Филипче-Едштадлер: Взаемно признавање на сертификатот за вакцинација без ограничување

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Kanal5 Macedonia del Nord 04.05. 18:37

Филипче-Едштадлер: Взаемно признавање на сертификатот за вакцинација без ограничување

Министерот за здравство д- р Венко Филипче денеска се сретна со Н.Е. Каролине Едштадлер, Сојузна Министерка за ЕУ и Устав на Австрија, соопшти Министерството за здравство. Прегледи:328Објавил:Administrator04 мај 2021, 18:30СподелиСподелиНа средбата двајцата соговорници ја потенцираа важноста на про»»»

kanal5.com.mk
Net Press Macedonia del Nord 04.05. 14:51

Димитров за ЕУ: Во 2018 година ни рекоа ќе почнете преговори во 2019, во 2019 ни велеа 2020

Време е да почнеме пристапни преговори. Вистински тест за ЕУ е токму нашиот случај, бидејќи ние сме земја кандидат 16 години, изјави денеска вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на заедничката прес-конференција по билатералната средба со австриската министерка за Европа и Устав, Кароли»»»

netpress.com.mk
Alsat M Macedonia del Nord 04.05. 14:10

Димитров: Нашиот случај е вистински тест за ЕУ

Време е да почнеме пристапни преговори. Вистински тест за ЕУ е токму нашиот случај, бидејќи ние сме земја кандидат 16 години, изјави денеска вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на заедничката прес-конференција по билатералната средба со австриската министерка за Европа и Устав, Кароли»»»

alsat.mk
Press24 Macedonia del Nord 04.05. 13:37

Димитров: Време е да ги почнеме пристапните преговори со ЕУ - земја кандидат сме веќе 16 години

Време е да почнеме пристапни преговори. Вистински тест за ЕУ е токму нашиот случај, бидејќи ние сме земја кандидат 16 години, изјави денеска вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на заеничката кој по билатералната средба со австриската министерка за Европа и Устав, Каролине Едштадлер. О»»»

press24.mk
Makedonsko Sonce Macedonia del Nord 04.05. 13:27

Димитров: Време е да ги почнеме пристапните преговори со ЕУ

Време е да почнеме пристапни преговори. Вистински тест за ЕУ е токму нашиот случај, бидејќи ние сме земја кандидат 16 години, изјави денеска вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров на заеничката кој по билатералната средба со австриската министерка за Европа и Устав, Каролине Едштадлер. О»»»

Zurnal Macedonia del Nord 04.05. 10:45

Еврокомесарот Вархеји во посета на Скопје по повод пристигнувањето на првите вакцини од ЕУ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји денеска во рамки на неговата балканска турнеја ќе ја посети Северна Македонија, по повод пристигнувањето на првите вакцини против Ковид-19, споделени и финансирани од ЕУ. Заедно со Вархеји, во Скопје ќе допатува и австриската министерка за Европа и Устав,»»»

zurnal.mk
Kurir Macedonia del Nord 04.05. 07:14

Еврокомесарот Вархеји во посета на Скопје

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји денеска во рамки на неговата балканска турнеја ќе ја посети Северна Македонија, по повод пристигнувањето на првите вакцини против Ковид-19, споделени и финансирани од ЕУ. Заедно со Вархеји, во Скопје ќе допатува и австриската министерка за Европа и Устав,»»»

kurir.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.