netpress.com.mk
Либија се закани дека ќе го потопиме секој турски брод ако ја наруши морската граница
netpress.com.mk
Лавров: САД веќе не можат да ги запрат „Турски поток“ и „Северен поток 2“
makfax.com.mk
Екстремистите на Боко Харам годинава убиле 275 луѓе во Камерун
makfax.com.mk
Турција може да добие руска алтернатива за „Ф-35“ ако САД не ѝ дадат авиони
kurir.mk
Израел и СДСМ ѝ предизвикаа депресија и анксиозност, а сега стана гласноговорник на Заев
makfax.com.mk
Објавени аудиоснимки поврзани со „Рекет“: „Не знам, куферот со пари не е кај Заев“
alsat-m.tv
Се отвораат уште 3 нови „Роса школи за родителство“ во Струмица, Охрид и Куманово
kanal5.com.mk
„Само Вистина“ со Исмет Рамадани и Ристо Никовски
makfax.com.mk
Путин: Ако Киев ја затвори границата, во Донбас може да се случи нова Сребреница
press24.mk
Трамп го нарекувал „пропаднат шпион“, но не можел да забрани на ќерка си да го сака
makfax.com.mk
Путин: Грузиецот убиен во Берлин е еден од организаторите на нападите во московското метро
alsat-m.tv
ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе амандани за измена и дополнување на Законот за јазиците
Руте: С. Македонија е блиску до старт на преговорите, Албанија не е подготвена
kurir.mk
Има ли врска помеѓу затворската казна на Тачи и повикот до Албанците да гласаат „или за ДПА или за СДСМ“?
zurnal.mk
Од 1 јануари транзитна испорака на природен гас од „Турски поток“ кон Грција и Македонија
kapital.mk
Бајрам Реџепи, директор на Национални енергетски ресурси: Годинава ќе ја завршиме со 100 километри изграден гасовод
press24.mk
ВИДЕО: Зеленски се занесе - сакаше да седне на местото на Путин, па се посрамоти
ИМА ЛИ АПАТИЧНОСТ ПОД ВУЛКАНОТ НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ?
НАМЕСТО АМНЕСТИЈА: ПРОЧИСТУВАЊЕТО НА СУДИИТЕ И ОБВИНИТЕЛИТЕ МОЖЕ ДА СЕ ВРШИ И ПРЕКУ МОНИТОРИНГ
НИЕ И НАТО: ПРОБЛЕМАТИЗИРАЊЕ НА КИНЕСКИОТ УДЕЛ ВО РАЗВОЈОТ НА 5Г МРЕЖАТА
ЕВРОПА СИ ПОСАКУВА БЕБИЊА
ПРОСВЕТЕНО СОБИРАЊЕ НА ИНФОРМАЦИИ (3)
ПОТСЕТНИК ЗА Г. ЗАЕВ – ПРВО ПИСМО
mms.mk
„Не го давам, од татко ми е” – консолидацијата на земјиште полека, но сигурно фаќа чекор
netpress.com.mk
Путин задоволен од првата средба со Зеленски
makfax.com.mk
(Видео) Затворска и парична казна за лидерот на левицата во Франција поради заплашување полицаец
netpress.com.mk
Компаниите од САД доминираат на листата 100 водечки произведувачи на оружје во светот
ВМРО ДПМНЕ поднесува амандмани на Закон за употреба на јазиците
netpress.com.mk
Бугарија е подготвена за испораки на гас од Турскиот тек
netpress.com.mk
Потреси ја погодија Италија, железничкиот сообраќај сопрен
netpress.com.mk
Утре средба Помпео-Лавров во Вашингтон
sitel.com.mk
Захариева: Преговорите со ЕУ на Македонија и Албанија не треба да се одложуваат
netpress.com.mk
Британските служби го истражуваат истекувањето на трговските документи
kanal5.com.mk
Бугарија не е задоволна од спроведувањето на договорот, но се залага за отворање на преговорите
mms.mk
Димитров во работна посета на Брисел
kurir.mk
Анкета пред изборите во Хрватска: Милановиќ и Шкоро и се приближија на Колинда
kurir.mk
ИН МЕМОРИАМ: Почина Крсте Богоески
kanal5.com.mk
Ѓорчев на Форумот на Интернационалната демократска унија во Вашингтон
makfax.com.mk
Чавушоглу: Анкара не направи никакви отстапувања на самитот на НАТО
mms.mk
Репортажа од судницата: Орце Камчев – сиромавиот милионер
kurir.mk
Косовско–српски судир околу вистината за масакрот во селото Рачак во 1999 година
kapital.mk
Анета Антова – Пешева: ИКТ секторот е ‘рбетот на економскиот развој на земјава, а не само услужна дејност на другите гранки
makfax.com.mk
Нападната американска воена база во Сирија, напаѓачите непознати
zurnal.mk
Аболицијата носи политичка штета за сите

Макрон во Белград, го чуваат четири илјади специјалци и легијата на странци

Kanal5 15.07. 18:28

Макрон во Белград, го чуваат четири илјади специјалци и легијата на странци

Во духот на традицијата, францускиот претседател беше дочекан со леб и сол на белградскиот аеродром, каде од неговиот домаќин, српскиот претседател Вучиќ му беше организирано топло добредојде. Прегледи:548Мирјана Трпческа15 јули 2019, 18:11СподелиСподелиПотоа заеднички ја открија таблата со што сим»»»

kanal5.com.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano