aktuale.mk
Kasami: Zaevi mashtroi shqiptarët, nuk dallon nga Gruevski (VIDEO)
Komisioneri Publik i bindet ONM: Anita Jella duhet shkarkuar
koha.net
Vdiq mareshali sovjetik Dimitrij Jazov, mbështetës i gjeneralëve serbë dhe prijës i përpjekjes për puç në Moskë më 1991
syri.net
‘Temperatura më saktë matet me buzë’-Iriqi bisedon me ministren Manastirliu
aa.com.tr
Regjimi i Assadit sulmoi shkollat në Idlib me bombë thërrmuese, disa të vdekur
epokaere.com
Adem Demaçi- lideri i pakontestueshëm shpirtëror i shqiptarëve në ish-Jugosllavi
Më shumë masa në port/ Kontrolle të shtuara pas deklaratave të pasagjerëve se nuk iu matej temperatura
kallxo.com
Nga 1 marsi dita e diel pushim edhe në Podujevë
Nënshkruhet kontrata për matjen e cilësisë së ujit në shkollat e Kamenicës
shqiptarja.com
Ndryshon shefi i komisariatit të policisë së Elbasanit
Investitori turk në Shqipëri dhe Kosovë Z.Ahmet Çalik nderohet me Urdhrin perandorak japonez “Order of the Rising Sun”
boldnews.al
Komisioneri Publik dhe anëtari i KLP debat në KPA për pasurinë/ Mbyllen hetimet për Dollapajn
ekonomiaonline.com
“Frutex” nis eksportin e pijeve edhe në New York
periskopi.com
E pabesueshme: VV ndërron edhe qëndrimin për Reciprocitet me Serbinë, pranon koordinimin me ShBA-të
Pasiguria e jetës, kërcënim serioz për sipërmarrësit shqiptarë…
kohajone.com
Neritan Ceka sulmon ambasadorin e BE: Po vjedh 6 mln euro me një njeriun e tij nga Bologna, kjo BE mos qoftë
shqiptarja.com
Lista II e OFL për Vlorën: Nga vëllezërit Habilaj tek bossi i eccobet në pranga për bastet, EMRAT që do justifikojnë pasurinë
Shqipëria mori vendim për hapjen e Konsullatës në Strugë
newsbomb.al
Patozi-Ramës: Vendi ynë qesharak po prodhon shumë polemika për koronavirusin, thuaj që qendrimi i Bashës ishte korrekt dhe i përgjegjshëm
tetovasot.com
Takimi i Ministrit Ismaili me një pjesë të shfrytëzuesve të bursave për përsosje profesionale të artistëve të talentuar dhe stafit deficitar
Instalimi matësave të energjisë elektrike/ USAID: Kur energjia vidhet ose nuk paguhet, humbasin të gjithë
shqiptarja.com
Çantën plot me heroinë dhe kokainë! Policia greke kap mat shqiptarin në tren (FOTO)
klankosova.tv
Premiera e komedisë “Vet i 40-ti” shfaqet të mërkurën
periskopi.com
Selimi: Nuk e dimë kur hiqet taksa, reciprocitetin e kemi në marrëveshje me LDK-në
kallxo.com
Komisioni për Ekonomi fton ZRrE-në për të diskutuar për çmimin e energjisë elektrike
Policia italiane kap 18.7 ton mbetje që po vinin drejt ShqipërisëTë ngjashme
shqiptarja.com
Laert dhe Orik Shyti: Mjaft me etiketimet si anëtarë të 'Hakmarrjes për Drejtësi', gjykata e vërtetoi se ishte shpikje e sajuar nga Berisha
vizionplus.tv
Koronavirusi anulon Kongresin e PS? Balla: Jemi në krye të detyrës
vizionplus.tv
“I dashur Tao Tao”/ Blushi i përgjigjet Ballës: Po keqpërdorni ambasadorët
Delegacioni parlamentar nga Kuvendi i Shqipërisë, nën drejtimin e Kryetares znj. Mimi Kodheli, takim me Ministrin e Jashtëm, z. Darmanovic dhe Zëvendë
aa.com.tr
SHBA, proces gjyqësor kundër Haftarit për krime lufte
shqiptarja.com
Në burg në Spanjë për kokainë e vjedhje, kush është shqiptari me 10 emra që duhet të justifikojë pasurinëOFL/ Dy të dënuar për trafik droge në Spanjë
kosova-sot.info
Kërkohet urgjentisht Vetting-u në Kosovë, këto janë arsyet!
boldnews.al
Ilir Beqaj përballet me Ramën në Strasburg për mandatin e deputetit
Komisioni për ekonomi përcakton objektivat e punës
ina-online.net
Ilire Dauti: Më 12 prill patjetër të ndodhë ndryshimi (VIDEO)

“Britania mbështet përpjekjet për paqe të përhershme në Libi”

Balkanweb 18.01. 07:37

“Britania mbështet përpjekjet për paqe të përhershme në Libi”

LONDËR Sekretari i Jashtëm britanitk, Dominic Raab, pas një bisede me Fayez al-Sarraj, kreun e Qeverisë së Pajtimit Kombëtar (GNA) të njohur nga Kombet e Bashkuara (OKB), tha se mbështesin përpjekjet për të arritur një paqe të përhershme në Libi. Në një deklaratë në llogarinë e tij Twitter, Raab th»»»

balkanweb.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano