boldnews.al
Paralajmëron Erdogan: Në rast se SHBA nuk mban premtimet, do godasim me vendosmëri më të madhe
FOKUS – BE i kërkon sqarime Francës dhe Italisë për buxhetin 2020
kohajone.com
Deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancë urgjente për 11-vjeçarin në Siri
shqiptarja.com
Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e kryeprokurorit të Kavajës
Erdogan në Rusi: Nëse premtimet nuk përmbushen, operacioni do të vazhdojë me më shumë vendosmëri
sot.com.al
A do t’i bindin dot deputetët e opozitës së re që të miratojnë Reformën Zgjedhore sipas porosive të Bundestagut? Deputeti i PS zbulon rrugën që do të
kallxo.com
Parregullsi në numërime, në Drenicë u hiqen votat kandidatëve të LDK-së
cna.al
Tabaku ngre tonet ndaj Ramës/ Shqipëria ka bërë vetëm regres, penalizoi edhe Maqedoninë e Veriut
balkanweb.com
Rasti i vogëlushit shqiptar në Siri, 8 deputetë kërkojnë interpelancë urgjente në Kuvend
SOS rikthimit të Ballkanit tek armët, projektet dhe mendjet e ndryshkura
gazeta-shqip.com
Turqit vërshojnë në Ballkan/ Në tre vjet, rritet ndjeshëm numri i azilkërkuesve nga Turqia
Koreografi Dedin Suli: Si konkurrova për valltar përpara rusit Georgi Perkun, Panajot Kanaçit, Mustafa Krantjes
shqiptarja.com
Zaev do vizitojë Romën, Italia mban gjallë shpresën e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë për negociatat
rtsh.al
Basha: Rama dështoi të na afrojë me Evropën
noa.al
11-vjeçari në Siri, deputetët e opozitës së re kërkojnë interpelancë me Gent Cakaj
gazetainfokus.com
Kandidati i PDK-së sfidon Saranda Bogujevcin e VV-së për lënien e duhanit
Nobelistët në ekonomi, Modeli si shkenca shëron sëmundjet e rënda sociale.
kosova-sot.info
Vjen kërkesa për Kurtin: E mbështesin edhe ndërkombëtarët, ja pse duhet të shkarkohet Thaçi
Durrës, Sako: Të rinjtë projekte dhe ide konkrete për zhvillimin e Durrësit
alsat-m.tv
“Zgjedhjet e 12 prillit”, partitë akoma nuk kanë vendosur për koalicionet e mundshme
Konflikti sirian, ky është plani i Gjermanisë, shpalosur nga shefja e mbrojtjes
Italia përpjekje për "korrigjimin e padrejtësisë" së BE, Zaev vizitë zyrtare në Romë më 29 tetor
gazeta-shqip.com
Italia lufton t`i mbajë gjallë shanset e zgjerimit, Zaev javën tjetër në Romë
balkanweb.com
Tirana nis turin e forcës, Mema nuk e ndryshon skuadrën fituese
Kryetari i Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, priti Ambasadorin e Malit të Zi, z. Dušan Mrdovic
shqiptarja.com
Dmitry Peskov: Forca e vetme e armatosur dhe e ligjshme në Siri janë forcat e armatosura të Federatës RuseSoçi/Rusi, Erdogan takohet me Putin, Preside
kallxo.com
Opozita në Ferizaj fajëson pushtetin për dobësitë e evdientuara nga Auditori
koha.mk
Izet Curri dhe Instituti i tij i Modës, abazhurët e Çarshisë së Shkupit
boldnews.al
Lidhjet e politikës me grupet kriminale/ Paralajmëron ish-polici: Do flas për dosjet sekrete
boldnews.al
Përplasja te “opozita e re”/ Reforma Zgjedhore, Korab Lita i zë vendin Rudina Hajdarit
kallxo.com
Në Komunën e Ferizajit diskutohet për ngecjet në zbatimin e rekomandimeve të Auditorit
boldnews.al
Mallkimi i Alvinit dhe jetimëve në kampet e ISIS për qeverinë tonë
shqiptarja.com
Gjermani, Karrenbauer: Gjermania dhe NATO të kontrollojnë 'zonën e sigurisë' në veri të SirisëSoçi/Rusi, Erdogan takohet me Putin, Presidenti turk: Sk
Brukseli vlerëson buxhetet 2020 – Italia dhe Franca mbishpenzojnë. Spanja, Portugalia dhe Belgjika, pa plane
Kur Mbreti Zog solli në Shqipëri eshtrat e Naim Frashërit (FOTO LAJM)
rtsh.al
PD për koncesionet e portit të Kepit të Rodonit dhe Sarandës
TURQI – Erdogan kundërshton Macronin për zgjatjen e armëpushimit në Siri
shqiptarja.com
1 vjetori i vrasjes se Kacifas shton tensionet në Dropull, reagon Lleshaj: Nuk presim incidente, masat e sigurisë shtohen vetëm në rast nevoje
periskopi.com
Shqetësim: Facebook-u zbulon operacione që mësynin ndërhyrjen në zgjedhjen e presidentit amerikan më 2020

Buxhovi: Nga 2006 LDK është marionetë e PDK’së

Periskopi 11.07. 21:37

Buxhovi: Nga 2006 LDK është marionetë e PDK’së

Historiani dhe shkrimtari Jusuf Buxhovi në Rubikon të KTV-së ka deklaruar se LDK-ja është marionetë e PDK-së që nga viti 2006. Ai nuk pret që të ketë zgjedhje, megjithatë për të është shqetësuese se nuk ka alternativë për qeverisje të mirëfilltë. “Mendoj se nuk do të kemi zgjedhje, por është edhe n»»»

periskopi.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining