Gjermania nuk i njeh zgjedhjet e 30 qershorit
sot.com.al
Zbardhen skandalet me “Veneto Banka”, ja si Gent Sejko u bë palë me italianët, injoroi shkeljet dhe zhyti në borxhe qindra shqiptarë
sot.com.al
Gent Sejko dora e zezë në krye të Bankës së Shqipërisë që po shkatërron sistemin bankar
shekulli.com.al
PS tërhiq amendamentin që izolon shqiptarët në SHBA dhe BE
sot.com.al
Përplasje të forta në PD, Berisha fut në lojë Voltana Ademin për të “shpëtuar” Metën, ankimohet në Kushtetuese 30 qershori
sot.com.al
Lulzim Basha rrëzon Ilir Metën, i prerë për të mos marrë pjesë në zgjedhje më 13 tetor me Ramën kryeministër
sot.com.al
Klotilda Bushka: Ligjet që rrëzoi Kushtetuesja të bllokuara nga PD-LSI, ja çfarë do sjellin në sistemin e drejtësisë
gazetablic.com
Shkumbin Demaliaj e ‘godet’ Armend Zemajn: Nëse ai vetëm 1 minutë ka qenë pjesë e luftës çlirimtare, unë jap dorëheqje nga posti i deputetit - GazetaB
gazetablic.com
Deputeti Demaliaj i bindur: Me AAK-në iu rikthye dinjiteti shtetit - GazetaBlic
sot.com.al
Erdogan thërret Ramën për pazare me Metën, Spartak Ngjela: Kryeministri nuk u del dot kundër amerikanëve
sot.com.al
Reforma në drejtësi gati të japë efektet, tjetër kandidat i SPAK kalon vetingun, eliminohen pengesat për kryeprokurorin dhe Gjykatën Kushtetuese
kosova-sot.info
Përplasje të mëdha, koalicioni PAN drejt shkatërrimit? Ja skenari Thaçi-Veseli
kohajone.com
Miratohet nga kryeministri Rama “RRUGA E FLORIRIT”, 258 milionë euro për 17 km!
sot.com.al
Ilir Meta kërkon pazare me mazhorancën, tregohet i gatshëm të anulojë 13 tetorin, vijon sulmet ndaj ndërkombëtarëve
sot.com.al
I dënuar me 12 vite burg në Itali për përfshirje në organizatë kriminale, arrestohet në Rinas 40-vjeçari me dy identitete
sot.com.al
Zbardhet arrestimi i autorit të plagosjes së 4 personave në Laprakë, policia dyshime se Arben Seferi drejton një grup kriminal
shekulli.com.al
Ilir Meta: Rishikoj 13 tetorin, vetëm nëse i shërben zgjidhjes së krizës
periskopi.com
Demaliaj flet rreth konsultës së Daut Haradinajt nga Policia në Aeroportin e Vjenës
sot.com.al
Sulmuesit e Kombëtares me valixhe në duar, Sadiku e Balaj ende pa skuadër
sot.com.al
Çdo kompromis politik që synon kapërcimin ndaj ligjit (reformës) është pazar!?
sot.com.al
Reeker: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve, SHBA e gatshme të përfshihet në dialog
kosova.info
Ngjarjet e datës 19 korrik 2019 - Kosova Info
sot.com.al
Shqiptarët dini vetëm t’i mashtroni, zotërinj politikanë !
ina-online.net
Tre hotele me 5 yje, hotel kazino, … – Prezentohet projekti ideor për kompleksin turistik në Mavrian
almakos.com
Kush është Fatmir Bytyqi? Kryetar i ri i Komisionit për finansa në LSDM
koha.net
Sipas Demaliajt, e gjithë opozita e kërkoi ligjin për dialogun
telegrafi.com
Investimi milionësh në Ferizaj, Aliu thotë se Pallati i Kulturës është në fazën përfundimtare të dëgjimit publik
lajmi.net
Gjermania në krye të Komisionit Evropian, lajm i mirë për Kosovën
Durrës, Sako: Super start sipërmarrjet në zonën e plazhit këtë fillim sezoni
Rama te Erdogan, eksperti diplomatik i PD-së: Shqipëria drejt despotizmit lindor, drejt otomanizmit(!)
botasot.info
Propozimi i Ziadin Selës: Vendasit e kanë humbur kredibilitetin
newsbomb.al
Kuvendi miratoi koncesionin për Milot-Balldren, reagon Pjerin Ndreu: Përtej baltës së PD, për Lezhën fillon një histori e re
gazetaexpress.com
Veseli vazhdon ta thumbojë Haradinajn me fjalë të mira për AmerikënTe fundit
infoglobi.com
Gjenerali amerikan i NATO-së – sot në Kosovë
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Çfarë fsheh MIRAZHI i opozitës për 30 Qershorin!
klankosova.tv
Muhaxhiri: Aktualisht, politika e Kosovës nuk ka fuqi për vendimmarrje të rëndësishme institucionale
balkanweb.com
Ndahet nga jeta shkrimtari italian Luciano De Crescenzo
alpenews.al
SHËNIM/ Opozita po lufton 30 qershorin e amerikanëve,me armët e... amerikanëve

Ministrja Xhaçka: Basha e Gjunkshi do japin llogari para ligjit për shpifjet

Gazeta Dita 26.06. 23:11

Ministrja Xhaçka: Basha e Gjunkshi do japin llogari para ligjit për shpifjet

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar ndaj akuzave të kryeopozitarit Lulzim Basha nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook”. Ministrja i konsideron shpifje akuzat e Bashës dhe thotë se ai do përgjigjet për to para ligjit. Xhaçka i referohet edhe ish-deputetit Xhemal Gjunkshi, duke t»»»

Gazetatema 26.06. 22:40

Shpërthen” Xhaçka: Basha s’mendon dhe as kupton, por të mësojë se veprimet kanë kosto, shpifjet çmim para gjykatës. Gjunkshi njihet nga kabllogramet e Wikileaks

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar menjëherë pas akuzave të kreut të PD Lulzim Basha dhe ish deputetit Xhemal Gjunkshi. Xhaçja është shprehur me tone të ashpra ndaj dyshes “dibrane” që s’kanë lidhje me Dibrën reale, duke ju kujtuar pasojat e veprimeve, shpifjeve të cilat do të kenë një çm»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano