Naser Pajazitaj dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Kallxo Kosovo 23.06.2022. 12:46

Naser Pajazitaj dënohet me burgim të përjetshëm për vrasjen e Donjeta Pajazitajt

Naser Pajazitaj është dënuar më burgim të përjetshëm nga Gjykata e Ferizajit për vrasjen e Donjeta Pajazitajt. Rasti i vrasjes së Donjeta Pajazitaj kishte marrë epilog dy herë në Gjykatën e Pejës, ku herën e parë ishte shpallur i pafajshëm, kurse herën e dytë ishte dënuar me burgim të përjetshëm. P»»»

kallxo.com
RTK Kosovo 27.05.2021. 13:51

Burg i përjetshëm për Naser Pajazitaj

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të pandehurit Naser Pajazitaj, shtetas kosovar, i akuzuar sipas aktakuzës së Prokurorisë Themelore në Pejë, për shkak të veprës penale vrasje e rëndë dhe për shkak të dy veprave penale të mbajtjes më pronësi, kontroll apo posedim të pa»»»

Koha 04.06.2020. 10:51

Burrë e grua rrihen mes vete, arrestohen

Një çift bashkëshortor në Prishtinë është arrestuar të mërkurën, pasi janë rrahur mes vete, ku edhe kanë marrë lëndime të lehta trupore. Kjo është bërë e ditur në raportin e policisë. Pasi kanë marrë trajtimin, burri është dërguar në mbajtje, ndërsa gruaja është liruar me procedurë të rregullt. “Nj»»»

koha.net
Kosova Sot 23.01.2020. 17:48

Deputeti Selmanaj: Rrahim Hashimi nuk u prezantua asnjëherë si i afërm i Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit

Në gjykimin ndaj të akuzuarve për mashtrim, Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, ka dhënë dëshminë e tij, ish-kryetari i Deçanit dhe deputeti aktual i Kuvendit të Kosovës, Rasim Selmanaj. Në seancën e së enjtes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, Selmanaj ka qenë i ftuar për të dëshmuar në këtë rast, »»»

kosova-sot.info
Gazeta Blic 23.01.2020. 17:34

Selmanaj: Rrahim Hashimi nuk u prezantua asnjëherë si i afërm i Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit

Në gjykimin ndaj të akuzuarve për mashtrim, Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, ka dhënë dëshminë e tij, ish-kryetari i Deçanit dhe deputeti aktual i Kuvendit të Kosovës, Rasim Selmanaj. Në seancën e së enjtes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, Selmanaj ka qenë i ftuar për të dëshmuar në këtë rast, »»»

gazetablic.com
EO - Ekonomia Online 23.01.2020. 17:25

Selmanaj: Rrahim Hashimi nuk u prezantua si i afërm i Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit

Në gjykimin ndaj të akuzuarve për mashtrim, Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, ka dhënë dëshminë e tij, ish-kryetari i Deçanit dhe deputeti aktual i Kuvendit të Kosovës, Rasim Selmanaj. Në seancën e së enjtes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, Selmanaj ka qenë i ftuar për të dëshmuar në këtë rast, »»»

ekonomiaonline.com
Infokusi 23.01.2020. 17:22

Deputeti Selmanaj: Rrahim Hashimi nuk u prezantua asnjëherë si i afërm i Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit - inFokus

Në gjykimin ndaj të akuzuarve për mashtrim, Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, ka dhënë dëshminë e tij, ish-kryetari i Deçanit dhe deputeti aktual i Kuvendit të Kosovës, Rasim Selmanaj. Në seancën e së enjtes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, Selmanaj ka qenë i ftuar për të dëshmuar në këtë rast, »»»

gazetainfokus.com
Express 23.01.2020. 17:14

Deputeti Selmanaj: Rrahim Hashimi nuk u prezantua asnjëherë si i afërm i Kadri Veselit dhe Xhavit HalititTe fundit

Në gjykimin ndaj të akuzuarve për mashtrim, Rrahim Hashimi dhe Kadri Rexhepi, ka dhënë dëshminë e tij, ish-kryetari i Deçanit dhe deputeti aktual i Kuvendit të Kosovës, Rasim Selmanaj. Në seancën e së enjtes në Gjykatën Themelore në Prishtinë, Selmanaj ka qenë i ftuar për të dëshmuar në këtë rast, »»»

gazetaexpress.com
Insajderi 13.07.2018. 21:58

Dënohet me katër vjet burg për falsifikim të dokumenteve

Është dënuar me katër vjet e gjashtë muaj burgim ndaj F.T. për veprën penale ushtrim i ndikimit dhe falsifikimi i dokumenteve, ndërsa janë liruar nga akuza pasi nuk është provuar se e pandehura S.T ka kryer veprën penale keqpërdorimi i pozitës zyrtare dhe marrja apo asgjësimi i vulave zyrtare, dhe »»»

Bota Press 13.07.2018. 18:41

Bota Press

Ish-gjyqtarja shpallet e pafajshme, djali i saj dënohet me më shumë se 4 vite burg! Gjykata Themelore në Ferizaj ka shpallur sot të pafajshme ish-gjyqtaren Safete Tolaj ndërsa ka dënuar me 4 vjet burg djalin e saj F.T. Sipas komunikatës, Gjykata Themelore në Ferizaj, trupi gjykues i Departamentit p»»»

Indeks 13.07.2018. 18:18

Ish-gjyqtarja shpallet e pafajshme, djali i saj dënohet me më shumë se 4 vite burg!Temat:

Gjykata Themelore në Ferizaj ka shpallur sot të pafajshme ish-gjyqtaren Safete Tolaj ndërsa ka dënuar me 4 vjet burg djalin e saj F.T. Sipas komunikatës, Gjykata Themelore në Ferizaj, trupi gjykues i Departamentit për Krime të Rënda, sot 13 korrik 2018, shpalli aktgjykim dënues ndaj të pandehurit F»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.