Fjala e Prokurorit të Përgjithshëm në analizën vjetore Gjirokastër
aa.com.tr
Gjermania zotohet se do t’i qëndroj marrëveshjes bërthamore të Iranit
gazetainfokus.com
Deputeti i VV-ës reagon kundër përzgjedhjes së drejtorit të RTK-ës
balkanweb.com
FOTO/Grabitja në Rinas, kush është femra që shpërqendroi policinë
noa.al
Meta pret në takim komunitetin shqiptar të Kroacisë
aktuale.mk
Reportazh: Në Kalabri, aty ku rron Shpirti i Arbrit!
Ambasada italiane qytetarëve të saj: Shmangni grumbullimet në protestën e së enjtes
lajmi.net
Çka ofron Takimi i Berlinit
sot.com.al
Ish deputeti i PD-së del me deklaratë të fortë, zbulon skenarin 'e errët' të Astrit Patozit kundër Sali Berishës
mia.mk
Lista serbe nuk mori leje për pjesëmarrje në zgjedhjet lokale në Veri të Kosovës
insajderi.com
Avokati i Fehmi Aganit e quan skandaloz vendimin e gjykatës
Negociatat e dështuara, 20 mln lekë – Aeroporti i Vlorës, zbardhet VKM-ja e posaçme: Barrën e merr buxheti i shtetit
Opozita: TVSH për biznesin e vogël do të rrisë çmimet
Kosovë, KQZ nuk certifikon kandidatët e “Listës Serbe”
mia.mk
KSHPK do të kërkojë analizë të ligjeve për punësim në sektorin publik
Strasburgu “gjobit” sërish shqiptarët, me 1,5 milionë euro
rtsh.al
Ambasadori bullgar në Tiranë: Jam optimist për çeljen e negociatave!
rtsh.al
Nisin proceduarat për krijimin e Gjykatës Kushtetuese
Shifrat, rritet numri i shqiptarëve që duan të studiojnë në Turqi e vendet arabe
“M’u dhimbse o “patriot” batakçi, kjo që i bëre Çamërisë me Dulen do të të ndjekë dhe do të të turpërojë gjithë jetën”
rtsh.al
Kosovë KQZ nuk çertifikon kandidatët e Listës Serbe
koha.mk
Gruaja më e bukur në botë, Princesha shqiptare Fevzia (FOTO)
mia.mk
Siljanovska-Davkova: Për tranzicion më akuzojnë njerëz të cilët të gjithë rininë dhe jetën e kanë kaluar në suaza të tranzicionit
lajmifundit.al
Balluku dhe Klosi bojkotohen në Kolonjë, ministrja nxehet keq me gazetarët - Lajmi i Fundit - Lajme
‘Fiton’ një javë kohë me marrëveshjen e koalicionit, Basha dështon të bindë kryebashkiakët e PD të mos hyjnë në zgjedhje
kallxo.com
Peja vendosi se si do të kompensojë orët e humbura gjatë grevës
shqiptarja.com
Antuan
Dita Ndërkombëtare/ Fillimet e teatrit në Shqipëri
lajmifundit.al
E FUNDIT/ Komisioni për Reformën Zgjedhore, Hajdari i lë vendin një deputeti tjetër - Lajmi i Fundit - Lajme
Rinas/ Ulet numri i vonesave në fluturime, kompensohen 700 pasagjerë për janarin
shekulli.com.al
Zgjedhjet lokale, ambasadori Soreca takon nesër aleatët e Bashës
kosova.info
Dështimi skandaloz i ATK-së, miliona euro humbje nga qeraja - Kosova Info
starplus-tv.com
‘CORRIERE DELLA SERA’: ROLI I BLEDAR IBRAHIMIT DHE LIDHJET E TIJ ME ISIS
Më pak punë, më shumë kohë të lirë… Ja çfarë dëshirojnë më tepër punonjësit
koha.mk
Alarmi i Junckerit
kosova.info
Reçica: Jemi tradhtuar në Lagjen e Trimave - Kosova Info
koha.net
Vuçiqi i shqetësuar me mos-certifikimin e Listës Serbe për zgjedhjet në veri

"Çështja Dajti", Lleshaj: "Ky është akt kriminal i disa gjyqtarëve, që duhej të ishin prapa hekurave"

RTSH - Radio Televizioni Shqiptar 10.02. 20:11

"Çështja Dajti", Lleshaj: "Ky është akt kriminal i disa gjyqtarëve, që duhej të ishin prapa hekurave"

Me tone mjaftë të ashpra rreth “Çështjes Dajti” ka reaguar dhe ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj. Ai tha se ky është akt kriminal të disa gjyqtarëve, që duhej të ishin prapa hekurave. “Gjyqtarët meritojnë të bashkohen pas hekurave me klientët e tyre. Operacioni Forca e Ligjit është vendosur në ve»»»

rtsh.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano