klankosova.tv
Edhe sot – ashtu si para një viti – Haradinaj thotë se liberalizimi i vizave është afër
lajmi.net
Daut Haradinaj ndalohet në Vjenë, shkak fletarresti nga Serbia
balkanweb.com
“30 qershori antikushtetues” Ademi dorëzon padinë në gjykatë
noa.al
Bashkitë e djathta dorëzojnë kërkesën në Gjykatë: Votimet e 30 qershorit, antikushtetuese
botasot.info
Dhurata Hoxha fton sportistët të jenë pjesë e Javës evropiane të sportit 2019
newsbomb.al
Ademi ankimon 30 Qershorin në Gjykatën Kushtetuese, flet për lirimin e zyrës: Cilat janë hapat e mëtejshmëm
boldnews.al
Pse nuk çohet në Kushtetuese vendimi i KQZ për zgjedhjet e 30 qershorit/ Pyetja 1 USD e avokatit…
cna.al
Pas kontrollit mbi shumicën e mediave/ Rama “rrëmben” televizionin News 24  
Italia: Emigrantët nga Shqipëria të pakrahasueshëm me ata të vendeve të luftës
starplus-tv.com
NIS REHABILITIMI I RRUGËVE NË QYTETIN E LEZHËS
Kush është Margaritis Schinas, i nominuari i Greqisë për të përfaqësuar vendin në Komisionin Evropian
syri.net
Amerikanët bëjnë sondazhin/ Sa janë dakord shqiptarët e Kosovës, për planin Vuçiç-Thaçi-Rama! Komentet
rtsh.al
Vokshi: Parlamenti noterizon një tjetër grabitje shqiptarëve
Kosova, ja si synon Macron të marrë rolin e “Nënës Merkel”, për zgjidhjet
kosovalive360.com
Importin nga Serbia e zëvendësuan vendet e tjera, prodhimi vendor…
evropaelire.org
Opozita refuzon takimin me Zaevin pas skandalit me ish-kryeprokuroren
Koncensionet, Vokshi: PD me ligjin anti mafia do i kthejë çdo qindarkë shqiptarëve
koha.mk
Votat me postë i fiton Shpend Ahmeti
ina-online.net
Turbo-folku serb në median kombëtare shqiptare?!
Në Rogovë të Gjakovës vihet gurthemeli për sallën sportive
insajderi.com
Liridon Latifi, mesazh Partizanit
alsat-m.tv
Javën e ardhshme, emrat e drejtorëve të rinj
boldnews.al
Drejtoresha e Ramës sulmon kryebashkiakun e Vlorës
koha.mk
Lista Serbe nuk kthehet në Qeveri, pret zgjedhje të jashtëzakonshme
Zyra e BE-së kritikon Kuvendin për mos punë, potencojnë se janë kundër taksës
PS heq dorë nga shkarkimi i Arben Malajt
insajderi.com
E vramë, sepse ishte rom
kohajone.com
Dorëheqje, apo kokëheqje?!
sot.com.al
“Hardalloseni me festa e muzikë, në tarracën e bashkisë, e tregon sahati i Veliajt”/ Deputeti nxjerr videon në Kuvend: Të detyruar të dëgjojnë tekste
kallxo.com
Opozita: Haradinaj dhe Bytyqi të marrin mësim nga ndërhyrja e kaluar në AKA
boldnews.al
Video/ Donika Prela “rrëfehet” për dosjen e Agron (Geron) Xhafaj
insajderi.com
Pas raportimit të Insajderit, edhe PSD kërkon llogari nga ministrja Hoxha për kontratën e dyshimtë
Haradinaj e emëron Shkëlzen Sopjanin këshilltar të jashtëm politik - RTV21
cna.al
Nga biznesi me kromin tek pasuritë e patundshme/ Si u pasurua gjyqtari i Administratives
sot.com.al
“Kërcënim, shkelje fshehtësie, falsifikim rezultatesh...”, PD nis nga paditë për zgjedhjet e 30 qershorit, ndërmerr aktin e rëndë në këtë zonë të Shqi
shqiptarja.com
Gjykatat refuzojnë kryebashkiakët/ Hazizaj për Report Tv: Lexoj një marrëveshje të fshehtë të politikës
Prezantohet ekipi për Festivalin Olimpik Evropian "Baku 2019", sportistët shprehen optimist - Arbresh.info
Siguria ushqimore, Çuçi: Urdhër të ri për produktet e importit, i vjetri vend për abuzime
insajderi.com
Koreja e Veriut kontrabandoi me vështirësi dy Mercedes të blinduar që kushtojnë 2.5 milionë euro
vizionplus.tv
Gjykata njeh mandatin e kryebashkiakut të Himarës, Jorgo Goro
kohajone.com
Ullmar Qvick: Bota demokratike duhet të kujdeset më shumë për Kosovën
koha.net
Meta i gatshëm të negociojë 13 tetorin, por druan “mos ngelemi në provimin e vjeshtës”
Prononcimi i Presidentit të Republikës në Xhafzotaj, Shijak - Presidenti i Republikës së Shqipërisë
gazeta-shqip.com
Abuzimi me tenderat/ Pas Dritan Palnikajt, radha është për dajën Agim Ismailin
kosova-sot.info
Analiza e fortë: PDK tronditet, ja pse LDK heziton ta rrëzojë Haradinajn, ky është koalicioni i ri zgjedhor
syri.net
Debat për shqiptarët/ Salvini sfidon Macron e Merkel, braktis tryezën për emigrantëtIsh-ambasadorja Alma Lama tregon makthin e jetës: Kishin planifiku

Rama: Opozita braktisi detyrën dhe mori shembull Haxhi Qamilin

Gazeta Dita 26.06. 21:57

Rama: Opozita braktisi detyrën dhe mori shembull Haxhi Qamilin

Këtë të mërkurë, kryeministri Edi Rama ishtë në takim elektoral në Elbasan, ku, gjatë fjalës së tij iu referuar qëndrimit të presidentit Meta dhe atyrë të kryopozitarit Basha dhe kryetares së LSI, Monika Kryemadhi. Duke theksuar punën e tij dhe të bashkëpunëtorëve të tij, jo pa ironi, Rama tha se L»»»

Balkanweb 26.06. 20:47

Ironia e Ramës: LSI që të fuste në punë, po nxjerr pa punë Metën

ELBASAN Kryeministri Edi Rama gjatë fushatës së tij elektorale në Elbasan nuk la pa ironizuar presidentin Meta, kryetaren e LSI Monika Kryemadhi dhe opozitarët e tjerë. Rama u shpreh me ironi se LSI që dikur të fuste në punë, sot po nxjerr pa punë edhe Ilir Metën. Ai shtoi se Basha dhe opozitarët k»»»

balkanweb.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano