Shpërndahet Kuvendi i Kosovës – MALESIA.ORG – Malësia në internet – Tuz, Malësia
boldnews.al
Dosja 184/ PD i përgjigjet Arta Markut: Ti ndryshon prokurorët sa herë i duhen…
periskopi.com
Haradinaj falënderon PDK’në për mundësinë që ia dha si Kryeministër
lajmi.net
Kurti poston selfie me ish-deputetët e tij, Haradinajt ia përmend Demarkacionin
Haradinaj: Albini u mërzit shumë kur dhashë dorëheqjen
gazetainfokus.com
Kurti: Pas së borxhlinjve, po vjen qeveria e zhvillimit
shqiptarja.com
Shqipëria port hyrëse për emigrantët e paligjshëm, 13 raste në hetim për akte terroriste
noa.al
Nga Sonila Meço: Shqipëria ka borxhin publik më të lartë në Europë, ju duket temë e mërzitshme?
epokaere.com
BIK-u sqarohet për mishin asgjësuar nga AUVK-u
aa.com.tr
Khan për Xhamu Kashmirin: Nuk ka kuptim të flasim me Indinë
cna.al
BE t’i japë fund neglizhencës ndaj Ballkanit, përndryshe rajonin e dominon Rusia
rtsh.al
Vuçiç për Zërin e Amerikës: Nuk ka marrëveshje nëse shqiptarët fitojnë gjithçka
syri.net
Arta Marku për dosjen 184: Qeveria dhe Rilindja nuk janë `organizatë kriminale`, por `grup i thjeshtë`… Komentet
klankosova.tv
Milaim Zeka: Unë kam qenë një diamant në Kuvend
ekonomiaonline.com
Haradinaj: Nuk jam pishman për koalicionin me PDK-në, jemi afër me NISMA-n dhe AKR-në
rtsh.al
Shpërndahet Kuvendi i Kosovës, vendi drejt zgjedhjeve të parakohshme
Haradinaj: Sot partitë dëshmuan pjekuri politike
Haradinaj: Kur kam dhënë dorëheqje, Albini ka qenë më i mërzituri - RTV21
Qëndrimet e partive pas shpërndarjes së Kuvendit
telegrafi.com
Haradinaj pas koalicionit me PSD-në, i hapur edhe për Nismën dhe AKR-në
rtsh.al
Skorja e Dropullit ndryshon pamje, investojnë bijtë e emigruar
kosova.info
Bilall Sherifi me plot akuza ndaj Veselit
gazetamapo.al
Senida Mesi- Lulzim Bashës: Po të ishe burrë do i çoje të fortët…
portalb.mk
Prokurorja Fatime Fetai foli për paraburgimin e shefes së saj Katica Janeva (VIDEO)
gazetainfokus.com
Haradinaj: Kosova ka fituar sot
Qeveria Haradinaj do të mbahet mend si një prej qeverive më të mëdha në botë
infoglobi.com
Hoti: Për çka do të mbahet mend Qeveria e PAN-it
lexo.com.al
Si harxhoi kunata e kryeministrit 207 mijë euro para zgjedhjeve për 300 telefona të shtrenjtë
ekonomiaonline.com
Kurti: Mundësia e zgjedhjes iu kthye qytetarit
Kurti: Jam optimist për marrëveshjen VV-LDK
portalb.mk
U anulua gjykimi për rastin “Monstra”: Është i sëmurë gjykatësi
Marrëveshja Turqi-ShBA për Sirinë, “hap pozitiv”
gazetablic.com
LAJMI I FUNDIT: Shpërndahet Kuvendi – Kosova shkon në zgjedhje të parakohshme
Kurti optimist për koalicion me LDK-në - RTV21
gazetainfokus.com
Kurti: U bë mirë që shumica votuan për shpërndarjen e kësaj legjistrature, ditë gëzimi për Kosovën
telegrafi.com
Shpërndahet Kuvendi, vendi shkon në zgjedhje
koha.net
Shumica e GP kërkojnë të mos ketë debat para votimit të shpërndarjes së Kuvendit
insajderi.com
Kadri Veseli bënë shaka me deputetët: Shkoni ku doni se pa shku në zgjedhje s’bënë
rtsh.al
PD i kërkon prokurorisë verifikimin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku
gazetainfokus.com
A do të mungojë deputeti i PSD-së në seancën e shpërndarjes së Kuvendit?
insajderi.com
Veseli: Mos e dhashtë zoti të ketë më kuvend dembel si ky
indeksonline.net
Krasniqi i PDK-së konsultohet me deputetët e VV-së për shpërndarjen e Kuvendit
Sejdiu: Po NISMËS dhe AKR-së, jo PDK-së e VV-së - RTV21

Skandali: I kërkuari i Interpolit merr letërnjoftim në Skenderaj

Kallxo 17.07. 12:00

Skandali: I kërkuari i Interpolit merr letërnjoftim në Skenderaj

Nezir Aliun një punonjës i gjendjes civile në fshatin Bistricë e Shalës në komunën e Leposaviqit është akuzuar nga prokuroria se i mungesën një të kërkuari të Interpolit të marrë letërnjoftim të Kosovës. Neziri akuzohet nga prokuroria e Mitrovicës se të kërkuarit për narkotik Predrag Vuliqeviq kund»»»

kallxo.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano