insajderi.com
Pjetër Nrecajt i shtohet edhe 1 vit e 8 muaj, për dhunën ndaj gruas të cilën e vrau
Çfarë do të ndodhë në botë gjatë vitit 2019
Nga sot, akses në sekretet e Enver Hoxhës, Hysni Kapos, eksponentëve të komunizmit dhe kush e themeloi PD. Deklasifikohen 48 mijë dosje e 600 mijë dok
tetovasot.com
Grubi: Fillimi i negociatave në qershor
indeksonline.net
Gjuetia ilegale në Kosovë, inspektorët me plan operacional në 6 regjione!
preshevajone.com
Akademiku nga Bujanoca i beson Thaçit: Mbetja e Kosovës Lindore në gjendjen aktuale do të ishte zgjidhja më e keqe
Kujt i takon viti 2019: Princ Vidit apo Ismail Qemalit?
telegrafi.com
Ahmeti: Së shpejti e dërgojmë platformën e dialogut në Kuvend, marrëveshja me Serbinë vështirë të arrihet
telegrafi.com
Ahmeti i përgjigjet Abrashit, thotë se bashkëpunoi edhe me njerëz të VV-së gjatë zgjedhjeve
starplus-tv.com
SHKODËR, ENDE ASNJË PUNIM PËR XHAMINË E PLUMBIT
Myftiu Tërnava vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Gjakovës
aa.com.tr
Ruhani: SHBA nuk ka arritur qëllimin pavarësisht të gjitha sanksioneve
vizionplus.tv
Bushati i lë “stafetën” Ramës, por kryeministri ia delegon kompetencat Gent Cakajt/VIDEO
aa.com.tr
Regjimi sirian paralajmëron Izraelin me sulme ndaj aeroportit të Tel Avivit
portalb.mk
Për portalet maqedonase, Shqipëria dy herë ka publikuar listë të spiunëve
rtsh.al
Zaev: Do të jem i pari që do të marr pasaportë edhe në gjuhën shqipe
rtsh.al
Marrëveshja e Prespës, nis debati në parlamentin grek
Ndihmëspresidenti Oktay pret Presidenten e Maltës, në fokus marrëdhëniet dypalëshe
Vettingu i Prokurores, ish-ministri i LSI-së vë “bast” për Prelën!
Drejtori i Hipotekës nxori zbuluar qeverinë, Rama: Është një halabak
Problemet në bankat italiane – Tria: Nuk ka ‘kërcënim’ sistematik
koha.net
Ahmeti: Platforma e bisedimeve procedohet në Kuvend posa të fillojë sesioni pranveror
“Merkeli është e dobët, kurse Macron mashtrues”, Matteo Salvini thumbon keq liderat e BE-së
“Vjedhja më e madhe në 25 vite”, Nazarko: Ja pse PD s’vjen kurrë më në pushtet
Balla thirrje opozitës: Ejani në Kuvend të ndryshojmë Kodin Zgjedhor
indeksonline.net
Lushtaku thotë se sot është ndër ditët më të vështirë në jetën e tij
shqiptarja.com
Rikthimi i reshjeve të shiut, meteorologu Metodi Marku: Temperaturat do të jenë të larta, nuk ka rrezik për përmbytje
boldnews.al
KPK konfirmon në detyrë prokurorin Altin Binaj
Manjani: Me Kushtetutën e Edvinit edhe Presidenti mund të vetë emërohet në krye të KLSH-së
Dedaj: Vendin e kaplojnë grevat si pasojë e përçarjes së PAN-it
Dy fjalë për “Testamendin” e Leka Bungos
Helsinki: Nevojë urgjente për dialog konstruktiv për reformën zgjedhore
Apeli drithërues/ Kur ka uri unë e hutoj me përralla ndërsa vetë qaj sepse…
VIDEO/ Ndalohet të shikohet nga fëmijët….
gazetablic.com
Ilir Deda: SBASHK-u me një pjesë të PDK-së kundër AAK-së
exit.al
Vetingu, kryeprokurori i Apelit Vlorë konfirmohet në detyrë, pavarësisht problemeve me pasurinë
Gjermania i shet 3 nëndetëse ushtarake Izraelit
cna.al
Denoncimi në “Fiks Fare”/ Rama shkarkon drejtorin e Hipotekës
EKSKLUZIVE/ Rrëfimi i Zhani Ziçishtit, mjeshtrit të roleve “negative”: Pse luaja spiunë e ballistë, incidenti me policinë
Ilir Deda “t’u kqyrë seri” komenton ngjarjet e janarit
Cakaj në krye, LSI: Veprimi i Ramës, diktator i sëmurë për pushtet
gazetaexpress.com
Skënder Hyseni ka mendim ndryshe nga partia e tij LDK për taksën
Komisioni për Politikën e Jashtme miratoi dy projektligje të rëndësishme
kallxo.com
Caktohet dita e gjykimit ndaj Dardan Gashit, Endrit Shalës, Sami Lushtakut dhe të tjerëve për gjuajtjet me armë
Davos, Albayrak: Themelet e ekonomisë turke janë të forta
insajderi.com
Edi Rama me ekspozitë skulpturash në Berlin
Merkel dhe Macron firmosin Traktatin e Ahenit, hapi i parë drejt ushtrisë evropiane
ekonomiaonline.com
Deputetët kërkojnë që objektet e kultit të lirohen nga pagesa e ujit
ekonomiaonline.com
Deputetët ankohen për këngët që nxisin përdorimin e narkotikëve
aa.com.tr
Erdoğan në Moskë në takimin e parë me Putinin për vitin 2019
aa.com.tr
"FETO u shërben agjenturave të huaja"
vizionplus.tv
Balla apel opozitës: Të miratojmë reformën zgjedhore, mos gjeni alibi për humbjet
Rikthehen maskat, grabitje masive në Korçë
Komisioni i Verifikimit kalon në ‘sitë’ mandatet, betohen 140 deputetët e rinj
boldnews.al
Skandali/ KPK toleron Donika Prelën. Zero hetim për apartamentin 110 mijë euro
boldnews.al
Delegimi i detyrës/ Reagon ashpër deputeti: Fytyra e tyre nuk vlen më asnjë…
boldnews.al
Shqipëria në BE me skenarin e Bullgarisë? Analisti rumun: Ekzaktësisht e njejta taktikë!
sot.com.al
“Ka ndonjë që guxon të flasë?”, një tjetër demokrate i kundërvihet Bashës dhe thumbon gratë e PD-së: Kuotat rozë një natë para mburreshin se...
Presidenti Erdogan niset për vizitë zyrtare njëditore në Rusi
koha.net
Drejtori për shërbime publike hetohet për keqpërdorim detyre
shekulli.com.al
PD-PS, qeveri tranzitore për zgjedhjet, si ajo pas çadrës në 2017?
Një parashikim ogurzi nga Bushati për të ardhmen e diplomacisë nën drejtimin e Ramës dhe djaloshit Caka….
shekulli.com.al
“Protesta, i vetmi mjet politik ndaj autokracisë së Ramës”
Gjyqtari Artan Lazaj në KPA, kërkon rrëzimin e vendimit të KPK
Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI
Abazi, Haradinajt: Termocentrali ‘Kosova e Re’ është kanceri i qytetarëve
Telekomi nuk duhet të privatizohet
Kosova mbi gjithçka
Ankimimi në KPA, nis seanca ndaj Artan Lazajt
Edi Rama merr dhe e jep ministrinë e jashtme!
Detajet/ PD vendos datën e protestës, revolta nis nga rrethet dhe vjen në Tiranë
Gjysma e banorëve në Shqipëri jetojnë në varfëri
shqiptarja.com
U shkarkua për pasurinë, Lazaj del para KPA-së: Komisionerja shkeli rendin proceduarial, nuk më la të flas
koha.mk
Zgjedhjet e dyfishta ende çështje e hapur
Punëtorët e larguar nga KEDS-i protestojnë, kërkojnë kthimin në punë - Arbresh.info
portalb.mk
Partia Liberale: LSDM t’i studiojë sugjerimet për dislokimin e bastoreve dhe kazinove nga vendbanimet
aa.com.tr
Pompeo: Jemi në një pikë të zgjidhjes së çështjes palestinezo-izraelite
Historia e pabesueshme e komplotit kundër George Sorosit
ekonomiaonline.com
AKP-ja shpall shitjen e 32 aseteve përmes likuidimit
sot.com.al
“A është Jozefina Topalli demokrate?”, 3 të zgjedhurit e PD-së surprizojnë me reagimin e tyre
ina-online.net
A do ta kalojë sot “lumin” drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda?!
Kryeministri Rama i delegon Gent Cakajt kompetencat e Ministrisë së Jashtme
INJORANTËT APO KOMANDANTËT E PARLAMENTIT?!
lajmpress.com
Bexheti: Tre momente ku Zaev nënçmoi partnerin e tyre qeveritar BDI!
Myftiu Tërnava vizitoi KBI e Klinës
aa.com.tr
"Turqia është partner strategjik i Bashkimit Evropian"
cna.al
Agron Shehaj, si shembull i dështimit të Lulzim Bashës
exit.al
SHBA, Ndihmës-Sekretari i Shtetit për Evropën, Wess Mitchell, do të dorëhiqet
Rama e nis ditën si kryediplomat, merr detyrën në Ministrinë e Jashtme
Vlora Çitaku shkruan fjalë të mëdha për ish-ushtarin e UÇK-së, Ramë Lahajn
balkanweb.com
KPK konfirmon në detyrë drejtuesin e Prokurorisë së Apelit Vlorë
ina-online.net
Skandali i PPP-ve/ Anulohet koncesioni Kashar – Thumanë, më i shtrenjti në Evropë, që do kushtonte 544 miliardë për 21 km
Konfirmohet në detyrë kreu i Prokurorisë së Apelit në Vlorë, Altin Binaj
Fate Velaj / 100 vjet Shqipëri, një ide e qartë dhe një vizion
telegrafi.com
Rezerva Federale po heton Deutsche Bank për pastrim të parave me Danske Bank
Presidenti Tayyip Erdogan pritet të takojë sot homologun rus Vladimir Putin
lajmpress.com
BE heq nga agjenda Ballkanin, Presidenca Rumune nuk e ka prioritet
shqiptarja.com
Rikthehen reshjet e dëborës në Dibër dhe Kukës/ Situata e fundit me akset rrugore
shqiptarja.com
Reshjet e dëborës/ Akset rrugore ku nevojitet përdorimi i zinxhirëve
Aferat me PPP/ Qeveria ndalon me ligj koncesionet e pakërkuara, pasi u dhanë 1 miliard euro dhe tani nuk ka më lekë
Rrugët e Jugut, hapet gara për segmentin Kuç-Qeparo
cna.al
Analiza pas zgjedhjes së kryesisë/ Republika e Re fundos PD-në
Si po ndërron kursi i qeverisë për koncesionet
Moti i keq në vend, fshatra të bllokuara nga bora dhe akse problematike
Pas ministrave, radha e shkarkimeve kalon te drejtorët
shekulli.com.al
“Puna e zezë” e bashkëshortit i hap telashe Prokurores Donika Prela
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar – E mërkurë, 23 janar 2019
ina-online.net
Dorëhiqet zyrtari i DASH për çështjet europiane, Wess Mitchell
shekulli.com.al
BE heq nga agjenda Ballkanin, Presidenca Rumune nuk e ka prioritet
25 mln lekë shpërblime në 2 muaj, vetëm 3 deputetë kursyen fondet
A duhet të rikandidohet Veliaj në Tiranë? Si përgjigjet Erion Braçe
cna.al
Kokëdhima plas “bombën”/ Zbulon planin e fshehtë Rama-Vuçiç
boldnews.al
Koha për të protestuar përpara kryeministrisë, jo në aeroporte!
almakos.com
Prezantohet skena e “Eurovision 2019”
kallxo.com
Lushtaku: Lufta e UÇK-së ka qenë luftë e drejtë dhe çlirimtare
almakos.com
Chris Brown mohon akuzat për përdhunim, lirohet nga policia franceze
24-ore.com
Dorëhiqet diplomati i DASH për çështjet evropiane, Wess Mitchell
sot.com.al
Mimi Kodheli: Shqipëria meriton hapjen e negociatave me BE, ministrat e rinj janë teknikë dhe jo politikë
sot.com.al
PS: Akuzat e opozitës për aksin Thumanë-Kashar qesharake, Shaqiri nuk plotëson kriteret për në krye të KLSH
Çavusoglu dhe Lavrov bisedojnë detajet e fundit të vizitës së Presidentit Erdogan në Rusi
VIDEO-Forumi ekonomik botëror, mundësi edhe për Ballkanin
sot.com.al
Opozita gati të dështojë reformën zgjedhore, vë kusht rrëzimin e qeverisë, Kuvendi lë jashtë kalendarit draftin e ri
Apo shkarkohen drejtorët për t’u arrestuar nga Prokuroria?
portalb.mk
Shefi i inteligjencës së NATO-s, për vizitë në Shkup
sot.com.al
Zbardhen detajet e protestës së opozitës, më 16 shkurt nisin revoltat popullore në Tiranë e rrethe, synohet qeveri teknike pa Ramën kryeministër
sot.com.al
Afron ngritja e SPAK, 22 anëtarë të Krimeve të Rënda aplikojnë për në Gjykatën Speciale, panik në radhët e politikanëve
Na duhet një Xhovani Falkone
sot.com.al
Rama godet Metën e Berishën: Rruga Tiranë-Elbasan kushtoi dyfish për shkak të papërgjegjshmërisë
sot.com.al
Regjistroi apartamentin në Tiranë në emër të vjehrrës për ta fshehur, KPK zbardh arsyet e shkarkimit të gjyqtarit Luan Dervishi
Partitë kosovare, si sindikatat e mafisë
Dimri shkoi, ‘Brezovica’ sërish dështoi
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
Një bisedim midis Lasgush Poradecit dhe At Fulvio Kordinjanos
sot.com.al
Bishtpërdredhura Evropë!
sot.com.al
Ndryshimi i Kodit Zgjedhor, një detyrim ndaj së sotmes dhe së ardhmes
sot.com.al
Një apel drejtuar zotit Gramoz Ruçi!
sot.com.al
Qeveria tërhiqet nga koncesionet e pakërkuara, nga 1 korriku PPP nën kontroll të rreptë nga Ministria e Financave
Lekaj merr pjesë në dëgjimet publike për autostradë
koha.net
Komisioni parlamentar kërkon përfshirjen e kërkesave të Sindikatës në statutin për “Trepçën”
botasot.info
Remont në Golem, kufizim energjie në disa zona të Durrësit
Presidenti i Ukrainës nuk pranon federalizimin e vendit
Perspektiva e errët e një arsimi defektoz
rtsh.al
Rama merr detyrën e shefit të diplomacisë
Kurbanët e Ulajt. Po ai vetë ç’fsheh?
Frank Shkreli: Urtësia e Ibrahim Rugovës dhe Trimëria e Adem Jasharit
PD-ja e cilëson këtë projektbuxhet si draft i krizës
tvklan.al
Nis Fushata “100 ditët e pemëve”
koha.mk
Komanda osmane nuk e lejoi flamurin shqiptar në Janinë, qytetin ua dorëzoi grekëve
Obsesionet e Thaçit dhe frika e shndërruar në merimangë
“Save the chidren”: Burgu, alternativa e fundit për të miturit në Shqipëri
ina-online.net
Zaevi: Në Qeveri po përgatitemi që ministrat shqiptar të flasin shqip
gazetablic.com
Deputeti i AAK-së: Thaçi s’duhet të thotë se do ta marrim Preshevën, sepse s’mundet ta marrë ai
Obama vendos për dërgimin e 450 trupave shtesë në Irak
Ahmeti pret Mogherinin: Kriza institucionale, jo krizë ndëretnike
Ngjarjet e datës 23 janar 2019 - RTV21
koha.mk
Osmani: Me zgjedhje të parakohshme me vetëdije do ta komprometojmë procesin evropian
gazetablic.com
Soros në politikën shqiptare? Dalin akuzat ndaj tij
insajderi.com
Nënkryetari i AAK-së i reagon Driton Selmanajt për taksën
Flet modelja që u përdhunua nga Chris Brown: Zgjati 30 minuta, ishte brutal! Abuzuan dhe 3 miqtë e tij
Parlamenti Europian, shuplakë për Tiranën zyrtare
sot.com.al
Flet studiuesi: Ja si i zbulova plagjiaturat e Kodhelit dhe Kryemadhit
Dorëhiqet Mitchell, diplomati kryesor për Evropën në DASH
kallxo.com
Lladrovci: Do të ndërtojmë rrugën e tramvajit Drenas- Komoran
Zjarri në Trepçë, flasin minatorët e drejtori
alpenews.al
KRIZA NË PARTINË DEMOKRATIKE/ Salianji bëhet “sebep”, demokratët kritik nuk “kursejnë” Bashën
gazetablic.com
Uran Ismaili: Qeverisja Mustafa u vetërrëzua nga depuetët e LDK-së
insajderi.com
Vajzat e guximshme kosovare
Radari i 5 viteve/ Koncensionet me faturë 2 miliardë euro s’mund të amnistohen me “çfarë kaloi u harrua”
Shëndetësia falas!!! Skandal/ “Transporti i pacientit mes shiut, nga urgjenca për te 6 katëshi”
syri.net
Shkarkimet e drejtorëve, Zëri i Amerikës ngre dyshime: Akte të detyruara, nuk shkojnë në linjë me... Komentet
balkanweb.com
Zgjedhjet në PD, gazetarja replikë me Gjatën: Procesi jo transparent
Katër vendimet e para të Kryesisë së re të PD, protestat dhe një thirrje ish-drejtuesve nga ‘91
syri.net
Tentativa e tretë - Ekskluzive/ Partitë kosovare negociojnë në Rogner gjatë fundjavës
gazetablic.com
LDK: Të hiqet taksa pas kërkesës së SHBA-së
Silva Caka: Donika Prela do t’a kalojë Vetting-un me rregull 3-shi
koha.mk
Majlida Bregu e mbështeti agjendën reformuese evropiane të Maqedonisë
Kriminterni – gangsterët dhe Kremlini
balkanweb.com
“Propozimi që më ndryshoi jetën”, Gjata flet për pozicionin në PD
alpenews.al
PROFIL/ Ervin Salianji, shkëlqimi dhe rënia e një “meteori” politik në Partinë Demokratike
Erisa Xhixho: Protesta popullore të pandalshme deri në rrëzimin e kryeministrit Rama!
Ngjela: Femra shqiptare, më e bukura në botë! Ja pse nuk jam martuar dhe të lë trashëgimtarë..
Erisa Xhixho: Protesta popullore të pandalshme deri në rrëzimin e Kryeministrit Rama
U vendos! Opozita në protestën e madhe popullore në datë…
gazetablic.com
VV-ja kundërshton pezullimin e taksës ndaj Serbisë: Me këtë vendim, po ndihemi shtet!
insajderi.com
Promovimi i artit dhe veprave artizanale nëpërmjet “Takim dhe njoftim” me zanatlinjtë
TAP kërkon licensën 25-vjeçare për transmetimin e gazit, ERE e pranoi edhe pse nuk ka dokumentet
koha.mk
Lordi Bajron me kostum shqiptar/Çfarë I tha Pashai djaloshit fisnik?
shqiptarja.com
Hoxha: Meta ikën çdo vit jashtë kur afron 21 janari, Berisha e ka bërë komandantin e Gardës, kryetar të PD në Mat
Rama takohet me Vals në Paris, në fokus errorizmin dhe integrimi
exit.al
Sheshi Skënderbej kandidat për një tjetër çmim
Taksa për produktet serbe, ambasadori amerikan takon Haradinajn
cna.al
Nuk përmbahet Petrit Vasili/ Edi Rama derr që mban erë
Veliaj/ Kodheli: Qytetari i Tiranës e ka kryetarin! S'e di për Durrësin e Elbasanin
rtsh.al
Afganistan, sulm vdekjeprurës ndaj një bazë të inteligjiencës vendase
rtsh.al
Vetingu, prokurorja Prela ka rezultuar me probleme në deklarimet e pasurisë
rtsh.al
Armiku i oligarkëve!, sonte në #Përballë do të jetë zv/kryeministri Erion Braçe
shqiptarja.com
21 janari/ Gazetari Artan Hoxha: Vrasjet ndodhën kur protesta ishte shuar. Analisti Ilir Yzeri: Ishte masakër, Basha sot kërkon pushtet
periskopi.com
Njerëz të afërt me presidentin Trump të interesuar për blerjen e Telekomit, Qeveria tashmë ka një plan
Nis procedura për zgjedhjen e projektit të Kompleksit “Adem Jashari”
almakos.com
Ramë Lahaj publikon fotografi të 20 viteve më parë, kujton kohën kur ishte ushtar i UÇK-së
cna.al
Kompesimi i TVSH/ Njoftim i rëndësishëm i kreut të PAA-së
Belgu i hekurt i vetingut ‘kapet’ me Donika Prelën
BOOM: Shqipëria vendos barriera, kontenieri me ndihma për spitalet mbetet i bllokuar
kosovalive360.com
Vazhdon trysnia e SHBA-ve rreth pezullimit të taksave
E zeza është një ngjyrë
Ekipi i PS për “betejën” e 30 qershorit, të rikonfirmuarit dhe emrat e rinj
Hakmarrja e “kryeministrit që duam” ndaj Mariglenit!
Tenderi i impiantit fotovoltaik në Akërni, kush është kompania serbe që fshihet pas administratorëve shqiptarë
Ibrahim Rugova krijues
portalb.mk
Komuna e Tetovës me 300 mijë euro do ta rregullojë shtratin e lumit Shkumbin, tenderin e fitoi NB Company
Denoncon avokati: Soros urdhëroi Ramën për të ndal PPP-të, po tani është vonë, SHBA do t’i godasë shpejt
balkanweb.com
Dorëhiqet diplomati i DASH për çështjet evropiane, Wess Mitchell
sot.com.al
Juristi Romeo Kara letër të hapur, zbulon synimin e fshehtë të familjes Berisha
Minatorët dalin nga miniera, gjendja shëndetësore e tyre stabile
Kryeministri Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë mund të mbetet përgjithmonë
periskopi.com
Zeka: Ua kemi ulë rrogat Thaçit, Veselit dhe Haradinajt – Do të përfitojnë fukarenjtë
exit.al
Tirana mes qyteteve më të ndotura në botë
boldnews.al
Djali i Ruçit, Shullazi dhe pagat në të zezë të bashkëshortit, dyshimet e ONM-së për Donika Prelën
tesheshi.com
Tiranë – Elbasan, gati për Ditën e Verës: pse Rama përmendi “babëzinë”?
Soreca apel të fortë politikës shqiptare: Shqipëria do të bënte gabim nëse nuk do të fokusohej…
Fakulteti Gjeologji-Minierave ultimatum: Nëse VKM-ja nuk shfuqizohet brenda 15 ditësh atëherë…
portalb.mk
Kroacia, Shqipëria dhe Mali i Zi thellojnë bashkëpunimin në luftimin e migrimit të parregullt
Rama: Si do veprojmë me pedagogët e korruptuar, studentët do na ndihmojnë
koha.net
Sonte në Rubikon debat për takimin Kosnett-Veseli-Haradinaj
Contour Global i siguron paratë për ndërtimin e termocentralit 'Kosova e Re'
gazetablic.com
Profesori i Sociologjisë tregon shkaqet që quan mësimdhënësit drejt grevës
Nuk përmbahen studentët: Shqiptarët pa punë i Gjati me dy punë…
Presidenti Meta në Tuz: Marrëdhënie shembullore mes Shqipërisë dhe Malit të Zi…
Gjosha: Shqipëria nuk ka më kohë për të humbur për negociatat. Rama pengesë për dialogun politik
lajmpress.com
Laburistët, propozim për një tjetër referendum mbi Brexit
Skandali me Unazën, dorëhiqet administratori i OST
Bujar Nishani flet për postin e ri në PD: Shqipëria në kolaps ndaj vendosa të rikthehem, do nisim protestat masive për të treguar alternativën tonë
portalb.mk
Lideri i BDI-së, Ahmeti u shpreh skeptik se pse Ligji për gjuhët u dërgua në Venedik
Zv.ministri i Ramës për 21 JANARIN: Përgjegjës për VRASJET këta 2 EMRA! Me ngritjen e SPAK do japin llogari
balkanweb.com
Emri/ Kapet autori i grabitjes së shtëpisë së Elton Çiçës
cna.al
Gazetari denoncon/ Kryetari i PS-së, merr gjashtë rroga
Kandidatët e PS për Bashkitë, ja rikonfirmimet e pritshme
gazetainfokus.com
Ministri Hamza nënshkruan Marrëveshjen Grant për rrugën Kijevë-Zahaq me Bankën Evropiane për Investime
Zyrtarizohen emërimi i Ministrit të Mbrojtjes dhe Komandantit të FSK-së
Pasi hoqi Ahmetajn e Gjiknurin, Rama ndalon koncesionet dhe spastron drejtorët
Shumë kërkesa, pak buxhet
"Sot e pa dritën investimi më i madh që nga paslufta" - RTV21
Kim Jong Un luan me Trump, zbulohet shtabi i raketave bërthamore
insajderi.com
Historia e dështimit dhe nxjerrja në shitje e Telekomit
Meta: Shqiptarët të jenë faktor për të ardhmen europiane të Malit të Zi
Kërkimet për naftën rrezikojnë edhe Parkun Kombëtar të Zagorisë
10 shprehje frymëzuese nga Forumi Ekonomik Botëror në vite
“Yrshek” zbardh ngjarjet e vjetra dhe kap autorët
botasot.info
Qeveria e re Rama/ Kodheli: Edhe kur unë hyra në politikë thanë se isha e panjohur
starplus-tv.com
LEZHË, TRYEZË PËR TË DREJTAT E LGBTI
Njihuni me dy biznesmenët Shpallo dhe Orgoçka, janë ndër të pasurit në Shqipëri
balkanweb.com
Nëna rome frymëzon: Rrita djalin e braktisur, ndihmë ta birësoj!
boldnews.al
Vetingu/ I liroi djalin në vitin 2012, a do e ndihmojë Gramoz Ruçi, Donika Prelën?
Mehmeti paralajmëron heqjen e takës: Ky do të jetë dështimi i radhës i Qeverisë!
koha.mk
Shekerinska: Progres në procesin reformues, vazhdojmë në interes të shtetit dhe qytetarëve
Komploti i Turqisë në Vlorë dhe dorëheqja e detyruar e Ismail Bej Vlorës
Rrugë me koncensione deri në qershor
almakos.com
Dënohet me pesë vite burg për pjesëmarrje në ISIS
kallxo.com
Neglizhenca e drejtësisë: Vrasësi i Valbona Nrecajt gjykohet për shuplakën ndaj saj
kallxo.com
Në mars fillojnë punimet për TC ‘Kosova e Re’
SHBA: Një hap madhështor i qeverisë gjermane!
ekonomiaonline.com
Haradinaj për takimin me Kosnnet: Biseduam për dialogun që ndërlidhet me taksën
koha.net
Haradinaj parasheh “revolucion” në rritjen ekonomike në Kosovë
Spahiu: Protesta të pandalshme deri në rrëzimin e kësaj qeverie
Tregtarët në SHBA, në “errësirë” – Mbyllja e Qeverisë bllokon të dhënat gjatë trazirave në tregje
tesheshi.com
OFERTA/ Ja ç’i ofrohet Kosovës nga Hahn për heqjen e taksës ndaj Serbisë
Skandali me Unazën e Re: Shkarkohet Qendro, vjen Qato
shqiptarja.com
Bllokimi i fakultetit të Drejtësisë nga një grup studentësh, Dekani: E di arsyen por nuk mund ta them
aa.com.tr
Gjatë janarit në Detin Mesdhe humbën jetën 203 migrantë
cna.al
“Po çmendem”/ Nëna me dy fëmijë denoncon kryebashkiakun e Ramës
Myftiu Tërnava vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Istogut
‘Tenda e Qypit’, 75 vjet nga dita e betejës partizane që bëri histori
PSD-ja kërkon të merren parasysh sugjerimet e amerikanëve për taksën
ekonomiaonline.com
Qeveria nis procedurat për privatizimin e Telekomit
Qeveria nis procedurat për privatizimin e Telekomit
PD: Drejtorët e shkarkuar e kanë vendin në burg
“Paratë e burrit”, eksperti i ONM-së i kërkon llogari Donika Prelës
kallxo.com
Fati i termocentralit 'Kosova e Re' në duart e deputetëve
kallxo.com
Komuna e Prishtinës i kundërpërgjigjet akuzave të LDK-së
Ruçi i mban pagat opozitës, deputetët që mungojnë më shumë dhe gjobat për secilin
epokaere.com
Hamza nënshkruan marrëveshjen grant për rrugën Kijevë-Zahaq
Nis garën elektorale Kamala Harris, konsiderohet pasardhësja e Obamës
shqiptarja.com
Zgjedhjet e 30 qershorit, deputetët e mjekët drejt kandidimit për bashkitë e PS (LISTA)
shqiptarja.com
Kandidatët e PS, ja rikonfirmimet e pritshme, nga Veliaj te Subashi dhe Bushi
portalb.mk
Schenk: Çmimi ka rënë, grupi i Kumanovës fiton shumë më pak se ai i Velesit
portalb.mk
Veseli: Vendimet i marrim bashkë me SHBA-në
rtsh.al
Thaçi për marrëveshjen finale me Serbinë: Lugina e Preshevës dhe veriu, në kufijtë e Kosovës!
rtsh.al
Dy anije përfshihen në flakë në Detin e Zi
rtsh.al
ARRSH, Qato zëvendëson Qendron
rtsh.al
Soreka: Dialogoni për Reformën Zgjedhore
rtsh.al
Rinisin reshjet e borës, në Kukës disa fshatra të bllokuara
Sorecca i kërkon bashkëpunim politikanëve për reformën zgjedhore
insajderi.com
Autobusi i Kombinatit sipas fotografit gjerman Robert Pichler
insajderi.com
Dashuria sipas Marguerite Duras
lajmpress.com
Ali Ahmeti nuk ka të drejta mbi shqiptarët e Maqedonisë
exit.al
Donika Prela: Nuk jemi në BE që të paguajmë taksa
insajderi.com
Abrashi: Roli i Ahmetin në dialog do të jetë negativ, do ia shohë sherrin e gjithë Kosova
KLSH çon në prokurori 4 ish-drejtues të Hipotekës Shkodër, 5 juristë dhe 5 hartografë
Belinda "ha" edhe një tjetër drejtor pas OST dhe ARRSH
Video që po çmend rrjetin/ Kush është roli i Veliajt në 21 Janar?! Si e provokoi turmën…!!!
Bushati: Ja batuta me të cilën erdhi në pushtet Rama…
preshevajone.com
Zvicer, policia arreston ne flagrance ciklistin kosovar per vjedhjen e 80 kuletave
botasot.info
Anulimi i tenderit Thumanë-Kashar, Spiropali: Me ndikim pozitiv social e ekonomik
koha.mk
Ligji për përdorimin e gjuhëve u dërgua në Komisionin e Venedikut
almakos.com
Arsenali njofton se sezoni ka përfunduar për Bellerinin
U bën simbol i saj, Qeveria kërkon të ndalojë me ligj koncesionet e pakërkuara
aa.com.tr
Militantët e dorëzuar të DEASH-it dërgohen në një bazë amerikane në Siri
Rehabilitmi i trotuareve/ Veliaj: Tirana qyteti i të gjithëve, i kthejmë kalimtarëve hapësirat e zaptuara
Krahu i djathtë i Markut/ I zbulojnë dallaveret e bashkëshortit: Ka paguar…
OMN rrëzon kryeprokuroren e Krimeve të Rënda…
Skandali/ Policia shkel Kushtetutën dhe shkon tek studentët. Me foto
Vizitë të papritur në Elbasan, ja si e presin studentët Ramën…
periskopi.com
Ambasadori amerikan mbrrin në Kuvend, nis takimin për taksën me Haradinajn e Veselin
Ambasadori Donald Lu takim “kokë më kokë” me Tahirin në Ministrinë e Brendshme​
Konjufca: Taksa nuk lëkund marrëdhëniet SHBA-Kosovë, heqja e saj shkakton dëm të madh për Kosovën - Arbresh.info
sot.com.al
Furtunë shkarkimesh/ Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut të Rrogozhinës, prokuroria nis hetimet (Akuzat që rëndojnë mbi të)
americaneye.al
Drejtuesja e Krimeve të Rënda në vetting, si ka ndryshuar pasuria
ekonomiaonline.com
Komisioni nuk miraton projekt-statutin e Trepçës si shoqëri aksionare
"Veç nacionalizmi (populist) mund ta shpëtoj shtetin e Kosovës?" - RTV21
koha.net
Policia nuk hap rast për incidentin në Emergjencë Primare në Lipjan
Donika Prela para KPK-së, pyetja që vuri në siklet shefen e Krimeve të Rënda
insajderi.com
Filloi Forumi Botëror Ekonomik në Davos, nën hije të krizave politike
syri.net
FOTO/ Berberët e Kosovës bëjnë plan si t’ua 'rruajnë' paratë, klientëve
Pasuria e krahut të djathtë të Arta Markut!!! A do të “vlejë” vetingu dhe për të????
periskopi.com
Media serbe: Donald Trump do ta vizitojë Serbinë
Rauf Fico – Shtetar dhe diplomat i shquar
Video-Live/ Auditorët plot me studentë, ‘Politekniku’ zhvillon mësim normalisht
almakos.com
Nisja vitit lirë me Kia Motors
alpenews.al
“ESKOBARI I BALLKANIT”/ Padroni i cili pati “GJITHÇKA” dhe sot nuk ka asgjë. Pasuri e tij… (FOTO)
gazetaexpress.com
Skandali me kompaninë fantazëm që fitoi miliona euro, shkarkohet nga detyra Afrim Qendro!
shekulli.com.al
ONM i kërkon llogari Donika Prelës për “Shullazin”: Pse u bllokua…
Paralajmërimi i kreut të PAA-së/ Duka: Nëse do kemi sërish “vesh të shurdhët” për kodin zgjedhor, 400 mijë votat e
Të kthesh kokën pas, botës i ka mbetur ora në të kaluarën
shekulli.com.al
William F. Marshall: Ja strategjia e Soros për mbajtjen e Ramës në pushtet
1689-Harta e sigluar nga Papa Klementi ku Kruja cilësohet “Atdheu i Skënderbeut” (Dokumenti i rrallë)
Fondi për Thuman-Kashar do i kalojë studentëve/ Reagon Kërpaçi: Studentët nuk mashtrohen!
syri.net
Përballja e dytë e Jasharëve me armikun Komentet
Një tjetër linjë hekurudhore drejt rehabilitimit, treni i ri me 120 km/h
Vlahutin takon Metën në Kryesinë e Kuvendit
Myftiu Tërnava vizitoi Këshillin e Bashkësisë Islame të Pejës
Vizita e katër senatorëve në Tiranë, ja e vërteta e bisedimeve sipas “Huffington Post”
exit.al
Shkarkohet kreu i Autoritetit Rrugor Shqiptar Afrim Qendro
E FUNDIT/ Ikën Afrim Qendro! U paralajmërua dje nga Albeu.com
cna.al
Ditë e zezë për Donika Prelën/ Nga përballja me dy prokurorët “rebelë”, tek pasuria e dyshimtë
sot.com.al
Basha, pyeti nëse njihen zonjat që qëndronin ulur në karriget e ministrit/ Kjo është Anila Denaj, poste drejtuese në Mozambik, Bolivi dhe Ekuador
aa.com.tr
"Pallati Topkapı" në Stamboll, muzeu më i vizituar në vitin 2018
Donika Prela përballë KPK, i pranishëm edhe Teo Jacob
Ish-ministrja Sonila Qato në krye të ARRSH…
boldnews.al
Shkarkimi i Afrim Qendros/ Kush është ish-ministrja që emërohet në krye të ARRSH
sot.com.al
Zëvendësoi Gjiknurin, kush është Belinda Balluku dhe postet e rëndësishme që ka mbajtur
kallxo.com
Albin Kurti thërret mësimdhënsit ta vazhdojnë grevën
ekonomiaonline.com
Kërkohet seancë e veçantë për masakrën në burgun e Dubravës
Falsifikimi i firmës së Sekretarit të Shtetit, Rama shkarkon vartësit për të shpëtuar veten
gazetainfokus.com
Institucionet e shëndetësisë heshtin për vdekjen e dyshimtë të Florie Maxharrajt
Përgjaket autostrada Tiranë-Durrës, humbasin jetën 4 të rinj
Për të pasur një të djathtë, ka rëndësi nga nisesh
Përmbyllet projekti për sigurinë publike në Kosovë, përfitojnë 61 studentë - Arbresh.info
Nesër plas protesta para Kryeministrisë…
koha.mk
IJF: Majlinda Kelmendi e gatshme për 2019-n, drejt titullit të kampiones në Tokio
gazetainfokus.com
Veseli e Haradinaj garantuan 30 për qind rritje pagash për mësimdhënësit
sot.com.al
Majlinda Bregu e nis fuqishëm detyrën e re, këta janë zyrtarët e lartë që do të takojë sot
shekulli.com.al
Nis Vetingu ndaj Donika Prelës, s’ka deklaruar 1 milion lekë hua, dyshime edhe mbi apartamentin
Dështimi spektakolar i “Rilindjes” dhe mundësia historike e PD dhe Lulzim Bashës
insajderi.com
Arrestohen pesë persona që ishin në kërkim
tesheshi.com
Tjetër “sulm” i Romës ndaj Parisit: Di Maio akuzon Francën si shkaktare të varfërisë afrikane
tesheshi.com
FORUMI/ Davosi, një edicion mungesash të mëdha e çështjesh të mprehta
Dëshmitë për krimet e serbëve në Gjakovë dorëzohen edhe në Hagë
​Statistikat që tregojnë se Mbappe është më i miri në Francë, e lë pas edhe Neymarin
balkanweb.com
“Kantier” diplomatik me shumë punë të pambaruara
Rama bëhet edhe kryediplomat, Basha: Do u prijmë protestave…
Rama nis të heqë dorë nga PPP-të për kërkesat ‘komuniste’
KLP rrëzon Arta Markun, karriera e Kryeprokurores në pikëpyetje
gazetaexpress.com
Vendin që la bosh Lleshaj e zë një tjetër gjeneral, ja kë emëroi Rama
ina-online.net
6 vite nga heqja e “Lapidarit” në qendër të Preshevës
Qeveria i vë “ruspën” Lotarisë Kombëtare
Mosmarrëveshjet tregtare dhe ndryshimet klimatike rrezikojnë të frenojnë rritjen ekonomike
Ja kush janë ngjarjet kryesore të 22 janarit…
Flet Mustafa Koçerri: Lavdi të përjetshme partizanëve dhe dëshmorëve të brigadës VI-Sulmuese. Kontributi dhe pjesëmarrja e patriotëve të Vermikut. Ja
cna.al
Dorëheqja nga asgjëja/ Ervini i Lulzimit, si humbës i paepur
aa.com.tr
"YPG/PKK, është rreziku më i madh që i pret kurdët pas DEASH"
cna.al
Drejtuesja e Krimeve të Rënda para KPK/ Vettingu i “pret kokën” ?  
boldnews.al
Sot feston emrin Kryepeshkopi fortlumturia i tij Anastasi
Titujt kryesorë ekonomikë të shtypit të shkruar – E martë, 22 janar 2019
Ish-agjenti i SHIK-ut pyet Remin: Si u bëre multimilioner pas luftës, për fajde dhe disa prona të grabitura?
tesheshi.com
Thaçi: do t’i përgjigjem një thirrjeje të mundshme nga Specialja në Hagë
Planet e Thaçit: Në paktin final me Serbinë edhe…
shekulli.com.al
PS ndan postet në parlament, opozita nis “kryengritjen”
ina-online.net
Haradinaj për taksën: Bora do të shkrihet dikur
ina-online.net
Gjykata ia konfirmon aktakuzën Pal Lekajt për keqpërdorim detyre
ina-online.net
Bëhen 21 vjet nga sulmi mbi familjen Jashari
ina-online.net
Sot diskutohet për taksën me ambasadorin amerikan, a do të zmbrapset Haradinaj
ina-online.net
Në dialog nga “pika zero”
Shqiptarët janë faktor i rëndësishëm në integritetin e Malit të Zi
boldnews.al
Asnjë pasuri në 2003, si kanë ndryshuar financat e Donika Prelës. Sot para vetingut
syri.net
Pakti i ri Francë - Gjermani, për ripërtëritjen e miqësisë
balkanweb.com
Gjykata më e lartë e Venezuelës hedh poshtë vendimet e opozitës
Harxhojnë mijëra euro për një veshje, kush janë politikanet më të përfolura shqiptare?
ina-online.net
Meta: Vit i rëndësishëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë Presidenti i Republikës Shqipërisë
ina-online.net
Rama merr një tjetër gjeneral, ja këshilltari i ri për sigurinë
ina-online.net
Rama, mesazh për kritikët: I keni a jo sytë në ballë?
ina-online.net
Kuvend, Rama zyrtarisht edhe në krye të diplomacisë
Kuvendi pa autoritet, debati mungon, opozita e braktis, mazhoranca vazhdon monologun
Grupet e vlerësimit nisin bilancin e dëmeve nga përmbytjet në Prefekturën e Tiranës
sot.com.al
8 vite nga 21 Janari, zbardhet rruga për të nxjerrë para drejtësisë autorët e vërtetë, Saimir Vishaj tregon procedurat
sot.com.al
KLP frikë për bojkot të SPAK, thjeshton procedurat për të kandiduar, Gent Ibrahimi thirrje prokurorëve në rrethe të aplikojnë
sot.com.al
Homazhe në nder të viktimave të “21 Janarit”, Rama premton drejtësi përmes SPAK, familjarët kërkojnë ndërhyrjen e SHBA
sot.com.al
Rama emërohet ministër i Jashtëm, ministrat e shkarkuar marrin drejtimin e komisioneve, Ahmetaj te Ekonomia, Peleshi te Veprimtaria Prodhuese
sot.com.al
Opozita akuza qeverisë: Po mashtron me koncesionin Thumanë-Kashar, faktoi se nuk ka fonde për universitetet
sot.com.al
Kush është mesazhi që ka terrorizuar Berishën? Rama paralajmëron ish-kryeministrin dhe i anulon koncesionin mikut të tij që i dha zyrën
sot.com.al
Basha dhe Kryemadhi kërcënojnë me protesta të dhunshme, paralajmërojnë ndëshkim me burg për ish-ministrat e Ramës
Sot vendoset për taksën
Anarki në Kosovë, të gjithë duan rritje pagas
sot.com.al
U desh protesta e studentëve që të shkundeshin të gjithë
10 ton miell do shpërndahen në Dibër në zonat e bllokuara nga bora
Media gjermane: Rasti “Tahiri” prish imazhin e Shqipërisë
Zamira Çavo:“Rama po përpiqet të ndryshojë vetë politikën shqiptare”
BE-ja, në pritje të një plani të ri të Londrës për "Brexit"-in
ata.gov.al
Këshillat e mjekut: Diabeti, këshilla për ta mbajtur nën kontroll
Foto e rrallë:Ibrahim Rugova në takim më Bill Clinton në Shtëpinë e Bardhë në vitin 1998
gazetablic.com
Deputetja e VV-së Ramush Haradinajt: A nuk e ke ditur që Hashim Thaçi i ‘tradhton’ krejt!
A do të kemi qeveri teknike? Bushati: Ky trinom e bën Ramën të parrëzueshëm
Përdorimi i armëve kimike, BE sanksionon Moskën
Prishet stacioni i pompimit në Bërxullë, UKT: Kufizime me ujë në disa zona në Tiranë
almakos.com
Barcelona tani mendon edhe me muskuj: Arturo Vidal dhe Kevin-Prince Boateng, tregojnë se humbja nga Roma nuk është harruar
FMN: Re të zeza mbi ekonominë globale
balkanweb.com
Presidenti malazez takon Metën: Jo ndryshim kufijsh Kosovë-Serbi
“15 mijë euro për zyrën e avokatisë së bashkëshortes dhe 600 mijë lekë për…”, problemet e prokurorit Altin Binaj me pasurinë
PROFIL/ Kush është 33-vjeçari që u ekzekutua mbrëmë në Vlorë dhe krimi i 17 viteve më parë
indeksonline.net
Katër personalitete që morën pjesë në varrimin e Ibrahim Rugovës që nuk janë më në mesin tonë
syri.net
Denoncimi/ Fatmir Xhafa arrestoi Vangjush Dakon, Kryemadhi: Si e liroi Rama pas kërcënimit Komentet
almakos.com
LSDM dhe BDI fillojnë bisedimet për kandidat të përbashkët për president/Video
balkanweb.com
INTERVISTA/ A është PD parti e Bashës? Si përgjigjet Bardhi
Ish-ministri socialist ja plas Veliajt: Arrogant, sjellje çnjerëzore me banorët e “Astirit”
“Çështja Babale”, Bardhi: Përgjimi i vërtetë dhe u provua akuza, çështja s’është mbyllur
koha.mk
“Atraktiviteti” i Evropës po zbraz Ballkanin
Andi Bushati i "thyen" në mes Bashës kauzën për qeveri provizore: Rama është i parrëzueshëm
Dekriminalizimi, Basha: Të kalojë sa më parë
cna.al
Foto nga Kryesia e PD/ Grida e "vrarë" dhe deputeti i vezës
Kryesia e PD vendos: Protesta!
balkanweb.com
Bushati tregon: Kjo është batuta me të cilën erdhi në pushtet Rama
insajderi.com
Manifestimi “Flaka e Janarit” solli mbrëmje koncertale kushtuar heronjve
Presidenti i Republikës Ilir Meta nderon Liljana Kalleshin me titullin “ Mjeshtër i Madh”
indeksonline.net
Ramush Haradinaj në varrimin e Rugovës, sa i mërzitur dukej
Zëri Amerikës: Qeveria hapi një përplasje të re me pedagogët, shkel autonominë në Universitet…
Surpriza e radhës nga Telebingo Shqiptare, biletë Speciale me super çmime
Niq Krasniqi : Austria, Hashim Thaçi dhe prapshtite e tij
Delegacioni nga Holanda: Ahmetaj ka transferuar 21 milionë euro në llogaritë e fshehta në Holandë
Oligarkët paguan Ramën për të emëruar ministrat, Basha: I çmenduri poston foto lakuriq
Berisha nuk e di se ligji për ndryshimin e Himnit është bërë që në vitin 2002
Mediu: Opozita duhet të bëjë analizë në çdo veprim që bën

Nëndrejtori i PS-së uron në greqisht, me dietat e shtetit shqiptar

Gazeta Telegraf 13.01. 06:24

Nëndrejtori i PS-së uron në greqisht, me dietat e shtetit shqiptar

Gjithë kontributi që emigrantët shqiptarë në Greqi, që dhanë në fitoren e PS-së në zgjedhjet e 23 qershorit 2015, duke votuar masivisht PS-në, ngaqë besuan “lehtë” në premtimet elektorale, u katandisën vetëm në emërimin e kryetarit të PS-së për Greqinë, Artjan Qirici si i zgjedhuri i ministrit të E»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining