë me Saimir Tahirin
“Kolltuqe ku shtrihen derrat e gazetarisë”-Lubonja i përgjigjet Ramës dhe tregon një detaj të dokumentarit të Rai Due
almakos.com
Menduh Thaçi në manifestimin qendror në Gllogjan /FOTO
cna.al
Zgjedhjet vendore 2019/Ish Presidenti: Opozita rrezikon asgjesimin politik
"Fshesa" ndaj diplomatëve, Iljazaj: Cakaj pastroi Ministrinë nga gjurmët e Bushatit
Akuzat e Tabakut, përgjigjet ministri: Nga podiumi juaj dalin vetëm emocione çadrash
gazetablic.com
Sylejman Selimi flet për komunikatën nr.59 të UÇK-së
boldnews.al
‘Të lidhur me krimin dhe drogën’/ Zbulohen lidhjet mes Tahirit dhe Lleshajt
exit.al
Nis gjykimi për Saimir Tahirin
Haziri: Thaçi ka nuhatje politike, ndaj kërkoi korrigjim të kufijve
cna.al
Prokuroria politike në duart e Lulzim Bashës!
FOTO/ Akuzohet për çështjen e Jurgen Kurtit, 22-vjeçari nga Patosi ‘jetë luksi’ në Facebook
Mustafa Nano: Prova që kjo prokurori është vegël e Ramës

Haradinaj thotë se Kosova është e gatshme për prezencën e gjuhës italiane në vend

Periskopi 08.11.2018. 20:41

Haradinaj thotë se Kosova është e gatshme për prezencën e gjuhës italiane në vend

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në hapjen e Javës së Gjuhës Italiane në botë dhe të ekspozitës me fotografi “Dieci Parole – ten words design”. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se në kuadër të Javës së Gjuhës Italiane në Botë, përmes ekspozitës po përçohet »»»

periskopi.com
Koha 08.11.2018. 19:17

Haradinaj thotë se Kosova është e gatshme për prezencën e gjuhës italiane në vend

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në hapjen e Javës së Gjuhës Italiane në botë dhe të ekspozitës me fotografi “Dieci Parole - ten words design”. Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se në kuadër të Javës së Gjuhës Italiane në Botë, përmes ekspozitës po përçohet »»»

koha.net
Kosovapress 08.11.2018. 19:01

Me “10 fjalë” hapet Java e Gjuhës italiane

Në Prishtinë është hapur sot ekspozita “Ten words”, e cila po shënon hapjen e edicionit të XVIII të Javës së Gjuhës Italiane në botë. Ekspozita mban emrin “Dhjetë fjalë” meqë pikturat janë të krijuara nga artistë italianë që bazohen në dhjetë fjalë të ndryshme. 30 piktura që u prezantuan sot nga am»»»

Kosova 08.11.2018. 18:58

Haradinaj: Kosova është e gatshme për më shumë Itali në vend dhe gjuha italiane ndihmon në këtë drejtim

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në hapjen e Javës së Gjuhës Italiane në botë dhe të ekspozitës me fotografi “Dieci Parole – ten words design”.Me këtë rast, kryeministri Haradinaj tha se në kuadër të Javës së Gjuhës Italiane në Botë, përmes ekspozitës po përçohet n»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano