tvklan.al
PD: Të shkarkohet kryebashkiaku i Bulqizës
newsbomb.al
Video e kryebashkiakut që pi kokainë, reagon PD: Edi Rama i Bulqizës të shkarkohet nga detyra dhe të ndiqet penalisht
shekulli.com.al
ODIHR ultimatum politikës: Mos abuzoni me fondet në zgjedhje, do monitorojmë blerjen e votës
Opozita e bashkuar cakton ekspertët për Reformën Zgjedhore (EMRAT)
koha.mk
Turqia e gatshme të bashkëpunojë për rivendosjen e paqes në Lindjen e Mesme
shqiptarja.com
Kriza në Libi/OKB: Pranoni Berlinin. Haftar shkel armëpushimin, aeroporti goditet me gjashtë raketa
VETINGU KONFIRMOI NË DETYRË GJYQTARIN ASTRIT KALAJA, DSIK:ËSHTË PËRFSHIRË NË KORRUPSION | STAR PLUS TV - SHKODER
shqiptarja.com
Reforma Zgjedhore/ Zbardhen emrat e ekspertëve të opozitës jashtëparlamentare
gazetainfokus.com
Cakolli: Haradinaj po abuzon me buxhetin, fajtor janë Kurti dhe Mustafa - inFokus
shqiptarja.com
Si të dukeni bukur edhe në ditët më të ftohta të dimrit
SPECIALE/ Nga Ancelotti të Mourinho, njiuhuni me 10 trajnerët e mëdhënjë që drejtuan ekipe të vogëla
Gjykata shpall fajtorë pjesëtarët e grupit “Syri i Popullit”
rtsh.al
Komisioni parlamentar i Sigurisë voton "ligjin për amnistinë", penalizohen hajdutët, përfitojnë ndërtuesit pa leje
shqiptarja.com
Richard Grenell mbërrin në Prishtinë, takohet me presidentin Thaçi
koha.mk
FUSHATA E PARAKOHSHME: Vota në “ping pongun” e politikës
telegrafi.com
Zëdhënësi i PDK-së i quan Kurtin dhe Konjufcën ideologë të organizatës terroriste “Syri i Popullit”
Gjigandi turk vjen në Shqipëri- Hapet showroom i “Tepe Home” në Tiranë
Bankat, pak dëme nga tërmeti/ Nuk ka ndikuar as planet e biznesit për vitin 2020!
tetovasot.com
Taravari takon inspektorin antishqiptar
Vetëvendosje: PDK të distancohet nga deklaratat e Veselit e Thaçit
Pritet me kërshëri, mbërrin në Tiranë ambasadorja e re amerikane
DREJTONIN MJETIN NË MËNYRË TË PARREGULLT, ARRESTOHEN KATËR PERSONA | STAR PLUS TV - SHKODER
ANALIZA: SHBA "luftë" për gazin në Ballkan
epokaere.com
Koalicioni bashkëqeverisës midis LV-së dhe LDK-së duket të jetë i pashmangshëm dhe pa alternativë!
boldnews.al
Bardhi: We do not need mayors who fill their noses with cocaine, but who serve to citizens
gazetainfokus.com
Mushkolaj: Urime Albin, urime Isë, urime Kosovë - inFokus
shqiptarja.com
Përkthyesi Dritan Çela në sytë e atit Zija! 36 vjet jetë, nga fëmijëria në Helshan të Kukësit, deri tek veprat e yjeve të letërsisë italiane
noa.al
Nuk ndalen koncesionet, qeveria i jep një kompanie pasuritë e Hekurudhës Shqiptare me 1 euro qira
tvklan.al
Intensifikohen negociatat për ligjin për PP-në
Studenti tregon arsyet pse u rikthyen protestat para Universitetit
shqiptarja.com
Presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev viziton Shqipërinë
boldnews.al
Kryebashkiaku i PS u kap duke konsumuar drogë/ Çupi: Do të denoncojmë çdo krim
gazeta-shqip.com
Kush është shqiptari i arratisur në Amerikë në 1997 dhe synon të drejtojë “FBI” shqiptare (EMRI)
rtsh.al
Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi: Zgjedhje të përgjithshme dhe lokale në të njëjtën ditë
aa.com.tr
Turqia pret që Rusia t'u përmbahet angazhimeve në Idlib
tetovasot.com
Kasami ultimatum Selës: Deri në fund të javës të prononcohet për koalicionin trepalësh
gazeta-shqip.com
Kate Middleton nis turin e saj 24-orësh për të ndihmuar fëmijët (FOTO)
boldnews.al
Rilindja, nga hundleshë, në hundëkokainë

ANALIZA: Pse duhet të heqë dorë Europa, nga FMN?!

Gazetatema 16.07.2019. 20:51

ANALIZA: Pse duhet të heqë dorë Europa, nga FMN?!

Nga Thorsten Benner* Të mërkurën, liderët europianë pritet të bëjnë përpjekje për të mbajtur Fondin Monetar Ndërkombëtar në duart europiane. Kur ministrat e financave të G7 të mblidhen në Francë, vendet e BE-së ka gjasa të zbulojnë kandidatin e tyre që do të pasojë shefen e fondit, Christine Lagard»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining