gazetamapo.al
“Ju vraftë zoti nëse votoni”, Rama: Fallxhorja çmendi edhe Cekën
Intervista/“Parlamenti është kthyer në një haur”- Ceka i përgjigjet Ramës: Flet me fjalorin e Spiropalit, e sfidoj në garë si 70-vjeçar
Zaev: Kërkojmë bisedime, jo anëtarësim
periskopi.com
Java e festave, përvëlimit dhe e shitjes së Labinot Tahirit
Demhasaj: Agjencia Kundër Korrusionit, institucion për administrimin e formulareve
Financial Times: Shqipëria shpreson tek reformat gjyqësore për tu pranuar në BE
indeksonline.net
5 km nga pika kufitare me Serbinë, VV vendos shqiponjë gjigante
9 mijë policë stërviten për mbarëvajtjen e zgjedhjeve lokale
KEDS: Njoftim me rëndësi për konsumatorët e Mitrovicës
rtsh.al
Kosovë, Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së
kallxo.com
Kadri Veseli i merr 100% të votave për mandatin e dytë në krye të PDK-së
rtsh.al
Vrau 24-vjeçarin, Gjykata e Kurbinit le në burg Emanuel Kocen
rtsh.al
PS vijon fushatën në Maliq, Rama: Ata që pengojnë zgjedhjet do të jenë para ligjit
Rama në Maliq: Në 30 qershor vendoset për Shqipërinë e 30 viteve të ardhshme
Rruga e Arbrit, ritëm i lartë punimesh edhe në tunele
kosova.info
Ves-elizmi - Kosova Info
Veliaj për opozitën: Po kërkojnë të kthejnë politikën e prostatës
insajderi.com
E quajti këngëtar tallavaje - Labinot Tahiri i kundërpërgjigjet Arbana Xharrës
Thirrjet anti-opozitë dhe Grushti i Shtetit, kënga e ri-çiftimit politik Rama-Veliaj
Pa asnjë votë kundër Kadri Veseli rizgjidhet kryetar i PDK-së
cna.al
Përplasje civile me 30 Qershor/ Rama zbulon informatorin e Metës  
Prapa hijeve të çlirimit të Prishtinës
cna.al
Gjyqtarit iu refuzua viza amerikane/ Luan Hasneziri në duar të njerëzve që i sulmoi
sot.com.al
Kush do e ndalë përplasjen civile në 30 qershor? 'Bomba' e deputetit në parlament, tregon se çfarë do të bëjë Rama në korrik : Po ndodhën viktima?
tesheshi.com
Asnjë e papritur, Kadri Veseli rikonfimohet në krye të PDK-së: ne, shembull dhe për opozitën
rtsh.al
Investimi i OSHEE në Lushnje, Balluku: Përfitojnë spitali, zona industriale dhe fermerët
koha.mk
Kritikohet shitja e pasaportave të Bashkimit Europian
boldnews.al
Grusht shteti i sektit kriminal të kryesuar nga Rama/ Profesori i njohur zbërthen skenarin e kryeministrit
gazetamapo.al
Ela Ruçi, nga Repsi drejtoreshë për Lindjen në kompaninë Bechtel
FOTOT/ Po çmend të gjitha femrat! Nevina Shtylla qënka e lidhur me futbollistin e kombëtares dhe ne as që e kishim vënë re
rtsh.al
Zgjedhjet e 30 qershorit, Veliaj takon banorët e Pezës
boldnews.al
FOTO/ Zgjedhjet e Ramës, ja për kë do votojnë qytetarët e Librazhdit…
balkanweb.com
Do të kemi një ‘97-të të dytë?

Petri Saravamaa: Progres raporti për Shqipërinë, pasqyrë për negociatat

Shekulli 11.01. 08:52

Petri Saravamaa: Progres raporti për Shqipërinë, pasqyrë për negociatat

Petri Saravamaa: Progres raporti për Shqipërinë, pasqyrë për negociatat Publikuar më 11.01.2019 nga Xhentila Gjoshi Në një intervistë për gazetën “Shekulli”, eurodeputeti i Grupimit të Partive Popullore në Parlamentin Evropian, Petri Saravamaa, ka theksuar rëndësinë që ka funksionimi i Shtetit të s»»»

shekulli.com.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano